Esinin ailesi ile gorusmeyenler mesafe koyanlar bakabilir mi

Peki canim napmak istiyosan onu yap

Kirdiysam üzgünüm
Görüştüğünü düşününce yada konuştuğunu kendimi kontrol edemiyorum kizlarla da goruscek yakinda biliyorum aileme de hadsizlik yaptilar esim ozur diledi onlar adina ama silememki diyor kimseyi uzmek istemiyorum sen haketmedin biliyorum ailemi taniyamiyorum diyor[/QUOTE]

Gorusmeyin.
Gorumceden kim Hayır görmüş ki Siz göreceksiniz ?
Bu arada kayinvalideyi doldurup doldurup üzerimize salan da onlar.
Ee daha görüşüp napcaksiniz ?

Amacim görüşmek değil
O konuştukça gorustukce kendimi tutamiyorum esime doluyorum
Sizler napiyorsunuz nasıl sakin kalabilirim
Bunu öğrenmek istiyorum

Amacim görüşmek değil
O konuştukça gorustukce kendimi tutamiyorum esime doluyorum
Sizler napiyorsunuz nasıl sakin kalabilirim
Bunu öğrenmek istiyorum
Takmayarak.
Benimkilerle hiç bu seviyeye gelmedim.
Çünkü en baştan o yüzü vermedim.
Belki de Evimin uzak olması bunda önemli bi etkendi.
Her zaman diyorum es çok önemli bu işlerde ezdirmemesi lazım.
E zaten o ezerse herkes ezer ; önce sorunu eşinle halletmelisin.
Senin onun eşi olduğunu , kimsenin seni kırmaya , üzme ye hakkı olmadığını anlatmalı ailesine yoksa işin çok zor

Dogrudur,yazarken tam anlaşılabilir olmuyor,özür dilerim ben yanlış o gayet iyi niyetli sordu siz terlediniz sandım.

Suan duygu yogunlugum var uğradığım haksızlık tan dolayı kendimi ifade edemiyor olabilirim ama aileci esim bile tek kelime etmiyor inanin kendi ailesinden utanıyor
Siz kocanizla konusurken gorumce orta yere dalsa yokmus gibi konussa ki ben alttan aldim yaptiklarini yeri degildi kp dun olmustu

Esim hakli old.mun Farkinda ailesi adina eziliyor ozur diliyor ama ailem napayim gorusucem diyor. Bi zaman sonra yasananlari da unutup devam edecekler
Sonsuza kadar gorusmek istemiyorsan gorusme dedi hatta ama kafaya takiyorum

ben varim hepsinden nefret ediyorum hic durumu da idare edesim yok hepsinin cani cehenneme surunsunler.esek gibi pismanlar ama sildim hepsini hayatımdan. sakin alttan alma bak nasil kuzuya donuyolar haaa donmuyolar mi kendileri bilir kendine güven.

[/QUOTE]
boyle kandiriyo işte kocalar.ne anneyle kotu olmak istiyo ne esiyle .evet sen haklisin bunu demek neye yarar neyi çözüyor ki bunu zaten sen de biliyosun.annesine gorumcene iki laf edebilse onlar sana yuklenemez.haklisin demek bos laf bana gore.

Pfff siz de babası ölmüş insanlara,
eşinle konuşurken arana girdi diye cenaze evinde ayar vermeye kalkmışsınız.
İyiki ölüye saygınız varmış.
Siz Zaten görüşmediğiniz için orada Yok hükmündesiniz.
Cenazeye gitme lütfunda bulundunuz diye ayaklarınıza kapanacak değillerdi, gitmeseydiniz.
Dirime gelmeyen ölüme ne yapsın?

Sizin babaniz hayatta mi bilmiyorum
Ben onlarin yasadigi acinin tadini cok net biliyorum.
Benim ki yok malesef ama aci başka sey terbiyesizlik hadsizlik başka şey
Ac misin enziriyorsun dedigim de kafa cevirdi ben orda parayla hizmet yapsin diye getirilen biri degilim
Evet esimin babasi vefat etti bende suyunu ictigimi suyumu icen insanin cenazesine gittim hayattayken de kirgindim ama saygisizlik etmedim kirmadim. Esimin acisini paylasmak icin yaninda oldum
Yaptigimin insanlik oldugunu dusunuyorum
Oglumla aran kotuyken gorusmek istemiyoruzun meali biz iyi gun dostuyuzdur. Hele kizlarin var ve gelinin gurbetteyse halden anlamiyorsan. Ben de evet konusmam esimle de konusmadigimiz donem ustelik.

