Eşimin Bencil Abisi,Akrabayla iş yapılmaz örneği

para işlerini devralamıyorum çünkü getirdiği para birikmeden borçlara gidiyor 5 yıldır böyle ilk evlendiğimizde para bende biriksin hesaplı kitaplı yapalım dedim denedik ama olmuyor yetişemiyorum ki karışık işlerine daha buraya yazmadığım şeyler var mesela yanında çalışan kadın televizyon aldı benim eşim kefil oldu bir süre sonra işten çıktı evini değiştirdi kadın televizyon parasını eşim ödemek zorunda kaldı neyae belki ders olur dedik geçenlerde babamdan 1000 tl borç istedi babamda verdi sonradan öğrendimki iş yaptığı bir müşteri borç istiyor ona vermek için babamdan borç alıyor sonuç adam 1000 tlyi aylardır vermiyor yani bilmiyorum napcağımı o kadar saf biride değil ama iylik yapcam derken hep kazık yiyor
Eşin zaten hep sana sormadan hareket ediyor. Geçmiş olsun, hayatta düzelmez...

para işlerini devralamıyorum çünkü getirdiği para birikmeden borçlara gidiyor 5 yıldır böyle ilk evlendiğimizde para bende biriksin hesaplı kitaplı yapalım dedim denedik ama olmuyor yetişemiyorum ki karışık işlerine daha buraya yazmadığım şeyler var mesela yanında çalışan kadın televizyon aldı benim eşim kefil oldu bir süre sonra işten çıktı evini değiştirdi kadın televizyon parasını eşim ödemek zorunda kaldı neyae belki ders olur dedik geçenlerde babamdan 1000 tl borç istedi babamda verdi sonradan öğrendimki iş yaptığı bir müşteri borç istiyor ona vermek için babamdan borç alıyor sonuç adam 1000 tlyi aylardır vermiyor yani bilmiyorum napcağımı o kadar saf biride değil ama iylik yapcam derken hep kazık yiyor
Senin yaşadıklarını ben de yaşadım. Eşim iki defa iflas etti hep ilk sırtını dönen annesi babası oldu. Kaç defa konu açtım burda. En sonunda başka bir şehre taşındık. Bütün para pul konularını ben devraldım. Ailesiyle de minimum görüşüyorlar. “Nasılsın iyi misin, hayırlı cumalar “ bu kadar görüşme. Cok şükür şimdi iyiyiz. Demem o ki sizin baskın olmanız gerekiyor yoksa bu işler bu şekilde devam eder.

Senin yaşadıklarını ben de yaşadım. Eşim iki defa iflas etti hep ilk sırtını dönen annesi babası oldu. Kaç defa konu açtım burda. En sonunda başka bir şehre taşındık. Bütün para pul konularını ben devraldım. Ailesiyle de minimum görüşüyorlar. “Nasılsın iyi misin, hayırlı cumalar “ bu kadar görüşme. Cok şükür şimdi iyiyiz. Demem o ki sizin baskın olmanız gerekiyor yoksa bu işler bu şekilde devam eder.
biz ailesiyle farklı şehirlerdeyiz zaten buna rağmen bu kadar iç içe.en azından ailesine abisine tepki olarak bir süre görüşmesinki hatalarını anlasınlar istedim ama yok benim yanımda arayıp sohbet ediyor üstüne üstlük benide dahil etmeye çalışıyor sohbetlerine😞 bundan sonra bende ipleri elime almaya bakcam yapabilirim umarım

biz ailesiyle farklı şehirlerdeyiz zaten buna rağmen bu kadar iç içe.en azından ailesine abisine tepki olarak bir süre görüşmesinki hatalarını anlasınlar istedim ama yok benim yanımda arayıp sohbet ediyor üstüne üstlük benide dahil etmeye çalışıyor sohbetlerine😞 bundan sonra bende ipleri elime almaya bakcam yapabilirim umarım
Mutlaka kontrolü elinize almalısınız. Yoksa ömrünüz borç harç ödemekle geçer. Inanın olan size olur. Ayrıca ailesine karşı da sessiz kalmayın .

