Eşimi affedemiyorum

sabır özellikle önünüzdeki 4-6 ay arası sabır.yumuşak tatlı dille uyarmalısınız olmazsa çock doktoruna gidin ve kayınvalidenizde gelsin.doktordan yardım isteyin eşinize ve kayınvalidenize gerekli açıklamayı yapacak,uyaracaktır..

Son düzenleme:
tövbee yarabbim şimdi beddua etsen olmaz ayy bu kaynanaların kaynanası yokmuydu ne bu eziyet ya. küçücük bbebeğe yapılana bak dün kaynanam geldi ve doğduğundan beri bir kere sıkıntı vermeyen bebeğim sabaha kadar uyumadı bu bile yetti bana verme kimseye bebeğini sinir oldum şu anda Allah ıslah etsin ne diyim ben de de ayn illet var ilacı var mı bunun acaba gelin olunca hizmet beklenio kız olunca dört dönülüp hizmet edilio neden böyle acaba biz de annelerimizn gözbebeğiyiz kaynanaların oğullarına en güzel hediye bizleriz ama ezilen yine biz anasını satıyım.

olmazmı kendi kaynanasıda var onun kaynana gelince ortalıgı karıştırıyo kayınpederle her seferinde kavga ederler kaynanasına ne çok karışıyo diye kızar ama kendiside aynısını yapar ne işse anlayamadım
nazarı degmiştir belki canım ya kıyamam ilacı yok sadece ya sabır demek kalıyor bize:KK43:

Sevgili Konu Sahibi Arkadasim,

herseyden önce sakin olmalisin.

Evet bu tarz "herseyi ben bilirim" durumlarini ben de cok iyi bilirim.. :)

Sen gerekli cevabi vermissin.. ve bence hicte agir konusmamissin.. sadece sen sefasini ben cefasini demissin..saygisizlik etmemissin bence.. tabi bir de ses tonuna bagli..

Senin basindaki "bu dert" bilki hemen hemen her gelin yasiyor.. hele hele o cocuk ilk cocuksa..

Esine gelince.. O da iki arada bir derede kalmis.. ama bu dönemde sana destek olmasi gerekir.. ona sorarsan hep annesi hakli olacaktir..baska bir cevap bekleme

Okurken dikkatimi ceken su ki, kayinvaliden evine gelip temizlik yapmis, yemegini pisirmis..sag olsun, ama böyle "samimi" olursan veya bunlara izin verirsen senin herseyine karisabilecegini zannedecektir..

yani mesafeni koyarsan muhtemelen cocuguna da karismaz...

ama evine gelir her isi yaparsa cocuguna karismasi da dogaldir..

bence esinle sakin sakin konus.. ona bu dönemde cok ihtiyacin oldugunu vs vs

Konusurken suclayarak degil de, iste sen böyle böyle yaparsan üzülürüm, kirilirim, yorulurum de.. yani kendini nasil hissettigini söyle.. erkekler hic bir zaman suclanilmayi hele hele ailesinin suclanilmasi alsa sevmezler..

senin annen oldugu icin degil, benim annem olsa yine ayni sekilde davranirdim de mesela..

ayrica bir kac haftalik bebege gercekten corba suyu icirilmez..

kayinvalidene sorsan o evlatlarinda yapmistir.. ve o dünyanin en iyi annesidir.. kendince haklidir da.. ama kendi cocougunla alakali TÜM kararlari SEn alirsin.. bunu tatli dille belirtmelisin

Ancak sunu da söylemeliyim.. böyle seyler sizin evliliginizi sallandiracak kadar mühim olmamali..Senin artik bir bebegin var..

Dimdik ayakta durmalisin, esine evine cocuguna en önemlisi kendine iyi bakmalisin..

Umarim bu zor ve yorucu zamani en az yara alarak atlatirsin..

Hersey gönlünce olsun.. Bebegine saglikli ve huzurlu bir ömür diliyorum

Sevgiler

Son düzenleme:
Sevgili Konu Sahibi Arkadasim,

herseyden önce sakin olmalisin.

Evet bu tarz "herseyi ben bilirim" durumlarini ben de cok iyi bilirim.. :)

Sen gerekli cevabi vermissin.. ve bence hicte agir konusmamissin.. sadece sen sefasini ben cefasini demissin..saygisizlik etmemissin bence.. tabi bir de ses tonuna bagli..