Bende sekiz senelik evliyim uc sene ayni evde yasadik ayri eve ciktim farkli bir sehre tasindik onlarla beraber ,ayni apartmanda ayri daireler tuttuk sorunlar asil o zaman basladi...kv kabullenemedi iki gun esimi gormese agliyordu (gorende farkli ulkede yasiyorda ozluyor sanacak),sonrasinda gelmedin gitmedin yok evin soyle boyle diye karismalar mudahaleler basladi aslinda bu olaylar ilk evlendigimin haftasinda basladi ama o zaman kus kalamiyorduk ayni evi paylastigimiz icin bir sekilde ne dese susup gonlunu alip idare ediyordum,ama tasininca evler ayrilinca oyle istedigi gibi gidip gelecek yuzu bulamadi dahada saldirganlasti...simdi nerdeyse dokuz senelik evliyim evlerimiz ayri karsi karsiya olabildigince soguk ve mesafeliyim mesafe dedigim aksamlari gelir yemek yapmaz bizde yer oturur gider bu ona yetmez yirmi dort saat onunla olayim ister aslinda beni cok sevdiginden falan degil beni esimi avucunda tutmak icin ister...bende o yuzden cok cok sogudum suan gorusmuyoruz ,esimlede.problem yasamislar esim arasini duzeltince anneme git gorus diye muhtemelen baski yapar senin dusundugin gibi...bende kus kalmam sanirim ama cok fazla gorusmem...esimle problemleri anlatiyorum sutten agzim yandi daha fazla problem cikmasin diye cok fazla gorusmek isteiyirum diyorum hak veriyor,yuz goz olamaya luzum yok diyor ama kv. mesafe istemiyor ille vicik vicik olucaz olmayincada eften puften sebeplerden huzursuzluk cikariyor dedigim gibi beni cok sevdiginden falan degil gorusmek istemesi,aksine nerde kusur bulsam diye agzimdan cikandan hal ve hareketlerime kadar takip icinde ...(sana tavsiye vereyim derken kendi sorunlarimdan yakindim sanki)...sana tavsiyem esin senin hakli olduguu biliyor kayinvaliden ve gorumcelerin hakkinda olumsuz konusup seni yanlis anlamasina neden olma,cok fazla onlar hakkinda konusma olaki birgun bu konulari acarsa ailesini ozellikle annesini suclayarak konusma...eger senin gorusmeni isterse bece esini hatri icin sadece kv. ile gorusebilirsin,onun acisindan dusun zor bir durum biri esi biri annesi,kimden gecebilirki?..amma gorusmelerinizi seyrek olmasini ve olabildigince mesafeli olmak istedigini soyle bence...uzgunum evlilikler aileler malesef esler ile sinirli degil kv. hayatininzda her zaman olacak...burda bazen okuyorum kv. Ile gorusmiyoruz sildim attim yaziyorlar.ne zamana kadar?ilelebetmi sandin?yaslanicak hasta olucak oglu torunlari gelip gitmesino isteyecek o zaman ne olucak?oglu bir gun kus kalir hadi olsun bes sene on sene annesi yaa ne kadar konusmamazlik edebilir?helek turk erkekleri anneleriinin gozunun icine bu kadar bakarker?

Teşekkür ederim taslamayip kendinizi de anlatmissiniz
Iste gorusmuyorum diyorlar aklim almıyor o yüzden yazdım
Bir de verdiginiz tavsiyelerde haklısınız susunca esim hak veriyor ama kendimi tutamiyorum yaptiklarini soyleyince daha anlatirken kuculdugumu hissediyorum ama arsizin hakli sanilmasindan korkum sanırım diceksin esinde kor değildir degil ama bi umut hakli yanlarini ariyor benim ailem yapsa ben de arardim sanırım ve kadinlar unutmaz ama o zamanla unutur yada yarin öbür gun dogum da ne de hic bisey olmamis gibi evime gelcekler mi
Inanin su anlattigin uc olay disinda bisi yok ailem bas saglina gittiginde yuzune bakmadilar
Nasıl olucak bilmiyorum esim ikimizi dusun diyor ama denge kuramayacagimizdan korkuyor bosanmayi düşünüyoruz

Babam hayatta.
Ama babası ölmüş biri için empati yapabilirim.
Acıdan kalbim sökülürken küs gelin gelmiş, abime bir şey söyleyeceğim diye ondan izin alacak değilim.
Hele de o halimle bana ayar verecek.
He ben olsam cenaze anında asla uzatmazdım.
Ama sonrasında ölecek olsam da çare sende olsa yüzüne bakmazdım.
Bu kadar netim.
1 gün önce babası ölmüş kimseye ayar verilmez.
Egonuzu başka zaman başka yerde tatmin ederdiniz.

