Eşiniz, baktığınız yöne dahi karışıyor mu?

yarennkara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
1.514
2
42
kızlar merhaba..eşimle kaç gündür konuşmuyoruz.eşimin akrablarındaydık ve onlarında bi akrabası vardı..
daha öncede bi kaç defa gördüğüm ve tanıştığım biri..
bişey söylüyordu bende dinlediğimi belli etmek için baktım..
mevzu bu işte...sonra eşim bana baktı hemen bende panikledim..yanlış anlayacak diye ve olduda..
herzaman olduğu gibi.
bara gideriz şarkı söyleyen adama niye baktın der.
çay bahçesine gideriz ben önümdeki denizi izlerim,gözümde güneş gözlükleriyle,
orda adamlar var o tarafa bakma der.
yan otururum sigara dumanı kendisine gelmesin diye..sen niye o tarafa doğru oturuyosun der..
inanın çok yoruldum artık bu sorundan..
onunla biyere gitmeye korkuyorum..nereye bakıcağımı şaşırıyorum..
belki bin kez yaşadık bu sorunu ve ben bu sefer artık son noktaya geldim bu konuda..
bi ömür;oraya bakma,buraya bakma,şhortla balkona çıkma,güneşliği çek,şunu gitme,bunu giyme ile nasıl geçer..
hep panik halinde hep tartışmaktan korkarak nasıl geçer..
ben bekarken ne kadar rahattım..
hayatıma giren hiç bi erkek bana oraya buraya bakma demedi..
sorun bensem eğer ben niye şimdiye kadar kimseden böyle bişey duymadım..
değişmiyo da sadece beni tüketiyo,beni yoruyo(

Son düzenleyen: Moderatör:
senin eşin hasta demek ki biliyosun kıskançlıkta bi hastalık bence bi aile terapistine gidin hayatı kendinize zindan etmeyin boşuna böle bi insanla ömür geçirmek çok zor olsa gerek Allah yardımcınız olsun

ne diyeyim allah akıl fikir versin...

bakalım daha neler duyucaz..kafamçokkarıştı

eşin hasta bacım...
bak uzaktan davulun sesi hoş gelir bize burdan yorum yapmak kolay gelir..senin kocan bende olsa şu karnım burnumda halimle giderdim ama allah dağına göre kar veriri derler...seni gaza getirmiyim ama sen zaten cevabını bulmuşsun ömür geçermi ?geçmez artık bıktım demişsin...kendine bazı sorular sorman lazım onu terk edersen üzüzlürmüsün,yıkılırmısın,onsuz yaşayabilirmisini.kusura bakma böyle insanlar ya kendilerini değiştirecek yada terk edilmeye mahkum....
yada diğer seçeneği söylemiyim
?yada söyliyim aklın başına gelsin karşı binadaki komşum sırf bu yüzden evde çıkan bir kavgada eşi tarafından koltuğun kenarına sıkıştırılıp bıçaklandı....adam o kadar kıskanç ve o kadar gözü dönmüş biri ki...sebep söyliyim sabah eşini işe bırakıyor kadını, kadın iş yerine girince herkese günaydın diyor gülerek gayet normal bi şekilde akşam kavgası başlıyor kimseye günaydın demeyeceksin orda çalışıyorsun diye ordakilere günaydın demek zorunda değilsin sesini çıkarmayacaksın akşama kadar kimseyle sohbet etmeyeceksin....çok şükür kadına bişey olmadı.....

eşin kesinlikle hasta..
ciddi hasta hem de.benneyaptımki
yok eğer hasta değilse o zaman durum daha vahim...o zaman eşin sapık demektirÇok üzgünüm çoook
demekki kendisinin her baktığı yönde bir hatun ,demekki her konuştuğu insanla ilgilide fantazileri var ki;senide öyle zannediyor...
bunun başka izahı yok.
sana ömür boyu bu sıkıntıyı yaşatmaya hakkıda yok.
giyim tarzını bilmiyorum.onu rahatsız edecek tarzda giyiniyorsan bunuda tasvip etmem tabi.ama anladığım kadarıyla eşin olayı abartmış.
otur ve ciddi ciddi konuş derim ben..

evli değilim eşim yok ama arkadaşım yemek yerken (bilmediğim bir yerdeyim bu arada) "kafanı denizaltı teleskopu gibi döndürmekten vazgeç istersen" demişti..

erkekleri bu konuda anlamak oldukça zor.. sana da bir taktik vereyim.. sürekli eşine bak,inan bir zaman sonra bundan rahatsızlık duyacaktır.. ve onun sana yaptıklarını sende ona yap.. baktığına "neden baktın" gibi...

off çok zor böyle bir hayat. sürekli diken üstündesin. gözünü kapatarak mı dolaşacakmışsın. kendi de bakmasın o zaman. birinin eşine yaptığının yanlış olduğun anlatması hatta öğretmesi lazım.

