Eşimi affedemiyorum

sen niye politik olmuyorsun. Hepimizin hatası bu zaten. Eşinin yanında söylemiceksin, eşin yokken endirek bir şekilde söyleyeceksin. Eşinin yanında direk konuşulur mu..Adamın annesi o be ! yok abicim ben bunna katılmıorum. Mutlaka kadın yanlış yaptı ama kesinlikle ne olursa olsun o anne ! birşey söyliceksen de dediğim gibi endirek ve eşin yokken ! Bence kayınvalidenin gönlünü alıormuş gibi yap. Eşine de onları yemeğe çağıralım filan...sonrada bir daha politik davran. Kolay değil ama böyle bn de böle yapmaya uraşıorum.

politik olmaya çalıştım eşim yokken defalarca tatlı uyardım ama gün geldi benim keçiler eşimi falan görmedi gözüm eşim yokkende söylesem o beni eşime şikayet ederdi kesin
hergün yemekte beraberiz zaten evlerimiz ayrı ama akşam yemegini beraber yeriz çagırsamda fark etmez

bence de aranızı düzeltmenizin tek yolu bu!

Kayınvalideniz bebeği sevdirmediğinizi düşünüyor ya bir gün bebeğinizi ona bırakın ve birkaç saat eşinizle gezmeye gidin. Yemeğe çağırın onları, kayınvalidenize hediye alın ama bu süreç içerisinde kayınvalidenizle kimse yokken konuşun. Anne sen torununa da bize de kötü hiçbirşey yapmazsın biliyorum ama benim de ilk çocuğum herşeyin en iyisini yapayım, alıştırayım istiyorum falan deyin. Arada bir bebek büyütmekle ilgili birşeyler sorun, onun dediklerini uygulamayacak olsanız bile tamam anne olmadı bunu da denerim deyip politik davranın =)

bebegimi bıraktıgım zamanda rahat durmuyo kadın bebegimi aglatıp evli görümceye sesini dinletiyo bende iyice kuduruyorum

erkeklerin hepsi aynı canım söz konusu kendi aileleri olunca...benim kaynanada kendi ameliyat oldu o kadar gelini kızı içinde ben baktım...her şeylerine maddi manevi koşturdum..hamile kaldım yıllar sonra aman kzım ben bakarım torunuma bakıcılara bırakmam dedi..doğumuma bile gelmedi,10gün sonra geldi altınını takıp gitti,sonrada suratını astı sanki ben bişey yapmışım gibi aramadı sormadı..eşimde utanmadan bana sordu anneme bişeymi dedin kadın çok değişti diyo...hey Allahım ...kaynanama mı kızayım,kocamama mı yoksa kaderimemi?? tabi bebeğim büyüdü ya şimdi sahiplenir oldular,bana laf çakar oldular..vay efendim ben torunlarını getirmiyomuşum falan..Rabbim büyük benim iyi niyetimi biliyo nasıl bilirse öyle yapsın...ben eşime sinir oldum ve halada bu olaylardan dolayı sinir oluyorum..ayrı şehirlerdeyiz ama yakın..eşim sanki hiçbişey olmamış gibi her hafta görüşmeye onların emrine amade olmamı istiyo tabi benden yüz bulamıyo,onun içinde bu aralar başka şeyleri bahane edip kavga çıkarmaya çalışıyo..ama benim umrumda bile değil...ssessiz kalıyorum bikaçgündür..ama bugün saçma bişeye bağırdı bende seni kapının önüne koyup boşarım o zaman gidip ananla yaşarsın ..bu ne hava be..yeter artık düşün üstümden dedim..gıkı çıkmadı :) o da farkında yaptığının ve benim haklılığımın..ama ben sizin gibi yapmadım,sesimi çıkarmadım,mesafe koydum,onlar konuştu durdu,dolayısıylada gelinde bize şunu dedi diyecek lafları olmadı...görüşüyoruz tabi arada ve ben o zaman hiç konuşmuyorum...eşimde buna sinir oluyo..kusura bakmasın...eskisi gibi olamaz hiçbişey....sizde bu saatten sonra muhattap olmayın,bırakın naparsa yapsın..bu erkeklerin anaları evlendikten sonra pek kıymetleniyo..

