Eşimin ailesi

Derenkaraca

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
970
402
Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım

Her gün arasalar sürekli arıyorlar özelimiz kalmadı diye söylenirsiniz, 2-3 günde bir arasalar aramıyorlar diye söylenirsiniz. Gayet normal bir aralık haftada 2 aramak.

Bir otobüs bileti kaç lira siz biliyor musunuz? Senede bir bile gidemiyor insanlar çoğu zaman. Alın biletlerini gelmezlerse o zaman söylenirsiniz.

Her gün arasalar sürekli arıyorlar özelimiz kalmadı diye söylenirsiniz, 2-3 günde bir arasalar aramıyorlar diye söylenirsiniz. Gayet normal bir aralık haftada 2 aramak.

Bir otobüs bileti kaç lira siz biliyor musunuz? Senede bir bile gidemiyor insanlar çoğu zaman. Alın biletlerini gelmezlerse o zaman söylenirsiniz.
Bilmiyorum size göre normal olabilir bana göre normal değil sürekli aramalarından rahatsız olacak olsam zaten işime gelir aramamaları değil mi
Otobüs bileti alırız zaten gelmek istese ki maddi durumları çok çok iyi bize göre ayrıca
Sürekli gelin diye aradıgımda aman yok gelemem ben uzak deyip geçiştiriyor ben nasıl ona bilet alayım gelsin diye

Çok arasa laf, az arasa laf. Bırakın aramazlarsa aramasınlar hiç mi derdiniz yok buna takıldınız
Evet takıldım kızım açısından artık herseyin farkında arkadaşları var babaanneleri arıyor o da bana soruyor benim Babannem aramadı mı diye bende ne diyeceğimi bilmiyorum.

Neyine tepki koyacaksıniz ? Herkes evinde mutlu olsun işte. Sen git eşin gidemiyorsa çok çocuğun dede nene görsün istiyorsan?
Ben niye gideyim eşimi bırakıp ikiside emekli hiç bir işleri yok ve yaşadıkları şehirde akrabaları bile yok bağlayıcı hiç bişeyleri yok yani gelmemeleri için sorun çocuğun dede nene görmesi değil zaten sorun onların çocuğa ilgisiz olmaları

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
Bence görüşme sıklığınız gayet makul. Eşinizin ailesi belkide sizi bunaltmak istemiyor. Çok istiyorsanız siz gidin. Gitmenize birşey demezler herhalde

Sizin nasıl ki gitmeye fırsatınız olmuyorsa belki onların da zaman ya da para konusunda imkanları, fırsatları olmuyordur. Sürekli gelseler bu gerçekten hoşunuza gidecek mi? Sizin aileniz ne sıklıkla geliyor torunlarını görmeye? Kendi hayatınıza odaklanın bence.

Sizin nasıl ki gitmeye fırsatınız olmuyorsa belki onların da zaman ya da para konusunda imkanları, fırsatları olmuyordur. Sürekli gelseler bu gerçekten hoşunuza gidecek mi? Sizin aileniz ne sıklıkla geliyor torunlarını görmeye? Kendi hayatınıza odaklanın bence.
Benim ailem sürekli geliyor
Para imkan konusunu ben zaten düşünüyorum öyle bir durum olsa sorun etmem maddi durumları çok iyi ikiside emekli yaşadıkları şehirde akrabaları bile yok

Evet takıldım kızım açısından artık herseyin farkında arkadaşları var babaanneleri arıyor o da bana soruyor benim Babannem aramadı mı diye bende ne diyeceğimi bilmiyorum.
Herkesin akrabalari yakinda degiller bazilari da uzakta
senin babaannen deden de uzaktalar canim uzak yoldan da hep gelemiyorlar diye aciklayin sizde
zorla torun sevgisi asilayamayacaginiza gore

Insanlari sevmeye zorlayamazsiniz. Sahsen cocuklarim.etrafinda samimi olmayan akraba istemem. Önemli olan günlük hayatda güvenecegi insanlarin olmasi. Kuzenlerim mesela ortada yok, ama cocuklarimin kapi gibi enistem var. Her zaman onlarin yaninda. Hersey kan ile olmuyor her zaman

Merhaba arkadaşlar
Bu site sizin gibi düşünen gelinlere alışık değil. Hemen tepki gösteriyorlar. 😄

2.5 yaşındaki çocuğu geçiştiremiyorsanız sorun sizde. çocuk sorunca arayın o zaman elinize mi yapışıyor telefon siz arayınca.

Benim ailem sürekli geliyor
Para imkan konusunu ben zaten düşünüyorum öyle bir durum olsa sorun etmem maddi durumları çok iyi ikiside emekli yaşadıkları şehirde akrabaları bile yok
Yaşlı insanların kendilerine ait bir dünyaları oluyor. Tavır koymayın bence. Ölümlü dünya. Yarın bir gün bir şey olursa üzülürsünüz. Boşverin siz. Kendi mutluluğunuza odaklanın.

X