Eşimin iş arkadaşı kafam karışık!

Evet kaldiramadigim şey haberinin olmaması ve süreç içinde aptal yerine konularak açıklamalar yapılması.cocuklar büyüyünce illa yine bize ihtiyacı olacak.dugunleri olacak falan ...onlar için devam etmeli bu evlilik.zaten bu evlilik kötü bir evlilik degikdi.kendimi toplanan gerekiyor.zaman herşeyin ilacı bakalım ne olacak.cok sağolun

Size dua edeceğim hususi olarak birazdan.
Içinizdeki kabz hali feraha ersin insaAllah.
Bir de yargilayici bir dille değil de, ben diliyle biraz samimane konuşsanız mi ki? Guzel giden saygı çerçevesinde bir evlilik idi bugüne kadar nitekim. Acaba kırılma noktası ne olmuş da böyle meyillere gerek duymuş? Söylemek istediğim şey derinlere inerek o hastalığı bularak artık neyse o, tedavi etmeniz birlikte. 3 kucuk çocuk birbirinizi ihmal etmenize sebebiyet vermiş olabilir mi acaba? Son aylarda kaliteli zaman geçirebildiniz mi yahut ikiniz de birbiriniz için kendinize baktınız mi maddi manevi beslediniz mi?
Spora giden bir bey misal. Size de ona da iyi gelebilecek hayatinizda ufak değişimlerle bu sureci atlatabilirsiniz belki de.
Samimane konuşmanız belki ikinize de iyi gelir. Evet anne babasınız. Evet eşsiniz. Ama aynı zaman da arkadaş, hatta hayatı birlikte göğüsleyen iki samimi dostsunuz...

Olan verilere göre konuşuyorum, bir kaç kez başbaşa sohbet etmekten mutlu olan bir eşin hayatında hissettiği bir boşluk olmalı belki de. Bunun üzerine giderseniz belki Ikinizin güven duygusuna da iyi gelir diye düşünüyorum.
Gününüz hayırlı geçsin.

Siz adamı adamdan çok savunuyorsunuz, böyle olmaz . Mahvolduysa kendi yaptıkları yüzünden mahvoldu. Bu kadar merhamet etmeyin şu adama yahu.

Maalesef kendinizi kandırıyorsunuz. Umarım bundan sonrası iyi olur siz ve çocuklarınız için.

Her an konuyu gündeme getirmiyorum fakat biraz ilgi göstermese bana ,tamam o kızı dusunuyor benle ise zorluyor diye düşünüyorum böyle paranoyak oldum
Işte üzücü olanda bu ağaca kurt düştü o güven bikere gitti bundan sonra bi tartışsanız bi uzak hissetseniz aklınıza gelecek inşallah zamanla aşarsınız bunuda

O kızla konuştun mu utanmıyor musun evli erkeklerle mesajlaşmaya konuşmaya diye
Eşin zaten suçlu da bu samimiyetle olduğu için

Kızın hal tavrından durumu daha iyi anlarsın
Eşine o kıza selam dahi vermeyi yasakla tamamen ilişkisini kessin desin eşim mesajları gördü rahatsız oldu artık konuşma benimle diye

Ay sinir oldum kızada esinede

Bu denli mesajlaşma normal değil heleki gece sizle mesajlasın sizle yapsın şakalarını neden bir başka bayanla bunu yapıorda kendi cinsinden bir arkadasılnla yapmıyor ?? Siz aynı durumda olsanız normal karşılar mı ?? Hayır ozman eşiniz icinde normal degil sakayla kouşmayla başlar illerler durum gerek yok bunlara

Eşinize blöf mü yapsanız acaba . “Bugun yazışmalarının bir kısmı elime ulaşabildi . Hiç bunu senden beklemezdim . Önceki sözlerinin okadar çok doğru olmasını isterdimki ve buna inanmayı . Ben ne yaptım ki sen bunu bana reva gördün bana çıkış yolu göster”

Aklınızda ne kadar soru işareti varsa gidermeye çalışın . Yoksa eşinizle olduğun süre boyunca sana vermekten başka bir şey olmaz .

Merhaba sessiz sessiz konunuzu takip ediyordum. Bütün mesajlarınızı okudum. Malesef eşinizin hal, tavır ve söylemleri hiç de masum bir insanınkine benzemiyor. Hele ki kızın size karşı davranışları... Masum bir kız olsaydı sizin hakaretlerinizi size aynen iade ederdi. Ve sizinle alay eder gibi konuşmaları ... Kızın bana göre niyeti bozuktu zaten. Suçu açığa çıkınca ayrılırsınız belki diye sizinle o tarz konuştu. Eşinize gelince o kızla konuşup mesajlaşmak hoşuna gitti. Siz d
sadece buz dağının görünen kısmını gördünüz . Bakın eğer bu ithamlarla ben karşılaşsam ve gerçekten eşimin ciddi olduğuna inansam kuru laflar ağlamalar yerine somut deliller koyardım önüne. Ona haksız olduğunu gösterirdim tabi bir suçum olmasaydı... Böyle bir olay benim başıma gelse boşanır miydim bilmiyorum ama ona güvenmeden inanmadan yüzüne bile bakmayı istemezdim. Düşünsenize sizin bir iş arkadaşınıza aklınız kaysa bir yerde buluşup kahve icseniz mesajlassaniz ne konumda olurdunuz şuan... adam size çocuklarını bile göstermezdi... Malesef zihniyetimiz böyle... Ama şöyle de bir gerçek var. Evli bir kadina bir erkek çok bozuk biri değilse o gözle bakıp yaklaşmaz ta ki kadından bir ışık gelene kadar. Ama niyeti bozuk bir kadın evli de olsa adamı yolsan çıkarır. Böyleleri için yuvanı dağıtmaya değmez...

