Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Sizi çok iyi anlıyorum böyle zamanlarda insan yanına bir destek ariyor kendiniz olayı cozemeyince ablanız müdahil olmuş bn burda Bir yanlış göremiyorum o anlarda insan bazen bir yol bulamayınca başkası konuşsa acaba farklı olur mu diye umut ediyor aslında düzeltme çabası...
Ama maalesef saygı yoksa hiçbisiyin önemi yok esiniz fazlaca saygısız size ve ailenize saygı duymuyor egusu sevgisini bastırmış bırakın egosuyla yasasin

Adam bu konuda hakli.
Iki hafta önce onun annesinde olabilirsiniz ama
Icerisinde oldugunuz zaman siradan bir zaman degil, bayram ve siz nasil ailenizle olmak istiyorduysaniz o adaminda bayramin ilk gunlerinde ailesiyle olmak istemesi gayet normaldi ki.
Sorun yemek pișmesi degil, o yemegi ailesiyle yemek istemesi.
ilk gun zaten ordaymissiniz veya bayramin ilk gününün ilk saatlerinde.
Kahvaltida annenizdeyseniz, akşami da onun ailesinde gecirebilirdiniz,
Neden Rabbena hep bana olsun?
Istiyorduysaniz sonradan annenize yine gelirdiniz.

Ablanizin, kendisinden olaya mudahil olmasi ve fikri, önerisi her iki taraftan da istenmediği muddetce bu tür sorgulama yapmasi, aile içi ilișkinize, amiyane tabirle üstüne vazife olmayan işe burnunu sokmasi oluyor.
Evlilik sizin evliliginiz ve sizin konuşup çözmenizi gerektiren bir konu.

Her iki tarafta da evlilik birliginin sorumlulugunu yerine getirebilecek karsilikli anlayis ve olgunluk yok.
Iki tarafta altin derdine düşmüş.
Birbirinize guveniniz yok. Dolayisiyle bu evlilige devam etmenin manasi da yok gibi

Son düzenleme:
Ablan kendinde bu haddi nasıl buldu? Onu ne ilgilendirir karı koca arasındaki mesele? Karı koca konuşun boşanıyosanız boşanın barışıyosanız barışın. Ablan anaokulu velisi gibi napıyo? Saygısızlık ve işgüzarlık yapmış

Adamin butun pislik huylari bir yana, onlari zaten öbür konuda konusmustuk. Ama siz 6 yasinda degilsiniz, ablaniz da veliniz degil. Olaylara mudahil olma sekli tek kelimeyle igrenc. Esiniz onu kaale almamakla en dogrusunu yapmis. Bir de babam olsa boyle yapamazdi diyorsunuz. Siz birinin size kötü davranamamasi icin arkanizda birilerine ihtiyac duyduğunuz sueece karşınıza cikan her insandan boyle kotuluk gormeye devam edersiniz benden soylemesi

Altinlari bozdurun kuyumcu fişini saklayin goruntusunu cekin mail atin kendinize ve bankaya yatirin sonra yine isterseniz bankadan altin hesabi alir orda tutarsiniz altin olarak değeri

Ailenize saygı duyan biri değil zaten niye aileniz gelip hala kalıyor ve üstüne hesap soruyor yani aranızdaki geçenler ailenizi ilgilendirmez burası ayrı bir nokta o konuda haklı . Diğer taraftan da size değer vermediği için ailenizi de önemsemiyor

Eşinizin geçinmeye gönlü yok normalde de böyle geçimsiz bir adam mı? Olgun insan küsmez sorunlarını konuşup halleder. Olgunlaşmadığı için olayları sizin çözmenizi bekliyor. Siz ne düşünüyorsunuz ayrılmak mı ? Devam etmek mi ? Evlilik evcilik oyunumu 10 ay geçmiş hadi boşanalım

Şu an işe gidiyorum uzun yazamıyorum ama illa yazmak istedim. Bu aynı benim öküz yok canım bu değişmez benden söylemesi değişecek olsa bile ömrünü bunu eğitmeye mi adayacaksın

