Eşimin ilgisizliği

sevdayorgunu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
113
-58
24
Eşim çok ilgisiz ve artık sürekli bana bağırmaya sövmeye başladı gün içerisinde aşırı uyuyor dükkanımız var gitmediği günler aşırı uyuyor benimle hiç bir şekilde zaman geçirmiyor ondan soğumak istiyorum yaptığı davranışlar artık çok zoruma gidiyor kavga ettiğimizde gönlümü almıyor çok ağır laflar söylüyor çokmu kovaladım sürekli peşinden koştum ondanmı oldu acaba kaçan kovalanır yapsam nasıl olur çok üzgünüm sevgi dilenmekten bıktım artık uyumasa bile gözünü kapatıyor dinleniyorum diyor hiç bir işime yardımcı olmuyor bebeğimle çok zorlanıyorum arkadaşımda yok dertleşmek için geldim buraya çok üzgünüm

Eşim çok ilgisiz ve artık sürekli bana bağırmaya sövmeye başladı gün içerisinde aşırı uyuyor dükkanımız var gitmediği günler aşırı uyuyor benimle hiç bir şekilde zaman geçirmiyor ondan soğumak istiyorum yaptığı davranışlar artık çok zoruma gidiyor kavga ettiğimizde gönlümü almıyor çok ağır laflar söylüyor çokmu kovaladım sürekli peşinden koştum ondanmı oldu acaba kaçan kovalanır yapsam nasıl olur çok üzgünüm sevgi dilenmekten bıktım artık uyumasa bile gözünü kapatıyor dinleniyorum diyor hiç bir işime yardımcı olmuyor bebeğimle çok zorlanıyorum arkadaşımda yok dertleşmek için geldim buraya çok üzgünüm
Kendinize hakaret etmesine izin vermeyin kesinlikle. Bunu eşinizle konuşun. İşte çok yoruluyor olabilir. Onun bakış açısı ile tekrar değerlendirin olayları. Birlikte bir çözüm bulursunuz.

Karşılıklı konuşmayı denediniz mi? Sorunun ne olduğu ile ilgili. Belki bir terapiste filan gidersiniz ne bileyim. Eğer bunlar çözüm olmazsa, hayatınıza kendiniz yön verin. Ne bileyim '' ben çok mutsuzum bana karşı ilgisizsin çok yorgun hissediyorum , zorlanıyorum '' dediğiniz kişi sizi hala umursamıyorsa tek çözüm boşanmak gibi.

Karşılıklı konuşmayı denediniz mi? Sorunun ne olduğu ile ilgili. Belki bir terapiste filan gidersiniz ne bileyim. Eğer bunlar çözüm olmazsa, hayatınıza kendiniz yön verin. Ne bileyim '' ben çok mutsuzum bana karşı ilgisizsin çok yorgun hissediyorum , zorlanıyorum '' dediğiniz kişi sizi hala umursamıyorsa tek çözüm boşanmak gibi.
Çok kere konuştum aileleri çağırdım yine konuştum olmadı iştede çok yorulduğunu düşünmüyorum 4elemanı var ve işler çok sakin zaten boşanmak istedim ailem arkamda değil biz nelere dayandık siz bunumu çekemiyorsunuz filan diyor çalışsam çocuğuma bakacak kimse yok sevdiğim adama bakıp sevgi dilenmekten çok bıktım dayanamıyorum artık

Aile terapisine gidin bakalım deneyin bi olmadı zorlamanın pek bi faydası yok
Mecbur boşanacaksınız yani ..bişeyi ittire kaktıra nereye kadar gider ki

Söyledim gidelim diye ben öyle saçma şeylere gidemem sen psikoloğa git karamsarlığından dolayı deli kadın dedi
Yani uzaktan hadi boşan kalk sen başarırsın demek kolay biliyorum. O yüzden demeyeceğim. Eğer boşanamıyorsan , hiç bir işini yapma. Aynı evde yaşayan ayrı ev arkadaşları gibi olun. Kendinize bakın gezin tozun. Aklıma da bişey gelmiyor açıkçası, sert ve keskin çizgilerle konuşmak istemiyorum.