Bu virüs dolayısıyla işleriniz daha kötüye gidebilir Allah korusun. Para işlerini bir an önce toparlayın, bunu da eşinizle konuşun. Ne borç alın ne borç verin. Üstünüzdekileri ödemeye bakın yeterli, üzmek istemem ama ekonomik olarak zor bir süreç bizi bekliyor

Araba piyasasi iyice yukselecek arabayi hic satmayin.
Abisi bekleyiversin arsa satilana kadar
beklemiyor işte kendimi öldürcem diye blöf yapıyor kaynanam bizi darlıyor:kızgın: arabayı satmıycaz şimdilik inşallah dediğiniz gibi yükselir piyasa.10bin yollayıp susturcaz susarsa tabi

Bu virüs dolayısıyla işleriniz daha kötüye gidebilir Allah korusun. Para işlerini bir an önce toparlayın, bunu da eşinizle konuşun. Ne borç alın ne borç verin. Üstünüzdekileri ödemeye bakın yeterli, üzmek istemem ama ekonomik olarak zor bir süreç bizi bekliyor
inanın bende bundan korkuyorum böyle bir süreçte bu yaptıklarını hazmedemiyorum. 2 çocuk, kira ,borçlar bunların üstüne işleride kötüleşirse zor toparlar artık.inşallah bundan sonra sözüme kıymet verirde durumu toparlarız yapacak bişey yok

Hem esnaf hem geliri 5 bin olan biri olarak kendini aşan borçlarin altına giriyor eşiniz. İnsanlarda ki cesarete hayret ediyorum doğrusu.

Arabayı 100 binlik almak zorunda miydiniz?

Abisinin, annesinin eşinize baskisi da tamamen kendi suçu. O yüzü eşinizden alıyorlar. Ha deyince 75 bin nasıl verilebilir ?

İlgi alaka hoştur ama evlilik için yeterli değil. Ayakları yere sağlam basmayan eş derttir her zaman.
Ya diyordum bu yorum ne zaman gelecek benim eşim de esnaf yazın gayet iyi kazaniyor ama esnaflarin işi biraz inisli cikisli oluyor herseyden etkilenebiliyorlar ekonomik kriz ilk esnaflari vuruyor mesela daha birçok sey. Allah ödeme kolayligi versin ins hersey gönlünüzce olur

100 binliraya araba alan birisi nasıl karısının babasindan bin lira istiyor 😨

Kocaniz iflah olmaz gibi görünüyor. Boyle adamla omur mu gecer borcla borç mu verilir Allah askina
verimez tabi eşime diyecek birşey bulamıyorum işinde gücünde iyi bir adam ama insanlara güveni herkesi kendi gibi sanması bezdirdi artık ders olurda ayağını sağlam basar inşallah .zira ona karşı tahammülüm kalmadı

Babam amcamin her seyine kosardi, cocuklarini okula gonderirdi,annemden gizli amcamin borclari icin evini satmisti. Dunyanin en ailesinde duskun adamiydi babam. Anne babani kucukken kaybetmisti kardeslerine maddi manevi kosardi baya iyiydi durumumuz. Sonra babami kaybettik bir gun trafik kazasinda amcam o gun cenazeden once gelip arabanin anahtarini isted satmak icin. 5 yasimda kaybettik babami amcamin kefilligi yuzunden olan borclari ifedi annem, sirket kensi ustuneydi dimdik durdu. 27 yasimdayim amcami en son babamin cenazesinde gordum. O yuzden esinizle konusun,gercek ailesinin farkina varsin. Ders cikarsin

Babam amcamin her seyine kosardi, cocuklarini okula gonderirdi,annemden gizli amcamin borclari icin evini satmisti. Dunyanin en ailesinde duskun adamiydi babam. Anne babani kucukken kaybetmisti kardeslerine maddi manevi kosardi baya iyiydi durumumuz. Sonra babami kaybettik bir gun trafik kazasinda amcam o gun cenazeden once gelip arabanin anahtarini isted satmak icin. 5 yasimda kaybettik babami amcamin kefilligi yuzunden olan borclari ifedi annem, sirket kensi ustuneydi dimdik durdu. 27 yasimdayim amcami en son babamin cenazesinde gordum. O yuzden esinizle konusun,gercek ailesinin farkina varsin. Ders cikarsin
Allah rahmet eylesin babanıza.daha önce battığında bütün ailesi sırt çevirdi aslında artık kendisinin bunu idrak etmesi lazım.ders çıkarttim desede benim çok umudum kaldı inşallah akıllanmıştir zamanla görcez

eşiniz ayrı, ailesi ayrı hatalı. bu şekilde siz hiç maddi anlamda gün yüzü görmezsiniz. hele ki bu devirde hem esnaf insan bunu yapmamalı.
keza virüsten de bağımsız ekonominin bu yıl çok daha kötü olacağını herkes söylüyordu. hiç mi birşey izlemedi dinlemedi de bu yollara girdi ?
gerçekten üzüldüm.

evet eşim kesinlikle hatalı beni dinlemediği için ama oda inanılmaz bunaldı bu meseleden 3 haftadır aralıksız çözüm arıyor

Isi batirmasaydi, çözümede gerek kalmazdi degilmi?

Borç ile bir arsa almak mesela asla yatirim degil . Hatta bu arsa için araba satmak..
Sonra tekrar arsanin yarisini satmak (bu cidden ihtimalmi Türkiyede? Evliyken nasil bir mal yarisi abinin olabiliyor?)..

