Eşimin Bencil Abisi,Akrabayla iş yapılmaz örneği

Bakın esiniz ailesi kafasını kesip yuvarlak bir tepsi üstüne koysa, yine size o tepsiden "onlarla kötü olma" diyecek. Siz neden bu kadar korkuyorsunuz konusmaya. Madem abi arayıp rahatsiz edip duruyor sizinde konuşma hakkınız var. Esiniz bunu asla yapmaz. İş size düşüyor. Elden alsaydi eğer o insani da açıp bu kadar rahatsız edebilirmiydi "pisman oldum" diye. Esiniz zaten arsayi borc kapatmak için satmis. Arsa onun.artik satar mi ne yapar onun soruna. Ha "kendimi öldürürüm" diyorsa, buyursun mekan onun
Hazir arsası var. Şu başkalarına psikolojik şiddet uygulayanlara (esinizin ailesine zaafi olduğunu kullanıyor sadece) zerre acimam
bende acımıyorum kaynıma ama adam işe gitmiyor elim iş tutmuyor diyor ve evde 3 çocugu var kaynanamda çocukları aç kalacak parasını ver diye eşime baskı yapıyor .arayıp kayınvalideme sizin yüzünüzden böyle oldu desem eşime ağlayacak Allah korusun tansiyonu falan çıkarsada eşim beni affetmez annesi bambaşka bir yerde onun için .kaynıma mesaj attım bir sinirle hayataımda senin kadar cimri birini görmedim zorla mı sattık yaza kadar bekle paranı vercez senin yüzünden zarar etmeyelim dedim cevap yazmadı görümceme söylemiş görümcem eşimi aradı karın mesaj atmış dedi eşim o yazmadı ben yazdım diye kendi üstüne aldı

Farkında mısınız 1000 liralık telefona kızarken siz şimdi 75 bin liralık zarara soktu eşiniz sizi. Bence eşinize yeterince tepkinizi koyamıyorsunuz. Bu huyu değişmeyecek eşinizin.

Ailesiyle kötü olmaktan ve onları kaybetmekten korkan eşiniz sizi ve sizinle kurduğu aileyi kaybetmekten korkmuyor. Esinizle kötü olun diye demiyorum, bazı erkekler maddi olarak da bildiğini yapıyor eşini asla dinlemiyor, bunu da biliyorum. Ama sizin bir şekilde tepkinizi eşinize göstermeniz lazım. Bir süre onunla konuşmayın mesela. Bu sıkıntılardan bıktım, işlerimiz kötü olup sıkıntı çeksek sesimi çıkartmam zor günlerinde yanında dururum ama sırf senin ailene yaranma sevdandan onların lafından çıkmaman yüzünden benimle çocuklarının rızkını boş yere çarçur etmenden bıktım deyip kendinizi biraz çekin. Sizin eşinizle aranızdaki iletişimi de bilmiyorum o yüzden pek önerim yok . Ancak eşinizi tanıyorsunuz , onun sizin gözünüzde bitmek üzere olduğunu ona hissettirmeniz lazım. Ailesiyle de kötü olmanızı istemeye hakkı yok, asıl suçlu ilerisini düşünmeden bu islere atlayan eşinizde. Ama ailesine de yeri gelirse fikrinizi söyleyin.
Ailesi yabancıya gitmesin diye arsayı abisine sattırmış, ama simdi abisi yabancı birine arsayı satıp kardeşini yani kocanızı kim bilir hangi adamlarla muhatap edecek. Bu muymuş onların zekası. Esinize de ailesine de bunu söyleyin derim. Kv ve kp abisini düşündükleri kadar kocanızı da düşünseler böyle olmazdı, büyük konuşmayı sevmiyorum ama böyle maddi konularda düşüncesiz adamlar altın olsa evde tutulmaz gibi geliyor bana. Ömrünüz kocanızın borçlarını ödemeye çalışmasıyla geçecek eğer ağır bir tavır göstermezseniz. Ben kazanıyorum ben ödüyorum demesine de fırsat vermeyin, sizde evde çocuklara bakıp evi döndürüyorsunuz. Kazandığı para onun kadar sizin de hakkınız. O yüzden karışma hakkınız var.

