eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

kalbenruhen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
139
252
38
anlaşmalı boşanma duruşma tarihini dilekçeyle öne çektirmiştim. 14 aylık bir oğlum var ve ikinci bebeğime hamileyim. eşim duruşmaya gelmedi. gece de kapalı olan tellerini açıp mesaj attı. dün gelemedim. hepiniz aramışsınız telimi kapatmıştım. yapamadım. çocuklarımdan ayrı kalmaktan korkuyorum. öfken bir gün dinecek ve sen pişman olacaksın gibi yazmış.. çekişmeliye götürmüycem diye söz vermişti bana. benim eşimle ilgili problemim sadece ailesi sebebiyle oldu. yoksa eşim çok saygılıdır, sabırlıdır, temizliğe yardımcı olur.. evet sevmediğim, kızdığım bir çok konu oldu ama bunlar dert edilecek şey değildi benim için. bu sabah annem ile babamın yanına gitmiş, benim size karşı yanlışım olduysa özür dilerim demiş. ben yuvamın bozulmasını istemiyorum deyip oturmadan ayaküstü konuşup çıkmış. sonra ben aradım telefonda baya konuştuk. ben ailesini affedemiyorum.
eşimin ailesiyle düğün arifesinden başlayan ve bebeğimi doğurana kadar devam eden, ama asıl suçlu benim ki yapılanlara hiç ses çıkarmayan, içine atan, hep misafirperver olan, hiç kırmayan ben oldum. çocuk olduktan sonra da patladım.
1. eşimin ailesi çekirdek dahi almadı bana. eşim kredi kartıyla babsına bilezik alıp düğünde tak diye verdi ve ben ödedim.
2. eşimle gelirlerimiz arasında ciddi fark vardı, ben bunu problem etmemiştim ne zaman ki, ben çalışmayıp para kazanmasaymışım eşim benimle evlenmeyecekmiş hissiyatının farkına varana kadar.
3. eşimin babası ve abisi beni dolandırmaya kalkıştı. paramı kurtardım ama doğumdan sonra ettiğim küfürlerle ve sülalasini de olaya dahil ederek onları rezil etmekle bu parayı kurtarabildim. amcası araya girmseydi paramı geri alamazdım.
4. eşim sürekli ailesini iyi niyetli göstermeye çalışıyor buna uyuz oluyorum. sabah telefonda bana diyorki, ablalarım seni aramak istedi ama ben duymadığınız küfürleri duyarsınız dedim siz karışmayın dedim diyor. bizim yuvamızın bozulmasını istemiyor diyorlar.
5. yaklaşık 15 aydır beni ailesinden kimse aramadı. bu iyi niyetli olarak gösterdiği ablalarının evinde kaldı. biri de senin karın hamile,i bir de küçük çocuğunuz var. biz bu kız ile bir kez yüzyüze konuşsak, küfür edecekse etsin o da onun terbiyesizliği olur mu dedi ? evlerine mahkeme kağıdı gitti duruşma tarihinin yazdığı ona rağmen aramadılar.
6. eşim bana ailesi konusunda hep yalans öyledi. ben eşimin eniştesine mesaj attım. enişte benim sizinle sorunum yok gelip çocuğumu görebilirsin dedim 14 ay önce yani.. o bana hakaret etti, utanmaz kadın ne yüzle bzi evine çağırıyorsun dedi. eşim 4 hafta evden gidiğ geri döndüğünde, bana demişti ki ablamlar çocuğu görmek istiyorlar ama senin tepkinden korkuyorlar demişti. bende ona istinaden atmıştım mesajı ( görümceme atamadım mesajı beni engellemişti). dolayısıyla eşim beni kandırmıştı. ve eniştesine de sen karıma nasıl öyle bir mesaj atarsın dememişti.

