Eşimin takıntıları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhtemelen gerçekleri göreyim diye böyle yorumlar yazıyorsunuz hanımlar ama bu şekilde eşimin yaptığı gibi beni suçlu hissettiriyorsunuz. Teşekkürler yine de.
Ne duymak istiyorsunuz peki? Mesela sizi döven biri var, ben adamın terapi alacağını da zannetmiyorum. Hergünün sabahı, bugün neye kızacak diye uyanarak mı geçireceksiniz? Çocuğunuzun aklı erince onun dayak yemeyeceğinin, çocuğa kızmayacağının garantisi var mı?
Ben şiddete başvuran koca ile çocuğunu aynı evde tutan anneleri yeterli bulmuyorum malesef. Bu, Kendi yaşadığı depresif hayata çocuğu da dahil etmek, çocuğu da şiddete ya da şiddete tanık olmaya maruz bırakmak.
Çocuğunuzu çok sevdiğinizi ve onun iyiliğini istediğinizi söyleyip o çocuğu şiddet ortamında tutmak tezatlık değil mi? Sonra bunları söyleyince bizi eşinizin dili ile bir tutuyorsunuz. Tövbe haşa, asla eşiniz gibi olmadık. Boşanıp yeniden evlenmiş biri olarak da sizinle empati kuramıyorum, öZellikle de çocukluğum, babası tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalarak geçmiş ve annesi ile kardeşleri de aynı şeyi yaşamış biri olarak….

Ben sizin geçen seneki konunuza yorum yapmıştım. O zamandan bu zamana fiziksel şiddette eklenmiş. Kanseri yenmiş ben hastalıkla tedaviyle falan alakası olduğunu düşünmüyorum bu onun karakteri. Adama acımak yerine kendinizi düşünüp ona göre adım atın artık bir zahmet.O gönlünüzü almasına falan kanmayın.
O zaman da vardı ama söylememiştim. Bence de karakteri. Düşünücem, sağolun.

Ne duymak istiyorsunuz peki? Mesela sizi döven biri var, ben adamın terapi alacağını da zannetmiyorum. Hergünün sabahı, bugün neye kızacak diye uyanarak mı geçireceksiniz? Çocuğunuzun aklı erince onun dayak yemeyeceğinin, çocuğa kızmayacağının garantisi var mı?
Ben şiddete başvuran koca ile çocuğunu aynı evde tutan anneleri yeterli bulmuyorum malesef. Bu, Kendi yaşadığı depresif hayata çocuğu da dahil etmek, çocuğu da şiddete ya da şiddete tanık olmaya maruz bırakmak.
Çocuğunuzu çok sevdiğinizi ve onun iyiliğini istediğinizi söyleyip o çocuğu şiddet ortamında tutmak tezatlık değil mi? Sonra bunları söyleyince bizi eşinizin dili ile bir tutuyorsunuz. Tövbe haşa, asla eşiniz gibi olmadık. Boşanıp yeniden evlenmiş biri olarak da sizinle empati kuramıyorum, öZellikle de çocukluğum, babası tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalarak geçmiş ve annesi ile kardeşleri de aynı şeyi yaşamış biri olarak….
Doğru şeyler söylüyorsunuz ama bu keskin bir şekilde ifade edildiğinde bende bu hissi uyandırıyor. O yüzden de kendi adıma forumda yazarken suçlamadan yazmaya çalışıyorum insanlara. Bu sizin tarzınızdır elbette bir şey diyemem. Ben, bende yarattığı etkiden bahsediyorum. İş anneliğimi sorgulamaya kadar gidemez.

O zaman da vardı ama söylememiştim. Bence de karakteri. Düşünücem, sağolun.
Yani kızmamak elde değil size. Düşünecek bir şey yok. Daha vakit kaybederseniz kendinize olan saygınızı kaybedersiniz. Yanlış anlamayın ama saygısızlık yaşaya yaşaya hayal alemine uçmuş gibisiniz yorumlarınız öyle bir enerji verdi bana.