Kısacası arkadaşım olaylar böyle. Bu kafanın karisikligiyla bir ömür geçmez adamı yer bitirirsin kendini bitirirsin... Esinle açık açık konuş ya sana karşı dürüst olsun artık ya da somut deliller göstersin sana. Çift terapistine gitmek de çok iyi fikir o sizi yönlendirir bence... Allah yardımcın olsun... Mübarek gunlerin yüzü suyu hürmetine çocuklarının yüzüne baksın arkadaşım....

Teşekkürler yorum için.insan ara sıra boşluğa düşebilir.cicuklardan bubalirsin falan.oyke insanlar var ki acı hayatları olan benim gordugim.misal çocuğu özürlü adamin ders bitene kadar cicugujun başını bekliyor,kucağında taşıyor teneffüslerde benim velim bu.bu adam napsin şimdi . sıkıldı bunaldı diye karısını mi aldatsin.cocukkardan sikilmasi gereken varsa benim .eşim sabah 7 akşam 8 geliyor eve.asil benim aldatmam gerek.guzellikke de konuştum hep yargilamadim.esim seni sevdiğimi ne kadar çok değer verdigimi bu olayla daha iyi anladım,beni birakip gitmeme izin vermeyeceğim diyor.itiraf ediyor samimi olduğunu.belki de inanmaliyim artık benden başkasını gözü görmeyecek.fakat benim aklımdan hiç çıkmıyor ki.bu olay bana olumlu yansıdı diyor eşim.ama bana olumlu yansımadı.hala bunu nasıl yapar,ben aynısını yapsam kendimi eşimi aldatmış hisserim diyorum.cekip gitmek istiyorum.ama 3 çocuk ezilecek mahvoldum.ya gerçekten de hep sadık olursa onu bırak çocuklarına yazık.ama aklımdan cikmiyor.cok yiprandim çok.sms lerde ne yazdığını itiraf etmiyor, hatırlamıyorum diyor.onsan günde 20 SMS atarsa birine hatirlamazmi.zorlayinca büyük ihtimal geyikti diyor.ben o kızı önemsemiyorumki sen bosansan o kızla olmaz zaten diyor.

Dün gece yine bırakıp gitmeyi düşündüm ciddi ciddi.esim yakama yapıştı beni birakmana izin vermeyecegim cocukkarimixi mahvederiz diyor.bana biraksan ona bakan yardımcılar akşama kadar nasıl bakar bilemem ki ,sen alsan çocukları kadın başına yaoamazsin diyor.cocuklar beni çok tuttu.esimi sevdim.ama bu suphelerle yaşamak beni ruh hastası yapacak o yüzden ayrılmak istiyorum dedim.senin ilacin olacagim herşey daha güzel olacak diyor.bana uzak davransa git dese durmayacagim ama davranışları boyle iste

Ben şuna katılmıyorum.koca karisinin çocuklara bakmasindan dolayı kendisine ilgi gostermemesinden dolayı aldatmistir aldatmaya hakkı varmış gibi bir sonuç cikariyorlar.bi bakalım dünyaya savaş altında yaşayan nice aileler bir ekmeğe muhtaç insanlar var.onkarin derdi sikilmak mi acaba ya.rahatlik batiyor insanogluna.her daim kendine sahip cikmalisin imtihan dundüny burası

Bugün çocuğuma bazı sorular sordum.hani Kadıköy'de bulusmuslar kızım da oradaymış demiştim size.esim kızıma bak tanıdın mi bunu diye o kadını gostermis.kizim da tanıdım demiş.kizima dedim ki daha önce nerede gördün ki tanıdın dedim.gecen ramazan bayramı arefesinde çocukları işyerine götürmüştü orada görmüş kızım.anlatsana konuştu mu o kadınla dedim kızıma.biz babamdan dondurma istedik.babamla aşağıya indik.yanimizda o kadında vardı.kadin babam ve ben sturbucksa geldik.onlar kahve içti ben de dondurmami yedim dedi.sanki başka iş arkadaşı yokmuş gibi her yerde bu kadinla şuna bak ya.bu olaya bir sene okuyor.zaten eşim bir yıldır samimi olduklarini söylüyordu.aksam eşime sordum bunu .kızının üzerine gitmeye başladı.oyle birşey yok.o kadın yoktu,diye bağırmaya basladi.sonra da bana boşanır san bosan yeter artık be,ben o kadınla daha önce işyerinde kahve içtim ama cocujlarim varken içmedim dedi.sandalyeye tekme attı bosaniyorsan bosan dedi.cok agresifkesti ...

