Esinin ailesi ile gorusmeyenler mesafe koyanlar bakabilir mi

Amacim görüşmek değil
O konuştukça gorustukce kendimi tutamiyorum esime doluyorum
Sizler napiyorsunuz nasıl sakin kalabilirim
Bunu öğrenmek istiyorum
Görümcenin doldurup üzerimize kayınvalideyi salması olayını dibine kadar yaşıyorum şu günlerde eşimle. Kızının fesatlıktan böyle yaptığını bilip kendi bana söylemesine rağmen bi ağız dalaşları bi varoşluklar hiç haketmediğim şeyler yaşadıö ben de. Bugüne kadar çok yanlışları oldu doğum zamanımı görümce olacak adi zehir etti ama kendimi çekip hepsine sustum. Eşime söylediğim tek şey beni muhatap etme oldu. Ortada size yapılan bir haksızlık varlen eşinizin onlarla muhatap olmasını istememeniz kadar doğal birşey olamaz. Ama işin gerçeği hiçbir erkek de bunu yapmaz. Yapmanız gereken şey eşinizin onlardan sağlam bir kazık yemesini beklemek ki bunu genelde yapıyorlar. Ne kadar kızsanız da tutun çenenizi onlar yokmuş gibi yapın. Eşinizi didiklemeyin. Eğer saf bi insan değilse zamanla görür eşin. Onlar seni eşine kötüledikçe bir yerden sonra eşin yetti be noktasına gelir. Ama tabi olan da senin yıllarına ve sinir sistemine olur o da apayrı bir konu

Mesafe mesafe mesafe derim ben ama ben her ne kadar mesafe olursam onlar geliyor gel atla bize diyor torun var üstelik çok zor.. şimdi kaynanam komşuluk kazandırmaya calisiyor. Burda mahalle dedikodusu duydum benim için dilsiz demişler konuşmuyor bu demiş ben topluma niye hemen katılalım ki tanımıyorum kimseyi. Kaynanam da git konuş muhabbet et diyor haklı da benim huyum bu. İnsanlara güvenemiyorum içimden ne gelirse onu söyleyen biriyim onu bile artık zor tutuyorum. :KK43:

Merhaba yardima ihtiyacim var
Napacagimi bilmiyorum.
Buraz uzunkusura bakmayin:KK43:(
En cok hayalini kurduğum sey esimin ailesiyle aile olabilmekti
Eger annesi beni sevmezse olmaz diyen biriydim esimi tanimadan da önce.
2 yillik evliyiz. Ailemden aldigim saygiyi gorguyu yansıttım hep.
Altli ustluyuz esim mecbur tuttu. Tamam dedim ama sorun cikmayacagina inandim iliskileri idare edebilecek donanima sahip old.mu dusunerek.
Bu surecte yaptiklarini hos gördüm evliligimi tadini kaçırmamak adina.
En büyük hata esimle tsrtistigimizda annesinde kaldi 2-3 hafta ve bana aşırı kinlenmisler. Eşimle guven sorunum vardi zaten maddi seyleri saklamasi yüzünden.
Babalarini kaybettiler cenazede yanlarinda oldum hicbirsey olmamis gibi bu ezik oldgm icin degil oluye saygimdandi.
Gorumcem Ego savasina girdi konu erkekler kimin dairesine gitsindi. esim arada kaldi aciklama yapiyordu tamam canim dedim esime uzuldu arada kaldi diye. X gorumce esime ne oldu diye lafa girdi ben konusrken onume gecip ben de esimle konusuyorum arama girmezsen dedim. Celallendi afralar tafralar. Dua sonrasi benim arkadaslarimin yaninda beni odaya cekti konusalim diye. Hic yeri degil dedim israrla kenara cekti had bildirmeye kalktı.
Gorusmedim sonrasinda esime de soylettim yaptiklariniz yuzunden gelmiyor dedi.
Bu yetmedi halka acik bi yerde once x ve esi gecti masamizdan esim gitti konustu mrb fln, oteki teki gecerken laf atti yuzunu eksitip bisey soyledi sonrasinda ben de laf mi dinliyorsun diyince resmen burnuma 10 cm girdi hakaretler savurdu ama neler neler onunla herkes bize bakıyor tabi. Esim uzaktaydi geldi götürdü. Onu sakinlestirip geldi yanima. X hala masadan gecip karina git daha allah sabir versin dedi.
Sonrasinda kv ayilip bayildi esim beni bosatcaniz mi siz dedi.
Herkes bi onlara bi bana bakio. Baska masadan kadinlar geldi cok fena kv evde yasin oku dayanilcak gbi degil bunlar dedi. Kocani seviyorsan ona kizma mutlu ol diye tavsiye verdiler düşünün nasil bisey yasadim.
Diceksiniz ki kimbilir sen ne yaptin
Yaptigin tek sey onlari aile görmek oldu. X gorumceye is buldum kac kere kovuldu moral verdim. Kp yaninda hep kv yi tuttum kendi kizlarindan cok dusundum yeri geldi. Abartma demeyin lutfen ama öyle. Yaptigim yemeklerden götürdüm vs. Babam vefat etmisti kp baba demek gucume gidiyordu ama belli etmedim esime bile.
Hasta oldum ayda 20 25 gun regl oluyordum esim onlarda kaldi ve umru olmadi.zamaninda bakmisti ama x gorumce esimle sorunum varken annesinin ve kendisinin benimle görüşmek istemedigini ama benimle bir problemlerinin kesinlikle olmadığını soylediler. Hastayken de bir kere komsu gibi bile kapimi calan olmadı. Yapayalniz kaldim ise falan gidecek durumda degildim.
Kv bu surecte bas bas bagirmisligi da var esim yokken bu evden gideceksin diye.
Şimdi esim arada kizlarla konusmuyor anneyle konuşuyor ben görüşmüyorum.
Nasil olcak bu duzen :KK43: nasil cozuyorsunuz siz?