Önceki konunuzda net tavrinizdan dolayı belki yola gelir pişman olur diye düşünmüştüm ama bu konunuzu okuyunca hiç oluru yok gibi maalesef. Hem saygısız hem egoist hem aileci hem paracı hem iletişim kabiliyeti yok. Keşke evlenmeden önce kendini belli etseydi sizi bu kadar yormasaydi.

sonradanprenses eşinize ablanıza verdiğiniz para ile ilgili bir söz mü verdiniz ? Yani o parayla şunu yaparız bunu yaparız mı dediniz ki böyle her ay peşine düştü? Ablanızın eşinizle bu konuşmayı yapması çok doğru olmamış ama anladığım kadarıyla o da "seni kimsesiz sanıyor o yüzden eziyor " psikolojisine girmiş..açıkçası ben eşinizin tavırlarının geçmişte de böyle olduğunu ama sizin aikınızdan göremediğinizi düşünüyorum

Ablanizin yaptigi cok yanlis.

Önceki konunuzdan itibaren takip ediyorum. Öncelikle ablanız keşke bu işe karışmasaydı ya da karıştığında siz durdursaydınız hemen. Bu şekilde eline koz vermişsiniz adamın. Haksız duruma düşmüşsünüz demeyeceğim hala haklısınız.
O da ben istediğim gibi konuşurum kimseye hesap vermem dedi.
Bu şekilde bir yaklaşımla hiçbir evlilik yürümez.

Yarın tatile gideceğiz ailemle ve ben boşanmayı düşünüyorum.. Hem saygısız hem de huyu değişmeyecek gibi.. Hala kurtarılır mı bu evlilik? Ya da nasıl kurtulur?

Birde ben bugün bilgisayarına baktım arama geçmişine ve boşanmada altınlar kimin diye bi arama yapmış.

Evliliğin ilk yılında böyle küsmeler, kalkıp anne evine gitmeler, para kavgaları asla normal değil. Yazdıklarınızdan eniştenizle ablanızı sevdiğiniz ve güvendiğiniz anlaşılıyor. Sırf para yüzünden sevdiğiniz insanlara hakaret edebiliyor. Üstelik bekarken verdiğiniz parada hak sahibi görüyor kendini. Eşiniz hem saygısız, hem sevgisiz, hem aileci, hem paracı. Boşanmada altınlar diye arama yapması ise tam bir fecaat. Evliliği kurtarmak istese bunu aratmazdı, sizin boşanacağınızı düşündüyse de direkt altın derdine düşmezdi sevip saysaydı.

Benim şahsi fikrim, bu evliliğin yürümeyeceği. Belki şu aşamada ite kaka toparlanıp barışılıp devam edilebilir ama bu adamın karakteri değişmeyecek, ileride çok daha fazla ve çirkin kavgalar küslükler yaşamanız çok olası. Evliliğin cicim aylarında bu şekilde davranan bir insan ilerde nasıl birine dönüşür kim bilir?

Ömrünüzü eşinizi değiştirmeye, yola getirmeye çalışmakla heba etmeyin. Daha çok gençsiniz, sizi bağlayan bir şey yok bu evliliğe mesela çocuk gibi. O nedenle yol yakınken kendinizi kurtarmanızı diliyorum.

Bu kadar küslük normal değil. Adamdaki ego tavan. Tatile giderken takılarınızı alın gidin. Bence bu evlilik düzelmez. Çocuk olmadan ayrılmak en mantıklısı.

Aile ici meselenizi ablaniza anlatmissiniz hadi neyse. Ablanizin gelip karismasi dogru degil.
Ben de olsam esinizle ayni tepkiyi verirdim.
Kolayca hallolacak meseleler bile 3.kisiler yuzunden cikmaza giriyor.
Aile içi sorunu kimseyi ilgilendirmemeli ve kimse müdahil olmamali.
Onun disinda bence de bosanmalisiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…