Yani kızmamak elde değil size. Düşünecek bir şey yok. Daha vakit kaybederseniz kendinize olan saygınızı kaybedersiniz. Yanlış anlamayın ama saygısızlık yaşaya yaşaya hayal alemine uçmuş gibisiniz yorumlarınız öyle bir enerji verdi bana.
Robot değiliz ki böyle oldu, bu iş bitti hemen boşanıyorum diyeyim. Kimisi der, kimisi demez. Kimisi anında çeker gider, kimi sürdürür. Ben bu konuda kendime zaman veriyorum. Bu süreçte dertleşmeye ihtiyaç duyuyorum. Bunu kimseyle paylaşamıyorum.

Hangi yorumum size o enerjiyi verdi? Görmek isterim.

Robot değiliz ki böyle oldu, bu iş bitti hemen boşanıyorum diyeyim. Kimisi der, kimisi demez. Kimisi anında çeker gider, kimi sürdürür. Ben bu konuda kendime zaman veriyorum. Bu süreçte dertleşmeye ihtiyaç duyuyorum. Bunu kimseyle paylaşamıyorum.

Hangi yorumum size o enerjiyi verdi? Görmek isterim.
Ben hemen boşanıyorum yazmanizi beklemiyorum ki. Yani sanki ilk defa bir olay yaşamışta onu düşünüp taşınır gibisiniz. Bu adamın size saygısı yok ve bu sistematik bir hale gelmiş. Yani bunun düşünülür tasinilir tarafı kalmamış. Geçen sene de varmış şiddet sakladım diyorsunuz. Aradan 1 sene geçmiş ama hala kendime zaman veriyorum diyorsunuz. Bence sadece kendinizi kandırıyorsunuz. Boşanmaya cesaretiniz yok. Bir yorumunuz değil genel olarak bu konudaki yorumlarınız o enerjiyi verdi. Yanlış anlamayın ama insan üst üste kötü olaylar yaşayınca kanıksıyor. Sizde de öyle bir durum sezdim. Bu yaşadıklarınızı normallestirmiş gibisiniz. Amacım kalbinizi kırmak değil. Ama o cesareti alamadım sizden. Bu adam her seferinde kalbinizi kırıp yine de gönlünüzü alabildiği için bu kadar azitmis...

Ayriyetten bu adamın huysuzluğu ya çocugunuza sirayet edecek ya da çocuğunuzda ondan cekinip korkar hale gelecek. Bir adım atmak istiyorsanız çocuğun aklı çok başına gelmeden atın.

Ben hemen boşanıyorum yazmanizi beklemiyorum ki. Yani sanki ilk defa bir olay yaşamışta onu düşünüp taşınır gibisiniz. Bu adamın size saygısı yok ve bu sistematik bir hale gelmiş. Yani bunun düşünülür tasinilir tarafı kalmamış. Geçen sene de varmış şiddet sakladım diyorsunuz. Aradan 1 sene geçmiş ama hala kendime zaman veriyorum diyorsunuz. Bence sadece kendinizi kandırıyorsunuz. Boşanmaya cesaretiniz yok. Bir yorumunuz değil genel olarak bu konudaki yorumlarınız o enerjiyi verdi. Yanlış anlamayın ama insan üst üste kötü olaylar yaşayınca kanıksıyor. Sizde de öyle bir durum sezdim. Bu yaşadıklarınızı normallestirmiş gibisiniz. Amacım kalbinizi kırmak değil. Ama o cesareti alamadım sizden.
Evet yok zaten o cesaretim, bunu saklamıyorum. Şiddet kesinlikle kabul edilemez bir şey bunun biri ikisi olmaz. Bunu birkaç defa yaptı, yani sürekli evde itiş kakış gibi bir resim de oluşmasın. Oğlum bunları görmüyor, ama dırdır arka planda devam. Bazen iyi gidiyor sonra yine hopp.