Senin basindaki "bu dert" bilki hemen hemen her gelin yasiyor.. hele hele o cocuk ilk cocuksa..

Esine gelince.. O da iki arada bir derede kalmis.. ama bu dönemde sana destek olmasi gerekir.. ona sorarsan hep annesi hakli olacaktir..baska bir cevap bekleme

Okurken dikkatimi ceken su ki, kayinvaliden evine gelip temizlik yapmis, yemegini pisirmis..sag olsun, ama böyle "samimi" olursan veya bunlara izin verirsen senin herseyine karisabilecegini zannedecektir..

yani mesafeni koyarsan muhtemelen cocuguna da karismaz...

ama evine gelir her isi yaparsa cocuguna karismasi da dogaldir..

bence esinle sakin sakin konus.. ona bu dönemde cok ihtiyacin oldugunu vs vs

Konusurken suclayarak degil de, iste sen böyle böyle yaparsan üzülürüm, kirilirim, yorulurum de.. yani kendini nasil hissettigini söyle.. erkekler hic bir zaman suclanilmayi hele hele ailesinin suclanilmasi alsa sevmezler..

senin annen oldugu icin degil, benim annem olsa yine ayni sekilde davranirdim de mesela..

ayrica bir kac haftalik bebege gercekten corba suyu icirilmez..

kayinvalidene sorsan o evlatlarinda yapmistir.. ve o dünyanin en iyi annesidir.. kendince haklidir da.. ama kendi cocougunla alakali TÜM kararlari SEn alirsin.. bunu tatli dille belirtmelisin

Ancak sunu da söylemeliyim.. böyle seyler sizin evliliginizi sallandiracak kadar mühim olmamali..Senin artik bir bebegin var..

Dimdik ayakta durmalisin, esine evine cocuguna en önemlisi kendine iyi bakmalisin..

Umarim bu zor ve yorucu zamani en az yara alarak atlatirsin..

Hersey gönlünce olsun.. Bebegine saglikli ve huzurlu bir ömür diliyorum

Sevgiler

ben sezeryan oldugum için yemegi falan yaptı dedigim gibi akşma yemeklerimiz zaman herzaman beraber aslında bana degil herkese yaptı ben onlara gidemedigimden o burdaydı
benim annemde olsa eşim zaten aynı tepkiyi verecegimi adı gibi biliyor fakat annesi ya ondan heralde benle olan derdi ben suçlamadanda konuştum ama yok artık susmakta buldum çareyi
teşekkür ederim yorumunuz için

sabır özellikle önünüzdeki 4-6 ay arası sabır.yumuşak tatlı dille uyarmalısınız olmazsa çock doktoruna gidin ve kayınvalidenizde gelsin.doktordan yardım isteyin eşinize ve kayınvalidenize gerekli açıklamayı yapacak,uyaracaktır..

onuda yaptım kadın dr ne bilirmiş dedi çıktı işin içinden

ahh cnm ahh aynı problem bendede var maleseff bende artık sinirde dorukta yapınca bağırdım herkesin içinde hemde eşimle fecii kavga ettik sonunda.şimdi ise arkadaşların dediği gibi politik davranıyorum gidiyorum geliyorum eşimi kırmamak için ama muhatap olmuyorum karışacak olsa bende görümce faktörüde var ikisinide kestirip atıyorum.eşim dün gece dayanamadı ne kadar daha sürecek böyle üzülüyorum dedi.bende gidip geliyorum başka ne istiyosun dedim konuşmuyosun düzgün dedi.böyle iyiyim dedim bende hiçbişeyime karışamıyolar bende üzülmüyorum dedim benimde bebeğim var az kalsın sütüm kesilecekti ağlamaktan ama yavrum için dayandım.bide çocuk olunca eşler daha gevşiyolar nasıl olsa bırakamaz beni kafasında oluyo

