Eşimle İlişkiye giremiyorum ve kimse bilmiyor çaresizim ne yapmalıyım😤😢

Çok şükür eşim bana bağlı ona kıymet ilgi veriyorum yatakta sevişmemiz oluyor açıklamada çok detay vermedim. Pardonda doktormusunuz bana vajinimusu yapştırıyorsunuz hadi öyle varsayım yapalım tedavi istemiyorum falan mı dedim sadece parmak egzersizi o da daha ben dokunamıyorum ama internnetten gördüğüm parmak egzersizleri olmadan da başarabiliyorlar ve çevre köpeği olmadım bunu söyleyen annem ablam çocuk meselesi ve eşimde çocuk çok istiyor ve benim için çok fedakarlık yaptığı için bazı saçma çözümlere girdim çaresizlik insana herşeyi yaptırır bilip bilmeden de yorum yapmayın. Şunu da ekleyim ben eşimi o konuda olmasa başka türlü tatmin ediyorum yatakta ve misal salonda oturduğumda onu öpüp güzel sözler söylüyorum sarılıyorum yeri geliyor cilve de yapıyorum o iş olmuyor diye kendimi salmadım ve hergun güzel yemekler sabahın 7 sinde uyanıp, ona kahvaltısını hazırlayıp uğurluyorum. Ailesine karşı saygılıyım yani evimde oturup hiç birşey olmamış gibi davranmıyorum elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum ben bunları belirtmedim ana konuyu söyledimki fikirleri duymak istedim . Sadece tek hatam kadın doğum uzmanına gitmemek !

E siz doktor musunuz kendi kendinize vajinimus değilim teşhisi koydunuz? Kendi vajinanıza dokunamıyorsunuz, eşinizin zevk suyundan tiksineceğini düşündüğünüze göre o da dokunmuyor. Siz cinsellik ne demek bildiğinize emin misiniz? Öpüşerek çocuk yapılıyor zanneden küçük çocuk bilgisiyle eş değerde bilgi birikiminiz.

‘O konu’ olmadan eşinizi tatmin edemezsiniz, öyle bir şey mümkün değil. Yapabiliyorsanız eşinizde bir sorun vardır. Güzel yemeği kahvaltı hazırlamayı eşinize annesi de yapıyordur. Sarılmak öpmek güzel söz söylemekle cinselliği gerçekten bir mi görüyorsunuz? Evcilik oynuyorsunuz, evlilik böyle bir şey değil.

Çaresiz değilsiniz çare aramakla uğraşmamışsınız. Tek hatam dediğiniz kadın doğum uzmanına gitmemek zaten insanların tepki gösterdiği şey. 29 yaşında bir senedir evlisiniz hayatınızda hiç kadın doğum uzmanına gitmemiş olmanız zaten şaşırtıcı bir durumken siz üstüne bir de eşinizle cinsellik yaşamamışsınız. Çözüm aradığınız yer psikolog ona da bir kere gitmişsiniz. O kadar araştırmamışsınız ki cinsel terapist nedir diye burda soruyorsunuz. İnsanlara dikleneceğinize bi silkinin ben ne yapıyorum diye sorun kendinize

Son düzenleme:
Pardon da bu yorum size mi yapılmışta yanıt veriyorsunuz bu bir biz eşimle mutluyuz sıkıcı bir hayatımız yok gayette aksiyonlu ve maratonlu evliliğimiz var bu size düşmez evliliğime karışmak yok eşinizde sıkınta var demek siz kimsiniz ki böyle yorumda bulunuyorsunuz ben ne evlilikler biliyorum cinsel hayatı olupta ama asla mutlu olmayanları, ve annesi yapmıyordu maalesef benim yanımda daha kıymetli olduğuna vardı. Her eşte sabah eşine kahvaltı hazırlayıp uğurlamaz aksine uyanmaz yada yatakta elini sallar herneyse konu bu değil direk vajinimus değilim demedim yorumları iyice okuyun olduğumu düşünmüyorum dedim bu da bir varsayım. Ya pardonda yanımda mısınız benimle mi yatıp kalkıyorsunuz da çaba göstermediğimi iddia ediyorsunuz yaptığım yorumlardan hemen beni mi tanıdınız nesiniz müneccim falan mı ? İlişkiye gelirsekte evet öyle bir sıkıntım var bastırılmış bir cinsellikte yaşadığım için bazı konuları bilmiyorum ve geç evlenmemde bu yüzden öncesinde hep iş hayatındaydım öyle şeyleri pek araştırmıyordum öyle uzaktan ahkam kesmek kolay bari insan gibi yorum yapın ya çokmu zor ben çokmu şey istedim bu kadar mı kötü yorum yazma derdine düştünüz allah herkese

Öpüşerek çocuk mu yapacam diye bir yorumda mı bulundum önceki yorumlarımı okumadınız mı yorum yapmak için yorum mu yapıyorsunuz anlamıyorum ya

