Eşimin annesinin umursamazlığı

kkszkllk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
76
-9
Merhaba herkese. Önceki konularımda eşimle boşanma aşamasında olduğumuzu söylemiştim. Yaklaşık 2 ay olacak evlerimizi ayıralı. Bu süreçte annesi hastanede yattığı için ben hastaneden çıktığı zaman geçmiş olsuna aradım o zaman konuştuk ancak o günden beri lendisi boşanacağımızı bilmesine rağmen bir kez olsun yapmayın etmeyin demek için aramadı. Değil barıştırmaya çalışmak halimi hatrımı bile sormaya aramadı. Sadece bir kez ben eşime annen neden annemi aramıyor hiç barıştırmaya çalışmıyor diye söylendiğimde annemi aradı onda da biz karışamayız demek için. Yani hiçbir çaba görmüyorum onlardan ama lafa gelince beni çok severler sen bizim gelinimiz değil kızımızsın derler. Annesi hala insanlara ben onu kızım gibi seviyorum diyormuş. İnsan bu kadar sevdiğini bir kere aramaz mı yuvanızı yıkmayın çözmeye çalışalım demez mi? Onları gücendirecek bir şey de yapmadım tavır yapıyorlar desem. Sadece annesi 1 ay aramadığı için tüm ailesini instagramdan sildim. Artık boşanmamıza üzülmediğini düşünüyorum ve akıl sır erdiremiyorum. Sizce sebebi ne olabilir biz karışmayalım diye düşünüyor olabilirler ama bu kadar umursamaz olmalarını anlamıyorum. Bu arada babam şuan hastanede kalıyor büyük bir ameliyat geçirdi geçmiş olsun demek için dahi aramadılar bildikleri halde

Merhaba herkese. Önceki konularımda eşimle boşanma aşamasında olduğumuzu söylemiştim. Yaklaşık 2 ay olacak evlerimizi ayıralı. Bu süreçte annesi hastanede yattığı için ben hastaneden çıktığı zaman geçmiş olsuna aradım o zaman konuştuk ancak o günden beri lendisi boşanacağımızı bilmesine rağmen bir kez olsun yapmayın etmeyin demek için aramadı. Değil barıştırmaya çalışmak halimi hatrımı bile sormaya aramadı. Sadece bir kez ben eşime annen neden annemi aramıyor hiç barıştırmaya çalışmıyor diye söylendiğimde annemi aradı onda da biz karışamayız demek için. Yani hiçbir çaba görmüyorum onlardan ama lafa gelince beni çok severler sen bizim gelinimiz değil kızımızsın derler. Annesi hala insanlara ben onu kızım gibi seviyorum diyormuş. İnsan bu kadar sevdiğini bir kere aramaz mı yuvanızı yıkmayın çözmeye çalışalım demez mi? Onları gücendirecek bir şey de yapmadım tavır yapıyorlar desem. Sadece annesi 1 ay aramadığı için tüm ailesini instagramdan sildim. Artık boşanmamıza üzülmediğini düşünüyorum ve akıl sır erdiremiyorum. Sizce sebebi ne olabilir biz karışmayalım diye düşünüyor olabilirler ama bu kadar umursamaz olmalarını anlamıyorum. Bu arada babam şuan hastanede kalıyor büyük bir ameliyat geçirdi geçmiş olsun demek için dahi aramadılar bildikleri halde

Barışmanızı istemiyorlardır. Oğullarının kararlarına saygı duyuyorlardır. Kendilerinde barışın ayrılın deme haddi bulmuyorlardır. Bin tane sebep sayabiliriz.. Siz boşanmayı kafanıza koyduysanız buna neden takılıyorsunuz ki, insanlar size yalvarsın mı istiyorsunuz barışın aman canım balım barışın diye. Ha blöf yapıyorsanız, yememişler.

Evlere kadar ayrımışsınız
Eşinizi arayıp annen neden barıştırmıyor diyorsunuz
Zaten barışacaksanız buna siz karar verirsiniz ayrılacaksanız da siz karar verirsiniz. Ne güzel işte kadın karışmıyor, demekki boşanmayı istemiyorsun ama boşanmayı isteseydin kadın barıştırmak için ugrassaysı ondan kötüsü olmazdı.

Belli yaşlarda insanlarsınız zaten mahrem sorunlarınızın çözümü için neden başkalarına ihtiyac duyuyorsunuz ki

Barışmanızı istemiyorlardır. Oğullarının kararlarına saygı duyuyorlardır. Kendilerinde barışın ayrılın deme haddi bulmuyorlardır. Bin tane sebep sayabiliriz.. Siz boşanmayı kafanıza koyduysanız buna neden takılıyorsunuz ki, insanlar size yalvarsın mı istiyorsunuz barışın aman canım balım barışın diye. Ha blöf yapıyorsanız, yememişler.

