Eşimin sosyalliği

Niyetinin farklı olmadığını biliyorsanızki öyle duruyor zaten. İşinden dolayı özellikle bu şekilde yapıyor olabilir. Kendinizi törpüleyin, her gün kimi eklemiş, kaçı kadın falan bunların peşine düşmeyin. Kendiniz bakıyorsunuz sanırım, eşinizin anlatması dışında, yapmayın bunları. Ne kadar peşine düşerseniz o kadaar rahatsız olursunuz.

Eşim de aynı şeyi söylüyor; network. Adam bayılıyor ya yeni birileriyle tanışıp sohbet etmeye. Ben ise tam tersi biriyim

Bazı insanlar böyle, seviyor çevre kurmayı ve muhabbeti. Bı konuda taban tabana farklısınız, baştan siz zaten fark etmişsiniz en doğrusu evlenmeyecektiniz. Bu adamın yaratılışı böyle, yapacak bir şey yok.

İşimle ilgili bir sorum olduğunda, bir geliştirmeye ihtiyaç duyduğumda arayıp sorabileceğim o kadar çok kişi oluyor ki.. Yöneticilerim de bunu yaptığım için takdir ediyorlar, bilginiz olsun.
Yani eşim de bu konuda takdir topluyor çoğu zaman, bu bakımdan seviniyorum. Amiriyle falan arası çok iyi, geçenlerde markete gittik kasiyer çocukla (erkek) kanka gibi konuştu bende çıkışta dedim ki eski bir arkadaşın falan mı? Yok dedi aktüel ürünler geliyor ya, haber versin veya ürün ayırsın diye telefon numarasını almıştım oradan tanıyorum dedi. Artık şaşırmıyorum gerçekten

Arada bakıyorum ama çoğu zaman eşim söylüyor mesela şu an hala iş gezisinde, müsait zamanında arayıp gününün nasıl geçtiğini anlatıyor, birileriyle tanışıp ekleştiyse söylüyor. Ama maalesef bende arada bakıyorum merak edip… dediğiniz gibi bu huyumu törpüleyip görmezden gelsem bir nebze rahatsızlığım azalır belki

İşimle ilgili bir sorum olduğunda, bir geliştirmeye ihtiyaç duyduğumda arayıp sorabileceğim o kadar çok kişi oluyor ki.. Yöneticilerim de bunu yaptığım için takdir ediyorlar, bilginiz olsun.

Şöyle ki iş gezisine, konferansa oraya buraya gidiyorsan tabi ki ilk amaç yeni bilgiler edinmek olsa da, 2. amaç kesinlikle networking. Farklı insanlar tanımak, muhabbet etmek, benim işimde onların çalışmalarını takip etmek... ben de iş toplantılarımda tanıştıklarıma iş kartımı uzatırım, Linkedinden eklerim, çalışmalarını beğendiğim biriyse de takip ederim. Networking gayet güzel bir şey, insanın ufkunu açıyor.

Bende bu olumsuzlukları gördüğüm için bir şey demiyorum, bunların dışında eşimin karakterini değiştirmek istemiyorum mutsuz olsun istemem dediğiniz gibi sanırım kendimi törpülemek en mantıklısı. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için

Haklısınız zaten karakterini değiştirip mutsuz biri olmasını istemediğim için gelip bana anlattığında şimdiye kadar bir şey demedim eşime, ama istem dışı rahatsızlık duyuyorum elimde olmadan.. bu durumda sanırım kendimi törpülemem gerekecek

Dediklerinizin bende farkındayım bu yüzden eşime herhangi bir şey demiyorum, tepki göstermiyorum çünkü sosyal bir karakteri var, onu değiştirmek istemiyorum ama istem dışı rahatsızlık duyuyorum. Şu an çalışmıyorum bebeğimize bakıyorum ama normalde evet özel sektörde çalışıyordum. Şu an yaşadığımız şehirde evlenmemizle beraber taşındığım için çok fazla sosyal çevrem yok, eşimin iş arkadaşları/komşular/kaynanamın genç tanıdıkları ile görüşüyorum

Yani şöyle ki ben de böyle biriyle olmak istemezdim sanırsam, ben de asosyal değilim ama bu kadarı benim için de, çoğu normal derecede sosyal insan için çok fazla. Kıskançlık, kadınlarla konuştu vb bakımından değil ama bu kadar sosyal bir insana sunacak bir şeyim yok diye düşünürdüm muhtemelen, benden sıkılır diye düşünürdüm. Ama adam bunca insan tanıyor, seviyor ki sizi ısrar edip evlenmiş. bence unutun gitsin bu durumu, kendi işinize odaklanın, siz de networking toplantılarına gidin, evdeyseniz de iş bulup çalışın.

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim, tam olarak aklımdan geçenleri, rahatsız olma nedenlerimi yazmışsınız.. şu an bebeğimiz çok küçük ama en kısa zamanda iş hayatına dönmeyi düşünüyorum yoksa böyle boş zamanlarımda kafaya takıyorum bu tarz şeyleri

Haksızsınız ama eşininizin huyu bu. aldatılmaktan mı korkuyorsun bu zamana kadar sorun etmediysen şimdi niye ettin? Çevrendeki senin aklını mı karıştırıyor.

İkizler burcu mu?

Bence çok gereksiz bir takıntı. Eşim sosyal medyadan ekleyeceği kimseyi bana sormaz ben de ona sormam. Sosyal medya bu kadar büyütülecek bir şey değil. Bir insanın iş çevresi ne kadar genişse bağlantıları ne kadar çoksa o kadar iyidir. Yeri gelir lazım olur.

Tanıştığı insanlar da halinden memnun ki numarayı alıp takipleşiyorlar karşılıklı olarak.bu kadar kafanıza takmayın değiştiremessiniz nasılsa.benim kuzenim de öyle her yerde tanıdığı arkadaşı var.bazen çok işimize yarıyordu bizim de.

Yani evet ama numara aldığı da çok oluyor, bana göre gereksiz bilmiyorum ya

Sen de aynı şeyleri yap? Bakalım o da rahatsız olacak mı. Kadınlar olarak çok temel bir sorunumuz var. Erkekler neden böyle yapıyor diye günlerce aylarca düşünmek. Oysa biz de aynı şeyleri yapıp onun da rahatsız olup olmayacağına bakmalıyız. Diğer türlü hiç adil değil.

Bi ara sevgiliyken bunu denedim, birinden numara almıştım (erkek) ve bir şekilde eşimin görmesini sağladım o dönem. Gördü ama bu kim diye sormadı bile, instadan eklediklerim oldu (erkek iş arkadaşlarım) bir şey demedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…