Diklendiğim bir durum yok gereksiz saçma ve kalp kırıcı şekilde yorum yapılmış cevabımı verdim. Ya hala da en sonki yok psikoloja bi kez gitmişsiniz yok terapist nedir diye sormuşsunuz e bilmiyorum sordum bunda ayıp birşey mi var ? Ve insanların sorduğu şeylere cevap verdim nerden biliyorsunuz başka şeyler denemediğimi kafanızda senaryolar çizmeyin lütfen bu kadar olmaz ya

Yorumun bana yazılmış olması şart değil cevap yazabilmem için. Hani burası bir forum sitesi ya. Evliliğiniz hakkında konuşulsun istemiyorsanız herkesin yorum yazıp okuma hakkının olduğu bir forum sitesinde evliliğiniz hakkında konu açmayacaktınız. 1 senedir cinsellik yaşamadıysanız ve yazdığınız bütün o şeyler eşinize yeterli geliyorsa evet eşinizde sorun var. Cinsellik olmadan sağlıklı mutlu bir evlilik olmaz. Cinsellik yaşanmayan şey zaten evlilik değildir. Sizin o mutlu evlilik pozlarınız bana geçmiyor o yüzden. Öncesinde araştırdınız araştırmadınız önemi yok, evlilik sorumluluğu üstlenmeye cesaret ediyorsanız araştıracaktınız. Cinsellikle ilgili bir sorununuz var ve bu alanda ilgili birim olan kadın doğum doktoruna bir senedir gitmediyseniz evet çabalamamışsınız. Bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok.

Öpüşerek çocuk mu yapacam diye bir yorumda mı bulundum önceki yorumlarımı okumadınız mı yorum yapmak için yorum mu yapıyorsunuz anlamıyorum ya

Öpüşerek çocuk yapılıyor zanneden küçük çocuk bilgisiyle eş değerde bilgi birikiminiz yazmışım. siz bu okuduğunuzdan öpüşerek çocuk yapılır dediniz sonucunu çıkarttıysanız okuduğunuzu anlamada bir probleminiz var. Ha bu bilgisizlikle inanın onu deseniz hiç şaşırmam, sizden beklenmeyecek bir şey değil.

Bilmediğiniz bir şeyi sorabilirsiniz bu da ayıp değil ama garip bir şey. 1 senedir böyle bir sıkıntı yaşayan insan basit bir Google araması yaptığında karşısında ilk çıkacak şeylerden biri cinsel terapisttir çünkü. Gerçekten çok ama çok bilgisizsiniz. Kafamdan çizmiyorum yazdıklarınızı okuyorum onlar üzerinden yazıyorum. Size yazılan yorumlar da gereksiz saçma değil aksine size yardımcı olmak için yazılmış yorumlar. Bakış açınızı değiştirmezseniz bu yaşadığınız sorunu çözmeniz mümkün değil. Mesajlar ilerledikçe nerdeyse bizim bir sorunumuz yok kardeş kardeş oturmaktan memnunuz yazacak gibisiniz.

Yaptığım konuya yorum yapabilirsin yani bana eşime yapamazsın orda duracaksınız! Eşimde benimle bu konuda mücadele ediyor önerilerde bulunuyor ne biliyorsunuz da eşime laf atıyorsunuz araştırıp araştırmamak nasılda olmayabilir sana zaten olamaz benim için var ! Çünkü kadın doğum psikoloja yönlendiriyor diye gitmedim ah bi de benim önceki yorumlarımı okusaydınız zaten bunları dile getirmiştim. Neyse uzatamicam sizin boool cinsel hayatınızda mutluluklar diliyorum

Yararlı yorumları zaten cevapladım gereksiz olan yorumlar en son bir kaç tane yazılan olan da aşikar belli ne alaka sanki ben herkese demişim gibi ima ediyorsunuz artık en son benle bir derdiniz var diye düşünecem siz önce kalbinizi bi yumuşatın mutsuz evliliğiniz mi var mutsuz bir aile hayatınız mı var bilemem bu denlice konuşmak çok yanlış !

Kadın kadına yardım etmek akıl vermek gerekirken bi de benim bu sorunumla alaycı ve beni suçlamanız gerçekten bu kadar kötümüsünüz?