Eşin cidden hasta ve acilen tedavi görmesi gerekiyor. Bunun için uzman olmak gerekmez. Çözümlemezseniz sen de yakında ruhsal problemler yaşamaya başlarsın. Allah korusun.

Suraya bak sanki karisisin diye tapulu mali gibi sana hükmetmeye calisiyor...
Hadi bir erkek yanindaki kadinin acik sacik giyinmesini istmez diyelim....hadi bir ortamda cok fazla ilgi cekici olmasinida istemez diyelim....lakin baktigin yöne kadar karisiyorsa vallaha artik bilemem bacim..benneyaptımki

Ayirca sunuda merak ettim acikca...esin ne yapiyor?? gözleri sadece sendemi acaba?

Böyle erkeklerin acayip derecede assalik kompleksi var...kendine hic güvenleri yok...o yüzden bu kiskanclik

Eşiniz resmen hastaaaaa. Valla bacım sen bir an önce tedavi ettirmeye bak yoksa bu adamdan çok çekersin.

bi at gözlüğü taktırmadığı kalmış adamın.
bu ne böyle?
eşiniz rahatsız bence.
paranoyalık olmuş artık..

işiniz çok zor. benimki de otarafa bakma adamlar var falan gibi sorunlar çıkarıyoo bende evet bakmıyım ümitlenmesinler hayatım dedim şook oldu:) sırf bu sözü bir daha duymamak adına karışmıyor. tam nereye bakıyosun yada baktığım yere dikkatli bakma gibi eğilimi oluyor bende açtırma ağzımı diyorum.
sizde onu bunaltın bir süre sonra sizi anlayabilir.

vay be...
benimki beni öyle fazla kıskanmaz
senin kocan biraz degil fazla abartmış olayı
madem senin gözlerini baglasın girsin koluna öyle gezdirsin çarsıda..

kişi kendinden bilir işi diye bir laf vardır
kendi çapkın herkese bakıyor demekki ve içi fesat kimbilir baktığı kişilere için neler geçiriyordur aklından
diyeceğim o ki senide kendi gibi sanıyordur o yüzden dir bu kadar baskı

benim de böle bi sevgilim oldu
böyle erkekler o düşündüklerini kendileri bizzat uygularlar,sokaktaki kadına bakıp fantezi hayal ederler,oralarına buralarına bakarlar
çekilir gibi değil
ayrıca da çok aşağılanıyor gibi hissediyorsun kendini
evlenmişsin böle erkeklerde çok zor değişir hatta imkansız gibi bişey
üzüldüm gerçekten
..

bunun artık tedevi aşamasındaki bir sorun olduğunu sende biliyorsundur.

sana böyle davrandığına göre ,içindeki güvensizlik hissini,kafasında ki paranoyaları sen hesap et artık...

elbette bu durumda perişan olan sensin,

bence her ikiniz ve evliliğiniz için bir uzmandan yardım almanı tavsiye ederim.

Nikahlı karısı olunca istediklerini yapabilme hakkına sahip zannediyor bu erkek milletinin çoğu... Ee tabi karısınında buna uymak zorunda olduğu düşünceside cabası...

Sanırım eşinizin kendine olan güveni ya eksik ya da sarsılmış...Böyle bır ınsanla ömür geçirmek zor... Kendısıde eminim baska yere bakmıyordur değil mi?! Of of...

oldu olacak bırde kumanda yaptırsın
senı yönlerdırmek için.!!
hangı çağdayız ya..ben böylemı ılişkınnın içinde olmayı reddederdım

Bu modeller asla değişmez.Yapacağın en mantıklı hareket,onu tedaviye ikna etmektir diyeceğim ama sanmam bunu kabul etsin.Geriye iki çözüm kalıyor,ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin :sm_confused:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…