Kanser hastası olan bir sürü insan var hatta çocuklar ergenler bile. Yakınlarımda da var o kadar çok ki inanamazsınız. Ama hiçbiri çevresindekileri dövmedi. Eşinizin kişiliği bu, kendinize de çocuğunuza da bu muameleyi reva görmeyin. O zaman herkes hastalık bahanesinin altına sığınsın birbirini dövsün.

Evet yok zaten o cesaretim, bunu saklamıyorum. Şiddet kesinlikle kabul edilemez bir şey bunun biri ikisi olmaz. Bunu birkaç defa yaptı, yani sürekli evde itiş kakış gibi bir resim de oluşmasın. Oğlum bunları görmüyor, ama dırdır arka planda devam. Bazen iyi gidiyor sonra yine hopp.
Oğlunuz şimdilik görmüyor. Az çok hissediyordur ama. İnanın çocuklar gergin huzursuz insanı hissediyorlar. Biraz daha büyüdüğünde size yapılanı da görecek maalesef. Biliyorum yakın çevremde kocaniza benzer bir insan vardı. O döngüyü biliyorum. Yani iyiyken iyi ama kötü iken kalbinizi paramparça etmekten hiç cekinmeyen biri. Ama sevgi bu değil. Seven böyle yapmaz yapamaz. Siz bu döngüden çıkmadıkça asla kendinize gelemezsiniz. O yüzden hayal aleminde gibisiniz dedim çünkü bende yaşadım. Benim eşim değil kardesimdi bir de. Hele şiddet geldiyse inanın asla sonu gelmez. Lütfen yapmayın kendinize bunu.

Oğlunuz şimdilik görmüyor. Az çok hissediyordur ama. İnanın çocuklar gergin huzursuz insanı hissediyorlar. Biraz daha büyüdüğünde size yapılanı da görecek maalesef. Biliyorum yakın çevremde kocaniza benzer bir insan vardı. O döngüyü biliyorum. Yani iyiyken iyi ama kötü iken kalbinizi paramparça etmekten hiç cekinmeyen biri. Ama sevgi bu değil. Seven böyle yapmaz yapamaz. Siz bu döngüden çıkmadıkça asla kendinize gelemezsiniz. O yüzden hayal aleminde gibisiniz dedim çünkü bende yaşadım. Benim eşim değil kardesimdi bir de. Hele şiddet geldiyse inanın asla sonu gelmez. Lütfen yapmayın kendinize bunu.
Çok teşekkür ederim. Başka diyecek bir şey bulamıyorum, düşüneceğim.

Ooo öyle demeyin, çok önemli bir işi var. Ben ise evdeyim zavallı 🥲 yahu bir şirkette çalışsaydım daha mı değerli olacaktım, sorun bu mu, bazen sorguluyorum.
Ben de çalışmıyorum ama eşim de dahil asla böyle bir muameleye izin vermezdim. Kimse benden değerli değil.

Büyük konuşuyorum çocuğum olmadan belki bu ihtimal şiddeti kabul edebilme ihtimalim olabilirdi ama şuan bir bebeğim var. Evde bana şiddet gösteren sürekli bağıran mutsuz huysuz bir baba figürü varsa o adam önce kocalıktan çıkar aynı şekilde devam ederse de babalıktan. Asla ve asla çocuğumu öyle bir ortamda öyle bir adamla büyütmem.Cinsellik olmayan karı kocadan ziyade anne babalığa evrilmiş evlilikleri anlıyorum çocuk var onlara haksızlık olur boşanılmaz vs gibi ama şiddet kavga olan evlilikleri anlamıyorum. Bunun neresi çocuğu iyi gelebilir. Şuan sizin evinizde kim mutlu yaşıyor. Siz değilsiniz eşiniz değil çocuğunuz huzurlu mu sizce bu evde. Hissetmiyor mu yaşananları

