Eşimin ailesi ve bana karsi tavirlari?

Öyle degil. Kendiside küstu babasiyla konismuyodu yillardir. Cenaze baska ulkeye gidicekti ve ta kac gun sonra oldu. Bizim yapicagmiz bisey yoktu. Esim 3 gun bekledi memlekette cenaze icin. Bize hersey bitip öyle haber verebilirlerdi

Bu güzide düşüncelerinizi, eşinizle ve anne babanız hayattaysa kendileriyle de muhakkak paylaşın. Düşüncelerinizi bilmek onların da hakkı.

Bir görümce oldugunuz için size başka soru sormak istedim. Erkek kardeşiniz ve gelinin harcamaları, alıp sattikları, gezmeleri vs size batar mı ? Yani bu tarz şeyleri kıskanıp sonra babanıza annenize dile getirir misiniz? Böyle kıyaslara girer misiniz? Bizimkiler tam olarak öyle de. Eşimle babasınin işleri ortak bu arada

Dil problemi falan yazdınız, nerelisiniz? Biraz Kıbrıs kokusu aldım. Amcamın çocukları da aşağı yukarı sizin kafada. Ben onları numune sanıyordum ama tek değillermiş.

Yok asla yaptıkları hiç birşey beni yada annemleri ilgilendirmez. Karışmayız.bBabam kardeşime iş kurdu. Dört sene kira desteği verdi. Hiç birşey deme haddini göstermedik ne ben kız kardeşim. Buna rağmen erkek kardeşim gelip bana para verin diyince annem a harcayın, az gezin o zaman banane dedi. Senin karın marka giyinip gezecek diye size para vermem dedi. Kibarca kapıyı gösterdi.

Ama bizim gelinin şöyle bir problemi var. Ailemi aramaz sormaz, hasta olsak, ameliyat olsak umursamaz. Hastalık derken mesela kızım kanser oldu. Biz bunun hesabını yapmazken o annemlerde yediğim yemeğin, çocuklarıma alınan hediyenin hesabını yapmaya başladı. Ağzının payını aldı.

Bana gelip arkadaşımın kayınvalidesi para verdi babyshower yaptı. X in KV telefon aldı, y nın KV bilezik aldı tarzı saçma sapan konuşmalar yapınca ağzının payını verdim.

Bizim gelin lüksü sever. Kardeşimin parası yetmediği zaman bu eksiği annem ve babamdan bekliyor. Bizimkilerde avuç yalatıyor.

Geçen yaz bahçede otururken geldiler. Biz aramadik. Bir okul öncesi eğitim kurumu ile görüşmüşler bahçeye " dedeeeeesi torunun için okul baktık" diye geldi babam duymazdan geldi. Yok şöyle güzelmiş,böyle harikaymis. Yeğenimin kesinlile okula ihtiyaçı varmıs. Kurum psikoloğu demiş. (Sanki gerek yok deme ihtimali var kurum çalışanının)

Bu tarz istekleri sinir bozucu oluyor. Benim kızım 3.5 yaşında kanser oldu. İkizlerim yeni doğmuştu. Aynı sokakta otuyorduk bir bardak su vermedi. Şimdi hamile bizden ilgi bekliyor. Aradım açmadı, annemi 3. De açtı. Bizde annemle yazlığa geldik. Gidince kesin erkek kardeşim gelip sitem edecek. İnşallah eder ağzıma geleni sayacağım artık. Çok bunaltılar.

Bizim gelin gerçekten normal bir insan gibi tepkileri yok. O bana karışıp alanıma girmezse, annemi babamı üzmezse benim için ne yaptıklarının bir önemi yok. Ama kendi alanını ve kök ailemi elin deli kızına yedirmem.

Ayyyy bende bir gelin- görümce konusu açsam mi

Çok geçmiş olsun şimdi iyi mi kızınız ? Allah inşallah bir daha yaşatmasın . Beni o zaman aramayan sormayan insansı varlığın yüzüne bakmam . Ne kalpsiz insanlar var ya

Çok geçmiş olsun şimdi iyi mi kızınız ? Allah inşallah bir daha yaşatmasın . Beni o zaman aramayan sormayan insansı varlığın yüzüne bakmam . Ne kalpsiz insanlar var ya

Çok şükür İyi, inşallah hep iyi kalır. Rabbim hastanelere düşürmesin. Kışı geçirdik ama yediğimiz ayazı unutmadık.

Bende bakmak istemiyorum ama tamamen kesip atamıyorum. Senede üç beş görüşmek zorunda kalıyoruz.

Onun durumu kalpsizlik degil. Kötülük o kötü bir insan. Bunu fark edip, mesafe koyunca, kendimi suçlamayı bırakınca rahatladım. Onu kardeşimle tanıştıran, aralarını yapan da benim. Bana yapmadığını bırakmadı. Hesabı mahşere bıraktım.

Çok çok geçmiş olsun

Yarısını zor okudum okadar ilgisizler ,patavatsızlar demişsiniz.
Dogum gunumde yazmadı yazmıcam.lıke yapmadı yapmıyorum..
siz farkındamısınız aynılarını ve daha cogunu yapıyorsunuz..
soylerken bıle her hareketını ıncelemıs devamlı kendınıze bır sebep cıkarmıssınız..
bi bıraksanızmı insanları ..
iyi davranmak ıstıyorsanız davranın .. yok kotu olucam dıyorsanızda olun ..
ınan onu dınlesek neler diyecek az cok bılınıyor
Kendınızı ve ınsanları bıraz rahat bıraksanız mutlu olursunuz bence

Dwvamlı kadının damarana basmış ..
Sonra ben bısey yapmadım beni sevmıyorlar vs…dıyor
Kadına sorsak neler anlatır .
Bence bı sakın olup alttan alıp mutlu olmaya bakmalı

Kutlamayın. Hatta bence bu bir fırsat. Eşinize de ben hatırlanmıyorum o yüzden kutlamaya gelmeyeceğim, kutlamayacağım deyip geçersiniz. Aslında mesafeli olma fırsatını size altın tepside sunmuşlar kaçırmayın bu fırsatı.

