Eşimin anlam veremediğim davranışları

Su erkekler duz varliklar fikri de sanirim ilgi goremeyen bir kadindan cikti, kendini boyle avuttu piyasaya yaydi demek ki.

Arkadaslar inanir misiniz, surprizler yapan, siz unuttugunuzda dahi evlilik yildonumu gibi ozel gunleri atlamayan, oyle o an sadece cani istedi diye ayak masaji yapan, anasinin evinde dogum gunu dahi kutlanmadigi halde eşinin cocugunun dogum gununu buyuk bir heyecanla bekleyip kutlama fikirleriyle dolup tasan erkekler var.

Kendinizi erkekler duz varliklar diye avutmayin, kendinize deger verin.

Şiir falan yazmasını beklemiyorum tabiki ama en azından beni düşündüğünü belli ettiği bir mesaj bile atması benim için yeterliydi tatilde bile hiç bir güzel söz söylemedi bana
yıl dönümünüzü kutladınız mı kutlayacak mıydınız ne zaman yıl dönümünüz? o gün mesaiye kalacağını söylediniz daha o gün gelmeden bunu dert mı ettiniz? geçmiş olsa tamam diyeceğim de daha geçmemiş. bi geçsin mesaiye kalıp sana bir msj bile atmıyorsa o zaman dert et bence.

Aslında avuntu değil. Kendimize değer vermemekte değil. Şahsen benim eşim düz bir adam. Beklentilerimi söylediğimde atlamayan biri. Önemli olanın bu olduğunu düşünüyorum. Şimdi ben eşime beklentilerimi söylediğim için kendime değer vermemiş mi oluyorum, anlayamadım.
Zaman zaman benimde hiç ilgi göstermediğim dönemler oluyor ve bana kendisiyle ilgilenmediğimi söyleyebiliyor. Fark etmemişsem toparlıyorum, farkındaysam sebeplerini anlatıyorum ve çözülüyor.
Yanlış anlamayın lütfen, tartışmak amacıyla değil; gerçekten merak ettiğim için neden böyle düşündüğünüzü sorguladım.

Bir kaç gün sonra. E tabi ki dert edicem neden etmiyim? Daha o gün gelmeden bana mesainin yolunu yapıyor o gün kalmayıp beraber bişey yapmayı teklif edebilirdi sonuçta.

Bir kaç gün sonra. E tabi ki dert edicem neden etmiyim? Daha o gün gelmeden bana mesainin yolunu yapıyor o gün kalmayıp beraber bişey yapmayı teklif edebilirdi sonuçta.
iyi de adam belki sürpriz yapmak için öyle diyor?? 3 gün önceden bunu dert etmeniz bana saçma geldi. o gün bi geçsin gerçekten mesaiye kalıyorsa o zaman kafanıza takabilirsiniz ama bana sürpriz yapacak gibi geldi ve bilerek böyle dedi diye düşünüyorum.

Eşim işkolik ve emin olun ne olursa olsun o mesaiye kalır, onu tanıdığım için böyle söylüyorum zaten. Ben de o gün için arkadaşlarımla plan yaptım zaten evde durup kendimi daha fazla yormamak için

Hayir, siz artik es olarak tabiki isteklerinizi paylasacaksiniz ve yapılacak, trip atip kusup, beklentilerimi karsilasin kismi elbette mantiksiz ve anlamsiz.

Demeye calistigim ise su, kadinlar olarak "erkekler duz varliklar, onlardan bisey beklemeyelim, onlarda zerre kadar nezaket, surpriz, kutlama gibi seyler yoktur, bulduk bi adam oyle kabul edelim" mantigi gelisti. Buna karsiyim ben.

Tamam, şimdi anladım ve çok haklısınız o şekilde düşününce. Ama söylemek istenilen şey bence hiç bir şey beklemeyelim değil de, beklentilerimizi söyleyelim ancak söyleyince yaparlar oturup bekleyince değil gibi.

Onu da anlayabiliyorum ama soylemeyince de yapanlar var. Ayrica biz kadınlar olarak herseyin en iyisine layigiz ve inanilmaz sekilde erkekler tarafindan manipule ediliyoruz, gercekten soylemeyince yapanlar var.

Bu söylemeden harekete gecmeyen adamlara yuz vermeyi birakalim da soylari kurusun, hem genetik ne der? Iyi olan, guclu olanin soyu devam eder, birakalim surpriz yapmayi bilen adamlarin soyu devam etsin, okuzlugune ben duz adamim diyerek kilif bulanlarin değil.

Ay benim kocamı ayırsak olur mu, kurumasın onun soyu hahahah
Haklısınız, biz kadınlar her şeyin en güzeline layığız ve her şeyi en güzeline de bir şekilde çeviririz <3

Eşiniz sizi sevse düşünse böyle olmaz. Ne yapabilirsinizki? İçinden gelmiyor demekki. Yeniyle eskiylede alakası yok. 10 senelik evliyim eşim hala aynı.

Her evlilik yıldönümünde abartı süprizler yapmaz ama asla boş geçmez. Bir buket çiçekte olsa alır gelir sarılır.

Erkekler düz yok aklına gelmez felan hep fasa fiso.
Seven erken her şekilde hissetirir.

Ama herşey karşılıklı anlayışla olmalı.

Yani onu bıktırmış olabilirmisiniz?
Mesela korktuğumu bile bile geç saatte geldi diyorsunuz. Adamın kendi özel alanı varmı?

Her çıktığında burnundanmı getiriyorsunuz?
Veya sürekli ilgi bekliyorsanız oda sıkar artık.

Tabi beraber vakit geçirilir ama adama sizi özlemesi için, anlatacak birşeyleri kalması için alan bırakın.

Tüm sosyal çevresi sizden ibaret olamaz. 7/24 yapışık ikizler gibi. Bu herkesi sıkar ve bıktırır.

Kendinize başka arkadaşlarda edinin.

Şöyle söyliyim eşimin sosyal hayatına, kendi hayatına asla laf etmem. İkimizinde alanları ve sosyal hayatı var. Bende 7/24 takılmayı seven birisi değilim zaten. Onu hiç bir zaman sıkmadım hatta dışarı çıksın diye kendim zorlarım bazen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…