Eşin ailesine anne baba diyememek?

Eşinizin annesine anne deyince gerçek anneniz olmuyor,eşinizi yetiştirdikleri Ona verdikleri emeği onore etmek anne baba deriz.Atla deve değil,kayınvalide kayınpedere anne baba diyenler gerçek annelerini babalarını daha az sevmiyorlar emin olun
En başta benim de böyle bir ön yargım yoktu derim diye düşünüyodum. Zorunlu sebeplerden bir süre aynı evde yaşamak zorunda kaldık kadın beni asla benimseyemedi sadece beni değil ailemi de benimseyemediler nedense kendilerinden aşağı görüyolar hala. Anne diyemedim diye aynı evin içinde yüzüme bakmadı benimle muhattap olmadı aylarca eşimle sürekli kavga etmeme sebep oldu. Neden anne diyecekmişim? İçimden gelmiyor.

En başta benim de böyle bir ön yargım yoktu derim diye düşünüyodum. Zorunlu sebeplerden bir süre aynı evde yaşamak zorunda kaldık kadın beni asla benimseyemedi sadece beni değil ailemi de benimseyemediler nedense kendilerinden aşağı görüyolar hala. Anne diyemedim diye aynı evin içinde yüzüme bakmadı benimle muhattap olmadı aylarca eşimle sürekli kavga etmeme sebep oldu. Neden anne diyecekmişim? İçimden gelmiyor.
Ben sizin yerinizde olsam hareketlerimle konuşma ve tavırlarımla onun aşağısı olmadığımı belli ederim.Naçizane tavsiyem üstüne basa basa anne deyin,yarın birgün bana zaten anne bile demiyor kozunu onun eline vermeyin

Bence iki tarafta konuşup içinden gelmiyorsa söylemesin böylece sorun ortadan kalkar

Ya aslına bakarsanız konuşmaya bile gerek yok. Ben mesela anne demekte zorlanmıyorum ama demiyorum da, seslenmiyorum hiç. 😀 Ama toplum olarak böyle bi beklenti olmasını garipsiyorum daha çok.

X