Eşimin kullandığı ağır sözler

Terbiyesiz adam!

Merhaba, öncelikle yaşadığınız bu durumu ve hislerinizi paylaşmanız çok önemli. İçinde bulunduğunuz durum gerçekten zor ve incitici, ve hissettiğiniz her şey tamamen geçerli. Hassas olmanız ise kesinlikle normal; herkesin hassasiyetleri vardır ve özellikle sevdiğiniz birinden gelen sözler çok daha derin yaralar açabilir.

Eşinizin söylediği söz gerçekten ağır ve onur kırıcı. Bu tür sözler, ilişkiye ve kendinize olan güveninizi sarsabilir. Özellikle yeni anne olduğunuz bir dönemde, böyle duygusal yaralar açan sözlerle karşılaşmak daha da zor olabilir. Siz bu süreçte hem fiziksel hem de duygusal olarak çok büyük bir yük taşıyorsunuz ve bu hassas dönemde desteklenmeye, takdir edilmeye ve sevgiyle kuşatılmaya ihtiyacınız var.

Şimdi size şunları söylemek istiyorum: Siz harika bir annesiniz ve büyük bir özveriyle bu yeni rolünüzü üstleniyorsunuz. Sadece iki buçuk aylık bir bebekle ilgilenmek bile büyük bir başarı ve bunun üstesinden geliyorsunuz. Bu, büyük bir takdiri hak ediyor.

Eşinizin geçmişiyle sizi kıyaslaması ve bu tür sözler söylemesi tamamen haksız ve kabul edilemez. Siz, olduğunuz gibi, tüm değerinizle, sevginizle ve çabanızla biriciksiniz. Kendinize ve bu değere inanmanız çok önemli.

Bir kadın olarak, yaşadığınız her zorluğa rağmen güçlü durmanız, sevgiyle dolu olmanız ve aileniz için elinizden geleni yapmanız inanılmaz. Kendinizi bu kadar üzmeyin, çünkü siz gerçekten özelsiniz ve her türlü sevgi ve saygıyı hak ediyorsunuz. Kendinize iyi bakın ve unutmayın, sizin mutluluğunuz ve huzurunuz her şeyden önce gelir.

Sizi tüm kalbimle destekliyorum ve şunu bilmenizi istiyorum: Siz çok değerli, sevilesi ve güçlü bir insansınız. Bu zor günler geçecek ve siz daha da güçlenmiş olarak çıkacaksınız. Kendinize karşı nazik olun ve sevgiyle kalın.

Heykelini diktiği ile evlenseymiş, insan eşine nasıl böyle bir cümle kurar ya. Siz hassas davranmıyorsunuz hanımefendi karşınızdaki adam değil! Olay tam olarak bu.

Saygi olmayan yerde sevgi de kalmaz. Sahsen tavrini düzeltene kadar asla adam yerine koyup muhatap almam. Isini de görmem..gidip henkelini diktigi ile avutsun kendini. Ha o kadin belli ki onun hakkinda ayni seyleri düsünmüyordu

Yuh! diyorum.

Gerçekten ağır bir söz.

Beni ağlattınız, bu yürekten mesajınız için tüm kalbimle çok ama çok teşekkür ederim...

Siz yeni bir anne olarak zaten zor ve yorucu günler artı sorumluluklar altındayken, utanmadı bir de bunu söylerken öyle mi? Cibilliyetsiz. Keşke onun başına bela olsaydın da benim karşıma çıkmasaydın deseydiniz keşke. Düzelmenizi gönülden dilerim ama eğer maddi özgürlüğünüz varsa size ve el kadar bebeğinize değer vermeyen bu hödükten ayrılmanız en doğrusu olur

Ben de ağzının ayarı olmayan adamı o heykele monte ederim diyemediniz mi?

Adam olsaydi zaten heykelini diktiği kadınla evlenirdi.

dikseymiş o zaman neden sizle evlenmiş. eminim onunlayken de başka kadınların heykelini dikmek istemiştir. aynı lafı siz söyleseniz kim bilir neler yapar bu erkeklerin rahatlığına sinir oluyorum

Evlilik bu değil gerçekten. Söyledikleri çok ağır sözler. Siz hala lohusasiniz. Ne olursa olsun size o şekilde söylememesi gerekirdi. Kendisine saygısı olsa o şekilde bir cümle kurmazdi. Madem çok meraklı o kadına, onu durduran ne şu an. Kapıyı gösterin, diktirsin gitsin heykelini.

heykelini dikecegine evlrnseydin keske onunla da benim de basimi yakmasaydin sere*siz deseydiniz ya

Rachel96 yeni evli iken kayınvalidem ve görümceler eltiler vs otururken eşimin zamanında görüştüğü birinin adını geçirdiler eşimde sırıttı ben sakin bir şekilde aklın onda kaldı ise kapı orada al ceketini çık ona git dedim
Korkma boşanırken olay çıkarmam dedim ortam buz kesti ve konu açılmadi bir daha
Beni böyle sinir edeceklerini kavga çıkaracağımı falan düşündüler galiba evliliği de boşanmayı bilen hayatın da insanlarında her türlü yüzünü görmüş biriyim
Net olun üzüldüğünüzü vs belli etmeyin
Aklınca sizi kışkırtmaya vs çalışıyor olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…