Eşin ailesine anne baba diyememek?

Eşimin ailesine saygı duyarım ve severim,fakat benim ailem değiller.Eşle hayatıma girip,ayrıldığım an çıkacak insanlara anne baba demek çok mantıksız geliyor bana.Kimse kusura bakmasın bugün kimse annem gibi olamaz,tarla tapaya gelince el oluyorsak bu duruma da öyle bakabilirler.

Ben ilk etapta eşime açıkça kusura bakma ben annem hariç kimseye anne diyemem içimden gelmiyor,zorla istemediğim birşey de yapamam dedim.Baba ikimizde de yok zaten.Sizli bizli mesafeli ölçülü devam ediyoruz yıllardır.Arka planda annesiyle bu konuyu konuştular mı bilemem ama bana böyle bir taleple hiç gelmediler, kayınvalidem de hiç sormadı.Aynı ortamdayken eltilerim annem deyip duruyorlar,ben demiyorum kime ne? Eşimde anneme,anne demiyor.Zorla olmayacağını eşinize hissettirin kabullenen onlar olsun. Evlenince illa eşin her dediği yapmak zorunda,onlara göre şekillenmek zorunda değiliz,karşılıklı saygı olsun yeterli,fazla ısrar size saygısızlık.Herkesin anası kendine diye illa delirtecekler insanı.

Merhaba 4 senedir evliyim eşimin ailesine anne baba diyemiyorum içimden gelmiyo ve bu aramızda çok büyük kavgalara sebep oldu. Tam bitti unutuldu artık diyorum sürekli bu mevzu karşıma çıkıyor. Denedim ama yok olmuyo ağzımdan kelimeler çıkmıyo söylemek istemiyorum asla. Ömür boyu bu stresi mi yaşıcam ben ne yapayım artık bilmiyorum.
ben eşimin babasına baba diyorum ama annesine anne demedim dememde 🤣 anne kimin karninda yattiysam odur. demek zorunda diyilsin streste yapma eşinmi istiyo anne demeni?

Merhaba 4 senedir evliyim eşimin ailesine anne baba diyemiyorum içimden gelmiyo ve bu aramızda çok büyük kavgalara sebep oldu. Tam bitti unutuldu artık diyorum sürekli bu mevzu karşıma çıkıyor. Denedim ama yok olmuyo ağzımdan kelimeler çıkmıyo söylemek istemiyorum asla. Ömür boyu bu stresi mi yaşıcam ben ne yapayım artık bilmiyorum.
Ben nişanlıyken ilk telefonda söyledim bende zorlanırdım çünkü ve benim eşimde bu konuda kesinlikle tartışırdı ama benim elti zorla diyor anne baba diye sırf bu yüzden yani o demediği için kayınvalife takıyor çünkü benim eşimde anne babacı

En zorlandığım konulardan biriydi. Eşim de ben de genelde seslenmemeye çalışıyoruz o da zorlanıyor fark ediyorum. Mecburi seslenmem gerektiğinnde isim+anne baba eklerim.
Kavga sebebi olması çok gereksiz net tavrınızı koyun benim zaten bir annem bir babam var sizle alakalı değil söylemek bana garip geliyor diyin özellikle onlar tarafından akrabaları yanında. Hem konu fazla büyüyemez hem de herkes duymuş olur

Bence çok saçma keşke demesek eşimde demese .hem benim anneme babama öyle söyleyince ben anne babamı kıskanıyorum onlar benim diye .kardeşlerim bitti şimdi eşimde yada eniste ve gelin le paylaşıyorum annemle babamı 😡😆

Dün instgramda gördüm adamın birisi karısını mahkeme ye vermiş anne baba demediği için mahkeme adamı haklı bulmuş şaka gibi resmen birde boşanma sebebiymiş millet neler çıkartacağını şaşırmış durumda kimse demek zorunda değil sonuçta

Hakim kurtarmak için boşamiştir :)
Bu sebepten boşanma davasi açan adamla zaten evlilik yürümez diye :)

Şimdiye kadar ne yaparsa ne derse desin bir kez olsun saygısızlık etmedim ama bu anne lafı aramızda inanılmaz bir soruna dönüştü. Bence tamamen egosal bir durum çevresi gelini anne demiyor demesin diye yapıyo bana bayıldığından değil
Ağrısız başa dert, sanki anne deyince kızları gibi davranıyorlar saçma. Atıyorum adı Ayşe ise "Ayşe Anne" falan diyenler gördüm. Belki öyle deneyebilirsin
Yarım ağız işte söyle onlar zaten pot kırar kabahat işler sen de mesafe koyarsın. Olay senin bu yarattıkları sanal gündemden senin üzerine kalmasın. Bir şey olduğunda bana bak anne bile demiyor ki şöyle olsun denecek. Kaos denilince kv ler savaş uzmanı kesiliyor taktik bunlar hep

Bizde isim +anne baba diyoruz. Öyle olunca ikimiz içinde kolay oluyor. Kendisini çok severim eşimde benim ailemi çok sever ama sonuçta kimse kimsenin gerçek anası babası değil. İki tarafta bunun farkında kimse bana anne baba de demedi. Eşimin babası olmadığı için baba demek istedi o yüzden bende isim artı anne diye sesleniyorum. Öteki türlü teyze diyordum evlenmeden önce. annemde eşime bana teyze diyebilirsin demişti. Eşim istedi böyle bir çözüm buldum bende😅

Benim eşim anneme babama anne baba der ve asla saygıda kusur etmez. Kendi annesinden hiç bir konuda ayırmaz.
O yüzden bende ona olan saygımdan anne diyorum (babası vefaat etti)

Kayınvalidemlede öyle sorunlarımız yok.