umarım çalışıyorsunuzdur. ben olsam madem herkes kafasına göre mali kararlar alıyor; herkesin bütçesi kendine der evin geçimi için gereken parayı cart diye ikiye böler onun kendi parasıyla ne yaptığıyla da ilgilenmem. bunalıyor mu zarar mı ediyor yapıyor kendi bilir. mali işlerimize böyle burnunu sokan eş ailesiyle de görüşmem muhatap bile olmam. geliriniz ortalama, az çok birikiminiz varken her gün her gün maddi konulardan stres çekmek nedir ya.

Farkında mısınız 1000 liralık telefona kızarken siz şimdi 75 bin liralık zarara soktu eşiniz sizi. Bence eşinize yeterince tepkinizi koyamıyorsunuz. Bu huyu değişmeyecek eşinizin.

Ailesiyle kötü olmaktan ve onları kaybetmekten korkan eşiniz sizi ve sizinle kurduğu aileyi kaybetmekten korkmuyor. Esinizle kötü olun diye demiyorum, bazı erkekler maddi olarak da bildiğini yapıyor eşini asla dinlemiyor, bunu da biliyorum. Ama sizin bir şekilde tepkinizi eşinize göstermeniz lazım. Bir süre onunla konuşmayın mesela. Bu sıkıntılardan bıktım, işlerimiz kötü olup sıkıntı çeksek sesimi çıkartmam zor günlerinde yanında dururum ama sırf senin ailene yaranma sevdandan onların lafından çıkmaman yüzünden benimle çocuklarının rızkını boş yere çarçur etmenden bıktım deyip kendinizi biraz çekin. Sizin eşinizle aranızdaki iletişimi de bilmiyorum o yüzden pek önerim yok . Ancak eşinizi tanıyorsunuz , onun sizin gözünüzde bitmek üzere olduğunu ona hissettirmeniz lazım. Ailesiyle de kötü olmanızı istemeye hakkı yok, asıl suçlu ilerisini düşünmeden bu islere atlayan eşinizde. Ama ailesine de yeri gelirse fikrinizi söyleyin.
Ailesi yabancıya gitmesin diye arsayı abisine sattırmış, ama simdi abisi yabancı birine arsayı satıp kardeşini yani kocanızı kim bilir hangi adamlarla muhatap edecek. Bu muymuş onların zekası. Esinize de ailesine de bunu söyleyin derim. Kv ve kp abisini düşündükleri kadar kocanızı da düşünseler böyle olmazdı, büyük konuşmayı sevmiyorum ama böyle maddi konularda düşüncesiz adamlar altın olsa evde tutulmaz gibi geliyor bana. Ömrünüz kocanızın borçlarını ödemeye çalışmasıyla geçecek eğer ağır bir tavır göstermezseniz. Ben kazanıyorum ben ödüyorum demesine de fırsat vermeyin, sizde evde çocuklara bakıp evi döndürüyorsunuz. Kazandığı para onun kadar sizin de hakkınız. O yüzden karışma hakkınız var.
bende tepki gösterdim ailesinin yüzünden böyle olduğunu günlerdir yüzüne vuruyorum sadace haklısın diyor bende üzülüyorum durumuna sabahın 6sinda işe gider akşam 9a kadar çalışıyor ailesi bir yandan arıyıp canını sıkıyor birde ben vurmayayım diyorum evet hep bildiğini okudu şimdiye kadar bundan sonra öyle olmayacak diyor bende bilmiyorum nasıl davranacağımı ben ona kıyamıyorum

