esimin ailesiyle aramizdaki sogukluk..

Buda size az... iftiraya destekciler utanmiyosunuz degilmi fi tarihli konulari gundeme getirmeye..ben bile unutmusken..yukarda yazdim bi yorum bu ailenin neyi ni savunuyosunuz..hani sormussun ya peki ben bu aileyineden sebecektim acaba..neyaptilar..ne fedakarlikta bulundularki bana..maddiyati gectim..maneviyatta sifir..esim gunlrrce burda tek kaldi..yan binadaki sozde anne acmisin tokmusun diye bile aramadi..esimemi yazik simdi...siz bu anne babanin olur tarafini soyleyinde uygulayayim..bu konumzaten iyi olmak icin icin oneri almakti sayenizde mahvoldu....simdi rahat yatin..
Sen unutmussundur da esinin ailesi unutmamis belli.

Bana laf soyleyenede bakin...sevgilisinin evlenme teklif ettigi yuzugu begenmeyen biri..cok iyi olmus kurtulmus sizden sevgiliniz..benim esim evlenme teklifi ettiginde ne yuzuk umrumda oldu ne bise..acama kim maddiyatcimiz..nasil caniniz yandimi?

siz düğünden önce evinize girildi diye cıngar çıkarınca haklısınız, ben evlilik yüzüğümü başkası denedi diye surat edince "maddiyatçı"yım.

herkesin değerleri farklı hanımefendi. aile terbiyesinin de farklı olduğu gibi.
iyi geceler.

siz düğünden önce evinize girildi diye cıngar çıkarınca haklısınız, ben evlilik yüzüğümü başkası denedi diye surat edince "maddiyatçı"yım.

iyi geceler.
Ben o konuma suan gulup gececek olgunluktayim.kaldiki cingar cikarmadim.yahu nasilda siki takipcimsin.cogunu ben bile hatirlamiyorum:)
Aramizdaki fark bu..ben yasadiklarimla olgunlastim.sense suanki mutsuzlugunla bogulup insanlari mutsuz etme cabasindasin..kalbin cok kirli..temizlemen sana iyi..
Kaldiki evlenme yuzugumude gorumcem denemis begenmis almislar.hemde kus oldugum.ilahi ne var bunda.cokta hosuma gitmisti..kalbiniz fesat sizin.hadi iyi geceler

iyi geceler.
Konuyu aileme getirmeyin.benim sabrimi sinamayin..yeter bu kadar ugrastiniz.

Ben o konuma suan gulup gececek olgunluktayim.kaldiki cingar cikarmadim.yahu nasilda siki takipcimsin.cogunu ben bile hatirlamiyorum:)
Aramizdaki fark bu..ben yasadiklarimla olgunlastim.sense suanki mutsuzlugunla bogulup insanlari mutsuz etme cabasindasin..kalbin cok kirli..temizlemen sana iyi..
Kaldiki evlenme yuzugumude gorumcem denemis begenmis almislar.hemde kus oldugum.ilahi ne var bunda.cokta hosuma gitmisti..kalbiniz fesat sizin.hadi iyi geceler

cevap versem çok şey var da çirkinleşmek istemiyorum. size de iyi geceler. buna cevap verirsem polemikten ban yerim çünkü.

Sizbanaiftira atiyosunuz..nerde demisim ben ya en guzel gunumu mahvettiler diye..kinularimin icinden secip gelmeyin bana.karsitaraf supermiydi..siz kimsinizde kadinligimisorguluyosunuz.zaten yaram var birdaha eski konulari ben bile unutmusken karsima cikarip durmayin..borcumuzda 90 bin falan degil..evlendikten sonra borclardan haberim oldu..kim cektrmis..ya size yagdrmamak icin jendmizor tutuyorum..ipadresnizi bulup karsiniza cikip hesapsormak istiyorum..sakin uzerime gelmeyin..iftira atmayin daha fazla

ne diye tehdit edip duruyorsunuz ben onu anlamadım ..Madem siz dürüstsünüz ,madem içiniz rahat ne diye bu kadar alındınız ..Yok ıp adresi ,yok ağzımı açtırma ..Kendinize gelin bir ya !!! Burada herkes size ahhhh canım eşya mı almadılar,vahhh canım yardım mı etmediler diyecek değil ..Herkes yorum belirtecek ..İstemiyorsanız konu açmazsınız ,heyret bir şey ya ...