eskisi gibi ilgilenmiyorum zaten soru sorarsa cevabını alır yoksa yok dediginiz gibi hiç bişey eskisi olamaz

mektup yazınca dalga konusu olacagım kesin benle adam gibi konuş diye kızacak konuşuncada kaldıramayacak gene bana yüklenecek ailem bi kısmını biliyorum daha fazlasını anlatamam bu hafta içi annemin meme kanseri oldugunu ögrendik ve tüm vücuduna yayılmış onlara hiçbişey diyemiyorum kendimemii yanıyım annememi bilemedim

allahım bu günlerin hürmetine annene acil şifalar versin inşaallah senide rabbim ya fettah ismi hürmetine hayırlı kapılar açsın tez zamanda ben daha yeni sözlüyüm bunları okuyunca çok korkuyorum ve üzülüyorum allahım bu erkeklere akıl anlayış merhamet versin inşaallah

Rabbim annene yardım etsin

konunla ilgili birkaç şey yazmak istiyorum.
hepimiz çocuk yetiştirirken zorluklar çektik.madem kayınvalidenle uyuşmuyorsunuz
neden yardıma geliyor?kendi başına da halledebilirsin.
kendi istiyorsa gelmeyi eşine diyeceksin anlaşamıyoruz,
aramızın daha fazla açılmasını istemiyorsan müdahale et diye.
yardıma değil arada bir sevmeye gelsin.
ve istemediğin şeyleri sen değil eşine söyletmelisin.
misal çorba vermesini istemiyorsan eşin söyleyecek.
oğlu söylerse bişey olmaz ama sen söylersen gelin olursun.

cnm allah kolaylık versin off nedir bu kaynanalardan görümcelerden eltilerden çektiğimiz herşeyi kendileri biliyorlar ya bırakın yavaş yavaş hata yapa yapa öğrenilsin bazı şeyler sokmayın şu burnunuzu. eşlere gelince evlenene kadar canım cicim evlendikten sonra aileleri kıymete biniyor ya onlar ailenizse bizler ne oluyoruz evlenmeyin ozaman alın koynunuza ananızı yatın herşeyi yaşarken kendi ihtiyaçlarını karşılarken çok iyi ufacık bi tartışma çıkınca bizden kötüsü saygısızı olmuyo:KK47::KK47:

Kayınvalide dolduruşuna gelen koca çok zor. Çok...
Acındırmalar, ağlamalar, arkadan konuşmalar offfffffff biliyorum ya...
Koca dediğin 2 tarafı da dengede tutabilecek ama nerede.
Benim evliliğimde biterse -ki sallantıda- bu yüzden bitecek...

Son düzenleme:
cnm deme öyle ya hamilesin:KK14: bak ya çok üzülüyorum böyle şeyler okuyunca nişanlı biri olarak evlenince kesinlikle çocuk yapmamayı düşünüyorum çünkü mutlulukla başlanılan yolda hep mutlu yürünmüyo malesef günahsız bi çocuğuda mutsuz etmeye kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum:KK31:

Rabbim annene yardım etsin

konunla ilgili birkaç şey yazmak istiyorum.
hepimiz çocuk yetiştirirken zorluklar çektik.madem kayınvalidenle uyuşmuyorsunuz
neden yardıma geliyor?kendi başına da halledebilirsin.
kendi istiyorsa gelmeyi eşine diyeceksin anlaşamıyoruz,
aramızın daha fazla açılmasını istemiyorsan müdahale et diye.
yardıma değil arada bir sevmeye gelsin.
ve istemediğin şeyleri sen değil eşine söyletmelisin.
misal çorba vermesini istemiyorsan eşin söyleyecek.
oğlu söylerse bişey olmaz ama sen söylersen gelin olursun.

ben dogum yaptıktan sonra yanımdaydı şuan degil evim ayrı ancak her akşam yemegini beraber yiyoruz kaynanamlarda ben eşime anlaşamıyoruz desem sen annemle ugraşma laf sokma niye anlaşamıyonuz neyi paylaşamıyorsunuz vs.bi sürü tantana
eşimde söyledi ama onuda tınlamadıgı için bende patladım gerçi ona söyletene kadarda göbegim çatladı o da ayrı bi mevzu