umarım çalışıyorsunuzdur. ben olsam madem herkes kafasına göre mali kararlar alıyor; herkesin bütçesi kendine der evin geçimi için gereken parayı cart diye ikiye böler onun kendi parasıyla ne yaptığıyla da ilgilenmem. bunalıyor mu zarar mı ediyor yapıyor kendi bilir. mali işlerimize böyle burnunu sokan eş ailesiyle de görüşmem muhatap bile olmam. geliriniz ortalama, az çok birikiminiz varken her gün her gün maddi konulardan stres çekmek nedir ya.
çalışmıyorum malesef 2 küçük çocuğum var bir mesleğim yok.ailesiyle görüşmüyorumda tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali kimse beni muhattap almıyor bile. eşim daha önce battığında ilk ailesi sırt çevirdi babası beni arama dedi buna rağmen eşim bu kadar saçmalığın içine girdi başına gelcek herşeyi hakediyor

bende tepki gösterdim ailesinin yüzünden böyle olduğunu günlerdir yüzüne vuruyorum sadace haklısın diyor bende üzülüyorum durumuna sabahın 6sinda işe gider akşam 9a kadar çalışıyor ailesi bir yandan arıyıp canını sıkıyor birde ben vurmayayım diyorum evet hep bildiğini okudu şimdiye kadar bundan sonra öyle olmayacak diyor bende bilmiyorum nasıl davranacağımı ben ona kıyamıyorum
Sabah altıda ise gidip gece bir de gelse uzulmem, ceksın cezasını derim.

Sizin fikrinizin alınmadığı bir konudan çıkan sorunu düşünmemeye çalışın. Eşiniz size karşı çok bencil. Varsa yoksa ailem diyor. Parayı da nereden bulursa bulsun. Sizin sorununuz değil.
aslında sorun yapmıyım diyorum zaten evimizi geçindiriyor çok şükür ama corona sebeyiyle işleri kötüye giderde altından kalkamayacağı bir duruma düşmesinden korkuyorum

tatlım kocanın hayır diyememe hastalığı var , bak ciddiyim bu konuda. inşallah doğru yolu bulur tez zamanda yoksa en çok siz zarar göreceksiniz.

Adamın elinde para yok arsa alıyor. Heves ediyor yine elimde olmayan parayla araba alıyor. Ha bu arada bu yoklugunda telefon alıyor. Siz daha nasıl ödenecek diye üzülüp bide abiye mesaj atuyosunuz. Size ne ? Pardon ama size ne? Bunları yaparken danışmak dinlemek yok ama borç ödenirken destek almak var. Kendi zevkğne kendi aikesine harcıyor adam uyanın biraz. Yatırım falan da yapmasın mümkğnse yapamıyor çünkü.

görünüşe göre siz yaptığı baskıyı kaynınıza da yapıyor
o arsayı annesinin zoruyla almış gibi duruyor
sonra da sıkıntıya düşmüş
ekonomi hiç iyi değil(fazla borca girmeyin) esnaf olanları zengin sanıyorlar. bizimde aynı bütün gelir aileye gitti gitti dünya borçla kaldık
aileye duyurmadan yapın işlerinizi

Lütfen bana kırılıp darılmayın, durumu net ortaya koymak için açık yazacağım.
Eşinizin bilişsel ve duygusal kapasitesi ticaret/al-sat yapmak için yetersiz.
Çocukluğundan kalan psikolojik sorunları var özellikle de ailesiyle ilgili.
Bence abisi, kv-kp dahil ailece psikolojik hastalar.
Eşinizi seviyorsanız duruma el koyun.
Tatlılıkla adamı yönetin ki bir daha böyle boyunu aşan, aptalca işler yapmasın,
yoksa siz daha çok üzülürsünüz.

Benim hayatımı anlatmışsın ama benim eşim bağımsız iş yapar ve işini bilir asla ailesine pabuç bırakmaz kaynım var eşimden büyük adını deliye götünü çalıya vermiş tabiri caizse. Ailesi ona bayılıyor bize destekleri yok ama gözleri sürekli bizde. Sıfırdan başladık eşimin dayisi sayesinde şimdi bir ev bir araba birde üstüne birikimimiz var fıstıkcılık yapıyoruz aileyle iş yapan bir çöpe sahip olamaz sizde rezil olursunuz

Karısına 2 bin liralık bulaşık makinesi almayan adam kendine 100 binlik araba mı almış?

