Eşimle Problemler

evreka_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
6
-1
31
Tam olarak 1 ay önce evlendik. Ve sürekli kavga ediyoruz. Aynı şirkette çalışıyoruz ve bütün hayatım yalanlar üzerine kurulmuş gibi hissediyorum. Çalıştığımız şitket bünyesinde 6 7 küçüklü büyüklü markalar var. kocam da bu markalardan bir tanesini yürütmeklr sorumlu. Yardımcısı olarak işe aldığı kız hakkında sadece iyi yorumlarda bulunuyot. Asla hakkında kötü yorum yaptığı olmadı. Eşimin yanında çalışan kızın adı X olsun. Örneğin şirkette bir kız geçen haftalarda hibrite geçmek istediği hakkında olay çıkarmış. Bunu bana şöyle oldu böyle oldu böyle çingenelik yaptı tarzında anlatıyor. Aynı şirkette çalıştığımız için daha sonradan öğrendiğime göre X de aynı sorunu çıkarmış. Ama kocam bana bunu asla anlatmadı. Hakkında olan en ufak bi olumsuzluktan asla bahsetmiyor. Ofis dışında işleri oluyor örneğin. Bu kız işe girmeden önce beni de sürekli çağırırdı (2 gün evden çalışıyorum) fakat bu kız işe girdiğinden beri beni asla çağırmadı. Artık Neden çağırmadığını sorduğumda artık kavga çıkıyor ve benim işime karışma şeklinde çıkışları oluyor.

Sevgililik zamanımızda aramız kötü olduğunda kendi ofisindeyken yakasını silkip çok zor diyordu benim hakkımda. Bi kaç defa şahit olmuştum (açık ofis) benim hakkımda bile ulu orta yerde bu şekilde konuşan biri olmasına rağmen bu kız gakkında asla konuşmuyor. Ben problem çıkardığım zaman da ‘sen takıbtı yapıvak birisini buldun kendi psikoptlığın, senin kafandan uydurduğun şeyler hakkında konuşmucam’ diyetek sinirleniyor sürekli. Yaptığı hateketleri anlatıyorum. Kızın normal birisi onda ni problem yok onunla bi problemim de yok. Sen böyle aşırı korumacı davranarak benim dikkatimi çektiriyosun dediğimde yine ben kötü oluyorum. Anlatıyorum düzgünce A kişisi olay çıkardığında X de böyle yaptı deseydin kayıtmasaydın dikkatimi çekmezdi diye ama asla anlamıyor. Sürekli beni suçluyor ve ben çok sıkıldım.

Sadece bunlar da değil. Düğün yapmadık. Sadece nikah yaptık. Sadece eşya masrafımız oldu bunun sayesinde. Şirket sahibi kocamın kuzeni. Ve bana hep onun bütün masrafları üstlendiğini bizim hiç borçsuz bir şekilde evleneceğimizi hiç kafama takmamam gerektiğini söyledi. Aileme de aynı şekilde. Onlardan hiç bir şey istemedi. Hepsini halledicek patron dedi. Ve dün öğrendim ki aslında adam hiç bir şey yapmamış. Kocamın kartları patlamış. Şirketten avans çekmiş. Hem ailemin desyek olmasına izin vermedi hem de borçsusuz zannettiğim evlilikte nerdeyse 300 bin borcumuz olduğunu öğrendim. Her konuda kandırıldığımı hissediyorum. Düğünde takılan altın ve paraları kart borcu için bozdurmayı teklif etti. Ama ben altınları vermek istemiyorum. Paraları euro olarak onun euro hesabına atmıştık Takılan paraların bir kısmını karta yatırmasını geri kalanı hesapta tutmasını söyledim. Ay ay duruma bakmamız getektiğini söyledim.

Tüm bunların sonucunda da ben evlilik yürütmesini bilmeyen biri oldum. Ayrıca 1 aydır evliyiz. Topladan 5 defa beraber olmuşuzdur. Böyle olucağını düşünmemiştim. 43 yaşına kadar annesi ile yaşamış be herhangi bir birikim yapmamış. Sanki annesinden ayrı yaşamak için benimle evlenmiş gibi hissediyorum. Yanına rv atkadaşı aramış beni bulmuş. Ve her olumsuzluğun sorumlusu da benim. Evlilik yürütmesini bikmeyen de ben oldum.

Yaş farkı çok sorunda çok birbirinizi anlamıyorsunuz sakın hamile kalmayın.

Gözlemleyin dünyanın sonu değil ayrılsanız da. Önceliğiniz kendi mutluluğunuz olsun.

Ben problem çıkardığım zaman da ‘sen takıbtı yapıvak birisini buldun kendi psikoptlığın, senin kafandan uydurduğun şeyler hakkında konuşmucam’ diyetek sinirleniyor sürekli.
Bir erkek şüphelerinizi anlattığımız da size bu yakıştırmaları yapıyorsa, kesin yediği haltlar vardır

Daha 1 aylık evlisiniz ve size kurduğu cümleler çok saygısızca
Sakın altınları vermeyin ve çocuk yapmayın
Eşiniz baba olmayı hak edecek bir adam değil

Ayni cumleyi yazmaya gelmistim ben de Cok manipule ediliyor gibi geldi konu sahibi.