Tekme atmayla olmuyor beyefendi
Ver valizini gitsin.
Terbiyesize bak
Çocugunu yalancı cıkarıyor
Cocuk mu yalan söyleyecek
Terbiyesize utanmaza bak
Kesinlikle masum değil
Asla aralarunda birsey olmadığını düşünmüyorum
Kesin var
Kadın da yüzsüz
Birseye güveniyor belli
Yalancı pislik
Canım birsey yasamış bunlar
Yasıyor da olabilir hala
Sen de ki
Önceli dediklerin hep yalan olduğu için bu dediklerine nasıl inanayım?
Her dediği yalan çoktı adi adamın.
Triplere tavırlara bak
Ve asla ben günaha mı giriyorum günahını alıyorum deme. Hiçbir evli erkek karıso olmafan bekar bir hatınla gizli saklı buluşmaz

Bu ne ya böyle hem suçlu hem güçlü . Dikkat edin üzerinizde psikolojik bir baskı kurmaya çalışıyor kendince . O da kendi yaptıklarını masum bir kaçamak olarak görüyor kendince o yüzden kendini bu kadar haklı görüyor .

Eğer onsuz daha güçlü olabileceksınız kendi yolunuzu çizin . Yok ben çocuklarım için ( ki bu bana göre bahane ) burda kalırım derseniz geçmişe biz çizgi çizin . Doğrusu kadından daha çok şüphelendim , eşin zaten başı başına bir suç işliyor . Kadında tuhaf olan bir şey var . Kocanızla bu kadar samimi olması ve buda demek ki daha önce bir şeyler yaşanmış olması olasılığı daha çok akla getiriyor.

Siz nasıl olabileceksiniz ona göre hareket edin . Yok kocaymış yok babaymış vs . Bunlar sadece kişinin kendini avutması . Eğer eşiniz verdiği sözlerin arkasında dursaydı kesinlikle devam edin derdim . Eşinizin bu süreçte bile davranışları hiç normal değil

Esim kesinlikle kızım yanlis hatırlıyor diyor.bosanmaya cikiyorum yine aynı şeyi yaptım ciddi olarak.sana engel olacagim dedi.

Bakın sizin öfkeniz dinmeyecek, kandırılmışlık hissi insanı uzuuuun süre bırakmaz, ben demiştim demekten nefret ediyorum ama bilinen sona doğru koşarak ilerliyorsunuz;

Ya tamamen unutmaya çalışın ya da verin eline valizi koyun kapının önüne yolunuza bakın. Böyle gittikçe bu evlilik iflah olmayacak.

Eski konularimdan gorursunuz benzeri bizim basimiza geldi babam kardesimi alip metresiyle gorusturmus filan bizde basta sorduk cocuk gordum gittim diyor babam reddeti annem bosanmadi ki bana gore acizlik simdi mutlu mu hayir babamin kusura bakmayin totosu fuji dagina cikti annem ise surekli av peşinde tazi gibi dolasiyor yapmayin kendinize bunu belli yani baska insan mi yok is yerinde bu cikiyor karsiniza hep. Bekara koca bosamasi kolay derler evet ama bu sekilde nasil yasayacaksiniz?

Yazmadan edemeyeceğim.

Ya artık eşinize bu konuyla ilgili soru sormayın
(Adam hazır en son yalvarmışken affedin ya da affetmiş görünün ve artık evine bağlamaya çalışın)
Ya da boşanın gururunuzla. Gururunuzla derken yanlış anlamayın sakın. Eşinizin gözündeki değerinizi yitirmemiş olmaktan bahsediyorum. Yoksa onurunu kaybeden her durumda eşiniz zaten.

Böyle yapmaya devam ederseniz bu adam sizi bırakacak, gözünde gittikçe küçülmeye başlayacaksınız (haklıyken üstelik) ya da gururunuz daha da ayaklar altına alınacak. Daha kötü bitecek tükeneceksiniz.

Konu ortada. Neyi öğrenmeye çalışıyorsunuz ki hala. Detayları mı? Deşip durmayın. Bir yıl önce başbala kahveler vs. Koca bir yıl! Flört ya da flörtün de ilerisinde bir ilişki olmuş ne fark eder iki eksik bir fazlası? Aldatmış işte. Artık önünüze bakın. Artılarını eksilerini hesaba katın ve Ya affedin ve kapatın konuyu, ya da çıkarıp atın hayatınızdan.

Boşanmayacaksanız da bir aile terapistine gidin.

Eşimin anormal pişmanlığı ,beni kaybetmekten aşırı korkması zaten bosanmama engel okuyor.ya gerçekten pişman ise ya o kadınla sadece hoş vakit gecirmis ötesi yok ise.bu nedenle de gidemiyorum.artik bu konuyu desmeyecegim evet.esimin hareketleri önümüzdeki sürec,konuya bakış acimi değiştirecek diye düşünüyorum.onu sürekli sorgulamam onun beni bırakmasına sebep olmaz,ama konu basitlesmeye başlar onun gözünde.bu anlamda artık yargilamamaliyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…