Eşimle soğukluk sonrası uçurumun kenarına geldik

kocan maaş alıyor+görümce maaşını gönderiyor. Nasıl bu kadar maddi durumunuz zorlaşıyor? Senden habersiz ailesine sandığından daha fazla para göndermediğine emin misin?
Ailesine para göndermiyor zaten kendimize ait borçlar var arabayı falan değiştirdik. Onun babasından sonra kendini toparlama sürecinde çektiği krediler falan var.

Ben böyle adamlara gıcık oluyorum, evlenirken gözlerinde perde mi vardı bayıla bayıla evleniyorlar, ki ben bir şey diyeyim mi bunları çekecek yüklenecek başka kadın bulamayacakları için evlenene kadar kadını el üstünde tutuyorlar, kaç kadın sorumsuzca yapılmış borcu üstlenmiş biriyle beraber olmak ister ki? Sorumsuz ailenin çocuğu karşınıza hep ailevi meselelerle çıkar, sürekli bir sorumsuzluğu sırtlanmak zorunda kalırsınız, toyken gözünüz görmez önemsemezsiniz ama olgunlaşınca ne kadar yanlış yaptığınızı anlarsınız, eee kim evlenecek böylesiyle ? Ailesinin umursamazlığını yaptıklarını görmeyecek biri tabii ki, rahata erince bunların içi kımıldıyor hemen kafasına vuracaksın ailesinin yaptığı borçlardan sen de yapacaksın.

Allah bilir ailesine olduğu kadar karısına bonkör değildir, ev işi yapmamak için alerjisini kullanan biri para için de bahane bulur, çocuk için diyor da valla bilmiyorum, gördüğüm okuduğum konulardan erkek cinsinden bir gıcık geldi bana, bekar olsam evlenmem o derece sıtkım sıyrıldı yeni model erkeklerden.

ben sana çok kızdım kusura bakma. Kendini ezdirmekle sevgi gelmez. Evini kendin istediğin kadar gücün yettiği kadar temizlersin eşşşşşşek kadar adam için değil bebek için yaparsın. Ütüsünü yemeğini evin desteğini de o müthiş pür pak anası halledip destek olsun eline terliği alıp çaçaron çaçaron fiştekleyeceğine. Hele en doğrusu kendisi yapsın da anası üzüntüden ölür falan yazmışsın ondan anası dedim.
Çetele tutmak yerine madem beceremediğini düşünüyormuş çözüm üretmeye çalışsın destek versin.
Birini suçlamak kolay, çözüm üretsin çözüm. Peri masalı da yok ortada sen öncesinden rahatsız değilmişsin olan şeyler hep varmış sen görmek istememişsin. Masalı sen anlatmışsın sen dinlemişsin masal bitmiş.

Çok üzdü bu konu beni. Gözümün önünden film şeridi gibi bazı anılar geçip durdu.
Buzdolabının üstünü eliyle kontrol edip "sen kadın mısın?" demişti
Bi kere de bi akrabasına gitmiştik, karısı için "al bak gözün kadın görsün" demişti, çok titizmiş.
Beni en yakın arkadaşımla kıyaslayıp "işten çıkıp gidip annesinin kafesinde çalışıyor, sen anca eve gelip uyuyorsun" demişti. Öğle uykusu alışkanlığım var, gözüne batardı.
Ben tabi kendimi ispatlicam, en mükemmel ev kadını ben olacam kafasına girdim.
Nasıl aşığım, nasıl seviyorum, ne ayrılması ?
Bunları bile bile gittim evlendim ben.
Anamın prensesiydim, anam kahvemi bile yapar önüme getirirdi, dört dörtlük ev kadını oldum gene yaranamadım. Temizlik hastası oldum çıktım. Ev işiyle bozdum kafayı.
Delirdim. Delirtti beni.

Ya bi şey diyeyim mi ? Bunların hepsi bahane.
Yetersiz hissettirmek, değersizleştirmek, özünde kadın nefreti var bunlarda.

Bunlar olmasa başka bi şey bulur.
E ben bunları hallettim, maaş kartım onda adam bana cimri diyip duruyordu.
Evden çıkmıyordum gözün dışarda demeye başladı.
Buldu hep bi şey işte yok edecek, ışığımı söndürecek.

Söndüremedi.
İzin vermedim artık.

38 yaşıma geldim. Onca ilişkim oldu.
İlişkiler çok basit aslında.
Geçinmeye gönlü olan her türlü geçinir.
Tozmuş, kılmış, tüymüş, geçin bunları.
Gönlü olan geçinir.

Sormayın Mune hanım bdv okurken her gün aman yarabbimm nasıl insanlar var diye diye geziyorum Allah cidden hidayet versin kötü erkeklere/ ya da genel olarak insanlara, kadınlarımıza da bu tiplerle evlenmeyecek prim vermeyecek kadar öngörü ve akıl versin diyorum sadece .