Aslında aralarında bi şey olduğundan şüphelenmiyorum. Neden bu kadar koruduğunu anlayamıyorum. Kızın zaten sevgilisi var. Ve baya düzgün bi kız. Neden anlatmıyosun bana dediğimde de sonradan bana koz olarak kullandın het anlattığımı şeklinde cevap veriyor

Böyle konusan erkekler tek bir haltbar yemiyor. Aslinda tehlikeliler, cünkü söyledikleri yaptiklari ile asla örtüsmez ve manipülatif olurlar..konu sahibinin ögrenecegi son yalani olmayacaktir

Eğer siz güveniyorsanız anlattıklarınızdan yola çıkarak bir şey sormak istiyorum :) Acaba normal zamanda biraz kıskanç olabilir misiniz ? Ciddi anlamda kıskançlık yapan eş/sevgili bazen eli kolu bağlar. Neyi anlatsa dert anlatmasa dert insan ayırım yapamaz. Birlikte çalıştıkları için kıskançlık yapacağınızdan korkmuş olabilir mi ?

Aralarında birşey olduğunu düşünmeseniz bile
Eşinizin ona olan ilgisinden rahatsızsınız
Şİmdi olmasa bile ilerinin garantisi yok

Böyle konusan erkekler tek bir haltbar yemiyor. Aslinda tehlikeliler, cünkü söyledikleri yaptiklari ile asla örtüsmez ve manipülatif olurlar..konu sahibinin ögrenecegi son yalani olmayacaktir
Manipüle edildiğimi o an anlamıyorum. Daha sonra başka bi şey farkettiğim zaman manipüle edilmişim ben farkındalığı geliyor. Kavga ettiğimiz zamanlarda da bunu söylüyorum. Çok manipülatifsin diye. Bu sefer de topu direkt bana atıyor. Her zaman suçluyum. Her zaman sorun çıkaran benim. Düzgünce konuşmaya çalıştığımda artık çok yorulduğunu ona huzur vermem gerektiğini. Olmayan şeyleri kafamda çok büyüttüğümü ve çok güzel giden bi ilişkimşz varken bu şekilde davranarak kendi kendime problem yarattığımı söylüyo. İlişkimiz çok iyi olduğu için küçük şeylere büyük reaksiyonlar veriyomuşum. Her şey sorunsuzmuş ve rahatlamam gerekiyomuş

Altınlarınızı ölseniz geberseniz vermeyin. O altınlar gitti mi gider, daha ömrü billah geri alamazsınız. Bu kadar çok biliyor madem bu kadar herif kendisi, üç beş bileziğe de düşmeyiversin. Şirketteki kızcaza takıntı yaptı belki de, belki onun bile haberi yoktur. Siz şirkete giderseniz bişeyler gider kulağınıza diye adım attırmıyor belki de. Gidin bir gün baskın yapın ama yalnız olmayın yanınızda sizden cevval çeneli biri olsun. Öylesine gezerken aklımıza geldi çıktık geldik deyin.

Bilakis zerre güven vermeyen berbat bir ilişkide olduğunuz için huzursuzsunuz, tepkileriniz normal, siz normalsiniz. Asıl sıkıntıda olan o şu an, siz sorguladıkça çaresizliği üstüne daha çok biniyor.

AAA direkt manipule ediliyorsunuz acik acik.

Nakit olarak ödemem gereken şeyler oldu çektim dedi. Bu şeyler de benim çiçeğim arabanın süslenmesi fln. Yine bu cevapta bile para çekmesinin sorumlusu benmişim gibi hissetmiştim
Öncesinde iliskiniz nasıldı? Manipülatif bir karakter,sevgiliyken de tartısmalarda vs yine benzer sekilde mi hissettiriyordu? bunu soruyorum cunku esim sevgiliyken hic sergilemediği hareketleri evliliğimizin ilk 6 ayında sergiledi ve bosanma esigine gelmistik.

Biraz kıskanç olabilirim. Fakat bazı şeyleri kendim elde etmem gerekti. Mesela 7 aydrı fln sevgiliydik. Aynı şirkette olduğumuz için herkesi tanıyorum ben de. Bana sürekli şuna şu hediyeyi aldım şirketteki bütün kadınlara hediyr aldım sadece şuna almadım fln sürekli ne kadar centilmen kadın ruhundan anlayan biri olarak kendini anlattı. 7 ayın sonunda da yine aynı şeyleri dinledim. Ve rn son patladım. Bunları anlatıyosun ama bana faha hiç hediye almadın diye. Böyle böyle benim elde etmem gerekti bi şeyleri, beni düşünmesi gerektiğini. O yüzden kıskançlık yapıyorum. Faha sonradan öğrendi beni de düşünmeyi ama o zamana kadar benim bilinçaltıma işlenmişti değersiz hissetmek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…