Eşimle soğukluk sonrası uçurumun kenarına geldik

Ş
Ceren şeyi merak ettim ben. Bir yorumda peri masalı gibiydi önceden falan demişsin,maddi sıkıntılar varmış ama siz mutlu ve birbirinize bağlıymışsınız yani öyle mi?
Çocuktan sonra mı böyle oldu nasıl oldu tam olarak?

Peri masalı beyefendinin işi görülene kadarmış demek ki. Borç öderken eksikli hissetmiş adam kendini, şimdi eyvallahı kalmamış. Kadın zamanında bir ekmeği pay ederken iyiydi, şimdi toz almıyor diye kötü. Nankörlük böyle bişey.

Ev almak falan hayal bile olamaz onlar için daha pazar alisverislerini zor yapıyorlar. Eşim babasının g.tunu topladı ama adam hala aynı b.k Ev için para istemeleri falan söz konusu bile olamaz benim korkum yine icra gelmesi

Ebem zamanındaymış düzlüğe çıktık deyip birbirine sarılmalar. Düze çıkınca ilk gözüne batan beş parasızken yanında olan kadınsa mayasına kadar gider. Andaval.

Ev almak falan hayal bile olamaz onlar için daha pazar alisverislerini zor yapıyorlar. Eşim babasının g.tunu topladı ama adam hala aynı b.k Ev için para istemeleri falan söz konusu bile olamaz benim korkum yine icra gelmesi
Ve sorun camların önü temiz mi.
Çıldırmalık. Peki sen ne yapmayı düşünüyorsun Ceren?

Desenize eşinizin iyi günleri uzakta değil. Babası yine borca batınca durumunuz "iyiye gider" artık.

Eline geçen tüm fazla parayı çocuğun hesabına atıyor ordan mi kiscaz der bu seferde

Mesele ev işi, pislik temizlik değil güzel kardeşim
Erkeğe en yakışan duygular vefa ve merhamettir
Yıllar içerisinde alevli aşklar erirken evliliği bu duygular ayakta tutar
Eşine vefa duyarsın, çektiği zorluklar karşısında merhamet hisseder desteklersin
Eşin bu duyguları kaybetmiş, sen o evi çiçek gibi de yapsan eşin yine eleştirecek sana vefası ve merhameti yok çünkü
Kendini yolun sonuna hazırlamalısın, sevmek evlilik yürütmeye yetmiyor, er ya da geç o günleri göreceksiniz belli olmuş

Evlilik terapisi almaniz lazim. Kendi kendinize cözemezsiniz. Iki tarafin bosanmaya niyeti yoksa tek cözüm bu. Ha ev konusuna gelince: 3 cocugum var: evimi hep toplu tutamiyorum. Esim elinden geldigince yardim eder evde oldugu zamanlar, yinede 4/4 lük degil. Esiniz anasinin babasinin borclarini ödemektense kendi ailesine odaklanabilseydi yardimci bile tutabilirdiniz. Baska kadinlardan baslamasin. Onlarin yaninda genelde birileri de oluyor. Hic kimse yoksa esleri var. Esiniz o igneyi kendisine batirmaya hazir mi?

Yok borçtan önce oyleydi borçla beraber değişmeye başladı ama yine de kötü degildik. O dönem kıskançlığı fazlaydı sadece maddi olarak ezik hissettiği için heralde başkasına giderim diye falan korktu diye düşünüyorum .Borç bitince kiskanclik bıçak gibi kesildi ama bambaşka bir adam oldu işte. Anlayışsız,duygusuz...

Sorun senin temizlik yapıp yapmaman değil Ceren. Lütfen bunu kabul etme.

Eşiniz sizin gerekçelerinizi bahane olarak görüp kabul etmezken, siz onun alerjik astımını geçerli bir sebep olarak görüyorsunuz, bu bence kendinizi ona karşı eksik ve hatalı görmek onun sebeplerini haklı bulmaktan başka bir şey değil, ki onun zor zamanlarında yanında olmuşsunuz o sizi idare bile etmiyor, çocuk var yetişemiyordur deyip destek olmuyor.

Benim de eşim alerjik bir bünyeye sahip mevsim geçişleri onun için kabus gibi gözünü bile açamıyor, aynı zamanda da titiz yerdeki tek bir toz zerresini bile görür ama alır eline süpürgeyi viledayı her yeri temizler, eşinizin alerjisi bahane değil, alerjik binlerce kadın var hepsi iş yapıyor da gıkı çıkmıyor.

Ahhhh işte o resti bir çekebilseler gözlerinde büyüttükleri o adamların bir b.k olmadığını, nasıl kapılarda yatan bir zavallıya dönüştüklerini görecekler de... Neyse...

Görümcen 45 yaşında bekar. O destek olmuyor mu aileye? Bunca zamandır çalışan birisi.

Böylelerine biti kanlanmış derdi eskiler, sırtında borç yükü varken hatun elden gitmesin diye taklalar atarlar, kadın fedakarlık yapıp adamı düzlüğe çıkarınca ımı hir yir piiis.

Konu sahibi vicdan yapıyor ya, şuraya yazıyorum yılbaşı piyangosunda büyük ikramiye size çıkarsa ne yaparsınız sorusuna karımı boşarım hayatımı yaşarım cevabını veren erkekler gibi, crn’inde eşine büyük ikramiye vursun ilk işi boşanmak olur, ailesi de canım ailem olur, el kızına para mı yedireceksin biz senin aileniz çocuğum derler sonrası veleddalin amin.

Evet bizde de öyle derler. Tam olarak o durum işte. Bu kadın her zorlukta yanımda oldu sıra bende beraber evladımızı büyütelim ona destek olayım diyeceğine tam olarak biti kanlanmış, adam olmuş da kadını beğenmiyo

Ayy yemeyin şu eşinizin hastalık yalanını yaa. Ben de yıllardır aynı bahaneyle elime süpürge bile almadım tamamen yalan yani hapşu mapşu idare ediyorum, zaten goz altlarim da şişiyor, yaklaşık 12 senedir süpürgeyi tutmadım, nereden açıldığını bilmem ama tamamen bahane yani canım istemiyor çünkü. Mecbur kalsam essek gibi tozumu alcam başka yolu mu var

Toza, polene, ağaca yüksek alerjim var, geçen gün camları sildim penceremin önünde kocaman bir kavak var. Güneşe de alerjim var ağzım yüzüm birbirine karıştı ama yaptım, işim bitince duş aldım, tuzlu su karbonatla burnumu temizledim, damlamı sıktım oturdum yapmasam ordaki toz daha beter alerji sebebi. Üstelik belimde kanal daralması var bu işlere hiç bulaşmamam lazım ama yardımcı bir hanım bulamadım mecbur yaptım. Bahane isteyene bahane çok adam merhametsiz ne yazık ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…