Hani bir ilkokul çoçugu bile daha zekice davranirdi. Bunu lütfen hakaret olarak algilama ama esinin zeka konusunda belli ki sikintilari var.

Burda sanirim istiyorsun ki biz diyelim "kayin aile tüh kaka, ama zavalli adam arada kaldi". Öyle bir durum yok. Ben olsam bu adamdan bosanirdim. Ne yol olur ne kasaba. Insan bir hata yapar tamam ama adam bildigin sorumsuz. Bilgisiz. Ben yapamazdim açikçasi.

Muhtemelen sizin kayınvalide bütük abiye de baskı yapmış şimdi size yaptığı gibi. Oğlum kardeşin paraya sıkışmış yarısını sen al arsanın elimizden çıkmasın diye. Gönülsüz girilen işin sonu da böyle oluyor işte.

Abiyi çok hatalı bulmadım ben o da esnafsa paraya sıkışmıştır. Eşiniz yatırım olayında cidden kötü muhtemelen abisi de aynıdır. 1. Si arsa böyle al sat yapıp kazandıracak bir yatırım değil. Alıp köşede unutmanız gerek. Eğer ayırdığınız para ilerde ihtiyacınız olabilecek bir meblaysa ya da borçsa arsaya girilmez çünkü hemen getirisi yok. Sıkıştığınızda elinizde kalır işte böyle.
2.si elinize geçen aylık 5000, borç ödüyorsunuz, eviniz yok. Eşinizin altında 100.000lik araba. Neden çünkü daha düşük modelli bir araba kullanmayı şanına yakıştıramıyor. İleride ev peşinatı olur diye de kendini kandırıyor. Araba da getirisi olmayan, masrafı bol bir yatırım. İkinci el fiyatları artsa dahi sattığınızda ancak masrafını çıkaracaksınız. O da istediğiniz fiyata satabilirseniz.

Durumlar belliyken lüks bir araç tercih etmeseydi şuan böyle sıkışmazdı eşiniz. Hiç oturup onunla endişelenmeyin bence kendisi düşünsün şimdi.

Kendi aklı mantığı yokmuş gibi küçük oğlan çocuğu gibi davranan erkeklerden nefret ediyorum. Ne biçim aileleri var kör müsünüz görmüyosunuz kardeşim.. hee arada karıları olmasa o kıymet kalmaz yerler birbirlerini Allah ın cezaları sünepeler

Isi batirmasaydi, çözümede gerek kalmazdi degilmi?

Borç ile bir arsa almak mesela asla yatirim degil . Hatta bu arsa için araba satmak..
Sonra tekrar arsanin yarisini satmak (bu cidden ihtimalmi Türkiyede? Evliyken nasil bir mal yarisi abinin olabiliyor?)..

Hani bir ilkokul çoçugu bile daha zekice davranirdi. Bunu lütfen hakaret olarak algilama ama esinin zeka konusunda belli ki sikintilari var.

Burda sanirim istiyorsun ki biz diyelim "kayin aile tüh kaka, ama zavalli adam arada kaldi". Öyle bir durum yok. Ben olsam bu adamdan bosanirdim. Ne yol olur ne kasaba. Insan bir hata yapar tamam ama adam bildigin sorumsuz. Bilgisiz. Ben yapamazdim açikçasi.
eşimin hatalı olduğunu kabul ediyorum eşime öfkemide zaten dile getirdim farkettiyseniz.ama tamamen sorumsuz bir insanda denilemez hep daha iyisini yapmaya çalışırken bu duruma düşüyor ama yılmadan çalışır gayret eder düzeltmek için
bakın kayınailem olaya dahil olmasaydı aldığı arsayı 150bine satacaktı bu 40bin kar edecek anlamına geliyor .100bini arabanın borcuna 50binde kredi borcuna gidecekti 20bin kadar her halükarda ödeyebileceği bir borcu olacaktı ve borcu bitmiş ev peşinati yapabileceğimiz araba olacaktı kp kv illa başkasına satamazsin diye tutturmasaydı bu kadar kötü bir tablo oluşmayacaktı anlayacağınız.kesinlikle kayınaile eşim kadar hatalı.ekonomik krizle karşı karşıyayken arsayı geri verip paramızi istiyoruz diye ortalığı ayağa kaldırmayı insanın düşmanı bile yapmaz heralde
evet ticareti beceremiyor evdede oturup durumun düzelmesini beklemiyor çalışıyor çabalıyor maddiyatı beceremesede manevi olarak iyi bir eş ben nasıl boşayayım sırtımi çevireyim ha bunlardan ders çıkarmaz ise son çare olarak boşanma düşünülebilir

X