EŞİMİN AİLESİ

ben de o konuda pasif kaldım ilk zamanlar işte. sanki ağzım bağlandı dilim tutuldu. cevap veremiyordum hiç ya. ilginç bir şekilde hep sustum. sustum.. hala da patlamadım. sessizce uzaklaşmak sizce mantıklı mı ? bir de hepsi gücünü birleştirdi şimdi herkes tavırlı beni yok sayıyor resmen. ama beni kimse dinlemedi henüz. ben hep sustum hala susuyorum. :KK43:
E ben ne anlatıyorum siz susarsanız onlar da size yüklenmeye devam eder.şöyle bir düşünüyorum da eşim in bütün sülalesi toplansa kimse benimle başedemez😅Güçlü olun kimsenin sizi ezmesine izin vermeyin yoksa hep üzülürsünüz.

Kuzu sen oyun hamuru musun ? Neden elin kadını için şekilden şekile giriyorsun ? Özlem nasıldır diye sormadım anne ( isim + teyze daha iyi aslında :KK53: ) sen de bir değisiksin diyeceksin. Sen de bir sorun yok. Soğuk olabilirsin , sırıtkan da olabilirsin. Kadın sana kulp takmaya yer arıyor. Baştan kibirli olsaydın zaten hazır olda dururdu yanında. Öyle olmak lazım böyle insanlara.
ya canım işte ne bileyim toyluk yeni evliyim bilmiyorum bu ilişkileri. dikiş tutturmaya çalıştım. anlamaya çalıştım ama kendim olmaktan çok onun istediği gibi olmaya çalıştım. doğru mu değil tabi ama ne bileyim işte :KK43:

Yerinizde olsam şu cumleyi kurar bi dahada asla bu konuyu acmazdim."anne hep diyorsun ya sen aile nedir bilmiyorsun diye,cok sukur ki biliyorum ve ailenin ne demek oldugunu senin yaninda ogrenmedim.eger ogrenmis olsaydim kv lerin surekli gelinlerinin kalbini kirmak icin onlari aileleriyle vurduklarini ailede olmasi gerken bisey oldugunu zannederdim".aynen boyle soyleyin kirilirsa kirilsin az bile ona.

E ben ne anlatıyorum siz susarsanız onlar da size yüklenmeye devam eder.şöyle bir düşünüyorum da eşim in bütün sülalesi toplansa kimse benimle başedemez😅Güçlü olun kimsenin sizi ezmesine izin vermeyin yoksa hep üzülürsünüz.
ama benimle iletişim kurulmuyor ki hiç. artık ben de bombaları patlatmayı düşünüyorum ama elimde sosyal medya dışında bir silah yok :) bir kanıtta yok. ya ben de öyle olmak istiyorum. azıcık yırtık olsaydım bunlar olmazdı. ama beceremedim öğretin bana bunu :)

ya canım işte ne bileyim toyluk yeni evliyim bilmiyorum bu ilişkileri. dikiş tutturmaya çalıştım. anlamaya çalıştım ama kendim olmaktan çok onun istediği gibi olmaya çalıştım. doğru mu değil tabi ama ne bileyim işte :KK43:
Tamam o toyluk gitti. Artik sınır çizme vakti. Eşinde annemle kötü oldun diye sana tavır yapacak biri değilse yap gitsin.

Yerinizde olsam şu cumleyi kurar bi dahada asla bu konuyu acmazdim."anne hep diyorsun ya sen aile nedir bilmiyorsun diye,cok sukur ki biliyorum ve ailenin ne demek oldugunu senin yaninda ogrenmedim.eger ogrenmis olsaydim kv lerin surekli gelinlerinin kalbini kirmak icin onlari aileleriyle vurduklarini ailede olmasi gerken bisey oldugunu zannederdim".aynen boyle soyleyin kirilirsa kirilsin az bile ona.
evet bir bomba daha verdiniz bana teşekkür ederim bunuda söylicem. kendimi savaşa hazırlanan bi asker gibi hissediyorum şu an :) sayenizde iyi hissediyorum gerçekten herkese teşekkür ederim. bir tane bile kırıcı yorum yapılmaması beni çoook mutlu etti