bundan 5 ay önce kızım dünyaya geldi o güne kadar herşey oldukca güzeldi tek sorunumuz evli olan görümcemdi onuda takmamaya kendi haline bıraktım çünkü hamileydim...
ve artık planlı dogum vaktim gelmişti dogum yaptım kızım aşırı derecede gazlı bi bebek oldugu için durmuyordu agrım çok fazla oluyodu sürekli ayakta kalmaktan eşim bana elinden geldigince yardımcı oluyordu kayınvalidem gelip yemegimi yapıyor bulaşıgımı yıkıyor gidiyor herşey normaldi ancak kayınvalidem herşeye burnunu sokana kadar...
bi cumartesi gecesi kızım anakucagında uyuyor eşim maça gidecek kayınvalidem benle kalacaktı kızım uyumasına ragmen sallıyordu,sürekli agzına bişeyler veriyordu bir kere degil iki kere degil defelarca kayınpederim ve ben uyardık kadın anlamıyor arkamızı dönüyoruz kadın bebegimin agzına çorba yemek suyu vermiş kızım 10günlük bile degil herzman sabırla yapma etme dedim yok bişey olmazda şuda buda dedi herseferinde artık bi gün dayanamadım patladım olan oldu evliligim sallanmaya başladı eşim degişti bambaşka bi insan oldu...
az önceki cumartesi gününe gelelim kızım uyuyor bi yandan sallıyor yapma dedim yok bişey olmazmış alışmazmış onun yüzünden gece boyunca kızım ayagımda sallayarak uyuyordu alıştı gece istiyo ben zaten iyi degilim dedim bişi olmaz dedi artık çileden çıkdım eşimde vardı bişey demiyo dinliyo ben alıştırcamda sen bakcanda işin nede ne çabuk sıkıldında şuda buda ben kusura bakma siz sefasını sürüyonuz ben cefasını çekemem dedim eşim annesine sen eve git dedi kadın kapıdan çıkdı benimki bagırmaya başladı ben nankörmüşüm şöle böle nankörlügüm sebebi kaynananım bana bakması ben 7aylık hamileyken ameliyat oldu kaynana ben bakdım hiç adı bile olmadı başında durdum evini temizledim yemegini yaptım herşey unutuldu....
saydıgım sebeplerden dolayı eşimle sürekli tartışıyoruz bu tartışma ne tek ne ilk nede son olacak gibi bunaldım artık eşim karşıma geçip hem sen haklısın diyip hemde benle aynı yataga yatmıyosa konuşmuyosa surat asıyosa benim hakllıgım nerde bıktım arkadaşlar bana yardım edin ne olur 5 aydır evliligim benim için sallanıyo kızım olmasa 1sn bile kalmam alır başımı giderim ama olmuyo yapamıyorum....

Bence tartışmayı bırak, eşin seninle aynı yatakta yatmıyorsa sen yanına git, surat asıyorsa neşelendirmeye çalış. Önemli olan eşin ve çocuğun...Benim bebeğim yok, kardeş büyütmedim vs ama emzikli bebeğe su bile verilmez; henüz 10 günlük bebek ne kadar vitaminli olursa olsun ne çorba suyuymuş? Bence siz ağır falan değil normal konuşmuşsunuz. Sefasını onlar sürüyor, seviyor ediyor; sonra bebeği pışpışlamak geceleri size kalıyor. Bebek yalnız kalmaya alışmadığı içinde sürekli kucak isteyecektir. Üstelik logusaların lafının batmaması gerekir, tıpta bile loğusa sendromu var; kadınlar depresyona giriyorlar. Eşinizi kendinize çekip, bebeği tek başınıza büyütürseniz daha iyi olacaktır. Üzüntü sütüne de zarar verebilir, bunu eşinle paylaş...Çok üzüldüğünü bu nedenle sütten kesilebileceğini, stresinin bebeğe yansıdıgından falan bahset. İnsanları bi başbaşa bırakmıyorlar ki, herşey yolunda gitsin....Üstelik tecrubesi olmasa bile bir bebeğe en iyi annesi bakabilir...

tekrar tekrar tartışma eşinle bu konuyu...
bırak kapansın kendiliğinden...
yani onlar hep haklı oluyo işte bi şekilde...
sabırlı ol canım..
allah yardım etsin..

Bence tartışmayı bırak, eşin seninle aynı yatakta yatmıyorsa sen yanına git, surat asıyorsa neşelendirmeye çalış. Önemli olan eşin ve çocuğun...Benim bebeğim yok, kardeş büyütmedim vs ama emzikli bebeğe su bile verilmez; henüz 10 günlük bebek ne kadar vitaminli olursa olsun ne çorba suyuymuş? Bence siz ağır falan değil normal konuşmuşsunuz. Sefasını onlar sürüyor, seviyor ediyor; sonra bebeği pışpışlamak geceleri size kalıyor. Bebek yalnız kalmaya alışmadığı içinde sürekli kucak isteyecektir. Üstelik logusaların lafının batmaması gerekir, tıpta bile loğusa sendromu var; kadınlar depresyona giriyorlar. Eşinizi kendinize çekip, bebeği tek başınıza büyütürseniz daha iyi olacaktır. Üzüntü sütüne de zarar verebilir, bunu eşinle paylaş...Çok üzüldüğünü bu nedenle sütten kesilebileceğini, stresinin bebeğe yansıdıgından falan bahset. İnsanları bi başbaşa bırakmıyorlar ki, herşey yolunda gitsin....Üstelik tecrubesi olmasa bile bir bebeğe en iyi annesi bakabilir...