Bu kocacılığınız çok komik kusura bakmayın. Cinsellik iki kişiyle olur neticede, cinsellik üzerine konu açıp sadece bana yorum yazın olmuyor yani. Biyoloji diye bir gerçek var siz her ne kadar kabul etmek istemeseniz de. Cinsellikte bir ihtiyaç. Ayrıca eşinize laf atmadım, bu kadar celallenenmeniz bana doğru bir noktaya parmak bastığımı düşündürdü. Hayatında hiç kadın doğum doktoruna gitmemiş bir insanın kadın doğum psikoloğa yönlendiriyor nasılsa kesinliğinde olması... Çok teşekkür ederim darısı başınıza bunu laf sokmak için değil yürekten söylüyorum

Benim sizinle neden bir derdim olsun ki ne alaka tanımam etmem? Gayet mutlu bir evliliğim ve aile hayatım var. Yine aynı şeyi yapıyorsunuz, karşınızdakini yermeye veya bel altı vurmaya çalıştığınızda haklı olmuyorsunuz. Sürekli beni alıntılarsanız ki benim bir cevabıma 3 alıntı yaptınız sizin bana yazasınız var demek ki. Sanki ben üstünüze geliyorum tavrına girmeyin hiç o yüzden

Peki şöyle düşündünüz mü eşim idare etmeye çalışıyor alttan alıyor sonuçta çözümü olan birşey diye ses etmiyor canını sıkma yaparız diye kendi kendinize cevap bulmanız ayrı konu ve ekşi sözlükte yanlış hatırlamıyorsam orda vajinimuslu bi kadın vardı 8 yıllık 4 yıllık gibi peki onlarında o zaman mutsuz evlilikleri var nasıl oluyor anlayamadım yani nasıl o kadar uzun kalmış ben demiyorum zaten bu kadar kalacağımı siz kendinizce inanmasanız ki inandırmak zorunda değilim elimden geldiğince çabalıyorum. Kadın doğuma gelirsekte internnet araştırmıştım öyle yorumlar vardı ona nazaran söyledim ki bu zaten yaptığım ilk başta hataydı !

Çünkü daha siteye tam hakim değilim yeni açtım ve msjlar kayıyor göremiyorum ondan parça parça yazıyorum. Sizin benle derdiniz olduğu düşündüğüm şey ise insanlar olumlu şeyler yazmış ben hep kötü yazmışım algısı yaratmanız o ilk yazdığım kişi tekti o da dayanamadım yazdım ve üzerine alakasız siz yazdınız bu şekilde gelişti önceki yorumlarda bi tane olumsuz yorumum yok belli ki okumadan direk yargılamışsınız beni kızdığım nokta bu siz alaycı ve kötümseyerek yazdığınız için bu şekilde yazdım önceki yorumlarımda hiç öyle bir cümle dahi olmadı çünkü allah razı olsun herkes güzel şeyler yazmış bazıları hariç

Eşiniz idare etmeye çalışıyor zaten onda hemfikiriz. Öyle olmasa şimdiye ya ters bir laf etmiş ya boşanma davası açmış olurdu. Siz sanki eşiniz bu durumdan rahatsız değil gibi yazıyorsunuz. Öyle bir anlatıyorsunuz ki nerdeyse cinselliğe ikimiz de gerek duymuyoruz zaten çok güzel bir evliliğimiz var o olmasa da olur yazacak gibisiniz. İnsanlar neticede cinsellik yaşamak için evleniyorlar aksi halde sevgilikten veya ev arkadaşı olmaktan bir farkı yok. Eğer eşiniz bu durumdan memnun veya sorun etmiyorsa evet bir sorun var demektir. 8 yıl 4 yıl vajinismus olan bir evlilik zaten evet mutsuz bir evlilik. O kadar sene kardeş kardeş oturulan bir ilişkinin gayet mutlu olma ihtimali var mı sizce? Zaten o yaşanan evlilik değil. Laf yetiştirmekle vakit kaybedeceğinize hatanızı farkettiniz madem vakit kaybetmeden gidin kadın doğum doktoruna

Eşim bu durumdan razı değil sadece benim hazır olmamı bekliyor aşmamı bende biliyorum ki cinsellik olmasa evlilik olmaz yanlış ifade etmiş olabilirim ve bu dediğim vajinimuslu kadın örnekleri çok var kaç senelik ama başarmışlar onların hayatını bilemeyiz mutlu mutsuz sadece demek istediğim 8 yıllık bir kadın varken daha ben bir sene olmuşum eşim beni boşaması lazımdı bu zamana kadar ki algısı oluştu, şuan gidemiyorum doktora reglım bitince ilk işim gitmek zaten

4 yıl 8yıl vajinusmus olan bir kadının yaptığı bencillik artık.
Dinen de örneğin isteksiz/iktidarsız bir insanın evlenmesi eşine zulümdür.
Kimsenin bu hakkı eşinden almaya hakkı yok.
Geçen bir kadın konu açmıştı 7senedir vajinusmusmuş eşi başta ılımlı davranmış ama artık daralmış, bunalmis. Ha kadina sorsan gayet rahat hayatinda hic sorun yok. Daha da ne yapayım diye soruyor. Bunca yıl erteledigi yetmemiş gibi.
Sizin de bir an önce çözüme kavusturmaniz dileğiyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…