Esim hakli old.mun Farkinda ailesi adina eziliyor ozur diliyor ama ailem napayim gorusucem diyor. Bi zaman sonra yasananlari da unutup devam edecekler
Sonsuza kadar gorusmek istemiyorsan gorusme diyor ama ilerde gorusmemi isteyecek diye düşünüyorum
Ilerde coluk cocuk isleri nasil olur ki

Not amacim görüşmek değil umursamamayi nasil basariyorsunuz kendime ve esime hayati zindan etmek istemiyorum
Bende kv ile altlı ustluyum çok sorun yaşadık bizde . Suan konuşmuyoruz o işine gelince konuşuyor bende öyle tabi . Eşim gitmiyor mu gidiyor ama zamanla takmamaya baslicaksiniz. Bazen gitmemesi için numaralar falan yapıyorum yalandan bardak kirdigim bile olmustur

Buraya böyle şeyler yazınca mutlaka sen kesin neler yapmışsınıdır heeeee varya fena birisin sen belli :)) gibi tepkiler alırsın ben kayınvalidemin bir lafını söylemiştim on tane saldırı yedim birdaha bu sayfaya giresim gelmedi her beyin bir aptal fikir üretir siz aynı binayı paylaşıyorsunuz herhalde bana kalırsa ne yap et evini sokağını ayırmak için elinden geleni yap sen bağırmışta olsan çağırmışta olsan kime ne? önemli olan kendini haklı görmen :) sakın ola kendini suçlama sen evli kocası olan bir kadınsın her kadının aileden bağımsız bir evde yaşam sürmesi en doğal hakkı aileye gelince kocanı her zaman kendine yakın tutacak sebepler bul bu çocuk yap eve bağla değil :d eşimin ailesiyle hiç aram çok samimi olmadı her şey keyfimden ibarettir eşimi daha bol gönderirim kendim çok az ziyaret ederim.Her zaman mesafeli olmaya karar verdim bu kararımdan ötürü hiç pişman değilim kafam rahat karışanım yok eşimden yanada çok şanslıyım dilerim sende huzuru bulursun.

Ayy teşekkür ederim anlayisli bir insan daha :)
bu kk iyi hosta bazen cok acimasizEn Büyük KK

Hakliyken gitmeyi kabullenemiyorim esim de gitmeye razi ama kira odeyecek durumda değiliz saglik prob dolayi ara vermek zorunda kaldım
Esime bu stresi yükleyip evliligimi riske atmak istemiyorum
Kotu olsam ve biri kotusun dese hakli derim
Ama hem hakli hem evden cikmam zorunda birakilmak zoruma gidiyor
Inanin ailem bu kadar olaya esime tek laf etmedi. Ailesi hala aileme terbiyesizlik yapabiliyorlar gorunce ya sabir demeler vs:duduk:

Babam hayatta.
Ama babası ölmüş biri için empati yapabilirim.
Acıdan kalbim sökülürken küs gelin gelmiş, abime bir şey söyleyeceğim diye ondan izin alacak değilim.
Hele de o halimle bana ayar verecek.
He ben olsam cenaze anında asla uzatmazdım.
Ama sonrasında ölecek olsam da çare sende olsa yüzüne bakmazdım.
Bu kadar netim.
1 gün önce babası ölmüş kimseye ayar verilmez.
Egonuzu başka zaman başka yerde tatmin ederdiniz.

