Eşimin ailesine karşı tutumum problem

Yani silmişim kelimeyi düzeltirken 2 düğün oldu . Onların ordaki takılar ve aile takıları kv deydi .bizim tanıdıklarımız olup Ordan düğüne katılan ve kendi anne babamın orda taktıkları takıları verdi sadece

Geri kalan takıları vermediler mi? Herkesin fikri kendine tabi, benim param çok kıymetli, ben olsam daha selam bile vermem

Geri kalan takıları vermediler mi? Herkesin fikri kendine tabi, benim param çok kıymetli, ben olsam daha selam bile vermem
6 ay sonra verdi ev alacaz diye. Yaa açıkça burası eksik kaldı vermeme sebebi şu oldu bu aile evlenmeden önce eşime geline takçaamızı sana verelim ev al evlendikten sonra mallar ikiye bölünüyor demiş sonra hak isteyemez .Ben bu lafa çok taktım eşim şakasına dediler dese de ben bunu kafamda büyüttüm ben de dedim ki madem eşimin hiç bir katkısı yok kendi birikimim ailemin katkısı ve tüm takılarda benim, şerh koydurucam boşanırsak ev benimdir diye buna çok kızdı kv o sebeple vermedi

Yani o takıları bozacak o anda evi alacak borç çekecek birlkte ödiycez ama boşanırsak ben hak iddaa edemiycem böyle bişey

E nihayetinde siz kendi paranız ve ailenizin parasıyla eşinize ev aldınız yani

Konu birşekilde altına şuna buna geldi ama ben yine de evi aldım şerh te koydurmadım . Eşim bu konuda bana güven verdi . Nasıl güven verdiği konusu da çok uzun ama yani bunlar benim artık unutup geçtiğim şeyler bundan sonra biz ailesiyle çok aynı sofraya oturduk kalktık eklemeler çok oldu üstüne . Benim için son damla da aşıldı ve geri dönüşü çok zor o sebeple kafam gelecek konusunda endişeli

Anne babanız ve siz eşinize hizmet etmek için doğmuşsunuz. Ne adammış beee

Aynen eşim iyi ama çevresi kötü. Oğlan oğlan dediğiniz kazık kadar adam. Anasıyla babasıyla geçmişte olan para alışverişinden kendi rahatsız olmuyorken size ne? Kendi de isteyebilirdi değil mi, sizi mi beklemiş? Demek ki bekarken ailesine verdiği para maaş eşinizi rahatsız etmiyor. Milletin uykusuna evine eşya yenilemesine bile karışıyorsunuz, hakkınız var mı? Sizin babanız riske girip hiç bir işte dikiş tutturamayan adama kredi çekiyor diye herkes yapmak zorunda mı? Babam şöyle babam böyle, çok mu doğru yapıyor babanız? İşten atıldım napim gidim anamla çekirdek çitliyim, hem de 1 milyon TL me çökmüş anamla. Niye dememiş bir miktar geri verin, ne olacağım belli değil kenarda biraz param dursun diye? Kendi kızlarına bir sürü şart koşmuşlar, kız evi naz evi demişler ama size gelince yok, niye? Biliyorum da yazmayayım niyesini.

Benim babam 4 çocuğuyla işsiz kalınca pazarda el bezi sattı, hayal meyal hatırlıyorum, pazar tezgahında fotoğraflarımız var. Kocanız ne nazlı adammış birileri iş kurmadan çalışamıyor. Elli tane mazeret sıralamışsınız. Askeriyeden atıldı işi maaşı gitti, iş kurdu pandemi oldu, anası parasını yemeseydi 1 milyon TL si olurdu... yedirmeseydi değil mi? Dikiş tutturamayan derken bunu kastediyoruz. İşim gücüm oturdu, belki biriyle tanışır evlenirim kenara üç beş koyup yatırım falan yapayım dememiş. İstediğinizi yazın istediğiniz kadar allayıp pullayın işinde başarılı deyin, kocanız güvenilmez beraber yola çıkılmaz biri. Çocuk yapın veya yapmayın haddim değil laf söylemek karışmak. Ama olur da yaparsanız buraya gelip konu açacağınıza adım gibi eminim.