"Bir daha ailem hakkinda ileri geri konusmayin. Aileme yapilan saygisizligi kendime yapilmis sayarim, ona göre de bundan sonra davranirim" diyeceksiniz net. Öyle kiramam edemem felan gecin bunlari. Gerekmedigi sürece ne evinw gidin nede görüsün. Esiniz de biraz omurga göstersin bu konuda. Bizim eslerimiz hakkinda kimse konusamiyorsa bu bizim durusumuzla da ilgili birsey

Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede biz altlı üstlü oturuyoruz kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

telefonda aynen şu cümleleri duydum net bir şekilde hem de...
diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana mesaj attı sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

aynı sözleri eşimin abisinden de duymuşluğum var.
bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra cevap vermedi, beklemiyordu çünkü benden bunu...
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,
sanki ben ağaç kabuğundan çıkmışım gibi.
ben de gayet güzel kalabalık bir ailede büyüdüm bu arada.

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...
diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43:

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..

ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Oyle uzuldum ki.. anne baba ayriligi sadece sizi ilgilendirir. Bununla hassas noktanizi bilip buna yüklenmek ne ayıp ne kırıcı.. cevap verin gercekten..sakin susmayın. Yazik degil mi size

"Bir daha ailem hakkinda ileri geri konusmayin. Aileme yapilan saygisizligi kendime yapilmis sayarim, ona göre de bundan sonra davranirim" diyeceksiniz net. Öyle kiramam edemem felan gecin bunlari. Gerekmedigi sürece ne evinw gidin nede görüsün. Esiniz de biraz omurga göstersin bu konuda. Bizim eslerimiz hakkinda kimse konusamiyorsa bu bizim durusumuzla da ilgili birsey

Gerek yok bence yüzyüze daha etkili olur. 🤭
tmm canım :)

Oyle uzuldum ki.. anne baba ayriligi sadece sizi ilgilendirir. Bununla hassas noktanizi bilip buna yüklenmek ne ayıp ne kırıcı.. cevap verin gercekten..sakin susmayın. Yazik degil mi size
zamanında cevap veremedim. şimdi olaylar soğudu gitti. araya küslük girdi ama şimdi de yine ben kötüyüm görüşmüyorum dye.ama kimse kendine biz ne yaptık demiyor :KK43:

Bakın eşiniz çocuk değil. İlkinde neyse ama bunda artniyet olduğunu anlaması gerek. Eşinize bu konunun sizi fazlaca rahatsız ettiğini ailenizle olan sorunların sadece sizi ilgilendirdiğini bu konuda şakada olsa kimseden bir söz duymak istemediğinizi söyleyin. Bu olayı eşiniz çözmesi gerek. Net olursa kimse tek kelime edemez.Ama sizce eşiniz bu konuda bahsettiğim kadar net olabilir mi? Bu kadar pasif olduğunuz sürece bu kv sizi çok hırpalar. Üzüldüm sizin adınıza
eşimin en büyük tavrı onlarla görüşmeyi kesiyor önemli bir şey olmadıkça aramıyor gitmiyor. ama işe yarıyor mu ? hayır.. ben dolduruyo oluyorum. :KK43:

Ailenle ilgili me derse desin basit bir cevap hazirla ve onu soyle yani o an dusunmek zorunda kalma .hatta onla gorusecegin zaman icinden 10 kere 40 kere tekrar et oyle git .ornek olarak
- ailemi kariştirmayin
-ailemden sizi ne
-ailemi agziniza almayin gibi

Ailenle ilgili me derse desin basit bir cevap hazirla ve onu soyle yani o an dusunmek zorunda kalma .hatta onla gorusecegin zaman icinden 10 kere 40 kere tekrar et oyle git .ornek olarak
- ailemi kariştirmayin
-ailemden sizi ne
-ailemi agziniza almayin gibi
beni kendimi savunacak bir zaman bırakmıyorki kadın öyle bi sıkıştırıyor ki araya bu lafları.sonra hemen başka konuya geçiyor. diyeceğini diyor. hızlıca bana cevap bırakmadan başka konuya geçiyor..ben orda bozulup kaldığımla kalıyorum

Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

telefonda aynen şu cümleleri duydum net bir şekilde hem de...
diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana hemen sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

aynı sözleri eşimin abisinden de duymuşluğum var.
bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra cevap vermedi, beklemiyordu çünkü benden bunu...
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,
sanki ben ağaç kabuğundan çıkmışım gibi.
ben de gayet güzel kalabalık bir ailede büyüdüm bu arada.

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...
diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43:

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..

ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Kv çok terbiyesiz sakın karşısında sessiz kalma , bir daha aile konusu açarsan görüşmem de , susarsan çok üstüne gelir , benim de annem babam ayrılmıştı, annem vefat etti benim k.peder bununla alakalı beni tehtit edercesine anne baba olmazsa o kişi evlilikte akıllı olacak çünkü gideceği yer yok vb konuştu, hemen hepsini payladim kıyameti kopardım, daha da adam yanimda konuşamıyor, sussaydım yüz bulurdu

benim burdan içim gitti böyle hor görülmenize. nefret ederim insanların zayıf hassas yönlerinden ezilmeye çalışılmasından.
eşin adam olsaydı seni gerçekten sevseydi dünyayı karşısına alır sana bunu hissettirmelerine izin vermezdi
bu sadece buraya anlatabildiğim bir de. çok afişe etmeyeyim diye sadeleştirdim konuyu inanın.. eşim güya eskisi gibi olmayarak onlara karşı, onları böyle cezalandırıyor. ben de anlatıyorum doğru yöntem bu değil diye. sen merak etme diyor. o iş ben de diyor. ama konuşmamak dışında hiçbir şey yapmıyor. eşimin pasifliği bu da işte. ama böylede olunca şartlar eşitleniyor biz küstük oluyoruz. onlara güç doğuyor. hak doğuyor. ama annesinin yaptıkları bulut oldu gitti.

Kv çok terbiyesiz sakın karşısında sessiz kalma , bir daha aile konusu açarsan görüşmem de , susarsan çok üstüne gelir , benim de annem babam ayrılmıştı, annem vefat etti benim k.peder bununla alakalı beni tehtit edercesine anne baba olmazsa o kişi evlilikte akıllı olacak çünkü gideceği yer yok vb konuştu, hemen hepsini payladim kıyameti kopardım, daha da adam yanimda konuşamıyor, sussaydım yüz bulurdu
aynı şeyi yaşadım canım. gideceğim yer yok olarak görülüyor. (gerçekten de yok) :) ama bunu iliklerimize kadar hissettirmeseler ne kaybederler acaba

beni kendimi savunacak bir zaman bırakmıyorki kadın öyle bi sıkıştırıyor ki araya bu lafları.sonra hemen başka konuya geçiyor. diyeceğini diyor. hızlıca bana cevap bırakmadan başka konuya geçiyor..ben orda bozulup kaldığımla kalıyorum
ozman baska konuya geciyorsa cumleye soyle basla
Az once soyle bisey dediniz lutfen ailemi karistirmayin
Yarim saat once soyle bisey dediniz ...
Dun aksam soyle bisey dediniz ...
Diye basla sonrada ilk yazdigim cumlelerden birini kur isterse ustune 10 konu degistirsin farketmez boyle baslarsan abes durmaz
Bide bu cumleleri kurarken sakın cümleye anne falan diye baslama direkt sizli bizli soyle benim yazdigim gibi cunku kilit noktasi burasi bak gor ondan sonra .ama desigim gibi cumleleri pat diye ve ozguvwnli soyleywbilmwk icin icinden goruameden once 30 40 kere tekrat et laf ettigi an dusunmeden ozguvenle cevap verirsin bu sayede buda acayip etkili olur

X