Sevgili turuncupijama
Empati yapabilecegin bi olay degil bu.

ne dedigimi esim duydu ve hakli olg gordu yasanan olaylardan da mahcup aileme karsi da bana da.
Ha eminim o ses egomun sesi olsa esim hak vermez ben de terbiyesizlik yaptigimi bilir buraya gelmezdim

Benim keskin çizgilerim var. Bırak eşimin ailesini, eşim bile giremez o çizgilerden içeri. Ben görüşmüyorum, benim hayatımı eşim de dahil kimse zehir edemez. Bu yaşa milletin laflarını duymak için gelmedim. Eşimde kabullendi. 30 sene de geçse fikrimden dönmeyeceğimi bilir. En başta söyledim, ben bana yapılanları kabul etmiyorum fikrim değişmeyecek istersen ayrıl dedim. Çünkü ben hiçbirşeyi unutmuyorum. Eşim beni idare edeceğine ailesini idare etseydi. Sevgiliyken ailesi yoktu, mutluyuz diye evlilik kararı aldık. Kusura bakmasınlar sevgiliyken bir kocamı tanıdım ben. Gerisi bana karışamaz da beni ilgilendirmez de.

Ben hep iyi olacagimiza inandim gorumcelerime ayrim yapmadim kardesime nasil davranirsam oyle is buldum vs kovuldu kac kere moral vermeye çalıştım konustuk ama kendimi geri cekince daha rahat gördüm ki bu yakınlık tek taraflı diğeri maskeliymis

Eski esimin ailesi ile gorusmuyordum
Kendiside ayda bir belki giderdi.
Yeni esim olacak kisiyede dedim ben ole bic bic olamam bil.15 gunde bir gideriz 1 saat onlarda ayni gelecek.
Gorumce degilim gorumce adayıyım kardesim huyumu bilir cok kinciyimdir.bir ters soze bakisa gemileri yakar kardeşimin evine omrumce adim atmam.o sebeple uyari yaptigini bilir kiz arkadasina.ablama en ufak hatanda hersey biter diye.
Yani kisiler ve talepler bastan bellidir.tanimadan bilmeden olmaz.
Siz gorusmek istemiyorsaniz gorusmezsiniz esiniz gorusmek isterse gorusur.
Ama sagdan soldan gecerlerken laf soylemenizde yersiz
Gorusmek istemediginiz insani yok saymalisiniz

Benim sinirlarim sizinki kadar net değil
Mantiken net sana nasil davranmamis istersin basit saygılı sevgili olmak zorunda değil benim de beklentim bu.
Cok zor olmasa gerek ama sinirlarima saygi gosterilmedi malesef sevmek zorunda degiller ama saygi duymaliydik karsilikli cunku tek ve zorunlu ortak noktamiz var esim.
Ayrıca iliskiler konusunda sabirliyimdir
Gorumcemlerin ardi ardina hareketleri oldu ogun ve olaya sahit olan arkadasimda sessiz kalmama sasirdi ben yapamazdim dedi resmen tahrik old. Söyledi ki o sorunlarimi bilmiyordu

Bende kv ile altlı ustluyum çok sorun yaşadık bizde . Suan konuşmuyoruz o işine gelince konuşuyor bende öyle tabi . Eşim gitmiyor mu gidiyor ama zamanla takmamaya baslicaksiniz. Bazen gitmemesi için numaralar falan yapıyorum yalandan bardak kirdigim bile olmustur
Sadece zaman mi
O gidince tuhaf bisi hissediyorum anlatamiyorum da kiskanclik degil ama huzursuzum bik bil bik adami dolduruyorlar gibime geliyor kuruyorum kafamda