Buraya böyle şeyler yazınca mutlaka sen kesin neler yapmışsınıdır heeeee varya fena birisin sen belli :)) gibi tepkiler alırsın ben kayınvalidemin bir lafını söylemiştim on tane saldırı yedim birdaha bu sayfaya giresim gelmedi her beyin bir aptal fikir üretir siz aynı binayı paylaşıyorsunuz herhalde bana kalırsa ne yap et evini sokağını ayırmak için elinden geleni yap sen bağırmışta olsan çağırmışta olsan kime ne? önemli olan kendini haklı görmen :) sakın ola kendini suçlama sen evli kocası olan bir kadınsın her kadının aileden bağımsız bir evde yaşam sürmesi en doğal hakkı aileye gelince kocanı her zaman kendine yakın tutacak sebepler bul bu çocuk yap eve bağla değil :d eşimin ailesiyle hiç aram çok samimi olmadı her şey keyfimden ibarettir eşimi daha bol gönderirim kendim çok az ziyaret ederim.Her zaman mesafeli olmaya karar verdim bu kararımdan ötürü hiç pişman değilim kafam rahat karışanım yok eşimden yanada çok şanslıyım dilerim sende huzuru bulursun.

Evinizi tasiyacaksiniz baska yolu yok. Esiniz gidip ailesini gorsun

Benim keskin çizgilerim var. Bırak eşimin ailesini, eşim bile giremez o çizgilerden içeri. Ben görüşmüyorum, benim hayatımı eşim de dahil kimse zehir edemez. Bu yaşa milletin laflarını duymak için gelmedim. Eşimde kabullendi. 30 sene de geçse fikrimden dönmeyeceğimi bilir. En başta söyledim, ben bana yapılanları kabul etmiyorum fikrim değişmeyecek istersen ayrıl dedim. Çünkü ben hiçbirşeyi unutmuyorum. Eşim beni idare edeceğine ailesini idare etseydi. Sevgiliyken ailesi yoktu, mutluyuz diye evlilik kararı aldık. Kusura bakmasınlar sevgiliyken bir kocamı tanıdım ben. Gerisi bana karışamaz da beni ilgilendirmez de.

Bu anne baba/gelin damat sikintilari insanligin tarihi kadar eski bir problemdir bunu yasayan ne ilk sensin nede son olacaksin,keske hic var olmasa bu huzursuzluklar ama insanin buyumesi olgunlasmasi icin illaki zorluklar,problemler yasamasi gerek...erkekler aslinda bizim sandigiizin aksine herseyi cok iyi goruyorlar,ama ailesi annesi babasi hatalarini kusurlarini bilsede ortmek zorunda hissediyorlar...durumlari zor gercekten iyi bir terazi olma eside anneyi babayda dengede tutmak zor,esine bu konuda cok yuklenme,sen yuklendikce sana karsi dusunceleri degisir,var olan gercekleri senden duydukca incinir,uzulur...kendini bu konuda torpule hatta hic onlardan bahsetme seni cok zorlamadigi muddetce haklarinda konusmak isteme...bugun esim benden ailesiyle gorusmemi istese soyleyecegim bir kac cumle su "aslinda seni arada birakmak ,seni uzmek seni zorlamak istemiyorum bu durumlara senin kadar uzuluyorum,ailen hakkinda kotu bir soz soylemekte istemiyorum ama sen goruyorsun farkindasi herseyin,istersen goruseyim onlar senin ailen sev say saygida kusur etme ama beni cok fazla muhattap etme,goruselim ama siki fiki olmayalim ben annenle cok gorustugum zaman illaki beni incitecek,hakaret boyutuda elestirecek bir seyler bulup yapiyor ve bende gittice soguyorum saygimi,hurmetimi kaybediyorum...sende evimizde huzurlu yasayali istiyorsan nolur cok icli disi olmamizi isteme aksi taktirde problemlerimiz istemedende olsa sana yansitiriz sen bizden daha cok yipranirsin"elestri cumlesi yok,hakaret ve suclama yok yapici bir o kadarda dusuncelerini net aciklayan cumleler bu sekilde konusayi denersen mesafe konusudada kararli olduguu gosterirsen vicdanli biri ise zaten seni anlayisla karsilar,baktin bu sekilde yapici konusmalar bir ise yaramiyor ozaman aile danismanina gidin derim eger cozulemezse probleminiz o zaman bosanmayi dusunursun...umarim sorunlarinizi cozersiniz..biliyor musun bir insanin basina gelebilecek en kotu imtihan aile icindeki huzursuzuktur,bu insani bir degil hergun yipratir...Allah kimseyi sorunlu aile ile yasatmasin

Eski esimin ailesi ile gorusmuyordum
Kendiside ayda bir belki giderdi.
Yeni esim olacak kisiyede dedim ben ole bic bic olamam bil.15 gunde bir gideriz 1 saat onlarda ayni gelecek.
Gorumce degilim gorumce adayıyım kardesim huyumu bilir cok kinciyimdir.bir ters soze bakisa gemileri yakar kardeşimin evine omrumce adim atmam.o sebeple uyari yaptigini bilir kiz arkadasina.ablama en ufak hatanda hersey biter diye.
Yani kisiler ve talepler bastan bellidir.tanimadan bilmeden olmaz.
Siz gorusmek istemiyorsaniz gorusmezsiniz esiniz gorusmek isterse gorusur.
Ama sagdan soldan gecerlerken laf soylemenizde yersiz
Gorusmek istemediginiz insani yok saymalisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…