Eşimin takıntıları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz mi gelip ayıralım? Adam ha bire üstünüze yürüyor, hastalığı mı kalmış bunun?
Sizi bilmem ama kansere karşı benim tepkim bu oluyor. Zaten farkındaysanız bilincindeyim olmaması gereken şeyler olduğunun ama yaşarken öyle olmuyor. Bu durumu düşünmekten şiştim, paylaşmak istedim.

Eşinizin hastalığı ne?
Çok yersiz olacak ama benim bazı kullandığım ilaçlar aşiri agresyon yapiyor.
Şükür senede 2 -3 ay aliyorum ama aldığım sürece birini boğazlamam an meselesi oluyor

Sürekli dırdır eden, eleştiren bir babayla yaşamak çocuk için çok zor bence de. Anne fark ettirmemeye çalışsa bile ki anlıyorlar çoğu kez, babasına direkt maruz kalıyor zaten.
Konusahibi şuanda psikolojik şiddete maruz kaldığı için beyni flight or fight modusunda. Algısı bulanik.

Çocuğu dişardan bir göz olarak gözlemlese zaten 2 dakika kalmaz böyle bir ortamda.
Çocuklar yüz ifadesinden agresyonu kolayca okuyabiliyorlar. Çok üzülüyorum böyle ortamlara maruz kalan bebelere

Eşinizin hastalığı ne?
Çok yersiz olacak ama benim bazı kullandığım ilaçlar aşiri agresyon yapiyor.
Şükür senede 2 -3 ay aliyorum ama aldığım sürece birini boğazlamam an meselesi oluyor
Kemoterapi gördü. Şu anda kullandığı bir ilaç yok. Yani beyninde tümör mü var huyu böyle değişti diye bile düşünüyorum bazen. Allah korusun tabi.

Sizi bilmem ama kansere karşı benim tepkim bu oluyor. Zaten farkındaysanız bilincindeyim olmaması gereken şeyler olduğunun ama yaşarken öyle olmuyor. Bu durumu düşünmekten şiştim, paylaşmak istedim.
Çok geçmiş olsun ama bu şekilde daha ne kadar yürüyecek? Hastalık derken üstü kapalı yazmışsınız, bu kadar ciddi bir hastalık olduğunu bilemezdik.

Kemoterapi gördü. Şu anda kullandığı bir ilaç yok. Yani beyninde tümör mü var huyu böyle değişti diye bile düşünüyorum bazen. Allah korusun tabi.

Benim beynimde tümör var ve ilaçlar huyumu değiştiriyor.
Benimki mikro ademom ve kanser değil ama resmen katil modusuna geçiyorum.

Şuan ne durumda hastalığı? Şiddet gördüğüm kocaya duyacağım merhamet de ne kadar olur bilemedim açıkçası. Bazı seyler bıçak gibi kesilir gibi geliyor bana kesilmiyor demek ki.

Aslinda kafam bitmis bir seyden ziyade bıkmışlık var. Mantıklı düşündüğümde ayrılmalıyız artık çekilmez gibi geliyor. Duygusal düşündüğümde öyle değil.
Duygusallık mı konfor alanının dışına çıkınca yaşanacak belirsizlik mi? Kaosun bile bir düzeni vardır ve bildiğin şeyin dışına çıkmak insanı ürkütür. İkinci olarak alışkanlıkları genelde aşk meşk sanıyoruz
Gerçekten seviyor olsan bence bu kadar gözüne bu adam batmazdı 🤷🏻‍♀️
Ayrıca şiddetin bende su götürür telafi edilir bir yanı yok malesef kimse yaşamasın ama yarın daha şiddetlisi olabilir size çocuğa

Şuan ne durumda hastalığı? Şiddet gördüğüm kocaya duyacağım merhamet de ne kadar olur bilemedim açıkçası. Bazı seyelr bıçak gibi kesilir gibi geliyor bana kesilmiyor demek ki.
Çok şükür kontrolleri temiz. Evet değil mi insan bir korkar, hayatını gözden geçirir.

Duygusallık mı konfor alanının dışına çıkınca yaşanacak belirsizlik mi? Kaosun bile bir düzeni vardır ve bildiğin şeyin dışına çıkmak insanı ürkütür. İkinci olarak alışkanlıkları genelde aşk meşk sanıyoruz
Gerçekten seviyor olsan bence bu kadar gözüne bu adam batmazdı 🤷🏻‍♀️
İşte sevginin de bir sınırı varmış, hatta en önemlisi önce saygı sonra sevgiymiş. Benim ilk ciddi ilişkimdi, galiba o yüzden ona çok bağlandım zamanında.