Bu anne baba/gelin damat sikintilari insanligin tarihi kadar eski bir problemdir bunu yasayan ne ilk sensin nede son olacaksin,keske hic var olmasa bu huzursuzluklar ama insanin buyumesi olgunlasmasi icin illaki zorluklar,problemler yasamasi gerek...erkekler aslinda bizim sandigiizin aksine herseyi cok iyi goruyorlar,ama ailesi annesi babasi hatalarini kusurlarini bilsede ortmek zorunda hissediyorlar...durumlari zor gercekten iyi bir terazi olma eside anneyi babayda dengede tutmak zor,esine bu konuda cok yuklenme,sen yuklendikce sana karsi dusunceleri degisir,var olan gercekleri senden duydukca incinir,uzulur...kendini bu konuda torpule hatta hic onlardan bahsetme seni cok zorlamadigi muddetce haklarinda konusmak isteme...bugun esim benden ailesiyle gorusmemi istese soyleyecegim bir kac cumle su "aslinda seni arada birakmak ,seni uzmek seni zorlamak istemiyorum bu durumlara senin kadar uzuluyorum,ailen hakkinda kotu bir soz soylemekte istemiyorum ama sen goruyorsun farkindasi herseyin,istersen goruseyim onlar senin ailen sev say saygida kusur etme ama beni cok fazla muhattap etme,goruselim ama siki fiki olmayalim ben annenle cok gorustugum zaman illaki beni incitecek,hakaret boyutuda elestirecek bir seyler bulup yapiyor ve bende gittice soguyorum saygimi,hurmetimi kaybediyorum...sende evimizde huzurlu yasayali istiyorsan nolur cok icli disi olmamizi isteme aksi taktirde problemlerimiz istemedende olsa sana yansitiriz sen bizden daha cok yipranirsin"elestri cumlesi yok,hakaret ve suclama yok yapici bir o kadarda dusuncelerini net aciklayan cumleler bu sekilde konusayi denersen mesafe konusudada kararli olduguu gosterirsen vicdanli biri ise zaten seni anlayisla karsilar,baktin bu sekilde yapici konusmalar bir ise yaramiyor ozaman aile danismanina gidin derim eger cozulemezse probleminiz o zaman bosanmayi dusunursun...umarim sorunlarinizi cozersiniz..biliyor musun bir insanin basina gelebilecek en kotu imtihan aile icindeki huzursuzuktur,bu insani bir degil hergun yipratir...Allah kimseyi sorunlu aile ile yasatmasin

Uzun uzun anlatmissiniz teşekkürler tavsiyeniz cok degerli
Torpulemeyi nasil yaparim bilmiyorum
danismana gidiyoruz bu kv gorumce sorunlarindan oncede sorunlar vardi ve toparlamak icin gittik buarada bosanma gundeme geldi ailesi de biliyordu gozden cikardilar ama sonra esim geri adim atti onlar gaza basti
Simdi esim once ikimizin arasi duzelsin gerisi gelir diyor ama bu insanlar bana hangi yuzle hangi maskeyle bakacak ben gemileri yakmadim bakacak yüzüm var ama gerek yok..
Danismanin hatrina sessiz kaldim bu evet hakliligimi arttirmadi mi artirdi ama cok zor sessiz kalmak. surekli yaptiklarini esimin gozune sokmak da beni sığ bi insan gibi yapıyor ben dışarda üretken verimli biriyim evde bu sorunlarla kendimi çok sığ hissediyorum gelin gorumce mevzunda olmak bile beni üzüyor esime de bu şekilde anlattım çıkalım gidelim diyor ama saglik problemlerimden dolayi ara verdim calsimaya tek maaşla krediler kira dondurmesi çok zor. O zamanda stres olacak yine evlilige yansiyacak. Calisiyor olsam belki çıkar giderdim bilmiyorum. Hem esimi zora sokmak istemiyorum hem esim ilk kez çıkmayı kabul etti kalirsam sorun cikarsa sen istedin napayim der mi bilemiyorum

Sevgili turuncupijama
Empati yapabilecegin bi olay degil bu.

ne dedigimi esim duydu ve hakli olg gordu yasanan olaylardan da mahcup aileme karsi da bana da.
Ha eminim o ses egomun sesi olsa esim hak vermez ben de terbiyesizlik yaptigimi bilir buraya gelmezdim
Ben siz haksızsınız, eşinizin ailesi mükemmel falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın.
Her konuda haklı olabilirsiniz, görüşmeyin ve fizana taşının.
Eşinizin görüşüyor olmasına zamanla alışacaksınız, nihayetinde ailesi gitme denmez adama.
Ama yerden göğe kadar haklı olun
yine okudum, yine bana cenaze evinde ayar verdiniz gibi geliyor.
Eşiniz sizi haklı buldu diye ben de bulmak zorunda değilim.
Okurken rahatsız oldum, ister istemez takılmışım o noktaya ama zaten konunuz ve derdiniz bu degil, daha fazla sabote etmeyeyim.

X