ahh cnm ahh aynı problem bendede var maleseff bende artık sinirde dorukta yapınca bağırdım herkesin içinde hemde eşimle fecii kavga ettik sonunda.şimdi ise arkadaşların dediği gibi politik davranıyorum gidiyorum geliyorum eşimi kırmamak için ama muhatap olmuyorum karışacak olsa bende görümce faktörüde var ikisinide kestirip atıyorum.eşim dün gece dayanamadı ne kadar daha sürecek böyle üzülüyorum dedi.bende gidip geliyorum başka ne istiyosun dedim konuşmuyosun düzgün dedi.böyle iyiyim dedim bende hiçbişeyime karışamıyolar bende üzülmüyorum dedim benimde bebeğim var az kalsın sütüm kesilecekti ağlamaktan ama yavrum için dayandım.bide çocuk olunca eşler daha gevşiyolar nasıl olsa bırakamaz beni kafasında oluyo

bende artık mesafeliyim soru varsa cevap var yoksa yok mecbur hergün bende gidiyorum ama napcaz işte kökten çözümü yok bu işin evet çocuklara güveniyorlar gidemezler diye malesefki dogruda

bende artık mesafeliyim soru varsa cevap var yoksa yok mecbur hergün bende gidiyorum ama napcaz işte kökten çözümü yok bu işin evet çocuklara güveniyorlar gidemezler diye malesefki dogruda

Allah yardımcımız olsun çnceden eşim beni savunurdu yapmayın falan derdi ailesine şimdi kendi sorununu kendin çöz diyo.aslında onlar yapmayın sizene falan dese hiçbiz yüz göz olup problem yaşamayız

Allah yardımcımız olsun çnceden eşim beni savunurdu yapmayın falan derdi ailesine şimdi kendi sorununu kendin çöz diyo.aslında onlar yapmayın sizene falan dese hiçbiz yüz göz olup problem yaşamayız

amin sende benim çözecek sorunum yok deseydin:) derlermi biz yüz göz olcaz ailelerle ondan sonra kavga yoksa olmaz kavga için sebep yok

mrb aynı sorunları kayınvalidem banada yaşattı, 8 ay önce doğum yaptım ve 1 ay sonra babamı kaybettim, kayınvalidem evime gelip hiç bir faydası olmayıp o zor günlerimde bile evliliğimi mahfetmeyi başardı. Eşim bana destek olmak için geldiği zannediyordu ama bende sezaryanla doğum yapmış, ve babamı daha yeni kaybetmiştim buna ragmen evime geldiğinde sadece ona hizmet etmekle uğraşıyordum. kızımı kucağıma almak isterim vermez, kızım ağladıkça içim cız ederdi, emzirmek isterdim yok daha acıkmadı vs. yani delirmek üzereydim. Eşim eve geldiğinde cok yoruldum oğlum kız bütün gün durmadı daha neler neler :))tabi bu durum sonunda evliliğime yansıdı, defalarca boşanmak istedim ama eşim sadece annesinin davranışlarının normal olduğunu ve bana yardımcı olmaya geldiğini zannediyordu durumu anlaması mümkün değildi. hergün tartışmaya başkamıştık ve annesi bunun farkındaydı ve bu durum onu mutlu ediyodu nasıl bir kişilikse... yaşadıklarımı babamı yeni kaybettiğimiz için annemlede paylaşamıyordum onu üzmemek adına ve sonunda anladımkii bu kadın değişmez ve ben üzüldükçe mutlu olacak bizde çocuklarımız için evliliğimize devam edeceğiz inan bana hiçççç umursama ve eşinle kayınvaliden için asla tartışmaya girme çünkü annesi inan vakit kaybı sonuçta aynı evde yaşamıyoruz sabırlı oll takmadığın zaman oda yerini bilecektir.

Son düzenleme:
mrb aynı sorunları kayınvalidem banada yaşattı, 8 ay önce doğum yaptım ve 1 ay sonra babamı kaybettim, kayınvalidem evime gelip hiç bir faydası olmayıp o zor günlerimde bile evliliğimi mahfetmeyi başardı. Eşim bana destek olmak için geldiği zannediyordu ama bende sezaryanla doğum yapmış, ve babamı daha yeni kaybetmiştim buna ragmen evime geldiğinde sadece ona hizmet etmekle uğraşıyordum. kızımı kucağıma almak isterim vermez, kızım ağladıkça içim cız ederdi, emzirmek isterdim yok daha acıkmadı vs. yani delirmek üzereydim. Eşim eve geldiğinde cok yoruldum oğlum kız bütün gün durmadı daha neler neler :))tabi bu durum sonunda evliliğime yansıdı, defalarca boşanmak istedim ama eşim sadece annesinin davranışlarının normal olduğunu ve bana yardımcı olmaya geldiğini zannediyordu durumu anlaması mümkün değildi. hergün tartışmaya başkamıştık ve annesi bunun farkındaydı ve bu durum onu mutlu ediyodu nasıl bir kişilikse... yaşadıklarımı babamı yeni kaybettiğimiz için annemlede paylaşamıyordum onu üzmemek adına ve sonunda anladımkii bu kadın değişmez ve ben üzüldükçe mutlu olacak bizde çocuklarımız için evliliğimize devam edeceğiz inan bana hiçççç umursama ve eşinle kayınvaliden için asla tartışmaya girme çünkü annesi inan vakit kaybı sonuçta aynı evde yaşamıyoruz sabırlı oll takmadığın zaman oda yerini bilecektir.