eşimi yumuşatmaya çalıştıkca iyice hırçınlaşıyor sütten çoktan kesildim bebegime yetmedi ilk hafta çok iyidi sürekli emiyodu ancak bu olaylardan sonra kesildim bebegim mamayla büyüyor:KK43:

mamayla büyüdüğü için üzülme.
anne sütü kadar olmasa bile anne sütüne çok yakın yapılıyor.
birde senin akşam yemeklerini birlikte yeme olayını kesmen gerekiyor.

bende erkekleri anlamıyorum.anlaşamıyorlar işte var mı ötesi...
yüz göz etmeye ne gerek var??
anlaşamadığın insanla hergün görüşmessin.araya az mesafe koyar havadan sudan bahseder daha
az gidersin.

Hala aynı hareketlerde bulunursa kayınvaliden,o bişey olmaz dedikçe sende sakin sakin
yorulup usanmadan ben vermiyorum ama deyip alacaksın çocuğu.çaren yok.eşinde bişey demiyor senin zorunla
diyormuş.aslında eşinde bitiyor.arayı bulması gerekiyor.

akşama kadar yalnız bakıyorum akşam yemege gidince yanlarına gene yapacagını yapıyor ya:S

anliyorum canim, ama eviniz ayri barkiniz ayri ne diye yemegi birlikte yiyorsunuzki :KK50: hani ne gerek var boyle birseye? sizde kendinize gore bir ailesiniz, boyle huzursuzluk cikinca basi goge mi eriyor esinin? en guzeli haftada bir filan gorusmek, ondada 1 seferligine katlanirsin yaptiklarina...ama her gun :KK50:

tövbee yarabbim şimdi beddua etsen olmaz ayy bu kaynanaların kaynanası yokmuydu ne bu eziyet ya. küçücük bbebeğe yapılana bak dün kaynanam geldi ve doğduğundan beri bir kere sıkıntı vermeyen bebeğim sabaha kadar uyumadı bu bile yetti bana verme kimseye bebeğini sinir oldum şu anda Allah ıslah etsin ne diyim ben de de ayn illet var ilacı var mı bunun acaba gelin olunca hizmet beklenio kız olunca dört dönülüp hizmet edilio neden böyle acaba biz de annelerimizn gözbebeğiyiz kaynanaların oğullarına en güzel hediye bizleriz ama ezilen yine biz anasını satıyım.

mamayla büyüdüğü için üzülme.
anne sütü kadar olmasa bile anne sütüne çok yakın yapılıyor.
birde senin akşam yemeklerini birlikte yeme olayını kesmen gerekiyor.

bende erkekleri anlamıyorum.anlaşamıyorlar işte var mı ötesi...
yüz göz etmeye ne gerek var??
anlaşamadığın insanla hergün görüşmessin.araya az mesafe koyar havadan sudan bahseder daha
az gidersin.

Hala aynı hareketlerde bulunursa kayınvaliden,o bişey olmaz dedikçe sende sakin sakin
yorulup usanmadan ben vermiyorum ama deyip alacaksın çocuğu.çaren yok.eşinde bişey demiyor senin zorunla
diyormuş.aslında eşinde bitiyor.arayı bulması gerekiyor.

eşime kalsa tüm yük onda ara bulduktan aramızda kalmaktan sıkılmış yorulmuş denge kuramıyomuş vs bi sürü neden sayıyor bende konuşmuyorum artık yoruldum lafı bile geçmiyo geçsede sadece susuyorum
yemegi şuan kesemem saçma ama maddi anlamda beraberiz eşim maşını alır babasına verir geçimi o yapar onun için yemegimiz bir

anliyorum canim, ama eviniz ayri barkiniz ayri ne diye yemegi birlikte yiyorsunuzki :KK50: hani ne gerek var boyle birseye? sizde kendinize gore bir ailesiniz, boyle huzursuzluk cikinca basi goge mi eriyor esinin? en guzeli haftada bir filan gorusmek, ondada 1 seferligine katlanirsin yaptiklarina...ama her gun :KK50:

maddi olarak beraber oldugumuz için ramazandan sonrayı bekliyorum o zaman belli olacak ne zaman ayrılacagımız
ayrılsakta benim koca hergün gider anasına haftada bire düşecegini sanmıyorum

X