Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Barışalım demesi bana samimi gelmedi, altınları sizden almak için suyunuza gidecek gibi davranıyor olabilir. Düşünün tabi ki daha boşanma için ,ama altınlarınızı asla vermeyin, onlar kanunen sizin hakkınız zaten.
Aynı şekilde düşünüyorum. İlk boşanma ve altınlar diye netten aratıyor sonra onlar benim diyor. Bu adam siz evlenmeden önce enistenize verdiğiniz borcu bile kendi parası gibi görüyor. Mobilyaları bile vermez ayrilsaniz. Paracı ve acayip bencil biri. Herşey onun istediği gibi olmalı, aksi takdirde istediği zaman küser veya evi terkeder. Evlilik bunun neresinde ?

Döndüm işe gittim önce 23:30 da eve geldim. Ben gitmeden o geldi konuşmak için. Önce ben başladım sevgimizden bahsettim bizde artık olmadığını söyledim sevgisiz ilişkinin ve evliliğin yürümeyeceğini ve boşanmak istediğimi söyledim.
Ben öyle deyince ben de zaten bunu söylicektim boşanalım dedi. Sonra bana bi hafta içinde eşyalarını al bu evi terket istemiyorum dedi. (Eşyalar dediği buzdolabı hariç bütün eşyalar öyle ha deyince gitmem mümkün değil yani, benim bekarlık eşyalarımla oturuyoruz) Ben de çalıştığımı onun isteğine göre olmayacağını söyledim. Eylül sonuna kadar mecburen çalışacağımı ekimde gideceğimi söyledim. Memnun değilsen gidebilirsin dedim. Burası abimin evi sen git. Zorla çıkarırım evden dedi.
Altın konusunu söyledim anneme verdiğimi çünkü kendisinin araştırma yaptığını onları satmasından korktuğumu. Benim babam hala ödüyo borcunu nasıl içine siniyo falan dedi :) Dedim oğlunu evlendiriyo zaten ne eşya istedim ne düğün yaptığı tek masraf oydu, o da benim hakkım zaten dedim. Ben senden başka bi talep istemiyorum sadece eşyalarım ve altınlar dedim. Onları senden alıcam dava açarım dedi. Öyle bişi yaparsan altınlar yine benim olur bide ben işsiz olduğum için tedbir nafakası bağlanır sen zararlı çıkarsın dedim. Ben medenice bitirelim istiyorum dedim.
Bi ara klima açıktı geldi elimden klima kumandasını aldı kapattı. Bu evi sana dar edicem görürsün dedi. Ben kendimi bi odaya kapatamam bi ay dedi. ( bu konunun adı da 25 gün kendi isteğiyle odadan çıkmayan koca :)) Benim senden böyle bi talebim yok ama işine gelince odadan çıkmıyorsun dedim. Yok ben şu an burda oturcam benim evim. Dedim otur ya bana sıkıntı değil :)) Tabi bu yer yer konuşma yer yer kavga şeklinde oldu ama özet bu şekilde.
Neyse sonra gitti 10 dakika sonra geldi. Tamamen değişmiş şekilde. Sen gerçekten boşanmak istiyo musun? Diye sordu. Evet dedim ciddiyim. Artık olmuyo anlaşamıyoruz sevildiğimi hissetmiyorum. Sen değişmezsin artık inancım yok. Yine bişi olsa günlerce küser ve annenin evine gidersin. Ben bunları kaldıramam dedim. İstesek düzeltiriz dedi. Bence kurtarabiliriz evliliği dedi. Bu şekilde bi saat konuştuk bi yere varamadık tabi. Zaten o bi saatte de ikna olmadım açıkçası. Rahatı bozulmasın diye ayrılmak istemiyo gibi sevdiğinden değil de..
Ama o keskin çizgiyi anlamadım. 10 dakika önce türkü çirkeflik yaptı boşanmakta kararlıydı 10 dakika sonra kurtarırız boşanmayalım dedi. Amaç neydi ben anlamadım..
Boşanabileceğiniz erkeklerle evlenin diye bir söz vardı nasıl da iğrenç bir insan olmuş... Gerçek yüzünü göstermiş resmen.

Bilmiyorum ki ama ayrılık aşamasında gerçek yüzü ortaya çıkan çok kişi var. Onun derdi altınlar zaten başka bir şeyimiz yok onu da güvenli yere koydum annemde. Her halükarda benim galiba altınlar dava açsa beni iftiralarla kusurlu gösterse de o ayrı sanırım? Ama işi çekişmeye götürmez gibi kendi kaybeder parası yok zaten gidip avukata onca para vermez.
Altınları alıp gideceğim yeniden hayat kuracak benim, onun güzel işi de var evi de.. bende ikisi de yok. Hala altın peşinde olması vicdansızca geliyor bana.

