Eşimin Annesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elzemdegil

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2020
99
-291
28
Eşimin annesine ve ailesine karşı anlam veremiyorum.
Bir yıldır evliyim ve kendi ailemden de eşimin ailesinden de uzakta yaşıyoruz. Ve insan ister istemez değer gördüğünü hissettirecek şeyler yaşanmasını istiyor.
Eşimin annesinden bu zamana kadar hiç birşey görmedim ama çok ilgiliymiş gibi davranmaya çalışıyor bende kendisinden bana birşeyler yapmasını istedim. Örgüdür, battaniyedir birşey.

neyse günün sonunda yaptı ama benim istediklerimi değil.
Mesela ona 20 yıl önce gönderilmiş hediye bir battaniyeyi bana gönderdi. Bende çok bozuldum. Sonuçta tek gelinin var, tek oğlun var hevesin hiç olmaz mı?

böyle şeyler yaşayanlar var mı

Bir yıldır evliyim ve kendi ailemden de eşimin ailesinden de uzakta yaşıyoruz. Ve insan ister istemez değer gördüğünü hissettirecek şeyler yaşanmasını istiyor.
Eşimin annesinden bu zamana kadar hiç birşey görmedim ama çok ilgiliymiş gibi davranmaya çalışıyor bende kendisinden bana birşeyler yapmasını istedim. Örgüdür, battaniyedir birşey.

Mesela ona 20 yıl önce gönderilmiş hediye bir battaniyeyi bana gönderdi. Bende çok bozuldum. Sonuçta tek gelinin var, tek oğlun var hevesin hiç olmaz mı?

benim türkiyede yasayan bir arkadasmin bir sözü var, tirnagin varsa basini kasi, sen ne tenezül edip bekliyorsun ki, ben asla beklemem, ben bir senedir evliyim, kendilinden yapiyorsa yapiyor, yoksa hic bir beklentim yok. ben esimden bile birsey beklemem, herseyimi kendim yapiyorum, kendinizden sadece fayda var

benim türkiyede yasayan bir arkadasmin bir sözü var, tirnagin varsa basini kasi, sen ne tenezül edip bekliyorsun ki, ben asla beklemem, ben bir senedir evliyim, kendilinden yapiyorsa yapiyor, yoksa hic bir beklentim yok. ben esimden bile birsey beklemem, herseyimi kendim yapiyorum, kendinizden sadece fayda var
Peki o zaman bakış açınız nasıl oluyor? Bilginizden faydalanmak istiyorum. O zaman ben karşı taraftan soğuyorum. O zaman değer vermiyorsa değer vermeyim moduna giriyorum. Ve üzülüyorum da bunu yaparken ve bu duruma itildiğim içinde orası bende bi yangın yeri oluşturuyor

Peki o zaman bakış açınız nasıl oluyor? Bilginizden faydalanmak istiyorum. O zaman ben karşı taraftan soğuyorum. O zaman değer vermiyorsa değer vermeyim moduna giriyorum. Ve üzülüyorum da bunu yaparken ve bu duruma itildiğim içinde orası bende bi yangın yeri oluşturuyor
deger hep maddiyat deyil, esimin annesile biz iyi anlasiriz ama mesafe vardir, anne bile demiyorum ben yani, insanin birtane annesi vardir bu benim görüsüm, o bana saygili bende ona. kendinden baskasina guvenme

Neden insanlardan beklentiye giriyorsunuz ? Değer vermek, sevmek illa birşeyler alıp vermekle mi oluyor ? 20 yıllık battaniyede ne var? Benim kayınvalidem çeyizime 20 yıllık belki daha eşimin çeyizi için aldığı battaniyeyi koydu.. Bu onu kötü mü yapıyor yani? Yooo gayette güzel yeni battaniyeler gibi de değil kalın sıcacık.. Kullanıyorum şuan.. Bence beklentiye girmeyin. Bu durum soğumak için de bir sebep değil size bir kötülüğü olmadığı müddetçe.

ayrica canim sana birsey yaptikca , yeri geldimi basina kakarlar, ondan dolayi hic bekleme, büykülme kimsenin karsisinda

Ben de 1,5 senelik evliyim bir toplu iğnesi yok evimde kvmin. Buyuk kaynim evlendi yeni gelinine nevresim işletmiş. Benim kocama kiymet vermiyo demek ki ne diyim

Siz yakınlık gösteriyor musunuz ? Hediye vs alıyor musunuz ? Bunları yapıp da soğuk davrandığını düşünüyorsan haklısın. Belki kalın diye göndermiştir o battaniyeyi eski şeyler daha kaliteli oluyordu. Uzak olmak da etkilemiştir belki.

Söyle söyliyim: Ne kadar az beklenti o kadar huzur. Bana birsey almasini veya yapmasini beklemiyorum. Kayinvalidemin ve benin zevkim ayni degil bi kere. Ama gecenlerde pişi ve kurabiye yapip getirmis bak ona yok demem :kk77: istedigim herseyi kendim aliyorum. Onlarin canlari sagolsun, keyifleri yerinde olsun gerisine gerek yok

Söyle söyliyim: Ne kadar az beklenti o kadar huzur. Bana birsey almasini veya yapmasini beklemiyorum. Kayinvalidemin ve benin zevkim ayni degil bi kere. Ama gecenlerde pişi ve kurabiye yapip getirmis bak ona yok demem :kk77: istedigim herseyi kendim aliyorum. Onlarin canlari sagolsun, keyifleri yerinde olsun gerisine gerek yok
onlarin canlari sag olsun, keyifleri yerinde olsun ve ekleyim uzak olsunlar yeter :-D saka bir yana benimkiler yürümeyle 10 dk mesafayle ama dedim gibi msafe koyorum hep

bende kendisinden bana birşeyler yapmasını istedim

Demişsin o da yapmış
Sen demeden yapmadığı için yapınca da yarım yamalak yapmış
Bence değer görmeyi böyle şeylere bağlamayın

benimkilerinde yok :-) iyiler,esim den cekiniyorlar saten, bir laf diyemiyorlar. bizim burlalda o konudan fazla sorun olmuor

Bana nişan bohçası diye yıllar önce ölen ninenin hatıraları geldi🤣🤣🤣 eşime giysin diye verdiği eski üç gömlek için arayıp çok güzellerse kocana damadına giydir dedim🤭ama mevzu çocuk olsa durum daha pisleşirdi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X