haklısınız sadece ve sadece VAKİT KAYBI Allahım sabır versin bizlere ve bizim durumumuzda olanlara

amin kayınpederim hem eşimle hemde kaynanayla defalarca konuştu ancak degişen pek bişey yok kadın çocugumu sahipleniyor onda durmuyo illa benim kucagımda dursun diyor oyun oynuyo kendi kendine bebegimi kucagına alıyo o da cıvıyo aglıyo sonuç suçlu gene ben huzurumun bozuldugunu biliyomu biliyodur kendine göre kesin haklıdır geri adım atmıyo ilk çocugum habire laf sokuyo bunlar kitaptan bebe büyütüyo biz şimdiye kadar hiç bebe büyütmemişiz bunlar çok bilmiş şöle böle....

bence agır falan konusmamıssın tam yerınde olmus...bıde defalarca uyarmıssın..10 gunluk bebeciğe yemek suyu verılırmı hıc tuzlu tuzlu..bobrek hastası olur ılrde Allah korusun...yalnız deılsın cnm benım kaynanada ole. yok ayaklarını tuza bas yok soguk suyla yıka yenı dogdugnda haa daha 6 gunluktu benımkıde yok kundakla sonra kalça çıkıgı olsun bı dızı amelıyatmı gecırsın dedım kendı bıldıgım gbı yetıstırcem dedım karısmayın sonra agzıbı acamadı....benım adım gorguzuse cıktı cıkarsa cıksın umrum deıl valla benım kkızımın saglıgı herseyden onemlı..bence sende takma esının ustune fazla dusme sen dustukce kendını gerı ceker bu erkek mılletı bosver kızına odaklan en ıyısı bu...

agır konuşma sebebim defalarca uyarmamdı kadın çocuguma yapışıyo bırakmıyor çıldırcam eşimden tık yok ben sürekli kendi kendime sakin olmaya çalışmaktan aglamaktan bıktım şuan gülsemde hepsi yalan eşimle konuşamıyorum her şartta suçlu tek benim kabullenmiyo herşeyden önce anne babaymış ben kızım 2.plandayız

Ağır falan konuşmamışsınız ki. Zaten defalarca tatlı dille uyarmışsınız; anlamayınca, ısrarla devam edince de daha sert söylemişsiniz.
Bence çok da iyi yapmışsınız. Böyle bir tavır koymasanız tepenize kadar çıkardı davranışlarıyla, sonra oradan indirmek daha da zor olurdu.
Ondan gelecek hayır Rabbim'den gelsin zaten, boş verin.

Eşinize gelince klasik bir evlenmeden önce ailem bir hiç, evlendikten sonra ailem her şeyim Türk erkeği vakası.
Erkekler kadınlardan daha kız gibiler. Ne merakmış bu ailelerine anlamıyorum ki. Sanki zorla götürülüyorlar nikah masasına.
Böyle erkeklerin (yani erkeklerin çoğunun) bir gıdım mutluluğu bile hak etmediklerini düşünüyorum. Hem yeni doğum yapmışsınız hem de eşiniz ve annesinden böyle bir şey görüyorsunuz. Sonuna kadar haklısınız. Allah yardımcınız olsun.

