Esinin ailesi ile gorusmeyenler mesafe koyanlar bakabilir mi

Amacim görüşmek değil
O konuştukça gorustukce kendimi tutamiyorum esime doluyorum
Sizler napiyorsunuz nasıl sakin kalabilirim
Bunu öğrenmek istiyorum
Görümcenin doldurup üzerimize kayınvalideyi salması olayını dibine kadar yaşıyorum şu günlerde eşimle. Kızının fesatlıktan böyle yaptığını bilip kendi bana söylemesine rağmen bi ağız dalaşları bi varoşluklar hiç haketmediğim şeyler yaşadıö ben de. Bugüne kadar çok yanlışları oldu doğum zamanımı görümce olacak adi zehir etti ama kendimi çekip hepsine sustum. Eşime söylediğim tek şey beni muhatap etme oldu. Ortada size yapılan bir haksızlık varlen eşinizin onlarla muhatap olmasını istememeniz kadar doğal birşey olamaz. Ama işin gerçeği hiçbir erkek de bunu yapmaz. Yapmanız gereken şey eşinizin onlardan sağlam bir kazık yemesini beklemek ki bunu genelde yapıyorlar. Ne kadar kızsanız da tutun çenenizi onlar yokmuş gibi yapın. Eşinizi didiklemeyin. Eğer saf bi insan değilse zamanla görür eşin. Onlar seni eşine kötüledikçe bir yerden sonra eşin yetti be noktasına gelir. Ama tabi olan da senin yıllarına ve sinir sistemine olur o da apayrı bir konu

Mesafe mesafe mesafe derim ben ama ben her ne kadar mesafe olursam onlar geliyor gel atla bize diyor torun var üstelik çok zor.. şimdi kaynanam komşuluk kazandırmaya calisiyor. Burda mahalle dedikodusu duydum benim için dilsiz demişler konuşmuyor bu demiş ben topluma niye hemen katılalım ki tanımıyorum kimseyi. Kaynanam da git konuş muhabbet et diyor haklı da benim huyum bu. İnsanlara güvenemiyorum içimden ne gelirse onu söyleyen biriyim onu bile artık zor tutuyorum.

Bende kv ile altlı ustluyum çok sorun yaşadık bizde . Suan konuşmuyoruz o işine gelince konuşuyor bende öyle tabi . Eşim gitmiyor mu gidiyor ama zamanla takmamaya baslicaksiniz. Bazen gitmemesi için numaralar falan yapıyorum yalandan bardak kirdigim bile olmustur

Ayy teşekkür ederim anlayisli bir insan daha :)
bu kk iyi hosta bazen cok acimasiz

Hakliyken gitmeyi kabullenemiyorim esim de gitmeye razi ama kira odeyecek durumda değiliz saglik prob dolayi ara vermek zorunda kaldım
Esime bu stresi yükleyip evliligimi riske atmak istemiyorum
Kotu olsam ve biri kotusun dese hakli derim
Ama hem hakli hem evden cikmam zorunda birakilmak zoruma gidiyor
Inanin ailem bu kadar olaya esime tek laf etmedi. Ailesi hala aileme terbiyesizlik yapabiliyorlar gorunce ya sabir demeler vs

Sevgili turuncupijama
Empati yapabilecegin bi olay degil bu.

ne dedigimi esim duydu ve hakli olg gordu yasanan olaylardan da mahcup aileme karsi da bana da.
Ha eminim o ses egomun sesi olsa esim hak vermez ben de terbiyesizlik yaptigimi bilir buraya gelmezdim

Ben hep iyi olacagimiza inandim gorumcelerime ayrim yapmadim kardesime nasil davranirsam oyle is buldum vs kovuldu kac kere moral vermeye çalıştım konustuk ama kendimi geri cekince daha rahat gördüm ki bu yakınlık tek taraflı diğeri maskeliymis

Benim sinirlarim sizinki kadar net değil
Mantiken net sana nasil davranmamis istersin basit saygılı sevgili olmak zorunda değil benim de beklentim bu.
Cok zor olmasa gerek ama sinirlarima saygi gosterilmedi malesef sevmek zorunda degiller ama saygi duymaliydik karsilikli cunku tek ve zorunlu ortak noktamiz var esim.
Ayrıca iliskiler konusunda sabirliyimdir
Gorumcemlerin ardi ardina hareketleri oldu ogun ve olaya sahit olan arkadasimda sessiz kalmama sasirdi ben yapamazdim dedi resmen tahrik old. Söyledi ki o sorunlarimi bilmiyordu

Sadece zaman mi
O gidince tuhaf bisi hissediyorum anlatamiyorum da kiskanclik degil ama huzursuzum bik bil bik adami dolduruyorlar gibime geliyor kuruyorum kafamda

Uzun uzun anlatmissiniz teşekkürler tavsiyeniz cok degerli
Torpulemeyi nasil yaparim bilmiyorum
danismana gidiyoruz bu kv gorumce sorunlarindan oncede sorunlar vardi ve toparlamak icin gittik buarada bosanma gundeme geldi ailesi de biliyordu gozden cikardilar ama sonra esim geri adim atti onlar gaza basti
Simdi esim once ikimizin arasi duzelsin gerisi gelir diyor ama bu insanlar bana hangi yuzle hangi maskeyle bakacak ben gemileri yakmadim bakacak yüzüm var ama gerek yok..
Danismanin hatrina sessiz kaldim bu evet hakliligimi arttirmadi mi artirdi ama cok zor sessiz kalmak. surekli yaptiklarini esimin gozune sokmak da beni sığ bi insan gibi yapıyor ben dışarda üretken verimli biriyim evde bu sorunlarla kendimi çok sığ hissediyorum gelin gorumce mevzunda olmak bile beni üzüyor esime de bu şekilde anlattım çıkalım gidelim diyor ama saglik problemlerimden dolayi ara verdim calsimaya tek maaşla krediler kira dondurmesi çok zor. O zamanda stres olacak yine evlilige yansiyacak. Calisiyor olsam belki çıkar giderdim bilmiyorum. Hem esimi zora sokmak istemiyorum hem esim ilk kez çıkmayı kabul etti kalirsam sorun cikarsa sen istedin napayim der mi bilemiyorum

Ben siz haksızsınız, eşinizin ailesi mükemmel falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın.
Her konuda haklı olabilirsiniz, görüşmeyin ve fizana taşının.
Eşinizin görüşüyor olmasına zamanla alışacaksınız, nihayetinde ailesi gitme denmez adama.
Ama yerden göğe kadar haklı olun
yine okudum, yine bana cenaze evinde ayar verdiniz gibi geliyor.
Eşiniz sizi haklı buldu diye ben de bulmak zorunda değilim.
Okurken rahatsız oldum, ister istemez takılmışım o noktaya ama zaten konunuz ve derdiniz bu degil, daha fazla sabote etmeyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…