Çocuk için acele etmeyin

Olayı ne güzel özetlemişsiniz.

Bir de şöyle bir şey var, genelde bir kuruma bağlı çalışamayanlar ( sıkıya gelemeyenler ) hemen bir iş kurma peşine düşerler, hiç anlamadıkları sektörlere girerler. Kaç senelik esnaflar bile kapıyor dükkanlarını şimdi avm ler var online alışveriş diye bir şey var. Bir tanıdığımız hiçbir işte tutunamadığı için kendine belli aralıklarla dükkan açıp açıp duruyordu, hepsini de batırdı.

Babanıza helal olsun, ellerinden öpüyorum.

Aslında buna canı çok sıkıldı onların farkında olmaları gerektiğini düşünüyor ben onlara size para verdim şimdi bana verin diyemem diyor yoksa babam bir daha yüzüme bakmaz diyor bunu da kv söylüyor. Karına bize yardım ettiğini söylediğini bilse baban o evi satar bir daha da yüzüne bakmaz diyor. Eşimle bu yüzden çok tartıştık nasıl diyim ailesine asla laf edemeyen biri . Annesi üzülse ki hemen gözleri sulanır annem çok hassas onu benim için üzme der hep. Bu özelliği beni çok soğuttu evlilik sürecindeki fikir değişiklikleri de. çok kez kavga ettik ve ne zaman düşünsem bunları bitirmeliydin diye kızıyorum kendime .Yani şuan sizin bana kızdığınız gibi kendime çok kızdım ve hala kızıyorum. Terapi aldım uzaklaşman lazım dedi uzaktayız ayda bir de olsa annesi aradığında benim geri dönmeyişim sorun oluyor . En son öğretmenler gününde bana hediye almak istediğini söyledi ben de istemedğimi herşwyimin olduğunu söyledim kırılmış bu olay oldu eşim kızdı annesini saymadığımı her konuda haklıymışım ama artık unutmaö gerekiyormuş kabul etmeliymişim heves etmiş vs.o günden beri konuşmuyorum telefonla ama aramamam zaman zaman sorun oluyor eşimin annesi bu kadar kötü olmamam gerekir diyorum böyle olsun da istemiyorum ama çok soğudu içim elim telefona gitmiyor

Burda son paragrafınıza düzeltme getirmek isterim . Evlendiğimizde fabrikada birim müdürüydü ve işi çok sağlamdı işi oturduğu için ve 2 yıl daha bu pozisyonda çalışıp cvsini tamamlaması için onun bulunduğu yere gel git yaptım . Yani o da ailesi de işini sağlam buluyorlardı . Bir anda fabrika ortakları afrikaya yöneldiler ve fabrikayı satmaya karar verdiler tüm beyaz yaka işten çıkarıldı tazminatlarıyla . Eşim bulunduğu yerde 3 gün içinde yeni bir iş buldu maaşı daha da iyi olan fakat benim istanbula 4 saat gidip gelmemin sebebi onun işinin garantisi ve o pozisyonda cv kazanması içindi o yüzden başka bir işe girmedi biz biraz bekledik burda birlkte hareket ettik o düşünme aşamasındayken babamın fikri devreye girdi yani işsiz gezdi iş beğenmedi de babam iş kurunca geldi diye birşey yok.

Hanımefendi ailesi yardım edecek olsa eşiniz sizden bu konuda fikir bile almazdı neyini anlamıyorsunuz, öyle iğne ile iplik ile kurtulabileceğiniz durumda olmazdınız şimdi. Aile yarıştırmayı bi bırakın da şeyi düşünün, bu adam ilerde güçlenir aileme tamah etmeyecek duruma gelirse bu günlerimi arar mıyım.

