Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Aynısını eşime söyledim. Ben hiç bir iş arkadaşımla burun buruna gelmiyorum. Gelsem ne olur acaba?...
Maalesef iş yerine izinsiz girilmiyor ama çıkışta yakalamaya çalışacağım.
bunu sordunuz mu eşinize?
ben burun buruna gelsem ne olur diye

kadın hisseder.. o kızdan da hiç hoşlanmadım ama sizin muhattabınız eşiniz

Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?
Varya şunu bilir şunu söylerim bir kadin ne hissediyorsa o doğrudur

Geniş bir insanımdır. Eşim de geniştir. Erkek kadın arkadaşlarımız da var. Ama sadece bir kişiden rahatsız oluyorsanız ve sizin de olduğunuz ortamda böyle pervasızlarsa rahatsız olunması da normal. Ayrıca eskiye dayanmayan yeni bir arkadaşlık için eş rahatsızlığını belli ettiği halde inadına devam edilmesi de hoş gelmez bana. Yani siz belli ettiğiniz halde devam etmesi çirkin en başta.
Bana da... Resmen "sen bana karışamazsın, istediğimle görüşürüm" dedi. Sütüm kesilmesin diye uzatmadım inanın.

Bana da... Resmen "sen bana karışamazsın, istediğimle görüşürüm" dedi. Sütüm kesilmesin diye uzatmadım inanın.
Öyle mi dedi bir de utanmadan.
Bana bu sözü söylerse ben de istediğimle görüşürüm. Niyeti açık evlilik değilse o lafı edemez. Ediyorsa da açıkça sizin de internetten fln erkek arkadaşlar edinmenize karışamaz. Gayet karışabilirsiniz ne demek o

Bana kalırsa bir organizasyon düzenleyin. Eşiniz, kız ve siz. Eşinizin olmadığı anda kıza eşinizle olan mutluluğunuzu ve araya girecek 3. Kişilerin asla bu mutluluğu bozamayacağını anlayana kadar kıza bu izlenimi verin. Ya da kızın yanında eşinizin elini sıkıca tutun. Ben olsam böyle yapardım.
Bu tür bir rekabete girecek kadar ciddiye alındığını hissettirmek istemiyorum. Çeşit çeşit manyak var, o da işi inada bindirebilir. Anca eşimle olan muhabbetimle ona bir mesaj verebilirim. Tabi bunun için beyefendinin eşlikçi olması gerekir.

Bu tür bir rekabete girecek kadar ciddiye alındığını hissettirmek istemiyorum. Çeşit çeşit manyak var, o da işi inada bindirebilir. Anca eşimle olan muhabbetimle ona bir mesaj verebilirim. Tabi bunun için beyefendinin eşlikçi olması gerekir.
Aslında bunu rekabet için yazmak istemedim.
Elbette bu tarz rekabetlere girilmemeli. Ama eşiniz sizi seviyorsa ve bu kız aslında eşinizin aklını karıştırıyorsa tabikii eşinizle de bunu konuşarak ve bu arkadaşlıktan rahatsız olduğunuzu belirterek o kıza eşinizin size ait olduğunu hissettirmek gerekebilir. Tabii burada eşinizin tepkisi ve yanınızda olması ve o kişi ile aranıza mesafe koymasını isteyin. Eşiniz sizin için o kişiden uzak durması gerekir.

Bunu karısına dedi öyle mi? Tamam siz de erkek arkadaşlarınızla her gün yemeğe gidin bakalım tepkisi ne olacak

Bana kalırsa bir organizasyon düzenleyin. Eşiniz, kız ve siz. Eşinizin olmadığı anda kıza eşinizle olan mutluluğunuzu ve araya girecek 3. Kişilerin asla bu mutluluğu bozamayacağını anlayana kadar kıza bu izlenimi verin. Ya da kızın yanında eşinizin elini sıkıca tutun. Ben olsam böyle yapardım.

Ayy bu cok fena ya şu hareketleri yapmak demek acik acik "ben senin kocami almandan asiri korktum adama da laf geciremiyorum iş sana kadar geldi" anlami bu yani.

Aslında ne demek istediğimi açıkladım. Sanırım yanlış anlaşılmış ya da tam anlatamamış olabilirim

Öyle mi dedi bir de utanmadan.
Bana bu sözü söylerse ben de istediğimle görüşürüm. Niyeti açık evlilik değilse o lafı edemez. Ediyorsa da açıkça sizin de internetten fln erkek arkadaşlar edinmenize karışamaz. Gayet karışabilirsiniz ne demek o
Valla kendi ahlakıma yakıştıramadığım için yapmıyorum, yoksa hak ettiği o.