Para işlerini sen devral. Arsayı da abisi kime satarsa satsın. Sizi ilgilendiren bir Konu değil...
para işlerini devralamıyorum çünkü getirdiği para birikmeden borçlara gidiyor 5 yıldır böyle ilk evlendiğimizde para bende biriksin hesaplı kitaplı yapalım dedim denedik ama olmuyor yetişemiyorum ki karışık işlerine daha buraya yazmadığım şeyler var mesela yanında çalışan kadın televizyon aldı benim eşim kefil oldu bir süre sonra işten çıktı evini değiştirdi kadın televizyon parasını eşim ödemek zorunda kaldı neyae belki ders olur dedik geçenlerde babamdan 1000 tl borç istedi babamda verdi sonradan öğrendimki iş yaptığı bir müşteri borç istiyor ona vermek için babamdan borç alıyor sonuç adam 1000 tlyi aylardır vermiyor yani bilmiyorum napcağımı o kadar saf biride değil ama iylik yapcam derken hep kazık yiyor

Benim hayatımı anlatmışsın ama benim eşim bağımsız iş yapar ve işini bilir asla ailesine pabuç bırakmaz kaynım var eşimden büyük adını deliye götünü çalıya vermiş tabiri caizse. Ailesi ona bayılıyor bize destekleri yok ama gözleri sürekli bizde. Sıfırdan başladık eşimin dayisi sayesinde şimdi bir ev bir araba birde üstüne birikimimiz var fıstıkcılık yapıyoruz aileyle iş yapan bir çöpe sahip olamaz sizde rezil olursunuz
rezil olduk zaten arsayı alınca sevinçten napcağını şaşırdı kp ve kv .sanki onlara almışız gibi sevindiler sonra herşeyi böyle mahvedip kenara çekildiler bir daha onlara güvenip bir işe kalkışmaz eşim inşallah

Lütfen bana kırılıp darılmayın, durumu net ortaya koymak için açık yazacağım.
Eşinizin bilişsel ve duygusal kapasitesi ticaret/al-sat yapmak için yetersiz.
Çocukluğundan kalan psikolojik sorunları var özellikle de ailesiyle ilgili.
Bence abisi, kv-kp dahil ailece psikolojik hastalar.
Eşinizi seviyorsanız duruma el koyun.
Tatlılıkla adamı yönetin ki bir daha böyle boyunu aşan, aptalca işler yapmasın,
yoksa siz daha çok üzülürsünüz.
abisi kesinlikle psikolojik hasta paraya aşık bir adam. madem parası bankada dursun istiyor ne diye bizden arsayı aldı anlamıyorum.kv ve kp de bilmiyorum bencil mi cahil mi .kp eşimden para isterken karından korkuyorsun da para göndermiyorsun diyor sanki eşimin parası varda ben engel oluyorum
eşimi seviyorum gerçekten kötü biri değil daha iyisini yapayım derken bu hale geliyor bu saatten sonrası için yönlendirmeye çalışcam dinlemediği takdirde sabrım tükendi zaten çocukları alıp bırakıcam onu ne hali varsa görsün

görünüşe göre siz yaptığı baskıyı kaynınıza da yapıyor
o arsayı annesinin zoruyla almış gibi duruyor
sonra da sıkıntıya düşmüş
ekonomi hiç iyi değil(fazla borca girmeyin) esnaf olanları zengin sanıyorlar. bizimde aynı bütün gelir aileye gitti gitti dünya borçla kaldık
aileye duyurmadan yapın işlerinizi
evet annesi arsayı kaçırmayın çok iyi falan demiş etkilenip aldı .ben duyurmazsam eşim duyurur ki bunca şeyden sonra bile hepsiyle arası iyi.ben boşuna üzüldüğümle kalıyorum.ne halleri varsa görsünler

X