Sürekli konuşalım çözelim diyor ama konuşup çözülecek bi evlilik yok ortada. Bi yere varamıyoruz hiç. Belki son çare bu olabilir.
Yargıtayın çeşitli kararları var. Yani hakim o an hangi kararı baz alırsa ona göre karar verir. Kesin şu, dememiz mümkün değil.
1) kadına özgülenen takılar kadının çeyrek gibi takılar erkeğin
2) kadına takılanlar kadının erkeğe takılanlar erkeğin
3) hepsi kadının

Ve evet kusur gözetilmiyor ziynet davasında.

Ablası üzüldüm ya.

Ben ilk konuda eşinin düzgün iyice bir adam olduğunu ama çocuk gibi küsme huyunun olduğunu sanmıştım. Ama bu adam çok geçimsiz. Küsmesi de cabası yani.

Ablanin dahil olması yanlış değil. Çünkü ortda ciddi bir sorun varken aileler müdahil olur tabi. Ailelerin müdahil olmasını istemiyorsa adam gibi muamelede bulunsun.

Altınlar sende kalsın. Sakın vermeye filan kalkışma.

Boşanma konusunda da ya düzelip adam olacak ya da bu işin sonu uzun vadede boşanmak zaten.

Sana evi dar edeceğim filan çok çirkin konusuyor. Boşanma olursa baya medeniyetten uzak bir yerlerde olacak. bu adamla iki medeni insan gibi boşanamazsın
Zaten kendisiyle yaşamak da hiç medenice değildi.

Seni boşanmaktan caydirmaya kalkmasi da altınları eve getirmeni beklemesinden olabilir. eğer barismayi deneyeceğim dersen bile altınlar annende dursun. Eve getirme.

Kendine de dikkat et. Bakarsin kafasi bozar. Itmeye kalkmaya filan başlar..en ufak bir falsosunda anneni filan çağır. Sakın bekleme.

Allah yardımcın olsun.

Ablası üzüldüm ya.

Ben ilk konuda eşinin düzgün iyice bir adam olduğunu ama çocuk gibi küsme huyunun olduğunu sanmıştım. Ama bu adam çok geçimsiz. Küsmesi de cabası yani.

Ablanin dahil olması yanlış değil. Çünkü ortda ciddi bir sorun varken aileler müdahil olur tabi. Ailelerin müdahil olmasını istemiyorsa adam gibi muamelede bulunsun.

Altınlar sende kalsın. Sakın vermeye filan kalkışma.

Boşanma konusunda da ya düzelip adam olacak ya da bu işin sonu uzun vadede boşanmak zaten.

Sana evi dar edeceğim filan çok çirkin konusuyor. Boşanma olursa baya medeniyetten uzak bir yerlerde olacak. bu adamla iki medeni insan gibi boşanamazsın
Zaten kendisiyle yaşamak da hiç medenice değildi.

Seni boşanmaktan caydirmaya kalkmasi da altınları eve getirmeni beklemesinden olabilir. eğer barismayi deneyeceğim dersen bile altınlar annende dursun. Eve getirme.

Kendine de dikkat et. Bakarsin kafasi bozar. Itmeye kalkmaya filan başlar..en ufak bir falsosunda anneni filan çağır. Sakın bekleme.

Allah yardımcın olsun.

Devam etmeye karar verdik. Altınlar annemde kalacak artık getirmeyeceğim. Onu riske atamam zaten önemli olan bensem sorun olmamalı.. En ufak bir şiddet görmedim öyle bi durum yaşarsam bitiririm ilk evliliğimde çok çektim çünkü..
Küsmeleri ve annesine gitme konusunda net konuştum umarım tekrarlamaz. Hayırlısı artık..

Devam etmeye karar verdik. Altınlar annemde kalacak artık getirmeyeceğim. Onu riske atamam zaten önemli olan bensem sorun olmamalı.. En ufak bir şiddet görmedim öyle bi durum yaşarsam bitiririm ilk evliliğimde çok çektim çünkü..
Küsmeleri ve annesine gitme konusunda net konuştum umarım tekrarlamaz. Hayırlısı artık..
İlerde ortalık biraz durulunca altın konusunu kesinlikle açacaktır. Adamın her halinden maddiyatcı olduğu belli.

Altın için küsme huyundan da vazgeçer annesine gitmekten de. O altınları sizden alana kadar öyle bir idare eder ki sizi hiç merak etmeyin.

