Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Caanaaan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2015
153
290
36
Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:

Haklisiniz ama bu sefer benden iyice sogumasindan korkuyorum esimi seviyorum ve kaybetmek istemiyorum ama o kadina ilgisi oldugu da asikar acaba yarin once tatli dille mi halletmeye calissam? Ya da direkt sert mi konusayim

üzülerek söylüyorum ki siz de epey farkındasınız eşinizin o kadına ilgisinin olduğunu.emin olmak için burada soruyorsunuz:KK43: eşinizi karşınıza alıp tabiki arkadaşlarınla görüş ama rahatsız oluyorum bu durumdan dozunu kaçırma deyin.hatta benimde aynı yakınlıkta arkadaşlarım olsa ne hissederdin falan deyin.şuan çok kritik bir süreç yeni davranışları değişmeye başlamış çünkü.
birde sakın tartışarak konuya girmeyin üste çıkıp sizi haksız ilan eder.

ayşesi senden önce hayatında olabilir ama hayatının geri kalanını seninle geçirecek, arkadaslikta biyere kadar yani ! sizi uzmek istemem ama hislerimi söylüyorum; bu adam ilgi duymaya başlamış o kadına, sizi bırakıp onunla fisildasmasi (kırk senelik arkadaşı da olsa bunu eşine yapmamalı) sonrası malum kiyaslamalari hiic hoş değil. eşinizle iletisiminiz aşırı mesafeli yani daha bu hissettiklerinizi onunla paylaşmaya cesaretiniz yok, 2.5 yıl nasıl evli kalabildiniz pes!

ha buarada siz nekadar iyi niyetli olursanız olun, hiçbir zaman karşı tarafın ne hissettigini bilemezsiniz.. lütfen gözünüzü dört açın ve en önemlisi esinizden hicbirseylerinizi saklamayin, her ne düşünüyorsanız o an söyleyin ve rahatlayin ki sonradan kendinizi uzmeyesiniz...

Telefonuna goz atmam gerekecek o halde? Evet cocuk isi su an cok riskli calkantida olan bi iliskide mumkun degil :KK43:

ayşesi senden önce hayatında olabilir ama hayatının geri kalanını seninle geçirecek, arkadaslikta biyere kadar yani ! sizi uzmek istemem ama hislerimi söylüyorum; bu adam ilgi duymaya başlamış o kadına, sizi bırakıp onunla fisildasmasi (kırk senelik arkadaşı da olsa bunu eşine yapmamalı) sonrası malum kiyaslamalari hiic hoş değil. eşinizle iletisiminiz aşırı mesafeli yani daha bu hissettiklerinizi onunla paylaşmaya cesaretiniz yok, 2.5 yıl nasıl evli kalabildiniz pes!

ha buarada siz nekadar iyi niyetli olursanız olun, hiçbir zaman karşı tarafın ne hissettigini bilemezsiniz.. lütfen gözünüzü dört açın ve en önemlisi esinizden hicbirseylerinizi saklamayin, her ne düşünüyorsanız o an söyleyin ve rahatlayin ki sonradan kendinizi uzmeyesiniz...

Hayir cogu seyi esimle acik acik konusurum ama bu konuda tereddut ediyorum cunku net bir sey yok elimde ama haklisiniz en kisa zamanda hatta yarin konusucam bu konuyu

üzülerek söylüyorum ki siz de epey farkındasınız eşinizin o kadına ilgisinin olduğunu.emin olmak için burada soruyorsunuz:KK43: eşinizi karşınıza alıp tabiki arkadaşlarınla görüş ama rahatsız oluyorum bu durumdan dozunu kaçırma deyin.hatta benimde aynı yakınlıkta arkadaşlarım olsa ne hissederdin falan deyin.şuan çok kritik bir süreç yeni davranışları değişmeye başlamış çünkü.
birde sakın tartışarak konuya girmeyin üste çıkıp sizi haksız ilan eder.

Evet maaalesef davranislari cok degisti dediginiz gibi farkindayim cogu seyin ama sizden fikir almak istedim cunku sahiden ne yapacagimj bilmiyorum su an evliligim tehlikede resmen

Telefonuna goz atmam gerekecek o halde? Evet cocuk isi su an cok riskli calkantida olan bi iliskide mumkun degil :KK43:
Emin olun en doğru karar bu. Size asla hemen kestirip atın demiyorum ama eşinizi takibe alın. Aralarında nasıl bi ilişki var öğrenmeye çalışın.

Öncelikle tekrar işe başlayın yarının ne getireceği belli olmaz.çocuk yapmayı ertelediğiniz iyi olmuş.bir süre gözlemleyin ama belli etmeyin.genelde bu gibi durumlarda kadınlar hislerinde pek yanılmaz.sessizce gözlemleyin ki şüphenizden emin olmadan bir şey söylerseniz sizi haksız çıkarır siz de vicdan yaparsınız.
Dekorasyondan ne anlar dediği noktada açık açık bundan duyduğunuz rahatsızlığı uygun dille belirtseydiniz keşke.

Ben konuşmadan önce emin ol derim...konusursan uyanır ve delil bırakmaz...
bi şekilde ne konuştuklarını öğren. ..
mesela onlar konuşmaya başlayınca özellikle yalnız bırak..markete vs git...ve telefonunu evde bırak, tabi ses kaydediciyi açık bırakarak...

Ben olsam Ayşe ile samimi olurdum bu sayede Ayşe'nin her olduğu ortamda olur onların başbaşa olmalarını mahal vermezdim Ayşe ile arada başbaşa görüşür eşimin beni nekadar sevdiğini çok mutlu olduğumuzu laf aralarında belirtirdim erkekler başka kadınlar Tarafından beğenilmeyi bi halt sanıyorlar olayı kadın kadına çözmeni tavsiye ederim

Emin olun en doğru karar bu. Size asla hemen kestirip atın demiyorum ama eşinizi takibe alın. Aralarında nasıl bi ilişki var öğrenmeye çalışın.
Haklisiniz ama bi yandan da elimi cabuk tutmam gerek cunku zaman aleyhime isliyo su am cidden ama elimde somut bi sey olmadan konusunca ne diyecek bilemiyorum burada anlattigim gibi ona acacagim konuyu

Evet maaalesef davranislari cok degisti dediginiz gibi farkindayim cogu seyin ama sizden fikir almak istedim cunku sahiden ne yapacagimj bilmiyorum su an evliligim tehlikede resmen

gözünüzü korkutmak istemem ama üniversitede çok nadir sağlam dostluklar oluyor ve çoğu da hep dallas hıkayesı modunda .hep birbirinden hoşlanıp açılamayanlar yada bir süre çıkıp sonra ayrıldığı halde arkadaşlığına devam edenler falan çok var.belkide esiniz eskıden o bayandan hoşlandı acılamadı.smdı fırsat gectı elıne yada kadından o ısıgı aldı bılemeyız.ben yokken gorusmenı saatlerce telefonda gorusmenı ıstemıyorum diyebilirsiniz.sert yapmadan da bilmiyorum eşiniz ne kadar sizi haklı bulup peki der :KK64::KK64::KK64:

X