(Ozur dileyerek cok uzun oldu...uzun yazi sevmeyenler ozet gecin diye yazmasinlar..cok doluyum uzunca yazdim..okuyan yorum yapan herkese tesekkurler)
Hersey oyle guzeldiki..ilgi alaka maneviyat..esimin ailesi dugunde hicbiseye destek olmadilar evet..altindi esyaydi hatta nisan bohcasina kadar esim ustlenmis..ben cogunu evlendikten sonra ogrendim.girdigimiz borc epey yuklu ne yazikki..ama ben ellerinde yoklardi olsun dedim ve yuregimi sonuna kadar actim hepsine.
Dugun zamani esimin ailesi tum mobilyalarini yeni aldilar..yeni eve tasindilar cunkum.olsun dedim kayinvalidem hayatinda ilk defa ikinci el olmayan koltuklarda oturmanin sevincini yasiyor..onunda hakki..hep esimle ikimizinde meslegi iyi calisir oderiz dedim onemli olan iyi olmalari dedim..kayinvalidemi cok sevdim....

Esimin babasi yillardir kizlarina
duskun.yillar once esim simdiki zamanin parasiyla on bin lira kadar zarara sokmus..ama zamanla fazlasiyla kapatti herseyi..ama hala kitu..ne yazikki esimin ailesi esimi umursamiyor.
Annesi bile defalarca oglunu yani esimi bana kotulemistir..eski hatalari yuzunden..hep guldum gectim.
Esimdunya merhametlisi bi insan..elinde yokken bile yok demez..merhametlidir..herkese destek olur..saygilidir eglencelidir..gecmiste hangimiz hata yapmadikki..

Esimin maasi gecen yaz bi miktar dusunce odemelerimiz aksadi epey sikistik..hepbenim ailem destek oldu..yardimci oldu..o donem site aydatini uc ay odeyemedik.kayinpederim avukata gidecek diye bize gelip sordu..
Bende durumumuzu anlattim ve dusunun daha yeni haberi oluyor.
Esim bu durumu gurur yapti ertesi gun borc bularak kapatti aydati..

Esimin babasinin maddi durumuda fena degil..hem emekli hem cal8siyor.evde kendisinin..
Istese yardim edebilir ki ogullari hic yuk olmadan evlenmis hala daha degersiz esim onlarin gozunde...
Uc gorumcem var ikisiyle aram iyi(durumlari cok iyi fakat onlardanda bi ev hediyesi dahi gormedim..ama anlasiriz..severiz birbirimizi)
Kucuk gorumcem biraz atarlidir.sehir disinda yasiyor.onunla bazi durumlardan dolayi tartistik..ve ben bebegimi kaybettim yine umursamadi..gelmedi gitmedi..esimde konusmuyor..dedigine gore silmis kardesini..

Gectigimiz hafta anne babasinin yanina gelmis iki haftadir burdaymis..ve kardesim hastalandi ve ben memleketime gittim durumu agirdi..neyseki iyilesti ama esimin annesi yada babasi hic arayip sormadilar..
oyle tuhafki esimin annesi hergun yemek yapip getiridi..bi gun konusmasak ertesi gun arardi..aramiz cok iyiydi.oglu tek kaldi hic onuda arayip sormamis...boyle gamsizlik neden...

