Eşimin anlam veremediğim davranışları

pinkbloyd

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2013
16
3
Kızlar merhaba,

Bu aralar eşimde anlamadığım değişik haller var sizce ne yapmalıyım? Konuyu aşağıda anlatıyorum.

Bizim 3 gün sonra evlilik yıldönümümüz ve o gün bana mesaiye kalacağını söyledi ve istese mesaiye kalmama gibi bir durumu da var. Ben bir kaç hafta önce geçen sene o götürdü diye bu sene de ben bir kaç günlüğüne tatile götürdüm. Orda da zaten aramızda hiç birliktelik olmadı uykum geldi vs. dedi ve uyudu. Ama ben bunları söylediğimde ben seni çok seviyorum falan diyor. Birbirimize bu sene hediye almayalım dedik ama ben onu tatile götürdüğüm için açıkçası bişeyler beklerdim ama hiç birşey demedi bile (maddi olarak olmasına gerek yoktu). Geçen gün ben evde tek kaldığımda korktuğumu bile bile arkadaşlarıyla buluşup geç bir saatte geldi, ben film izleyelim dediğimde tamam dedi aradan bir saat geçmedi bile baktım uyuya kalmıştı. Daha çok yeni evliyiz ve bunları gerçekten yediremiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Kocanın yörüngesinden çık, git arkadaşlarınla gez. Üstüne başına bir şeyler al tak takıştır. Kuaföre git. Cafelerde ye iç kankalarınla. Yazmayı da kes aramayı da azalt. Bak ilgin azalınca koşa koşa nasıl geliyor

Yani çok abartı bir şeyler yok ama belki evlilik yıldönümüz için hazırlık yapmıştır size de mesaiye kalacağım demiştir. Sürpriz yapıyordur belki.

Kızlar şöyle ki ben evet hediye beklemedim ama geçen sene de böyle bir konuşma geçtiğinde ikimizde birbirimize sürpriz yapmıştık. İnsan bekliyor sonuçta yeni evliyiz daha. Ben onun mesaiye kalıcağını düşününce zaten kendim arkadaşlarımla plan yaptım, o yüzden bir sürpriz hazırlayacağını düşünmüyorum.

Belki mesaiye kalcam diyip supriz ayarliyordur
Hediye almayalim bu sene diyip sonra hediye beklemek de sacma
Maddi olmasina gerek yok diyorsunuz ama adam ne yapacak şiir falan mi yazmasini bekliyorsunuz?
Şiir falan yazmasını beklemiyorum tabiki ama en azından beni düşündüğünü belli ettiği bir mesaj bile atması benim için yeterliydi tatilde bile hiç bir güzel söz söylemedi bana

Erkekler biraz düz varlıklar. Hediye almayalım diye karar verdiyseniz, almaz yüksek ihtimalle. Çünkü öyle karar verdik diye düşünür :) biz kadınlar gibi düşünemiyorlar maalesef. Hediye bekliyorsanız keşke söyleseydiniz, minik bir şey muhakkak alırdı bence. Açıkça konuşmak, beklentileri dile getirmek gerekiyor. Aksi türlü gerek yok gibi düşünüyorlar.

Şiir falan yazmasını beklemiyorum tabiki ama en azından beni düşündüğünü belli ettiği bir mesaj bile atması benim için yeterliydi tatilde bile hiç bir güzel söz söylemedi bana
Iyi de 3 gun sonra yildonumu
Bekleyin belki guzel seyler soyleyecektir
Adam normalde romantik miydi? Sonradan mi guzel soz soylemez oldu? Siz soyluyor musunuz ona?

Gerçekten öyle çok düz varlıklar maalesef :) Biz yine öyle dememize rağmen bişeylere çabalıyoruz. Ben masraf etmesin diye öyle söylemiştim.

Iyi de 3 gun sonra yildonumu
Bekleyin belki guzel seyler soyleyecektir
Adam normalde romantik miydi? Sonradan mi guzel soz soylemez oldu? Siz soyluyor musunuz ona?
Normalde biz sevgiliyken inanılmaz romantik, güzel söz söyleyen birisiydi o yüzden bu hallerine çok şaşırıyorum zaten. Ben her zaman söylüyorum gün içerisinde ona mesajlar atıyorum gönlünü sürekli hoş ediyorum.

Gerçekten öyle çok düz varlıklar maalesef :) Biz yine öyle dememize rağmen bişeylere çabalıyoruz. Ben masraf etmesin diye öyle söylemiştim.
Masraf etmeyeceği hediyeyi buluyorlar. İlk zamanlar bende öyle düşünüyordum, çekiniyordum. Aaa baktım adam bunu ciddiye alıyor dedim ben küçükte olsa, bahçeden çiçekte koparıp getirsen bekliyorum. Gerçekten minnacıkta olsa bir şeyler almaya başladı o günden sonra.
Bir de erkekler evliliğin ilk zamanları aşırı salıyorlar kendilerini evlenmeden önce her gördüğünde iltifatlar eden adam aynı eve girince pat diye kesmişti. Dedim canikom o iş öyle olmaz, söylemezsen olmaz. Benim bunları duymam lazım. Ben biliyorsun diye düşündüm demişti onun için açık açık söylemek gerekiyor bunlara maalesef

Siz guzel sozler soyleyince ne diyor sagol canim mi?
Yani ne kadardir evlisiniz bilmiyorum ama adamin bi sorunu derdi yoksa ilgisinin boyle azalmasi kopruyu gecene kadar rol yaptigini gosteriyor

Bende söylüyorum bak böyle olmaz ben duymak istiyorum falan diye tamam diyo 1 hafta sonra yine aynısı oluyor valla napcağımı şaşırdım

Evlilik yıldönümü hadi neyse mesai falan diyelim de bomboş tatilde neden birliktelik olmaz ki hiç? Normalde nasıl cinsel hayatınız, anlatmak istemezseniz boşverin tabi

Evlilik yıldönümü hadi neyse mesai falan diyelim de bomboş tatilde neden birliktelik olmaz ki hiç? Normalde nasıl cinsel hayatınız, anlatmak istemezseniz boşverin tabi
Normalde normal yani olması gerektiği gibi. Tatilde ben yanaşıyorum tv izleyince uykum geliyor diyip uyudu

Yok çok şükür ne iş ne aile bir sıkıntısı yok
Anladım bi konuşun bakalım siz yine de, hislerinizi tartışmadan açık yüreklilikle konuşun bizim de yakında evlilik yıldönümümüz var eşim de nöbetçi o gün, ben de bir şey istemiyorum dedim ama insan tabi kapı çalsın bari bi çiçek gelsin istiyor sizi çok iyi anladım o yüzden, ama bence hislerinizi paylaşın vakit geçirme yakın olma iltifat gibi isteklerinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…