Eşin ailesine anne baba diyememek?

Ya aslına bakarsanız konuşmaya bile gerek yok. Ben mesela anne demekte zorlanmıyorum ama demiyorum da, seslenmiyorum hiç. 😀 Ama toplum olarak böyle bi beklenti olmasını garipsiyorum daha çok.
Seslenmen gerekse ne dıcen ama
Şşt pişt mi 😂 kötü bısey oluyor dıyelım, farzı misal deprem
Ne dıcen uuuh mu

Seslenmen gerekse ne dıcen ama
Şşt pişt mi 😂 kötü bısey oluyor dıyelım, farzı misal deprem
Ne dıcen uuuh mu
Ay ben de seslenmiyorum. Çok lazımsa göz göze gelmeyi beklerim. zaten senede en fazla 2 3 gün görüyorum çok da sorun olmuyor 😂 depremde de valla herkes kendini kurtarsin kimseyi düşünemem 😅

Merhaba 4 senedir evliyim eşimin ailesine anne baba diyemiyorum içimden gelmiyo ve bu aramızda çok büyük kavgalara sebep oldu. Tam bitti unutuldu artık diyorum sürekli bu mevzu karşıma çıkıyor. Denedim ama yok olmuyo ağzımdan kelimeler çıkmıyo söylemek istemiyorum asla. Ömür boyu bu stresi mi yaşıcam ben ne yapayım artık bilmiyorum.
Benim eşim hiç anne baba demedi .ben sorun etmedim demiştim kendim rahat rahat .

Ama sonra o kadar beni uzuyorlarken niye ben diyorum ki diyip bıraktım ve hiç seslenmedim hitap etmedim kendilerine

Bence demek zorunda değilsin

Ya inanıyorum tabi ki ama cok merak ettim deprem oluyor kopek kovalıyor gıbı acil durumlar dusun
Ne dicen 😂 ne dersin Cok merak ettim
Hayal et bı kendını, cevap ıstıyorum

Anne derim o zaman dediğim gibi söylerken zorlanmıyorum. 😀 Ama ben anne dediğimde o bakar mı onu kestiremiyorum işte. 😀😀😀😀😀😀😀

Merhaba 4 senedir evliyim eşimin ailesine anne baba diyemiyorum içimden gelmiyo ve bu aramızda çok büyük kavgalara sebep oldu. Tam bitti unutuldu artık diyorum sürekli bu mevzu karşıma çıkıyor. Denedim ama yok olmuyo ağzımdan kelimeler çıkmıyo söylemek istemiyorum asla. Ömür boyu bu stresi mi yaşıcam ben ne yapayım artık bilmiyorum.
E annen baban değil sonuçta, ne demeye zorla söyletiyor ki🤔 içinden gelir veya zoraki olsa da dersin anlarım ama ille de ısrar edip kavga etmek manasız başka yere çekiyorlar olayı işte bize saygı göstermiyor vs vs

E annen baban değil sonuçta, ne demeye zorla söyletiyor ki🤔 içinden gelir veya zoraki olsa da dersin anlarım ama ille de ısrar edip kavga etmek manasız başka yere çekiyorlar olayı işte bize saygı göstermiyor vs vs
Şimdiye kadar ne yaparsa ne derse desin bir kez olsun saygısızlık etmedim ama bu anne lafı aramızda inanılmaz bir soruna dönüştü. Bence tamamen egosal bir durum çevresi gelini anne demiyor demesin diye yapıyo bana bayıldığından değil

Yani içinizden nasıl geliyorsa öyle deyin tabi ki ama onlar da belki gelinim ailenin bir ferdi diye beklentisi vardır ben sanmıyorum böyle bir durumun Zaten art niyeti olamaz. Ben bir kv olarak bende beklerdim herhalde atıyorum Ayşe anne :) mesela bu da bi alternatif ama 4 senedir evlisin yeni de değil bilmiyorum aile bağlarınız nasıl aranızda ne geçti bukadar önyargılı olup söyleyemiyorsun oda önemli. Ben 6 yıllık evliyim nişanlı olduğumdan beri anne baba diyorum onları seviyorum da çokta yanlışları oldu bana ama bu saygıda kusur etmek için bir sebep değil büyüklerim büyüğü geçtim eşimin annesi babası onu da geçtim benim eşim hiç çekinmeden anneme babama anne baba diyebiliyorsa kıymet veriyorsa bende onun hatrına değerin karşılığını veririm bunlar benim yaptıklarım ve benim düşüncem ve senin düşüncelerine de saygım var kimse yapmak zorunda değil başta demiştim içinden ne gelirse .. zamanında benim babam anneanneme. Hiç anne diyememiş hep teyze dermiş :) vefat edene kadar da teyze dedi anneanneme hiç anne dediğini duymadım .. merak ettim nasıl hitap ediyorsunuz acaba kayınvalidenize ?

Eşiniz sizin anne babanıza söylüyorsa x anne diyebilirsiniz. Ben hiç söylemedim, hiç talep edilmedi bahsi bile geçmedi. Tabi benim anne babam yok o yüzden de kırmak istememis olabilirler.

Daha bugun instada buna benzer birinin postu vardi.Kadinin kayinvalidesi Italyan.Sana anne demek istiyorum dediginde „ bana niye anne demen gerekiyor? Ben senin kayinvalidenim.Annen olsaydim kocanla kardes olurdun zaten.O yuzden bana ne dersen de ama anne deme dedi.Ama ben seni bir anne gibi sevebilirim Bu baska“ cok guzel bor aciklamaydi.
benim kayinvalidem de ben gelinleimi asla kizlarim gibi sevemem der surekli.Ama anne demezssek kiyamet kopar herhalde.
Bu tamamen kulturel ve insanlarin birbiri uzerinden guc uygulamasi.Baska bir sey degil

Bundan insan neden kavga ederki ya? Bende demiyorum eşim farkında bile değildir hatta kv bile farkında değildir. İlk zamanlar diyodum ama şuan içimden gelmiyo. Biri de açıp ağzını hesap sorsun bakalım. Böyle konularda kendinizi ezdirmeyin ya bu sitede niye kadınlar sürekli eşiyle böyle şeylerden kavga ediyo az çaçaron olun

7 senedir evliyim toplamda 14 senedir beraberiz eşimle .Bir kez bile anne baba demedim. Sevip sevmemekten bağımsız saçma buluyorum ;kazık kadar olduktan sonra annemi ediniyorum ne alaka ! X amca X teyze diyorum hep . Eşimle ben kardeş miyim? Beni anası mı doğurdu niye ana baba deyim ki kültürümüzün en aptalca olayı

X