Büyük konuşuyorum çocuğum olmadan belki bu ihtimal şiddeti kabul edebilme ihtimalim olabilirdi ama şuan bir bebeğim var. Evde bana şiddet gösteren sürekli bağıran mutsuz huysuz bir baba figürü varsa o adam önce kocalıktan çıkar aynı şekilde devam ederse de babalıktan. Asla ve asla çocuğumu öyle bir ortamda öyle bir adamla büyütmem.Cinsellik olmayan karı kocadan ziyade anne babalığa evrilmiş evlilikleri anlıyorum çocuk var onlara haksızlık olur boşanılmaz vs gibi ama şiddet kavga olan evlilikleri anlamıyorum. Bunun neresi çocuğu iyi gelebilir. Şuan sizin evinizde kim mutlu yaşıyor. Siz değilsiniz eşiniz değil çocuğunuz huzurlu mu sizce bu evde. Hissetmiyor mu yaşananları
Oğlum mutlu bir çocuk çok şükür. Sürekli şahit olduğu kötü şeyler yaşanmıyor evimizde. Benim sürekli negatif bir eşe tahammülüm kalmıyor sadece. Dün akşam fısıltıyla olan bir gerginlik oldu mesela oğlum uyurken.

Hakikaten diğer evliliklerde hiç mi tartışma olmuyor? Hep güllük gülistanlık mı? Bilmediğim için soruyorum.

Oğlum mutlu bir çocuk çok şükür. Sürekli şahit olduğu kötü şeyler yaşanmıyor evimizde. Benim sürekli negatif bir eşe tahammülüm kalmıyor sadece. Dün akşam fısıltıyla olan bir gerginlik oldu mesela oğlum uyurken.

Hakikaten diğer evliliklerde hiç mi tartışma olmuyor? Hep güllük gülistanlık mı? Bilmediğim için soruyorum.
Tartışma anlayışınız üzerinize yürünmesi ve vurulması ise hayır yaşanmıyor. Kafanızda normalleştirmeyin. Herkeste var diye düşünüp sineye çekeceksiniz herhalde var desek. Ve çocuğun şahit olmadığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Ha şimdiye kadar olmadıysa bundan sonra maalesef koruyamazsınız aklı eren çocuğu.

5 senelik evliyiz. Çocuktan sonra bu hale geldi. Öncesinde ciddi problemlerimiz yoktu.

Söylediğiniz söz hiç hoş değil. “Yemediğin bir dayak kalmış”. İyi niyetle başka türlü de ifade edilebilir diye düşünüyorum
Ama ne diyelim ki? Üzerime yürümüşlüğü var,vurmuşluğu var e tabi sessiz kalmadım demişsiniz. Sessiz kalmamış halinizle bunları yaşayıp konu açıyorsanız ne diyebiliriz?

Yorum hoşunuza gitmese de doğru söylemiş arkadaş.

Ama ne diyelim ki? Üzerime yürümüşlüğü var,vurmuşluğu var e tabi sessiz kalmadım demişsiniz. Sessiz kalmamış halinizle bunları yaşayıp konu açıyorsanız ne diyebiliriz?

Yorum hoşunuza gitmese de doğru söylemiş arkadaş.
Hoşuma gitmeyen üslup. Ben kimseye ablacım, dayak yemişsin vs yazmıyorum. Bunu daha düzgün ifade edebilir.

Tartışma anlayışınız üzerinize yürünmesi ve vurulması ise hayır yaşanmıyor. Kafanızda normalleştirmeyin. Herkeste var diye düşünüp sineye çekeceksiniz herhalde var desek. Ve çocuğun şahit olmadığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Ha şimdiye kadar olmadıysa bundan sonra maalesef koruyamazsınız aklı eren çocuğu.
Bahsettiğiniz şeyler zaten fiziksel şiddet, tartışma değil. Sizlerde gerginlik olmuyorsa ne mutlu.

Ben zaten boşanmayı ilk çare görsem dava açardım. İç dökmek istedim o yüzden konu açtım. Şu saniye bu konuda karara varmadım. Yarın ne olacağını bilmiyorum.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. Mune Mune hanım konumu kapatabilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X