Çok şükür kontrolleri temiz. Evet değil mi insan bir korkar, hayatını gözden geçirir.
Burada bir üyenin konusu vardı. Sağlıklıyken aldatıldığı kocasi kanser hastalığına yakalanıyor, kadın hasta oldu terk etti demesinler diye kocasını idare ediyor, adam kötü davranmaya devam etmekle birlikte, karısına ve çocuklarına kalmasın diye oturdukları evi kardeşinin üstüne geçiriyor. Vefatından sonra ortaya çıkıyor bu durum.
Eşiniz bu denli olmayabilir ama kötüye hastalık falan işlemiyor yani.

İşte bilmiyorum. Zaten uzaklaştığımı hissediyorum. Oğlumla ben kendi dünyamızdayız gibi.

Yukarıdaki yorumlarımda eşinizi baya baya gömdüm ama konu kanser ve Kemoterapi olunca bakış açım değişti.
Ben klasik erkek gribi geçiren bir erko sandim.
Evet coğu ilaçlar kişiliği değiştiriyor. Annem Kemoterapi gördügü zamanlar benimle mercimek corbasi için ölümüne kavga etmişti.
Agresiflik olabiliyor. Üstüne ölüm korkusu.
Ağır ve kronik hastalığı olmayan insanlar malasef anlamiyor.
Benim beynimde küçük bir tümör var ayrıca romatizma hastasiyim. Hastalığım kudurunca barut gibi oluyorum

Zamanla ve terapiye giderek baya yönetmeyi ögrendim ama eşiniz galiba daha yolun başında.

Burada bir üyenin konusu vardı. Sağlıklıyken aldatıldığı kocasi kanser hastalığına yakalanıyor, kadın hasta oldu terk etti demesinler diye kocasını idare ediyor, adam kötü davranmaya devam etmekle birlikte, karısına ve çocuklarına kalmasın diye oturdukları evi kardeşinin üstüne geçiriyor. Vefatından sonra ortaya çıkıyor bu durum.
Eşiniz bu denli olmayabilir ama kötüye hastalık falan işlemiyor yani.
Şaşırtmadılar. Huylu huyundan vazgeçmiyor 🙁
Yukarıdaki yorumlarımda eşinizi baya baya gömdüm ama konu kanser ve Kemoterapi olunca bakış açım değişti.
Ben klasik erkek gribi geçiren bir erko sandim.
Evet coğu ilaçlar kişiliği değiştiriyor. Annem Kemoterapi gördügü zamanlar benimle mercimek corbasi için ölümüne kavga etmişti.
Agresiflik olabiliyor. Üstüne ölüm korkusu.
Ağır ve kronik hastalığı olmayan insanlar malasef anlamiyor.
Benim beynimde küçük bir tümör var ayrıca romatizma hastasiyim. Hastalığım kudurunca barut gibi oluyorum

Zamanla ve terapiye giderek baya yönetmeyi ögrendim ama eşiniz galiba daha yolun başında.
Tedavisi geçen sene bitti. Sürekli kontroller tetkikler ilerliyor. Kanser ile alakasız başka minik bir şey daha çıktı ama tedavisi olan bişey. Sizce geçen sene gördüğü kemoterapi etkiler mi? Yani aslında bebeğimiz doğduktan sonra ki bu da benim işi bıraktığım zamana denk geldi, eşim ondan sonra dellendi. Ben 1 sene tek başımaydım uykusuz perişandım. Hiç anlamadı. O dönemden beri acayipleşti. Üstüne hastalık çıktı. Niye ben düşüncesinde hastalık konusunda.

Terapiye gitmeli evliliğinizi kurtarmak istiyorsa. Ciddi ciddi konuşun. Psikolojik olarak yaşadığı rahatsızlık sonrası ruh hali değişmiş de olabilir. Birşeyleri yürütmek istiyorsa kendinden uzaklaştırmasın sizi, yoksa ben böyleyim beni böyle kabul edeceksin kafasındaysa zor, sizde böyle geldi böyle gider demeyin. Şiddette var işin içinde boşanma yolu gözüküyor daha çok, üzgünüm.

Şaşırtmadılar. Huylu huyundan vazgeçmiyor 🙁

Tedavisi geçen sene bitti. Sürekli kontroller tetkikler ilerliyor. Kanser ile alakasız başka minik bir şey daha çıktı ama tedavisi olan bişey. Sizce geçen sene gördüğü kemoterapi etkiler mi? Yani aslında bebeğimiz doğduktan sonra ki bu da benim işi bıraktığım zamana denk geldi, eşim ondan sonra dellendi. Ben 1 sene tek başımaydım uykusuz perişandım. Hiç anlamadı. O dönemden beri acayipleşti. Üstüne hastalık çıktı. Niye ben düşüncesinde hastalık konusunda.

