Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonuçları ve Varikosel Ameliyatı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
gün olarak değilde 3 aydan sonra müsait bi zamanda gidip yaptırmıştık aslın da 6 ayda veriyolarmış

Kızlar size güzel haberlerim var.adetim 2 gün geçtiğinde idrar testi yaptırmıştım ikinci çizgi hafif silik çıktı.kan testi yaptırdığımda beta hcg değeri 0,16 çıktı negatif diye üzülmüştük.Ben tam güvenemedim 2 tane daha farklı marka idrar testi yaptırdım çift çizgiyi gördüm.Sağlık ocağında bir daha kan testi yaptırdım ve bugün aldığım sonuçlara göre beta hcg 3960 çıktı.Yani hamileymişim.Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah.Allahım isteyen herkese nasip etsin.

canım tebrik ederim sağlıkla kucağına la eksiksiz kusursuz... ameliyatın faydasını gördün yani darısı bizlere...

Evet canım bizim test sonuçlarımızda baya bi artış oldu.Zaten konuyu ben açmıştım.başlangıç ve sonraki değerleri görebilirsin.Allah her isteyene versin canım umarım en kısa zamanda sizinde güzel haberlerinizi görürüz.:)

merhaba ben daha yeni üye oldum benim eşiminde sperminde sorun çıkıtı biz hangi hastaneye gittikyse herkz farklı bişey söyledi eşim değerlerini yazacam şimdi lüfen ne yapmamaız gerektiğini söylermisniz
spermiyoram sonuçları
volüm:3,95
renk:sarımtırak
PH:8,5
VİZKOZİTE+)
LİKEFAKSYON:25
FURUKTOZ:.
SPERMATOZOA SAYISI:8.6/mL
TOTAL SPERMATOZOA SAYISI:34ML
İLERİ HAREKETLİLİK:%39
YERİNDE HAREKETLİLİK::%7
HAREKETSİZ:%54
TOPLAM İLERİ HAREKETLİ SPERM SAYISI :13.260.000
YUVARLAK HÜCRE SAYISI:0,6/ML
LÖKOSİT:./ML
VİTALİTE:.
PELLET:.RETROGRAD EJAKÜLASYON:.
MORFOLOJİ(KRUGER):NORMAL%1 ANORMAL%99
AÇIKLAMA
BAŞ 90 % STOPLAZMİK DAMLACIK . %
BOYUN 39 % KUYRUK 35 %
SEMEN ANALİZİNDEKİ HERŞYİ YAZDIM.
BİDE EŞİMDE VARİKOSEL ÇIKTI ONUN SONUÇLRINIDA YAZIYORUM
HER İKİ TESTİS BOYUT VE EKOJENİTELERİ TABİDİR.
HER İKİ EPİDİDİM BOYUT VE EKOJENİTELERİ TABİDİR.
RENKLİ DOPPLER İNCELEMEDE,SAĞ PANPİNİFORM PLEKSUS VASKÜLER YAPILARI NORMAL KALİBRASYONLARINDA OLUP(İSTİRAHATTE 1,7MM,VALSALVADA 2MM) VALSALVA MANEVRASI İLE REFLÜ AKIM SAPTANMAMIŞTIR.SOLDA MİNİMAL GENİŞLEME MEVCUTTUR.(VALSALVA MANEVRASI ÖNCESİ 1,8MM SONRASI 2,7MM).VALSALVA MANEVRAS İLE REFLÜ İZLENDİ
SONUÇ:
SOL MİNİMAL VARİKOSEL.
arkadaşlar lütfen yardım edin sizce eşim amelyat olmalımı olsada degerleri yükselirmi ltfen biri yorum yapsın çok kötü durumdayın

canım eşinin sonuçları kötü değil... ama varikosel sperm sayısını ve hızını düşürüyor. yani şimdi normal olsa bile ilerde dahada düşebiliyormuş.
ama sizin hız vemorfoloji normal sayı galiba düşük. kötü hissetmememeye calış bizde geçen hafta öğrendik yeni yeni şoku atlatıyoruz. biz 1.5 yıllık evliyiz. ve çocugumuz henüz yok. ikinci kontrolümüz ptesi ona göre ameliyata karar verecez...allahım hepimizin yardımcısı olsun....