Kaldi ki cogu erkek aile daha bosanmadan yeni gelin arayisina giriyor

Niye arayıp barıştırmaya çalışsın ki? Evlenirken evlenelim mi diye sordunuz mu da boşanırken barıştırmak için araya girmelerini istiyorsunuz? İki koca insan evlenip ayrılacaklarına kendileri karar verirler diye düşünüyordur ki karışamayız diye söylemiş zaten. Siz de madem boşanmak istemiyorsunuz niye başkalarının araya girmesini bekliyorsunuz?

Ve ben sana cevabını vereyim, kadın karışmak zorunda değil ayrı konu da barışmanızı istemiyor olduğu için olabilir mi canısı🥰

Hayır tabi ki blöf yapmıyorum arasalar da fikrim değişmeyecek. Benim takıldığım beni bu kadar sevdiklerini söyledikleri halde bu kadar umursamaz davranmaları. Arayıp barışın diye yalvarmalarını beklemiyorum hal hatır sorulabilirdi en azından. Bu arada belirtmek isterim öyle aile işlerine karışmayalım diyecek bir aile değil düğün zamanı birçok şeye karışmışken böyle bir durumda geri çekilmeleri garip

Zaten boşanma asamasına girmissiniz evleri ayırmıssınız aileler mudahil olsa ne olmasa ne? Ne kadar cok sevilirse sevilsin bir kere bir yola girilmis artık aramadı sormadılara takılmak yersiz,zaman israfı.

Boşanma yoluna girmişsiniz evlerinizi dahi ayırmışsınız. Eşinizden ayrılmadan siz onları arayıp da şu bu diye dert yandınız mı? İşinize karıştırmadınız muhtemelen değil mi? Şimdi niye karışsınlar iki yetişkin insana. Siz anlaşılan pişman olmuşsunuz ama geri adım da atmak istemiyorsunuz. Peşinizden karşı taraf koşsun derdindesiniz ancak bu isteğinizin pek oluru yok belli. Bence siz pek umutlanmayın. Eşinizle resmen haber dahi göndermişsiniz karşı taraf karışamayız demiş. Eşinizle siz konuşacaksınız.

Evleri ayırdığınız adamla böyle annesini falan nasıl konuşuyorsunuz ya😅 o kadar muhabbete aciksaniz ayrılmayın madem, ilginç.
Aynı iş yerinde çalışıyoruz muhatap olmak zorundayız zaten kanlı bıçaklı ayrılmadık birbirimizin halini hatrını sorabilecek kadar iletişimimiz var

Evleri ayırdığınız adamla böyle annesini falan nasıl konuşuyorsunuz ya😅 o kadar muhabbete aciksaniz ayrılmayın madem, ilginç.
Bazı insanlar yüzgöz oluyor garip bir şekilde. Teyzem zamanında kendisini oğluna dövdüren ex kv ile telefonla konuşuyordu, anne diyerek. Annemler sen salak mısın dedi de bıraktı Allah’tan sonra. Değişik kafalar, anlamak güç

Aile büyükleri boşanma aşamalarında araya girip durumu düzeltebilir. Bazen büyüklerin olgunca sorunu çözmesi işe yarayabiliyor bunu da beklemek en doğal hakkın. Yapmıyorsa ve millete kizim vs diyorsa biraz da şov var demek işin içinde. Benim babam abimle sevgilisini bile baristirmisti şu an 10 yıllık evliler. Sen sacma sapan yorumlara kafanı takma ama bu bile evliliğinin zaten bitmiş olduğuna işaret

Benim KV de ex eltimi aramamıştı, barışacaklarsa kendi kararları ben arayıp işleri daha beter hale getiririm belki demişti. Barışmalarını istiyordu ama belki kız tersler araları kötüleşir diye hiç kontak kurmadı.

Sonra duyduk ki kız sağda solda "KV ve ailesi beni hiç aramadı, Dreamies hiç nasılsın demedi" demiş. Biz hiç görüşmezdik, ben de karışmak istemedim o yüzden.

Barışacak insan KV aradı aramadı diye bakmaz, sizin odağınız eşiniz olsun bence başkalarını boşverin.

Boşanma aşamasında, kv ye geçmiş olsun demek nedir ? Boşanma sebebiniz ne ? Eşine bizi neden barıştırmıyorlar diyebiliyorsan zaten küs değilsiniz ki ,
Ben insanlık yaptığımı düşünüyorum sonuçta ne olursa olsun onların bende benim onlarda emeğim vardır. O yüzden arayıp geçmiş olsun demekte bir sakınca görmedim ki boşanmaya yeni karar verdiğimiz haftaydı çok yeniydi yani aradığımda. Eşime bizi neden barıştırıyorlar demedim beni bu kadar çok sevdiklerini söyledikleri halde benim 2 aydır yalnız yaşadığımı biliyorlar bir kez olsun arayıp nasılsın diye sormadılar dedim. Boşanma sebebim birden fazla geçmiş konularımda paylaşmıştım. Kısaca eşimin aile olmayı becerememesi ve beni görmezden gelmesi diyebilirim

X