Eşimin bebeğe hiç bakmaması

Bence anneye gitmek çözüm değil. Adamın da umrunda olmaz iyice alışır sorumsuzluğa bu sefer bir de kayınvalidesine güvenir. Git annen baksına döner. Ev hayatını ona cehenneme çevirip huzur için bakıma katılmak zorunda kalmalı.
Sonra sen beni bıraktın diye bir de aldatır

Gitmeme kesinlikle karşı hiç ama hiç istemiyor bende geceleri sen bak bende gitmem dedim ona da yanaşmıyor

Siz hele bi gidin. Sonraki haftalarda kendisi götürüp sizi birakir. Cocuguna karsi sorumluluk hissetmeyen babalardan nefret ediyorum. Cocuga gece bakarak size yardim etmeyecek, cocuguyla ilgilenmis, buyumesinde rol almis olacak. Idrak edemiyor. Sorsan evinde neyin eksik, ac misin acikta misin der boyleleri

Siz hele bi gidin. Sonraki haftalarda kendisi götürüp sizi birakir. Cocuguna karsi sorumluluk hissetmeyen babalardan nefret ediyorum. Cocuga gece bakarak size yardim etmeyecek, cocuguyla ilgilenmis, buyumesinde rol almis olacak. Idrak edemiyor. Sorsan evinde neyin eksik, ac misin acikta misin der boyleleri
Ya yemin ederim nokta atışı bildiniz aynen öyle söylüyor neyin eksik açmışım açıktamısın diyor

Ya yemin ederim nokta atışı bildiniz aynen öyle söylüyor neyin eksik açmışım açıktamısın diyor

Evet bazilari eşlerini misirli kölelerle denk tutuyor. Kolelerin gunde 1 ekmek ve sinirsiz bira hakki vardi ama taş taşıyorlardı.
Ataerkilligi kendi sorumsuzluklarina maske olarak kullanan kisiler bunlar. Sorsan calisiyorum der, erkek adam onu yapar mi der, analarimiz nasil bakmis der, babalarimiz boyle miydi der. Sacma sapan argümanlar sunarak karilarini cildirtir sonra karsiniza gecer "aaaa bu kadin deli" der.

Evet bazilari eşlerini misirli kölelerle denk tutuyor. Kolelerin gunde 1 ekmek ve sinirsiz bira hakki vardi ama taş taşıyorlardı.
Ataerkilligi kendi sorumsuzluklarina maske olarak kullanan kisiler bunlar. Sorsan calisiyorum der, erkek adam onu yapar mi der, analarimiz nasil bakmis der, babalarimiz boyle miydi der. Sacma sapan argümanlar sunarak karilarini cildirtir sonra karsiniza gecer "aaaa bu kadin deli" der.
Evet bu söylediğiniz de yaşandı

İnanılmaz istiyordu ben çok istemiyordum hatta bi olaydan dolayı bayadır kavgalıyız ilk doğduğunda falan bakıyordu ama şu 2,3 aydır asla ama asla bakmıyor bana inadına
Ne inadı ya? Dalga mı geçiyorsunuz? İnat uğruna bebeğe bakmamak ne demek ağzıma çok şey geliyor da susuyorum.

Gitmeme kesinlikle karşı hiç ama hiç istemiyor bende geceleri sen bak bende gitmem dedim ona da yanaşmıyor
Eğer bir kere gidersen ve o rahata alışırsa artık seni kendi elleriyle götürür hadi sen biraz annende kal diye. Lütfen bu dediğimi unutma. Lütfen o rahatlığım tadını almasına izin verme. Bana bir kere eşim kendi dedi alsan annene gitsen, ne münasebet dedim önünü kestim.

Evet bu söylediğiniz de yaşandı

Bunlar boyle bi tip. Nedense fix hepsi ayni model, cumleler ayni, davranislar ayni.
Ben kizimin 40.cikinca babasina birakip uyumaya gitmistim. Ben calismiyodum, babasi calisiyordu ustelik. Sonrasinda da ne bosanana kadar ne de bosandiktan sonra sorumlulugunu tek basima ustlenmedim zorunlu haller haric. Cocugu babaya birakip aksamlari cikip biraz yuruyus yapin derim

Hayır gerçekten inat uğruna bakmıyor para havadan gelmiyormuş çalışması lazımmış çalışması için de dinlenmesi lazımmış
Bizim kocalar da çalışıyor, hem de ne çalışma, ama bak yeni geldi ve şimdi kızımızı kucağında sallıyor,
o kadar yoğun ki izni bile yok.
Çocuk başka bir şey. Onun sevgisi, babalık işte herkeste olmuyor ve böylelerini de baba yapmamak gerekiyor

Bence anneye gitmek çözüm değil. Adamın da umrunda olmaz iyice alışır sorumsuzluğa bu sefer bir de kayınvalidesine güvenir. Git annen baksına döner. Ev hayatını ona cehenneme çevirip huzur için bakıma katılmak zorunda kalmalı.
Orası öyle tabii. Ama adam bebekle zaten ilgilenmiyor, düzelir mi bilinmez.

Konu sahibi eşini bizden daha iyi tanır, oturup konuşsunlar. Anlaşmaya varsınlar madem.

Hayır gerçekten inat uğruna bakmıyor para havadan gelmiyormuş çalışması lazımmış çalışması için de dinlenmesi lazımmış
Adamcağız kimin için çalışıyor neler çekiyor 🥹🥹 valla çalışmak çok abartılıyor, evde kalanın kendine ayıracak bir dakikası belki olmuyor ve üstüne kıymeti bilinmeyince iyice çileden çıkılıyor. Benim eşim de böyle. Saftiriklik edip yanıma yardımcı da almamıştım ilk sene. Sizin gibi 48 kiloya düştüm. Sonra sadece çocukla ilgilenecek aklı başında birini buldum psikolojim için. 3 yaşına geldi, şimdi o da yetmiyor çünkü gündüz ev işleri yemek ve kendi işlerimle inanılmaz hareketli geçiyor. Oğlum da çok geç uyumaya başlayınca 09.30-23.30 arası mesaideyim. Kendimi anlattım kusura bakmayın. Eşinizi zorlayıp bir yardımcı alın bence de. Ah ne özeniyorum çocuğuyla gerçekten ilgilenen babalara. Öyle bir sorumluluk ki insan zorlanıyor.

X