Aslında bunu rekabet için yazmak istemedim.
Elbette bu tarz rekabetlere girilmemeli. Ama eşiniz sizi seviyorsa ve bu kız aslında eşinizin aklını karıştırıyorsa tabikii eşinizle de bunu konuşarak ve bu arkadaşlıktan rahatsız olduğunuzu belirterek o kıza eşinizin size ait olduğunu hissettirmek gerekebilir. Tabii burada eşinizin tepkisi ve yanınızda olması ve o kişi ile aranıza mesafe koymasını isteyin. Eşiniz sizin için o kişiden uzak durması gerekir.
Bir kez istedim, fayda etmedi. Tekrar konuşsam mı onu bilemiyorum. Çok büyük bir rest çekmem lazım. 4 aylık bir kızım var, bu çekişmede yavrumu harcamak istemiyorum.

Valla kendi ahlakıma yakıştıramadığım için yapmıyorum, yoksa hak ettiği o.
Yapmasanız bile dile getirin. Yani madem öyle bundan sonra size karışamayacağını söyleyin.
Ben benzer bir durumda bundan sonra benimle muhatap olmamasını, telefonlarını açmayacağımı, istediğim yere istediğim kişiyle gideceğimi söylerim. Ararsa da öğlenleri açmam. Merak etsin bakalım ne yapıyorum. Eğer bu durumdan memnunsa keyfi bilir. Ama rahatsızsa kendisi de kendine çeki düzen verecek.

Bir kez istedim, fayda etmedi. Tekrar konuşsam mı onu bilemiyorum. Çok büyük bir rest çekmem lazım. 4 aylık bir kızım var, bu çekişmede yavrumu harcamak istemiyorum.
Buradaki en en en önemli ve en zararsız ve zarar görmemesi gereken tek insan meleğiniz. En doğru kararı siz verirsiniz. Biz ne dersek diyelim bize göre şekillenmeyin. Ama karşınızdaki insanların sizi yok saymasına da izin vermeyin.

Dört aylık yavrunuzu o da düşünsün. O söz eşe söylenmez. Söylüyorsa da gözü evladını da annesini de görmüyordur bedelini öder. Terbiyesiz adam

Ben BAZI konularda çok katı tutumluyum huyuna gitme yolunu seçmem. Bu durum da onlardan biri olurdu eger eşim yapsaydi.
Rahatsiz olduysam kizla filan tanişmazdim yapma diyorsam yapmayacak, gitme diyorsam gitmeyecek. Yok elin kizi için evde benimle en ufacık tartişirsa işin rengi çoook değişir.esine sevgisi iliskisine saygi duyan
esin seni seviyorsa iliskinize sahip cikiyorsa zaten senin onu uyarmana gerek kalmaz yapmazda fakat gözü disaridaysa macera pesindeki erkeklerin ne evliligi nede esi coluk cocugu umurlarinda olmaz gözden cikartmistir her seyini ona istenildigi kadar tehdit vs hersey bosuna adamin ayagi gözü pis nefsi bir kere cosmus gözü kimseyi görmez o halti illaki isleyecek aileyi perisan edecek yalandan gözyasi pismanlik vs sonrada ayni gaz devamm nasil olsa üstü ötülüyor dusuncesi ile

Eşinizin açıklamasına inanmış gibi yaparak gizliden takip edin. Yani birşey olmasa bile olmaya doğru gidiyor gibi. Evli insanların arkadaşları olabilir ama bu derece yakın değil. Ben erkek arkadaşlarımı bir ortamda gördüğümde önce eşlerine selam veriyorum eşleriyle esprileşsem bile arkadaşlarımla ciddi konuşuyorum bunlar ne böyle göt göte kulak kulağa.
bir erkek sizin kulanıza fısırdaşsa veya her gün buluşsan o normal karşılar mı? HAYIR. O yüzden ayağını denk alacak yuvası için çabalayacak rest çekin gerekirse evi terk edin burnu sürtünsün.

çok zavallıca bir hareket bence ilişkileri varsa yada flörtseler kız inanır mı bu mutluluk oyununa konu sahibi kendini küçük düşürür.

X