O evreden her kronik ve illet hastalik geçiren insan geçiyor malasef.

Niye ben?! evresi. Dünyaya, hayata, (inancliysa ) Allaha kizma ve küsme evresi (bol küfürlü). Ben nerde yanlış yaptım evresi. Cevresini suçlama evresi. Sonra kendini suclama evresi (bol küfürlü). En en en sonunda hastalığı kabullenip her saniyenin tadini çıkarma evresi.

Terapi almasi şart

Valla kanka çok ostersen konuş son kez şans ver, psikiyatri doktoruna görünsün ve çenesini kapatsın. Yoksa kaç tabi. Bazı kadınlar neden bu kadar sabırlı ben olsam hiç dinlemem böyle zılgıtı basarım gırtlağına keserim sesini ya da dimdirek kes sesini derim. Peygamber falan mısın🤐🤐🤐

İlaçlar elbette hormonlar iı ve duyguları etkiler ama bir yıl olmuş tedavi biteli , hala kullandığı bi ilaç varsa doktorla paylaşın bakalım ama yok kullanmıyorsa ya kalıcı duygu değişimi oldu ki böyle sürüp gidecek demek çekecek misiniz ya da ciddi hastalık geçiren insanlarda ben ne oldum modu oluyor. Herkes ve her şey onlarla ilgilendiği için kendilerini vaz geçilmez sanıp şımarıyorlar .

Yanlış anlaşılmadın tabiki kolay şeyler atlatmıyorlar ama o ilgi onların egosunu şişiriyor . Bi yakınımda da aynısı oldu beyin kanaması geçirdi ama kolay atlattı şükür sonrası inanılmaz bi agrasyon sürekli huzursuzluk huysuzluk baş gösterdi. Bu hastalar hayat biraz normale dönüp ilgi azaltılınca hastalık dönemindeki ilgiyi bekliyor ve birebir aynısını alamayanında inanılmaz agresifleşiyorlar. Etraflarındaki insanların onları sevdiğini gördükleri ve vaz geçemeyeceklerini de düşündükleri için kendilerini kontrol etmeyip resmen bu acıyı sizden çıkarıyorlar.

Psikoloğa ya da psikiyatriye gitmesini şart koşun. Düzelme şansı varsa böyle düzelir yoksa canınıza okumaya devam eder.

Evde böyle bi insanla büyümek rezil bişey inanın, çocuğunuzun psikolojisi de normal olmayacak , nerden bildiğimi sormayın . Onun için harekete geçin , eşiniz ya da çocuğunuz seçeceksiniz .

İlaçlar elbette hormonlar iı ve duyguları etkiler ama bir yıl olmuş tedavi biteli , hala kullandığı bi ilaç varsa doktorla paylaşın bakalım ama yok kullanmıyorsa ya kalıcı duygu değişimi oldu ki böyle sürüp gidecek demek çekecek misiniz ya da ciddi hastalık geçiren insanlarda ben ne oldum modu oluyor. Herkes ve her şey onlarla ilgilendiği için kendilerini vaz geçilmez sanıp şımarıyorlar .

Yanlış anlaşılmadın tabiki kolay şeyler atlatmıyorlar ama o ilgi onların egosunu şişiriyor . Bi yakınımda da aynısı oldu beyin kanaması geçirdi ama kolay atlattı şükür sonrası inanılmaz bi agrasyon sürekli huzursuzluk huysuzluk baş gösterdi. Bu hastalar hayat biraz normale dönüp ilgi azaltılınca hastalık dönemindeki ilgiyi bekliyor ve birebir aynısını alamayanında inanılmaz agresifleşiyorlar. Etraflarındaki insanların onları sevdiğini gördükleri ve vaz geçemeyeceklerini de düşündükleri için kendilerini kontrol etmeyip resmen bu acıyı sizden çıkarıyorlar.

Psikoloğa ya da psikiyatriye gitmesini şart koşun. Düzelme şansı varsa böyle düzelir yoksa canınıza okumaya devam eder.

Evde böyle bi insanla büyümek rezil bişey inanın, çocuğunuzun psikolojisi de normal olmayacak , nerden bildiğimi sormayın . Onun için harekete geçin , eşiniz ya da çocuğunuz seçeceksiniz .
Katılıyorum size. Hatta bizde çocuktan sonra çocuk öncesi ilgimi veremediğim için de delirdiğini düşünüyorum. İnanın kendimle ilgilenemiyorum ki. Psikolog için elimden geleni yapacağım, ikna etmeye çalışacağım. Teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X