Önceden de mi böyleydi yoksa son zamanlar da mı oldu? Belki bunalımda olabilir öfkesini kontrol edemiyor olabilir

Yani uzaktan hadi boşan kalk sen başarırsın demek kolay biliyorum. O yüzden demeyeceğim. Eğer boşanamıyorsan , hiç bir işini yapma. Aynı evde yaşayan ayrı ev arkadaşları gibi olun. Kendinize bakın gezin tozun. Aklıma da bişey gelmiyor açıkçası, sert ve keskin çizgilerle konuşmak istemiyorum.
Dışarı çıkamıyorum bebeğim hiç durmuyor ve markete bile giderken zor gidiyorum çok asosyelleştim insanlar bana doğru geliyormuş gibi oluyor önceden tek başıma çarşılarda gezerdim şimdi tek başıma hiç bişey yapamıyorum korkuyorum çekiyorum işini yapmasam dediğiniz gibi oda beni çalışmamakla tehdit ediyor kusuruma bakmayın nolur çok kötüyüm kimsem yok buraya yazdım bir yol bulurum diye

Zamanında benim cocuklarimin babası da evlilik danışmanına gidelim dediğimde bende birşey yok sen git sorun yapan sensin demişti..Ozaman bosanalim dediğimde tıpış tıpış danışmana gittik..Çözüm oldumu derseniz olmadı şimdi bosanacagim..Bu kafadakiler Değişmez düzelmez net yani...

Zamanında benim cocuklarimin babası da evlilik danışmanına gidelim dediğimde bende birşey yok sen git sorun yapan sensin demişti..Ozaman bosanalim dediğimde tıpış tıpış danışmana gittik..Çözüm oldumu derseniz olmadı şimdi bosanacagim..Bu kafadakiler Değişmez düzelmez net yani...
Boşanırsamda severken çok zor olacak nasıl dayanacağım daha tartışmada bile küs kalamıyorum

Aslında böyle adamlar sevilmez de biz sevdiğimizi sanıyoruz..Kaç yildir evlisiniz bilmiyorum ama bu saygısızlık sevgisizlik insanı hasta ediyor..Hep çaba sarfeden siz olacaksınız,alttan alan idare edende ama elde var sıfır.Bir yerde tukeniyorsunuz ve carenin boşanmak olduğunu anlıyorsunuz..

Dışarı çıkamıyorum bebeğim hiç durmuyor ve markete bile giderken zor gidiyorum çok asosyelleştim insanl}ar bana doğru geliyormuş gibi oluyor önceden tek başıma çarşılarda gezerdim şimdi tek başıma hiç bişey yapamıyorum korkuyorum çekiyorum işini yapmasam dediğiniz gibi oda beni çalışmamakla tehdit ediyor kusuruma bakmayın nolur çok kötüyüm kimsem yok buraya yazdım bir yol bulurum diye
Korkuyorum dediğiniz şey umarım şiddet değildir. Bence siz eşiniz kaynaklı bunalıma girdiniz o sebeple hicbi şey yapmak istemiyosunuz. Ama bu böyle gitmez. Size hakaret eden önemsemeyen bir insanın her gün sizi sevmesini beklemeniz çok küçük düşürücü. Kendinize değer verin, kendinize değer verinki çocuğunuz içinde en doğrusunu yapabilin. Zor durumdasınız ama bu durumdan cikabilmekte sizin elinizde. Bunu yapamam , ailem arkamda değil vs gibi şeylerin arkasına sığınarak sadece kolayı beklemiş olursunuz.

Korkuyorum dediğiniz şey umarım şiddet değildir. Bence siz eşiniz kaynaklı bunalıma girdiniz o sebeple hicbi şey yapmak istemiyosunuz. Ama bu böyle gitmez. Size hakaret eden önemsemeyen bir insanın her gün sizi sevmesini beklemeniz çok küçük düşürücü. Kendinize değer verin, kendinize değer verinki çocuğunuz içinde en doğrusunu yapabilin. Zor durumdasınız ama bu durumdan cikabilmekte sizin elinizde. Bunu yapamam , ailem arkamda değil vs gibi şeylerin arkasına sığınarak sadece kolayı beklemiş olursunuz.
Ben bunalımın dibine kadar girdim bence dayanacak gücüm kalmadı ne umutlarla evlenmiştim şimdi uyansada benimle konuşsa diye can atıyorum kendime çok yazıl ediyorum farkındayım ama elimde değil maalesef

X