Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonuçları ve Varikosel Ameliyatı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaslar merhaba benimde esim 6 ay once varikosel ameliyati oldu ozel hastanede olmustu 3 hafta once yine ayni hastanede test yaptirdik icimiz rahat etnedi daha sonrada cerrahpasada yaptirdik ve arada inanilmaz bir fark cikti doktor da sasirdi tekrar testle hormon testleri falan istedi kafam cok karisti asilama falan mi denesem

canm benm eşimde 3.dereceden varikosel çıktı.bizede ameliyat dedi doktor.bizde yaptıracasğız ama nerede yaptıracağımıza karar veermedik.sizede geçmiş olsun inşallah sonuçları iyi olur.
Aynı sorun bizde de var canım olsa mı iyi olması nerde nasıl olacak ameliyat kolay ama özen gerekiyomuş

Gerçekten mi canım doktor derece demedi ama sağda 4.6cm solda 4.4 cm heralde 3. derece oluyor korktuğum özen gerektiren bi ameliyat ya canım sonuçu olumsuz olma ihtimali var mı bide belden mi uyuşturuyolar

Amin canım sizin sorun sende mi eşinde mi bize varikosel dedi aşılama dedi

Benim esimmdede çift taraflı 3..dereceden varikosel vardı.20 gün önce sol tarafından oldu.doktor iki taraflı yapamamm o riski göze alamam dedi.kan akışı bi taraftan sağlanmazsa dumur oluruz dedi.bizde mecbur tek taraflı yaptırdık.ağrısı olmadı pek.mikro cerrahi yapılması şart.

Merhaba kızlar bugün konuyu açalı aşağı yukarı 7 ay oldu.Bu 7 ay fazla foruma giremedim.Bugün eşimin sperm sonuçlarını aldık.sayılar güzel gibi ama sizin yorumlarınızda benim için önemli.Sonuçlara bakınca eşinizde varikosel varsa muhakkak mikrocerrahi ameliyat yaptırın.
Referans Aralığı
Volüm : 3.5 /mL ≥ 1.5 mL
Renk : Gri-Opak
pH : 7.9 ≥ 7.2
Vizkozite : (+) (+)
Likefaksiyon : 35 dakika 0 - 60 dakika
Fruktoz : (+) Normalozitif
Spermatozoa Sayısı : 29.000.000 /mL > 15x106
Total Spermatozoa Sayısı : 101.500.000 > 39x106
İleri Hareketli : % 44 % 32
Yerinde Hareketli : % 22 İleri Hareketli+Yerinde Hareketli >%40
Hareketsiz : % 34
Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı: 44.660.000 /mL
Yuvarlak Hücre Sayısı : 400.000 /mL < 5x106
Lökosit : 100.000 /mL Peroksidaz pozitif hücre < 1x106 lökosit/mL
Eritrosit : /mL
Vitalite : % > % 58 canlı
Pellet :
Retrograd Ejakülasyon :
Morfoloji Normal : % 6 Anormal : % 94 Normal : > % 4

Cok gecmis olsun canım sayi hareketlilik masallah esin kurtulmus bu illetten morfoloji biraz daha artarsa super olur. Rabbim daha fazla aratmasin inşallah. Sevgiler. ..

arkadaslar merhaba,
bugun cok guzel bır haber aldım esım üç ay once amelıyat olmustu verikoselden.ve ben hamıleyım.
tek sölicem umudunuzu kaybetmeyin.ve kesinlikle ameliyat olun.göründüğü kadarıyla ameliyat ıse yaramış...allah herkese nasip etsın.

maşallah maşallah canım. çok tebrik ederim. rabbim hayırlısıyla kucağınızıa almak nasip etsin. eşinin değerleri nasıldı. herhangi bir ilaç takviye kullandınız mı?

hayırlı olsun cnm eşinin değerlerini yazarmısın ve uyguladığınız şeyler oldumu hangi ilaçları kullandı

Bizcok kararsız kaldık ameliyat çözüm değil dediler.tüp bebek dediler.ana biz önce vitamin takviyesi aldık.biraz yükseltti.sonra ameliyatı olduk.3ay geçti hamiletim.ve bende polikistik över vardı buna rağmen hamile kaldım.

çok sevindim sizin için kür falan uyguladınız mı

çok sevindim sizin için kür falan uyguladınız mı
ya kızlar benim eşimde de varikosel çıktı. bizde ileri hareketlilik sıfır...26 milyon sperm var ama ileri hareketli 0 yerinde hareketli 9. sizlerin nasıldı değerleriniz düzelme görülür mü bu değerlerde((

varikosel vardı zaman kaybetmeden hem özelde hem devlette testleri yeniletip öyle ameliyat oldu geçen yıl eşim ve sayısı iyiydi hareketsizlik vardı...tam 1 yıl geçti hamile kaldım şu an 15 haftalık olduk...evicap kullandı..proxed plus kullandı..taze sıkılmış havuç suyu yatarken kullandı..kırkkilit otunu 1 bardak demleyip içti...kızartma aşırı yağlı hamur işi bunlardan uzak oldu genelde sebze ağırlıklı yedi..sigara alkol kola yok...bunları uyguladık ama biz bi 6 ay kadar bunlara ara verdik bnd eşimde hiç bişey yapmıyoduk kendi haline bıraktık doktora bile gitmedik bi baktık ki hamileyim ...

maşallah hamişler çoğalmış saglıkla kucagınıza alırsınız inş.
kızlar bi sorum olacak size..eşimde ameliyat oldu bu ayın sonunda 77 gün olacak acaba test için 90 gunu beklemek gerekiyor mu nette yazılan 72 gunde spermlerin oluştuğu..kararsız kaldım hepiniz 90 gun mu beklediniz test için?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…