Eşimle ayrı evde bahçe katı ev mi kayınvalide ve kayınpederle dubleks mi?

Bodrum kat da olsa ayrı ev ,melek de olsa ayrı evbi laf var gelinin biri demiş ki ; "Kayınvalidem okadar iyi okadar iyiki anlatamam Herşeye yardım eder Beni evladı gibi sever kocamla mutlu olayım diye elinden geleni yapar Ama gelgelelim köşede oturması bile sinirimi bozar "
Kaynın bekarmış iki gün sonra evlenince onlar başbaşa gezmelere tozmalara giderken ,sende kafanı duvarlara vururr ahh kafam ah kafam dersin

NE kadar iyi olurlarsa olsunlar ev üstüne ev olmaz.

Her işinize yardım eden, siz evde yokken evinize gelip silip süpüren, yemeğinizi yapıp tabağınıza kadar masanıza koyup hazır eden

Yetiskin olmayi seçip kendi islerimi kendim görmeyi seçerdim. Kv'denin yaptiklarini bir gündelikçide yapabilir. Ve ayni evde olduktan sonra, kv'denin içide patlayabilir. Simdi haksiz olsa bile alttan aliyormus, oglunun huzuru bozulmasin diye.

Kadininda bir kotasi var, son damlasi var.

Is oraya gelmeden, ben ayri evde otururdum. Ve o insanlari rahatsiz etmezdim. Kendi islerimi kendim yapardim. Sadece ziyaretlerine giderdim, saygimi ve varsa sevgimi gösteririrdim.

Tarz olarak konu açıp cvp vermiyorsunuz herhalde bu saygıdır cvp yazan insanlara karsi ama herneyse . Bencede ayri ev herkesin özeli kendine.

Herkese tek tek cevap veripte sayfaların benim cevaplarımla dolması görsel olarak çirkin olur ve göz yorar diye herkese tek tek yazmadım zaten okuduğumu göstermek için yorumları beğeniyorum yoksa herhangi bir saygısızlık yapmak değil amacım neden kötü düşünüyorsunuz ki? konuya cevap gelme olayı bittikten sonra konumu yazdığım metnin altına dipnot düşerek herkese teşekkür edecektim zaten neden bu ön yargı?

Herkese toplu bir tek msj da olabilirdi onu da goremedim ben ki sizin ic dunyanizi nerden bileyim asla kötü düşünmedim aksine sizi uyardım bakın hemen yorum yaptınız.kisaca okuyorum cvp vereceğim de yazılabilirdi değil mi ama ? Kotu niyet yok görüneni eleştirme var

Canım bende onu diyorum ya işte toplu cevap verecektim konuya cevap gelme olayı bitince kimseyi atlamış olmamak için en son konumun altına dipnot düşecektim cevap veren zaman ayıran herkese teşekkür edecektim ama henüz bitmedi ki halâ birileri yazıyor. Evet hemen cevap verdiğim yazdığım gibi mesajlarınızı okuduğumu göstermek için beğeniyorum da dolayısıyla gelen her mesajı görebiliyorum zan altında kalmamak için şu yazdığına cevap verdim ön yargılı davranmak yerine amacın uyarmaksa zan altında bırakmadan daha yumuşak yapmayı dene çünkü ben çok sertmiş gibi algıladım. Yine de teşekkür ederim açıkladığım gibi yapmayı düşündüğüm için herkese tek tek yazmadım kötü bir niyetim ya da saygısızlık yapmak gibi bir düşüncem yoktu

Konumun altına notumu düştüm söylediğiniz gibi daha şık oldu o notu düşmek aklıma gelmedi teşekkürler

Esime hep derim milyon dolarlik malikanede kayinvalidemlerle oturacagima,kopek kulubesi gibi bir evde ayri evde oturmayi tercih ederim.Uc sene beraber oturdum.Ornek veriyorum pazar kahvaltisini biz daha gec yapmayi severdik onlar sabahin korunde dikilirdi.Kahvaltiyi hazirlamayada seninde yardim etmen bekleniyor tabi.trib yememek icin kalkardim tabi.Sen yorgunluktan veya hasta olduun bir donemde bir bakarsin misafir gelivermis vs.boyle boyle bir duzine sana ornek verebilirim.Etrafimda birlik oturupta iyiki diyeni hic gormedim.En sevenler bile zamanla birbirlerinden zamanla yaka silkiyor

Bahçe katı evi satın üzerine biraz daha para koyup ev alın. Kusura bakmayın ama aynı eve girince olaylar değişir.

Pijamalarımı çekeyip uzanıp tv izleyeyim diyemeyeceksiniz. Doya doya sevişemeyeceksiniz. Hep dikkat edeceksiniz. Özel günlerde başbaşa özel sofrada yemek yiyemeceksiniz. Eşinizle kavga dahi edemeyeceksiniz. Hiç mi kuzenlerinizi kendi ailenizi çift görüştüğünüz arkadaşınız yol. Size ev oturmasına gelemeyecekler.
Tüm arkadaşlarınız evine çağırırken siz kayınvalideli eve çağıracaksınız.
Bir odalı bodrum katında otururum ana baba yanında oturmam. Melek olsalar oturmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…