Ozetle ben kucuk gorumcemin
annesini doldurdugunu dusunuyorum..cunku cok soguklar..
Esimin bedelli askerligi icin arabayi sattik verdik..ne bi sordular ne yaptiniz diye ne hadi gozunuz aydin dediler..kayinvalideme "anne esim askere giderse biz batariz..banka odemeleri kira mahvoluruz"dememe ragmen hic paniklemediler..araba satildi benimailem uc bes koydu ustune..defaarca aradilar ilgilendiler...
Kayinpederimle gecen karsilastik sitede..bana kizdi neden arayip sormuyosunuz die..oyle kirilmiski..dedim kardesim hastaydi die bi gecmis olsun bile demedi..ki haberim var dedi sadece..haberi var ama bana kiziyor birde..

Sonuc..esim hepsini sildi..ailesinin zor gunlerinde bu kadar duyarsiz kalmalarina cok kirgin..artik gorusmek istemiyor..ve bu siteden tasinma planlari yapiyor..ben ise boyle olsun istemiyorum..ne olduda gecen yil bu kadar sicak davranan insanlar araya gecim derdi para muhabbeti girince perde cektiler...gidip konusmak istiyorum bu durumu..siz olsaniz ne yapardiniz..giderek aramiz soguyor ve ben disinda kimsenin umrunda degil..cok uzuluyorum..
bakııyorumda şimdi erkek çocuk evlendirmek ne kolay bizimde aynı sizinki gibi oldu altınlar eşyalar hep eşimin üsütnde bide kaynanam yalandan kredi çekicez demişti evleri var maaşları var kayınpeder çalışıyo ama icraat sfr benm gelin ayakkabı bile kendi babam aldı bi çöp dahi vermedi kaynanam hep uyanklık yaptı ama şimdi git sor onlara dügün yaptık eşim liseyi bitirmiş hep çalışmış kmsede ne yapıysun diye arayıp sormamış eşin sildiyse ailesini hiç aldrma demmeki eşininde zoruna giden baya şeyler olmuş brak napıyoarsa yapsnlar uzaak dur

sevgili @Kazen Mune Mune O okypete bazı sorularım var.

1. konu sahibinin, bu başlıkta yazdıklarım yüzünden beni özel mesajla taciz ve tehdit etme hakkı var mıdır?
2. burda herhangi bir başlıkta yazdıklarımız sebebiyle mahkemeye verilebiliyor muyuz? verilebiliyorsak şahsen ben de vermek isterim. hiçbir saygısız cümlem olmamasına karşın çok hakarete uğradığımı düşünüyorum. bu başlığın içeriğiyle birlikte korunmasını talep ediyorum.
3. ip adresim konu sahibinin eline nasıl geçebiliyor? geçmediyse kendisi aynı zamanda yalancı mı?

en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim.

Sayın pigme pofuduk,
üyeler özelden site kurallarına veya yasalara aykırı yazılar yazarsa lütfen KİB(Kötü İçerik Bildirimi) yapınız, uygunsuz içerikler ceza almaktadır.

İnternette işlenen suçlar kapsamında dava etme hakkınız var, biz zaten yasal zorunluluklar sebebiyle içerik silmiyoruz, içerik silmek yasaktır.

Üyelerin IP'si dahil hiçbir özel bilgisini asla kimseyle paylaşmıyoruz, üye şayet dava edilmişse özel bilgileri yetkili merciilerin resmi yazıları elimize ulaşınca sadece ve yalnızca savcılıkla paylaşılıyor.

Bu sebeple siz ve aklında acaba site bizim bilgilerimizi 3. şahıslarla paylaşıyor mu diye düşünenler lütfen müsterih olsun, biz sizlerin ıp, mail, telefon, adres, isim soyad vb hiçbir bilginizi site yönetiminde yer alan arkadaşlarımız dahil kimseyle paylaşmamaktayız.

Yasal durumlardaysa birtek bize yazılı talepte bulunan savcılık makamına bilgi vermek zorundayız.

Saygılarımla...

X