Eşimle ayrı evde bahçe katı ev mi kayınvalide ve kayınpederle dubleks mi?

Merhaba KK hanımları,

2 yıllık evliyim ve şuan kiracıyım kayınvalidemlerle karşılıklı binalarımız yani çok yakınız ve onlarla ilgili asla bir sorunum yok kayınvalidem ayrı kayınpederim ayrı kaynım ayrı pırıl pırıl mükemmel insanlar gerçekten. Size danışmak istediğim ise ev sahibimizin oğlu evleniyor ve bizim oturduğumuz evde oturacak dolayısıyla evden çıkmamız gerekiyor bunun için de 7 ay vaktimiz var aralıkta evlenecekler kasım da boşaltırsınız evi dediler şimdi benim zaten bir evim var elhamdülillah yani kayınpederim tazminatını aldı işyerinden biz de düğündeki takıları kattık ve ev aldı bize. Evimiz bahçe katı bizim daireden sonra yukarı da 3 kat daha var çok yüksek bir bina değil şuan evimizde kiracı var ve biz birkaç ay sonra oraya geçicez ama evde oturanlar 1 kere (ya da bize o kadar söylediler ikincisi üçüncüsü oldu mu bilmiyorum) 2 ayrı tuvalet var evde yukarıdan lavaboya bebek bezi attıkları için (cahilliğin had safhası) yer tuvaletinin taştığını söylediler bu yüzden tesisatçı çağırmışlar falan filan tabii kiracının eşi ev hanımı olduğu için farkedip hemen müdahale etmiş. Şimdi bu konudan sonra eşim kıllandı biz ikimiz de çalışıyoruz evde yokken olursa naparız satalım en iyisi bu evi dedi.

Şimdi soruyorum sizlere; Her işinize yardım eden, siz evde yokken evinize gelip silip süpüren, yemeğinizi yapıp tabağınıza kadar masanıza koyup hazır eden bir kayınvalide ve bir şeye karışmayan, beğenmediği bir hareketiniz olsa bile yüzünüze vurmadan kırmadan uyaran kayınpeder bir de sizden 10 yaş küçük kayın ile aynı evde yaşamayı kabul edip dubleks daire de mi oturmak ? Yoksa ne kadar iyi olursa olsunlar ev üstüne ev olmaz,fazla samimiyet tez ayrılık getirir ben ne olursa olsun kendime ait ayrı evim olsun diye mi düşünmeliyim ?

Babam dubleks ya da yukarı ki katlar her zaman bahçe katından iyidir bence taşın daha iyi bir evin olur diyor (bahçe katı evimiz kötü değil bu arada 3 yıllık bina ve odalar kare büyük camı da duvarın ortasında yukarıda falan değil o yüzden karanlık oda yok) annem de ne olursa olsun siz artık eşinle ayrı bir ailesiniz bir oturmayı kabul etme diyor. Çok aradayım ne yapmalıyım? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum şimdiden teşekkürler.

Ayriiiiiiiiiiiiiiiiii

Merhaba KK hanımları,

2 yıllık evliyim ve şuan kiracıyım kayınvalidemlerle karşılıklı binalarımız yani çok yakınız ve onlarla ilgili asla bir sorunum yok kayınvalidem ayrı kayınpederim ayrı kaynım ayrı pırıl pırıl mükemmel insanlar gerçekten. Size danışmak istediğim ise ev sahibimizin oğlu evleniyor ve bizim oturduğumuz evde oturacak dolayısıyla evden çıkmamız gerekiyor bunun için de 7 ay vaktimiz var aralıkta evlenecekler kasım da boşaltırsınız evi dediler şimdi benim zaten bir evim var elhamdülillah yani kayınpederim tazminatını aldı işyerinden biz de düğündeki takıları kattık ve ev aldı bize. Evimiz bahçe katı bizim daireden sonra yukarı da 3 kat daha var çok yüksek bir bina değil şuan evimizde kiracı var ve biz birkaç ay sonra oraya geçicez ama evde oturanlar 1 kere (ya da bize o kadar söylediler ikincisi üçüncüsü oldu mu bilmiyorum) 2 ayrı tuvalet var evde yukarıdan lavaboya bebek bezi attıkları için (cahilliğin had safhası) yer tuvaletinin taştığını söylediler bu yüzden tesisatçı çağırmışlar falan filan tabii kiracının eşi ev hanımı olduğu için farkedip hemen müdahale etmiş. Şimdi bu konudan sonra eşim kıllandı biz ikimiz de çalışıyoruz evde yokken olursa naparız satalım en iyisi bu evi dedi.

Şimdi soruyorum sizlere; Her işinize yardım eden, siz evde yokken evinize gelip silip süpüren, yemeğinizi yapıp tabağınıza kadar masanıza koyup hazır eden bir kayınvalide ve bir şeye karışmayan, beğenmediği bir hareketiniz olsa bile yüzünüze vurmadan kırmadan uyaran kayınpeder bir de sizden 10 yaş küçük kayın ile aynı evde yaşamayı kabul edip dubleks daire de mi oturmak ? Yoksa ne kadar iyi olursa olsunlar ev üstüne ev olmaz,fazla samimiyet tez ayrılık getirir ben ne olursa olsun kendime ait ayrı evim olsun diye mi düşünmeliyim ?