Ceren annenle ilgili bir konu açmıştın, annen bir daha evimize gelirse kovarım gibi bir cümle kurmuştu eşin. O konuda da eşinin ne kadar saygısız ve terbiyesiz bir adam olduğunu söylemiştim şimdi de söylüyorum. Daha da ağır şeyler söylerim de beni hiç ilgilendirmez, bu adamla yaşayan sensin. Bu pislik herif için anneni üzdüğüne değecek mi bakalım?

Annemi uzmedim haberi bile yok,böyle şeyleri yansıtmam zaten. Arada kaldığımla kalırım genelde

O olay apayrı bi noktaydı. Ama maalesef konu sahibi savunmaya geçmişti onda eşini. Ben de yazmadım daha fazla, savunmaya geçti diye. Maalesef adam saygısız. Umarım bu gerçeği kabullenir konu sahibi de, yaranmaya çalışmayı bırakır. Bu adamdan olmaz çünkü

Ya kusura bakılmasın Allah akıl veriyor da bizim hatunlar aşık olunca aklın kapama düğmesine basıyorlar, sevgiliyken nişanlıyken Allah gözlerine soka soka bir sürü işaret gösteriyor aşığım seviyooom deyip evleniyorlar, eeee sonra ne oluyor o büyük aşka? İnsan fedakar bir canlıdır ama fedakarlık dahi bir yere kadardır, aşığım seviyorum deyip her şey için de fedakarlık yapılmaz, kaldı ki biriyle evlenmeye niyetliyseniz aileye bakacaksınız aile sorumsuzsa mutlaka bir sorun yaşanır, bu şey değil ama bana takı takmadılar bohça yapmadılar düğün yapmadılar gibi şeyler değil, ailenin bireyleri kendi sorumluluklarını üstlenen insanlar mı hastalık vs durumlar dışında hayatın olağan gidişatında birbirlerine yıkılmadan mı yaşıyorlar.

Kesinlikle. Daha önce birkaç konuda yazdım; erkekler değişmiyor zaten öyleler ama siz gözünüzü kapatıyorsunuz ille de evlenmem lazım diye dedim, ama bana katılmayan hayır ama öyle olmuyor değişiyorlar işte diyenler oldu. Hala öyle düşünüyorum, bi insan kendinin ailesinin nasıl olduğunu yüzde 99 gösteriyor sevgili/nişanlıyken. Değiştiririm düşüncesiyle evleniliyor ve sonuç, tabii ki daha kötü oluyor.

Benimki malesef çok sabit fikirli. Başkaları nasıl yapıyorsa bende yapabilmeliymisim bunun bahanesi yokmuş...
O başkaları ilk maddi krizde direk arkasını dönen kadınlardan olabilir miymiş onu da sorsaydınız. Eşinizin bu mükemmellik takıntısı nereden kaynaklanıyor? Herkesin eksileri, artıları, hayatın getirdiği zorlukları vardır. İdare edebilme, hoş görebilme becerisi yoksa çift olmasın o zaman. Kötü gününde yanında olan eşinden pencerenin önünde toz var diye soğuma lüksü yok yani. Ya eşinizin başka dertleri, başka gündemleri var ya da sizi yumuşak bulduğu için tehditvari konuşarak terbiye etmeye kalkıyor. İkisi de kötü ve haksızlık bence.

Oh ne âla yaa. Astımı varmış beyefendinin inan buna bile inanmıyorum. Senin eşin çok farklı bir tür ya. Diğer konularından biliyorum annenin nem kokusu sebebiyle söyle ona yoksa onu bir daha bu eve almam diyecek kadar fütürsuz, karaktersiz, bencil, narsist biri. Adam dünyanın merkezi. Kaba saba. Saygısız.
Senin anneni eve almayacak kadar saygısız, kendi anne kardeşine en ufak cevap verdirmeyecek kadar fosil kafa.

Ayrıca kardeşimin de astımı var bildiğin fısfıs kullanıyor, toza her şeye alerjisi var. Gayette eşine yardım ediyor tamam çamaşır suyu ile partilemiyor ama yardım etmek isteyen her türlü eder. Çamaşır katlar, ütü yapar, paspas çeker(sirkeli), makina boşaltır.
Ama eşin bunları yapmaz, yapamaz hem erkekliğine zeval gelir, hem de bunu yapan biiiiirsürü kadın vardır. Hastırsın ordan.

Yine eskilerin söylediği bir söz söyleyeceğim, evet insanoğlu yıllar içinde değişebilir ama bu değişim kendini geliştirme, hayat tecrübesi kazandıkça olgunlaşma oluyor çoğunlukla, yoksa can çıkar huy çıkmaz, insan 7’sinde neyse 70’inde de o’dur derler çoğunlukla da doğrudur, he ayrıca birini değiştirmek için çabalamak yorucudur kendinize eziyettir, olması gerektiği gibi biriyle evlenmek yerine oldurmaya çalışarak evlenmek arasında dağlar kadar fark var, crn üzerine alınmasın lafım kendisine değil lakin biz de yazıyoruz çiziyoruz da herkes tavsiyeleri alıp uygulamıyor, uyarılara rağmen yok ben illa çekeceğim diyen de çıkıyor, ben çekeceğim diyenler çoğaldı, insanlar kendilerine eziyeti seviyor.

