Eşimle cevaplarınızı bekliyoruz bu kavganın yönü sizde

Dedi evet ..benim annemi örnek al dedi kendi annemi degil dedi
Burda ayıp etmiş ama eşiniz, düşüncesiz buldum. Bununla birlikte bazen benim kayınvalidem eşime karşı benzer şekilde davranışta bulunabiliyor hatta bazen abartıya kaçtığı da olabiliyor. Tabii bu abartı kime göre neye göre. Mesela eşim gider koltukta annesinin yanına, kayınvalidem de çocuk gibi sever, öper.. arada sırada (başka sehirdeler, yazın gideriz) Bana abartı gibi gelecek olsa o an hemen "o da kaç yaşında olursa olsun ana kuzusu, diğeri de anne kalbi, özlüyorlar" diye düşünürüm. Sonuçta ben de bir anneyim, hemen özdeşlestiriyorum. Ben de ilerde gelinimin yanında evladımı doyasıya sevebilmek isterim. Anne için evlat hiç büyümüyor..Bu arada biz onlardayken eşim annesine nasıl sevgi gösteriyorsa bana da gösterir. Kayınvalidem de zaten çocukları eşleriyle mutlu olsun isteyen bir kadındır. Ben şimdi bunlara nasıl hasetleneyim..

Bir kocanin kolay bulunmadigini unutmus gibisin
Bakma burada öyle yazıyorum ama aslında her akşam erimin ayaklarını yıkarım. Zor bulmuşum zaten neredeyse piyasadaki son kocalardan birini aldım bir de kaçırayım mı elimden? Gönlünü sürekli hoş ederim ki gitmesin. Hep ayakta kapının önünde hazır beklerim olur da bir emri olur diye.

Anaç kalp, sizin gibiyim

Bende eve gelmesine yakin suyu tam kivaminda sicaklikta hazir ediyorum kanki

Oğlum olacak kısmetse yapar mıydım diye sordum kendime de bilmiyorum diye cevap verdim
Annenin oğlunu nazlayıp viks sürmesiyle kadının kocasının ayağının altına viks sürmesi arasında fark var ama. Çayını çorbasını yaparsın tamam ama ayağına viks sürülmesi gerekiyorsa bir zahmet kendi sürsün.

Ayaklarına vicks sürmem.
Karısı olucam onun kölesi değil ve o kadarcık şeyi kendi yapsın bi zahmet

Patates cok kati gordum seni yaw bekarken ben de boyle derdim ama simdi ayagim agriyor esime krem surduruyorum :)) yarin esimin agrisa ben de surerim. O is biraz kiyamamakla alakali. Ha karsinda cinsiyetci bir tip varsa, sacini supurge etmeni bekleyen bir adam varsa ona yagmurlu havada su vermezsim ayri ama evlilikte hastalikta,saglikta oluyor.

Cinsiyetçi miiii.. Nnnnneee
Kocanız bi rahatsızlığa yakalandığında, kocaman adam kendi işini kendi görsün diyip kenarda öyle durucaksınız yani o da güzelmiş.
''Sen yapmazsan kayinvaliden yapar" ifadesi bence de cinsiyetçi bir yaklaşım. Bu arada adam ciddi bir hastalık yaşamıyor, altı üstü ayağına vicks sürülmüş kendi de yapabilirdi, isterse eşi de yapar ancak "eşi yapmalı" zorunluluğu bana göre de doğru değil. Allah korusun ciddi bir hastalık olur o zaman vicdan sorgusuna girilir ama bunun için kadın neden yapmıyor mantığı bana da ters.

Aynen oyle, onunde sonunda grip yani. Ciddi rahatsiz olsa altini bile alirsin ama gripse viksini kendi sursun. Surmuyorsa da anasi sursun yani. Es olmakla anne olmak arasindaki ince cizgi

Hava kaç gündür soğudu, ben adamın peşinde sweat gezdiriyorum. Sevdiklerime karşı çok şefkat doluyum, yapı meselesi

Sımdı dusundum de
Evladım buyuyecek hasta olacak ıhlamur yapacam
Kocası da diyecek ki onnonon sono ohlomor yopmoso normol mo

Bula bula bunu mu buldun derim Bi kızıma
Damat demez ki hatta ona da bir bardak koyun ister kadınlarda var böyle tripler. Annem geçen ben hastayken şehriye çorbası yaptı eşim de benle yedi

Kiz bende surduruyorum ya ne var ala ala yaa
Sen sürdür ama sen sürme. Ay ben erkeklerin grip olunca ölecek gibi davranmasına çok sinir oluyorum. Babam aha azrail geldi, götürecek beni diye diye yatardı da grip olunca. Travmam var.
Çay çorba yaparım, ateş ölçerim yeter.

Ya aslında ben pek sorun etmiyorum açıkçası eşim istemiş sürer misin demiş mesela sürerim nolcak yani. Ben hasta olduğumda da çok baktı bana karşılıklı sonuçta bunlar. He zorunda mıyım değilim tabii.

Ama annelik konusu ayrı bişi bambaşka o konu

Jfdkdkdm ya bişey dicem aslında böyle düşünmem bende yaparım evli olsam ama bugünlerde erkeklere kılım. Hele bide bugün ekstra hüzünlü olunca başlarım kremine de ayağına da modundayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…