Merhaba kızlar bundan 10 gün önce Aynı evin içinde 20 günlük küslük diye konu açmıştım;
Açtığım Konu

Biz annem, ablam ve yeğenim ile yarın tatile gideceğiz. O sebeple onlar iki gün önceden geldi. Biz eşimle eskisi gibi hiç iletişimsiz değil ama limoniydik. Barışma yanlısı eşimdi ama o konu ile ilgili hiç konuşmadık. O açmadı ben de henüz hazır olmadığım için açmadım. Hiç konuşmadan barıştık gibi olduk. Bu arada ablam konudan haberdardı saçma sapan bi sebepten eşimin bu kadar zaman küs kalmasına kızmıştı.
Bu arada babam beş yıl önce vefat etti. Ve eşim kurban bayramında onunla tartıştık diye aileden kimse ile bi problemi olmamasına rağmen gecenin 2’sinde evden çekti gitti. Annemin gitme demesine rağmen. Tartışma sebebi tabi ki ailesi, en son onun ailesinde kalmıştık iki hafta sonra bayram denk geldi ve annemlere geldik. Ve eşim bir gün sonra hadi gidelim anneme yemeğe yetişelim dedi! Onlar kurban kesmiş mangal yapacakmış. Ben de kızdım tabi burda yemek pişmiyor mu zaten her zaman mı geliyoruz. Seninkilere pazar gideriz o gün kalır ertesi gün kahvaltı eder çıkarız ben de işe giderim demiştim. Ama kabul etmedi tartıştık. Yani ablam zaten kızgındı kendisine bide üstüne bu 25 günlük küslük olunca..

Neyse salı günü geldiler. Biraz oturduk normal sohbet sonra ablam bizi boşverin siz anlatın bakalım nedir bu küslük konusu. Eşime döndü bu kadar zaman küslük normal mi neden böyle yaptın diye sordu. Eşimde gayet ters bi tavırla bu bizi ilgilendirir eşimle bizim aramızda dedi. Ablam bu kıza psikolojik şiddet uyguladın yalnız bıraktın üstüne iki hafta annene gittin hiç umrunda olmadı dedi. Eşim gayet egolu hallerle bu sizi ilgilendirmez bu bizim aramızda biz zaten hallettik konuyu dedi. Tabi ki yalan halletmedik ben de dedim zaten neyi hallettik daha konuşmadık bile dedim. Ablam eşime 25 gün küslük mü olur dedi o ise ben 10 yılda böyle yaşarım ben böyleyim triplerine girdi. Zaten bu saatten sonra ayrılırsak sizin yüzünüzden dedi suçluyu da buldu yani.
Ve ben o gün eşimin konuşmalarında hiç bana karşı sevgi ve kaybetme korkusu görmedim.. Sadece kibir ve egosu vardı. Neyse sonra biz çıktık akşam geldik. Eşim tabi ki kendini odaya kapatmıştı yine :) Ben de ona beni hayal kırıklığına uğrattın hiç yapıcı değildin. Sadece egon vardı hiç güzel konuşmadın dedim. O da ben istediğim gibi konuşurum kimseye hesap vermem dedi. Oysa ki biraz içimizi rahatlatan bikaç şey söylese ablam uzatmaz ki zaten. Anca dikleşti onlarla. Babam olsa zor yapardı böyle.. Ben de senin egon sevginden fazla ama ben sevilmediğimi hissettiğim yerde kalmam dedim odadan çıktım. Ve iki gündür kendini odaya kapattı yine bu sefer herkese küs konuşmuyor. Ev küçük olduğu için odamızda yatıyorum hiç konuşmuyor:)
Yarın tatile gideceğiz ailemle ve ben boşanmayı düşünüyorum.. Hem saygısız hem de huyu değişmeyecek gibi.. Hala kurtarılır mı bu evlilik? Ya da nasıl kurtulur?
Birde ben bugün bilgisayarına baktım arama geçmişine ve boşanmada altınlar kimin diye bi arama yapmış. Ya ben boşanırım diye baktı ya da o boşanmak istiyor. Ben her ihtimale karşı altınlarımı yanıma almak istiyorum. Evde yokum dört gün gidip bozdurabilir. Sonra davayla uğraşmak istemiyorum çünkü ikinci evliliğim bi çekişmeli boşanma daha kaldıramam kendi eşyalarımı ve altınlarımı almak istiyorum sadece boşanma durumunda.
Biraz uzun oldu ama durum bu. Bu insanla napılır, düzelir mi yoksa yol yakınken vazgeçmek mi gerekir.. yorumlarınız önemli..
Esiniz de haksız değil izin almadan sende gelirmisin demeden tatile çıkmak nedir ?

X