Benim eşim de titizdir ve bu yüzden de temizliğin çoğunu o yapar. Bunu sizi üzmek için söylemiyorum. Eşinizin hem titiz olması hem sürekli sizden beklemesi açık bir çelişki. Alerjik astım hastasıymış eşiniz, ben bu hastalığı bilen tanıyan bir insan değilim ne kadar yapabilir ona yorum yapamam ama temizlik olmasa bile evin dağınıklığına kesinlikle bir şeyler yapabilir ondan eminim.
Şu anda çalışmadığınız için belli ki sizden çok beklentisi var ama çalışmama sebebiniz zaten bebeğinizin olması. Ben henüz deneyimlemedin ama benim anne olan arkadaşlarım çalışmanın daha az yorucu olduğunu söylüyorlardı. Eşinizin bu konuda empati yapması gerekir.
Bu konuda bence sizin hatanız araya ailesini de karıştırmanız olmuş. Belki aranızdaki sorunları çözüp sonra annesi ve kız kardeşiyle ilgili sorunlarınızı söyleseydiniz daha farklı tepki verebilirdi diye tahmin ediyorum, ama onlar da araya girince iyice öfkelenip kendini çok haklı görme durumu oluşmuş.
Eski konunuza girmeyeceğim, bu konuya yazdığınız gibi eşinize aşıksanız biraz süre verin. Bu süreçte konuşmayı minimuma indirin. Eşiniz de kararından ve ne istediğinden kafa karışıklığı olmadan emin olmuş olur. Sakinleşince güzelce konuşursunuz. Ben de eşimle uzun süre ev işleri konusunda sıkıntı yaşamıştım ama konuşa konuşa hallettik. Umarım siz de çözersiniz.

Eline geçen tüm fazla parayı çocuğun hesabına atıyor ordan mi kiscaz der bu seferde
Zaten ev işi,temizlik,yemek,ütü çocuğa yatırım aslında.

Mesela size yardımcı hanım gelse kendinle,çocuğunla ve eşinle daha iyi ve sıcak ilişkilerin olur.

Ev işi yapan kadın mutsuz olur. Mutsuz bir şekilde nasıl güzel ilişkiler kurulur ki?

Son düzenleme:
Bir de şunu söyleyeceğim, biz eşimle ev işleri konusunda sıkıntı yaşarken eşim benim işten geldikten sonra çok yoruluyor olmamı bana özel sanıyordu. Hatta hastaneye gitmiştik kan tahlili verdim eşimin teşvikiyle. Gerçekten de değerlerim düşük çıkmıştı takviye kullandım. Biraz etkisi oldu elbette ama insan yine de yoruluyor.
Böyle olunca ben kendimi inanılmaz tembel bir insan gibi hissettiğim için okuldan gelir gelmez elime süpürgeyi alır evi süpürmeye girişirdim. Kendime çok yüklenirdim. Çünkü eşim de ben de bir tek ben bu kadar yoruluyorum, başkaları her şeyi halledebiliyor sanıyorduk. Taaa ki ben çalışan diğer arkadaşlarımla bu konuyu konuşana dek. İşten eve gelip de süpürge açmayı bırak, gelir gelmez uyuyan arkadaşım varmış. Kime sorsam yorgunluktan tükenmiş şekilde eve geldiğini söylüyordu. İnanılmaz bir aydınlanma yaşadım. Eşime anlattım o da şaşırdı ama bizim için dönüm noktası oldu diyebilirim. Hem ben artık kendime çok yüklenmedim hem de eşimin benden beklentisi epey bir düştü, yorgunluğumu da hiçbir zaman tuhaf karşılamadı.
Demem o ki eşiniz kafasında bir alem kurmuş bebekli kadınların evlerinin bal dök yala olduğuna dair. Bu fikri kırmanız gerekiyor. Örnekleri gözüne sokacaksınız bak şu kişinin de bebeği var evi ne haldeymiş tarzında. Bu hesabı kullandığınızı biliyorsa burdan örnek verenleri okursunuz ya da başka sitelerden bu konuda yazan kadınları okursunuz bu tarz şeyleri özellikle gösterin eşinize. Kafasındaki herkes iyi de siz kötü algısı kırılsın. O zaman daha anlayışlı olur diye düşünüyorum. Eğer tüm bunlar bahane değilse.

Bu evliliği devam ettirmek mi istiyorsunuz yoksa bitmesini bekleyip toparlanmayi mi ? İkisi için de farklı öneriler gelebilir. Bütün bu kopukluklarda çocuk nerde ? İlgi nasıl ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…