Olmayacak bir işi oldurmaya çalışınca böyle oluyor işte. Kavga dövüş halindeyken hadi evlenelim kopamıyoruz mantığı(!) beni benden alıyor

Öff anasının nazlı piremsesi, böyle erkek mi olur ya. Neyi oldurmaya çalıştığınızın farkında değilsiniz.

Şuan baktığınız noktayı anladım . Ben de düşündüm bunu işini kurarken bir destek gördü ve ailesini ben eleştiriyorum. eskiden kızardı artık ses çıkarmıyor ve beni haklı buluyor . Bu gerçekten böyle mi diyorum işini tamamen istediği duruma getirirse yine ailem öyle şöyle diye tutturacak mı diyorum . Başlarda herşeye rest çeken ailesi de şuan sessizliğe gömüldüler ve bana çok farklı davranıyorlar babası mesela aşırı soğuk hiç konuşmaz ve hep sert bakar çok kibirli bir insan yani çevresi tarafından da pek sevilmiyor bu görünüşünden dolayı .ama sürekli muhabbet açmaya çalışıyor ( küçük örnek. Bir gün babasıyla markette kasada karşılaştık deterjan vs almış önce onun ödemesi var bizde arkadayız 50 tl lik tavuk almışız ayrı ayrı hesap ödettirdi yani yanlış anlamayın sürekli para mevzusu dönüyor ama ben baba olarak utanır öderdim üç kuruşluk tavuk bana çok itici gelmişti orda başımdan aşağıya kaynar su dökülmüştü ) aynı adam bana geçtiğimiz kadınlar gününde kurutma makinesi aldı o zaman evime gelmişlerdi . Yani diyorum ki bunlar şimdi mahçup hareketler sergileyip telafi etmeye çalışıyorlar ne değişti diyorum samimi bulmuyorum eşim işini sağlamlaştırıp güçlendi mi nasıl ortaya çıkacaklar eşim ne karşılık verecek beni tınlar mı ailemi görür mü bunları düşündüm. Ailem de ailesine iyi bakmıyor başta aileme karşı çok kibirli davrandılar çünkü ve dediğim gibi bana ters gelen bir çok şey onlara da ters ve şahit oldular . Bunu düşündüğüm oldu ama şuan sizin bu yorumunuz beni daha da düşündürüyor .

Olmayacak bir işi oldurmaya çalışınca böyle oluyor işte. Kavga dövüş halindeyken hadi evlenelim kopamıyoruz mantığı(!) beni benden alıyor
Kesinlikle çok yanlış bile bile lades oldu benimki hiçbir mecburiyetim yokken kopamadım. yani bu durum nasıl birşey inanın anlatamıyorum çünkü mantığı yok kelime yok . Akıl tutulması

Kesinlikle çok yanlış bile bile lades oldu benimki hiçbir mecburiyetim yokken kopamadım. yani bu durum nasıl birşey inanın anlatamıyorum çünkü mantığı yok kelime yok . Akıl tutulması
Kabus gibi günler yaşarken evlenmiş olmama inanamıyordum uyuyup bunun rüya olmasını istediğim çok zaman oldu.o sıralar büyü var mı diye de baktırdım olsa inanın sevinirdim ama yok .

Kabus gibi günler yaşarken evlenmiş olmama inanamıyordum uyuyup bunun rüya olmasını istediğim çok zaman oldu.o sıralar büyü var mı diye de baktırdım olsa inanın sevinirdim ama yok .
Bir de evliliğim yangından mal kaçırır gibi oldu isteme 1 ay sonra nişan sonra 1 ay sonra düğün . Şuurum gitmiş gibiydi kavgalardan gürültüden çok bunalmıştım bir an önce sakin ve huzurlu kısma geçmek istedim ama no . Hesapta olmayan bu iş durumu çok yıpratıcı oldu bir de ailesiyle 5 dk mesafede olmak sürekli gidip gelmek .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…