Ama bence geri adım atmayın. Olması gereken şeyleri bir lüks kabul eden yaklaşımlardan kurtulması gerekiyor bu toplumun kadınlarının.
Kadınlar kayınvalideleri ve oğullarının köleleri değil.

ya neden bu yaşlılarda böyle garip hareketler var anlamıyorum benim kayınvalidem ve kayınbabamdada var anneannemde dedemde de var oyuncak bebek mi bu ya aklına geleni at ağzına valla anlamıyorum ama bunlarda çocuk büyütmüş o zamanlar çok da bilinçli değillermiş aklına ne gelse yapmışlar heralde bence eşinle konuş annenle bir sorunum yok ama sen söyle böyle yapmasın ben söyleyince olay büyür de en azından kadın geliyor senin işini yapıyormuş başka kaynana kaçar iş çıkıcak sende iyi gelinsin bak sende onlara yardımcı olmuşsun bence eşine git alttan al kazanan sen olursun eşin söylesin onun üstüne at hem öyle olunca o da görür annesinin yanlışını ya kuzum bir de insan kendi anne babası olunca anlamıyor yani sana batar ama eşine batmaz o hareketler

eşime kalsa tüm yük onda ara bulduktan aramızda kalmaktan sıkılmış yorulmuş denge kuramıyomuş vs bi sürü neden sayıyor bende konuşmuyorum artık yoruldum lafı bile geçmiyo geçsede sadece susuyorum
yemegi şuan kesemem saçma ama maddi anlamda beraberiz eşim maşını alır babasına verir geçimi o yapar onun için yemegimiz bir

Nasıl maddi anlamda berabersiniz? E ama evleriniz ayrı?

Bu erkekler evlenmeden önce bir dizi teste tabi tutulmalı, ehliyeti alanlar sadece evlenebilmeli.
AA eviniz barkınız ayrı, babasına vereceği parayı kendisi cebinde tutamıyor mu?
Sen kocana istediğin yemeği pişiremiyor musun?
Baştan yanlışlık burada zaten. Ailelerin içine dahil olduğu bir evlilik=MUTSUZLUK
Bunun tersini yazmamış daha tarih.
Kurtul bir an önce aile yükünden. Bir şekilde.

eşime kalsa tüm yük onda ara bulduktan aramızda kalmaktan sıkılmış yorulmuş denge kuramıyomuş vs bi sürü neden sayıyor bende konuşmuyorum artık yoruldum lafı bile geçmiyo geçsede sadece susuyorum
yemegi şuan kesemem saçma ama maddi anlamda beraberiz eşim maşını alır babasına verir geçimi o yapar onun için yemegimiz bir

offf! seni daha ii anlıyorum arkadaşım maddi anlamdada birliktesiniz aynı durum eşim maaşla çalışmıyor esnaf ama inan kazandığını ailesine ve evli olan görümcemle paylaşıyoruz bu durum daha sinir bozucu , çocuğumuz var geleceği söz konusu bir tane daha geliyo defalarca anlatmaya çalışsamda adam anlamıyor anlamak istesede fırsat vermiyolar. İyiki evlerimiz ayrı birde birlikte yaşasak ne farkı varsa :)) Sanırım eş seçeceklere tavsiye evet önce ailesiii önemli..

Ağır falan konuşmamışsınız ki. Zaten defalarca tatlı dille uyarmışsınız; anlamayınca, ısrarla devam edince de daha sert söylemişsiniz.
Bence çok da iyi yapmışsınız. Böyle bir tavır koymasanız tepenize kadar çıkardı davranışlarıyla, sonra oradan indirmek daha da zor olurdu.
Ondan gelecek hayır Rabbim'den gelsin zaten, boş verin.

Eşinize gelince klasik bir evlenmeden önce ailem bir hiç, evlendikten sonra ailem her şeyim Türk erkeği vakası.
Erkekler kadınlardan daha kız gibiler. Ne merakmış bu ailelerine anlamıyorum ki. Sanki zorla götürülüyorlar nikah masasına.
Böyle erkeklerin (yani erkeklerin çoğunun) bir gıdım mutluluğu bile hak etmediklerini düşünüyorum. Hem yeni doğum yapmışsınız hem de eşiniz ve annesinden böyle bir şey görüyorsunuz. Sonuna kadar haklısınız. Allah yardımcınız olsun.