Babam dubleks ya da yukarı ki katlar her zaman bahçe katından iyidir bence taşın daha iyi bir evin olur diyor (bahçe katı evimiz kötü değil bu arada 3 yıllık bina ve odalar kare büyük camı da duvarın ortasında yukarıda falan değil o yüzden karanlık oda yok) annem de ne olursa olsun siz artık eşinle ayrı bir ailesiniz bir oturmayı kabul etme diyor. Çok aradayım ne yapmalıyım? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum şimdiden teşekkürler.
Konuyu okuyamadim çok uzun başlığa istinaden
Kocamla ayrı olsun isterse kümes olsun

Aldığım sabahliklarla bi kere dolaşamazdım,kayinbabam pat gelirdi yukarıya..yada duştan çıktım bornozla karsilasirdik yerin dibine girerdim utançtan vs vs
O utanıyor muydu peki? Ayrı eve çıkın vs demediler mi? Hala oturuyor musunuz? Bu durumdan en çok eşinizin rahatsız olması lazım aslında

Maşallah aranız bozulmasın ben genede ayrı ev derim herkesin özeli kendisine bence yeri geliyor sabahlıkla dolaşılıyor evde yada koltukda uzanılıyor evlat sahibi olunca emzirmek , süt sağmak var bence kapılarınız bari ayrı olsun en azından herkesin kendi yuvası olsun

Merhaba KK hanımları,

Evin ayri olsun nerede otursan otur

Satip o evin parasiyla kendinize giris kat olmayan bit yer alsaniz. Biraz kredi biraz destek. Benim esimin ailesi de mukemmel insanlar canim gibi severim ama ev ustune ev olmaz bence de

Mükemmel insan olsalarda ayrı ev kesinlikle. Sen eve arkadaşlarını davet etsem onlar da olacak. Evde gecelikle sabahlıkla dolaşmayacak mısın? Mecburen onun yaptığı yemekleri yemek zorunda olacaksın ya da ayrı yemek yapacaksın. Çocukların olacak hala aynı evde yaşayacaksın. Ben bunu asla kabul etmem

O utanıyor muydu peki? Ayrı eve çıkın vs demediler mi? Hala oturuyor musunuz? Bu durumdan en çok eşinizin rahatsız olması lazım aslında
Utandığını pek düşünmüyorum açıkçası..
Bir yerde yenilsin,içilsin para biriktirirsiniz dedi ama para da biriktiremedik,huzurlu da olmadık..
1 sene sonra çıktık çok şükür kavga gürültüyle de olsa.

ayrı ev
bu sefer aynı evde çok iyi anlaştığınız kayınperde ve kayınvalideyle kötü olacaksınız.
Kötü olma ya da yer yer tatsızlık yaşamanız çoook büyük olasılık
ne gerek var? bir de küçük kayın var üstelik
hiç gerek yok inanın.

Çook iyi olduğum kv ve görümcelerimle aynı binaya taşındıktan sonra kötü olduk, merhaba merhaba artık.
Cevanım açık sanırım :)

yani güzel ilişkiler de bozulur
insan arkadaşıyla aynı evde kalsa kavga çıkar bi süre sonra
kendi annene babana bile yer geliyor tahammül edemiyorsun
çok doğru

İnsanların yapısına göre değişir. Ben kesinlikle istemezdim. Sonuçta ne olursa olsun özel alanınıza girilmiş oluyor. Ama yazdıklarınızdan sizin bu tip şeyleri sıkıntı etmeyeceğinizi anlıyorum. Yani istiyorsanız onlar da istiyorsa neden olmasın ki

siz artık eşinle ayrı bir ailesiniz bir oturmayı kabul etme diyor.

annen çok ama çooooooook haklııı

Utandığını pek düşünmüyorum açıkçası..
Bir yerde yenilsin,içilsin para biriktirirsiniz dedi ama para da biriktiremedik,huzurlu da olmadık..
1 sene sonra çıktık çok şükür kavga gürültüyle de olsa.
Önce para biriktirin diyorlar. Sonra da evin giderlerini oğullarına yıkmaya çalışıyorlar. İyi yapmışsınız çıkarak

Kayın ailenizle iyi geçinmeniz çok güzel bir şey. Çok çok iyi olsalar da ev üstüne ev olmaz diyenlerdenim. Kendi eviniz olsun, birbirinize gelip gidin. Tuvalet için bir tesisatçı çağırırsınız, çözülür onu dert etmeyin.

Ben kabinvalidemle 6 ay birlik kaldik iyilerdi ama olmuyor inan bunu kendinize yapmayin ev ev üstüne gerçekten olmuyormus ben bunu anladim gerisi dize kalmış....

Başına dert açmak istiyorsan dubleks ama kapım ayrı olsun evime eşmile gireyim huzurum olsun diyorsan birak bahçeli katı tek göz olsun..

X