amin canım sen bayağı tecrübelenmşin. bizim ileri hareketliliğimiz kocaman bir 0 ameliyat sonrası sperm hızı 0 ken artanla karşılaştınmı hiç forumda yada başka bi yerde. umudumu kaybetmemeye calışıyorum ama herkes tüp bebek demeye başladı bende ameliyat olalım istiyorum. 6 ay bekleyelim diyorum ama işte korkuyorum ameliyat sonrası sperm tamamen yok olur mu diye...

çok saol cnm benim bizde 9 eylulde bir dha tes yapacaz eşim bazı bitkisel ilaçlar kllanıyor inşllh tmiz çıkar rabbim hepmze salih ve sağlıklı elatlar versn

Varikosel sorasi sonuclar iyi oluyor benim abimde oldu 3 sene icinde hamile kaldi eşi.. yani olumlu sonuclar oluyor sorun damar tikanikligiysa yani.. benimde esimin dusuk sayisi degerleri iyi ama sayi dusuk.. kalitesini arttirici seyler yapilabilir ya olumden baska herseye care var olucak olacaksa uzulme..

inşllh olur çok saolun benim eşimnde işte sayı düşük bde morfoloji düşük diğer degerle iyi inşllh rabbim hepimize bebişler veriri

Stres yapmayin yeterki.. zaman ve sabir.. bizim icin zaman diye birsey var ama Allah icin oyle degil.. diledigi zaman olur.. gecmise kaygilanip gelecekten korkma.. şuan ki zamani dusun.. sabirla elinizden geleni yapin duayla ins muradiniz olur.. benim esimin morfolojiside ii sayi ssdece sayi dusuk.. ben ne kendime hasta diorum ne de esime 1 tane sperm 1 tane yumurta lazm gerisi Rabbim diliyicek.. olumlu dusunelim olumlu olsun moral onemli..

çok saol elimden geldikçe sabr etmeye çalışıyrm ama eşimi o halde grdükçe mahf oluyrm rabbim inşllh en kısa zamnda hpmzn gnlüne göre verir ilgilendğnz için çok teşekkür edrim

Rica ederim ne demek.. burda hamileyim yazinizi da gorururz insallah :) varikoselmiydi sizin sorun?

Anladim. Ameliyatinizi olun degerlerinizi etkileyecektir ama hemen ardindan degil biraz zamanda gerekebilir duruma gore bakarsiniz.. biz suan hacemat ve sülüge basvuruyoruz bakalim faydasi olcagina inaniyorum.. 3 ay da krciboynuzu icirmistim esime.. ugrasioz iste kismett

umarım işe yarar inşllh en kısa zamanda hepiz buraya hamie olduğumuzu yazarız

inşllh olur çok saolun benim eşimnde işte sayı düşük bde morfoloji düşük diğer degerle iyi inşllh rabbim hepimize bebişler veriri
amin canım yaaaa...hepimizin sağlıklı evlatları olsun:)
canım inşallah ya allahım kimseyi dermansız dertle imtihan etmesin ama inan ki çok zor... allahım yardım etsin bizlere

evet çok zor bu acıyı ancak çeken bilir hani derler ya ateş düştüğü yeri ykar aynen öyle oluyor rabbim hepmzn sesini duysun

benım esım de hazıran 7 de tek taraflı varıkosel amelıyatı oldu.sayı ve morfolojı ıyıydı bızım ama hareketlılık yuzde ellının altındaydı. eylulde tekrar test yaptırıcaz bakalım ama korkuyorum degerler kotulesırse dıye .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…