Ama bence geri adım atmayın. Olması gereken şeyleri bir lüks kabul eden yaklaşımlardan kurtulması gerekiyor bu toplumun kadınlarının.
Kadınlar kayınvalideleri ve oğullarının köleleri değil.

defalarca söyledigim unutuldu agır konuştum oldu onlardan bi dinleyin ben gibi bi insan yok bu dünyada agır konuşan şu bu vs.ama benim için ne önemi kim ne derse ben buyum degişmeyede niyetim yok
klasik erkek dedim ve kendi haline bırakıyorum artık kafama takmamaya çalışcam dediginiz gibi geri adımda yok:)
bizim kaynanalar zamanında onlar köleydiler ya onlar hep büyük sözü dinlediler ya bizdende bekliyorlar ama salla başını ben bilirim işimi yapcan bu dünyada çabaladıkca batıyoruz

ya neden bu yaşlılarda böyle garip hareketler var anlamıyorum benim kayınvalidem ve kayınbabamdada var anneannemde dedemde de var oyuncak bebek mi bu ya aklına geleni at ağzına valla anlamıyorum ama bunlarda çocuk büyütmüş o zamanlar çok da bilinçli değillermiş aklına ne gelse yapmışlar heralde bence eşinle konuş annenle bir sorunum yok ama sen söyle böyle yapmasın ben söyleyince olay büyür de en azından kadın geliyor senin işini yapıyormuş başka kaynana kaçar iş çıkıcak sende iyi gelinsin bak sende onlara yardımcı olmuşsun bence eşine git alttan al kazanan sen olursun eşin söylesin onun üstüne at hem öyle olunca o da görür annesinin yanlışını ya kuzum bir de insan kendi anne babası olunca anlamıyor yani sana batar ama eşine batmaz o hareketler

işi de belki mecburiyetten yapıyordur dedigim gibi maddiyat bir oldugu için olabilir günahını almayım genede
annesiyle zaten başka problemim olmadıgını adı gibi biliyor kendi büyütüyor kendisi tüm bebeklerini böyle büyütmüş hiçbişeyleri yokmuş yalan hepside midem diye geberiyor
eşimin üstünede attım degişen bişey yok kadın ben bilirim diyor yada yapmam tamam diyor arkamı bi dönüyorum bebegimin agzına bişeyler depiştirmiş gene gelde sıyırma deli olma:KK47:

Nasıl maddi anlamda berabersiniz? E ama evleriniz ayrı?

Bu erkekler evlenmeden önce bir dizi teste tabi tutulmalı, ehliyeti alanlar sadece evlenebilmeli.
AA eviniz barkınız ayrı, babasına vereceği parayı kendisi cebinde tutamıyor mu?
Sen kocana istediğin yemeği pişiremiyor musun?
Baştan yanlışlık burada zaten. Ailelerin içine dahil olduğu bir evlilik=MUTSUZLUK
Bunun tersini yazmamış daha tarih.
Kurtul bir an önce aile yükünden. Bir şekilde.

yani eşim maaşını alır babasına verir iki evin geçimden sorumludur çünkü kayınpederim borçları var o da benim dügünün borcu onları ödüyor
malesef pişiremiyorum arada kendi evimizde başbaşa yemek yiyelim dedigim zaman kıyametler kopartıyor işte hep beraber olalım sen beraber olmak istemiyorsun şu bu...
aile herşeye dahil gel git otur kalk hep onların emrindeki köleler gibiyiz onlar nereye derse oraya ne zaman derse o zaman ben bunlardan sıkıldım ama eşim farkında bile degil aklından bile geçmiyo benim sıkıldıgım ama sesimi çıkarmıyorum susuyorum gün gelir belki anlar diye umuyorum

offf! seni daha ii anlıyorum arkadaşım maddi anlamdada birliktesiniz aynı durum eşim maaşla çalışmıyor esnaf ama inan kazandığını ailesine ve evli olan görümcemle paylaşıyoruz bu durum daha sinir bozucu , çocuğumuz var geleceği söz konusu bir tane daha geliyo defalarca anlatmaya çalışsamda adam anlamıyor anlamak istesede fırsat vermiyolar. İyiki evlerimiz ayrı birde birlikte yaşasak ne farkı varsa :)) Sanırım eş seçeceklere tavsiye evet önce ailesiii önemli..

evet insan sadece eşiyle degil ailesiylede evleniyor maddiyat konusunda senden beni daha iyi anlayan yok o zaman:)

X