Cidden siz bunları sorunmu ediyorsunuz ne diyeyim Rabbim başka dert vermesin

Ben esime bu konuda bisey demedim zaten elbette acilarina saygi duydum elimden geldigini yaptim
Nasıl bisey demediniz?burada sikayet ediyorsunuz?
Eminim o durumda da yüzünüzden hareketlerinizden belli ettiniz .
Sabaha kadar istediğini yaz, bir baba ölmüs balayında aradılar diye sinir olmussun ötesi yok
Suanki adamlarda adam değil, böyle biri ile aile olabileceğini sanıyor

Ayy biraz sıkıntılıymış. Öncelikle çocuğunuz için geçmiş olsun diyorum inşallah sağlığına kavuşur Allah yardım etsin sağlık sıhhat versin. Benim dayımın eşi de bahsettiğiniz gibi sürekli kv kp.den para bekler çok lüks takılır aynı böyle çocuklarin masrafını duyurur para yetmiyor der vs. Dayımın maaşı da 70bin vardır evleri kendilerinin arabalari da var yani.. neyse sizin konuda siz haklıymışsiniz. Bizim görümcelerin de yaşları küçük 20-23 civarı ondan herhalde büyüyünce geçer diye umuyorum

Biraz mi? bunlar anlatabildiklerim ağır ruh hastası. Tedavi olması gerekiyor bence. Yaptıklarını anlatsam şok olursunuz.

Kızımın tedavisi bitti, iyi çok şükür. Rabbim bir daha yaşatmasın.

Görümceniz ne yapıyor bilmiyorum ama akıl yaşta değil baştadır. Otuzlu yaşlarda anladım ki kötü insan kötüdür, kıskanç insan kıskançtır. Bazen hatalı davranıp birbirimizi kırabiliriz ama bilerek isteyerek yapılan hiç bir şeyi afetmemek gerekiyormuş. Ben kardeşimi telefonda bile aramıyorum. Anca anneme gelirse görüyorum. İki kere gelse 3. Gidiyorum. Zaten gelin ile tek kelime " nasılsın" başka bir diyaloga girmiyorum. Sizde uzak durmaya çalışın. Allah kolaylık versin.

Cidden siz bunları sorunmu ediyorsunuz ne diyeyim Rabbim başka dert vermesin
Sizin adiniza cok uzuldum hanimefendi. Allah kolaylik versin. Insallah daha iyisinizdir. Önemli olan kendin olmak her zaman ve ayni seviyeye dusmemek. Allah ailenize size güc kuvvet versin insallah

Sizin adiniza cok uzuldum hanimefendi. Allah kolaylik versin. Insallah daha iyisinizdir. Önemli olan kendin olmak her zaman ve ayni seviyeye dusmemek. Allah ailenize size güc kuvvet versin insallah

Teşekkür ederim doğru mesafede durunca daha kolay oluyor.

Amin cumlemize güç kuvvet sağlık versin.

Sizin insanlardan hep bir beklentiniz var niye acaba dogum günüymüş eşiniz kutlasın yeter yani annesi kutlasa ne kutlamasa ne sahsen ben hiç bu kadar beklentiye gitmedim ben 2 yıllık evliyim ben eşimden beklerim ve 4 ayınız kutlu olsun ne allah aşkına siz bunları kafanıza takarak kendinizi dolduruşa getiriyorsunuz ama kendinize yapıyorsunuz bir zamanlar bende kendimi dolduruşa getirirdim ama şimdi inan hiç kimse ve hicbirsey umurumda değil ve hayat böyle daha güzel

Hep bir beklentim olmadi inanin. Kendilerinin özel biseyi olunca ben kutlamasini bildim cagirmasini bildiler. kv herkesi toplar fln kocaman insanlar oldugu halde. Benimkini bildikleri halde bir msj bile atmadilar ona gucendim yoksa esim ve kendi ailem hatirlasin elbet. Ben mesafeli ve gördugumde yerde yinede saygida bisey etmicem. Mesela nisanlandigimdan beri kimse sormadi dogru duryst ne is yaptigmi hobilerimi nelerden hoslanip hodlanmadigmi. Hep ben onlara ayak uydurucam hep ben kendimden vericem hep ben hizmet edicem vs. Basim agriyarak hep eve gelirim vunku ev genelde en az 10-15 kisi oluyo herkes bi telden.

Sizi davet etmişler gitmişsiniz, davet olmasa belki mesaj bile atmazdınız. Sizde davet etseydiniz, gelmeselerdi haklı olurdunuz. Belki unuttular, bilmiyorlar.

Konunuzu okuyunca fark ettim mesela bende gelin hanımın 4. Ayının kutlamadim. Doğum gününü de. Kimsede benimkini kutlamasın umrumda değil. Ne gelinin nede görümcemin hobileri umrumda. Ne ben sordum, ne de bana soruldu. Bunlar gerçekten çok basit şeyler. Geline, görümceye,eltiye, kp yada KV çok anlam yüklemek gerek. Bence abartıyorsunuz.

Beklentim yok diyorsunuz ama çok şey bekliyorsunuz. Çok tanıdık geliyor bu tavırlar bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…