Bence anne baba demekle birşey eksilmez. Büyütecek birşey değil.
Eşinizi mutlu edecekse ne var bunda?

Eşiniz sizin ailenize nasıl hitap ediyor?
İsim+anne baba denilebilir ben öyle yapıyorum babasına kv yok.Daha kolay olabilir diye sadece bir öneri tabi bu kişisel düşüncem.

5 senelik evliyim ben de demedim, eşim de benim anne babama demedi. Şu ana kadar da seslenmemiz gereken bir durum olmadı. Bir şey olursa yanına gidip söylemeyi tercih ediyorum, zaten sık da görüşeceğimiz bir ortam yok. Anne babama ihanet gibi geliyor demek.

Benim eşim anneme babama anne baba der ve asla saygıda kusur etmez. Kendi annesinden hiç bir konuda ayırmaz.
O yüzden bende ona olan saygımdan anne diyorum (babası vefaat etti)

Kayınvalidemlede öyle sorunlarımız yok.

Bence anne baba demekle birşey eksilmez. Büyütecek birşey değil.
Eşinizi mutlu edecekse ne var bunda?

Kadinin kendi mutluluğu mesela?

Kadinin kendi mutluluğu mesela?

Eğer karşındaki insanların sana bi zararı saygısızlığı yoksa ve eşin seni mutlu ediyorsa ağzınamı yapışır anne baba demek?

Eş olmak ortak noktada buluşmak demek. Eminim konu sahibinin eşide bazı noktalarda eşi için istemediği şeyler yapıyordur.

7/24 eş ailesiyle değilsin sonuçta. Sürekli anne anne baba baba demiyorsun.

Ben kv ye hiç anne diyemedim. İçimden gelmedi. İyi ve adaletli davransa idi diyebilirdim. Kayınpedere de bir iki defa dudak ucu ile x baba demişimdir.

Eğer karşındaki insanların sana bi zararı saygısızlığı yoksa ve eşin seni mutlu ediyorsa ağzınamı yapışır anne baba demek?

Eş olmak ortak noktada buluşmak demek. Eminim konu sahibinin eşide bazı noktalarda eşi için istemediği şeyler yapıyordur.

7/24 eş ailesiyle değilsin sonuçta. Sürekli anne anne baba baba demiyorsun.

Sence KVnin böyle bir konuda oğlunu doldurup doldurup "kızı" olarak gördüğü (yersen) genc bir kadının üstüne salmasi saygisizlik değilmi?

Ayni şekilde kocasının dolma akilla haraket etmesi saygısızlık değilmi?

Normal şartlar altinda bende ortak nokta derim ama bu konuda resmen kadina psikolojik terör uyguluyorlar. Bazi konularda insanlar malasef kendini aşıp orta noktada buluşamiyor.

Bu konuda suclu eşi ama böyle devam ederse inşallah KV uygun yerine kına yakma mertebesine ulaşır.
Çok yüzsüz ve ruhsal sikintili insan gördüm ama kendine kan can savaşi verip anne dedirtenini görmedim. Yüzsüzlügün üst leveli.

Ben daha eşimi tanımadan evvel bile anne baba demeyeceğimi biliyordum. Eşim ailemle tanıştı abi abla dedi anne babama önce sonra teyze amcaya çevirdi 😅 Ben de çok uzun süre ortadan konuştum. Sonra bir gün teyze amca deyince eşimin annesi ben de anne dersin diye bekledim dedi. İnsanın bir tane ana babası olur, eşim de benim ana babama abi abla diyordu dedim. Sustu bir şey diyemedi. Acaba sizin eşiniz anne babanıza nasıl hitap ediyor? O demiyorsa direkt ileri sürün bu durumu, o dese bile demek durumunda değilsiniz. Annesi ağlamayacak diye eften püften bir nedenden sizle boşanma noktasına gelecek biriyse siz kavgada daha üste çıkın. Bir noktada aklı selim öne çıkacaktır diye umuyorum. Anne diyenler annesini daha az seviyor diyemem ama şimdi hamileyim mesela kendi çocuğum bir başkasına anne desin asla istemem. Bana çok abes geliyor. Anne babalık öyle kolay sıfatlar değil. Esinle bir kavga etsen haklı olsan bile eşinin tarafını tutacak kayinvalide de anne kelimesini duymayıversin.

Annesine anne demiyorsunuz diye cook buyuk kavgalar eden adamla evliliginizin geri kalani normal mi de bu dert kaldi ya ilginc
İnanır mısınız bu konu dışında hiç büyük kavgamız olmadı gayet güzel bir evliliğimiz var hatta bebek bekliyoruz. Kv eşimi dolduruyor ağlayarak. Beni sevmiyor ya kadın anlatamıyorum derdimi insan kendisini kimin sevip sevmediğini anlar 3 sene aynı evde yaşadım ben bu kadınla hayattan bezdirdi beni. Sırf elalem için egosu için anne dememi istiyor ve eşimle aramı bozuyor bu durumda da benim içimden gelmiyor.

15 yıllık evliyim ilk günden itibaren, kv ismi+anne
Kp-ismi+baba
Kendi annemin babamın anneliğini babalığını sorgularken ve bazen onlara bile söylemek içimden gelmiyorken, bu kadar özel ve ağır iki sıfatı kolayca başkasına kullanamıyorum

X