15 ayına girecek oğlum, psikolojim çok kötü, çalışıyorum ve hamileyim. sürekli ağlıyorum. içime sinmiyor. affedemiyorum. ilk doğumumda ne lohusalığımı anladım ne anneliğimi sürekli ağlamıştım. ikinci bebeğimde de hamilelikte başladı. ben o çirkef insanların beynimi meşgul etmesini istemiyorum. bana diyor ki eşim problemimizi çözelim. sen de haklısın ama affetmiyorsun. affetmezsen çözüm üretemeyiz, yılda bir kez olsun gelsinler diyor. biz gidelim siz telefonla görüşün demiyorum diyor. ama ben bunu yapabileceğimi sanmıyorum inanılmaz bir öfke var. kontrol edemiyorum. şuanda karşıma çıksalar tekme tokat dalasım, canlarını yakasım var. tek kurtuluşu boşanmakta görüyorum. zaten 3 ay oldu ayrılalı.. dedim verdim seni tepe tepe kullansınlar. asla iyi niyet gösterdiklerini düşünmüyorum burunlarından kıl aldırmaz bunlar. bir çıkar yol aklıma gelmiyor. samimi bir arkadaşım diyor ki, evlilik fedakarlıktır. esneyebileceğin kadar esne de ki yılda bir gün gelebilirler, sınırlarını çiz diyor. ama eşimin o sınırla yetineceğini kaldı ki benim sınır çizebilecek kadar düzgün düşünen öfkesi dinen bir insan olmadığım gerçeği var.

bu karmaşada ikinci çocuk nasıl oldu orasını inanın anlayamadım. gördüğüm kadarıyla eşinizle bir sorununuz yokmuş.. kimse ailesini seçemez, eşinizin doğduğu aile de sizde doğabilirdiniz ve bu aile sizin ailenizde olabilirdi. eğer o da yapılanların farkında fakat onlar benim ailem onlardan vazgeçemem ama seni de onlara yem etmem diyorsa bi deneyin derim. fakat böyle bir durum yoksa tekrar barış tekrar ayrıl zor aşamalar.. Allah yardımcınız olsun.

2 cocuk annesi olacaksiniz,
akil sagliginiz, ic huzurunuz her seyden onemli,
yerinizde olsam ben de bir gun icin bile olsa izin vermezdim.

esiniz hic guven vermiyor,
sen gorusmezsen gorusme, onlar benim ailem ben gorusecegim dese bence haklidir,
ama hala sizi gorusturmeye zorlamasi, evinize bir gun bile olsa gelsinler diye inat etmesi akil alir gibi degil.
Madem ki ayrildiniz, 3 aydir ayrisiniz, siz sartlarinizi koymussunuz zaten, o bunlara uyarsa uyar uymazsa cekismeli olsun ne olacak ki.

Madem gelirlerinizin arasında büyük bi fark var,kendinizi güvende hissetmediğinizi söyleyip ayrı bi hesapta her ay belirli miktarda para biriktirin. Ailesine de bir daha tek kuruş vermeyin ve görüşmeme şartıyla barışabileceğinizi söyleyin. Gerekirse evinizi ailenize yakın taşıyın,net olun ister kabul etsin ister etmesin. Abla enişte ne ya bazı erkekler çok enteresan,enişteye mesaj attırmak nedir iyice saçmalamış

Bence sınırları siz çizin gerekirse ailesinden kimseyle görüşmeyin.torun görmek isterlerse eşiniz 2 saatliğine götürsün göstersin.bu arada yaşadığınız şeyleri atlatabilmek adına terapi alın.bir de böyle deneyin madem ailevi konular dışında eşinizle sorununuz yok bir de böyle deneyin.esinize de bu şartlarda kabul edersen deneriz olmadı çekişmeli dava acarım diyin.ins güzel günler yaşarsınız eşiniz ve çocuklarınızla.

Eşinizin ailesi ile görüşmeyi tamamen kesmeyi denediniz mi?
hamilelik iznine girdiğimde görümcelerimin çocukları bana geldi. beni çok sevdikleri için yalnız bırakmak istemediler.ben görümelerimin çocuklarını çok severdim.. doğumum için hastaneye yattım. görümcelerimden biri geldi 1 hafta bana bakmak için izin almıştı işinden. annem de ilgilenecekti ama görümceme de gelme sen diyememiştim. hastaneme eşimin ailesinden kimse gelmedi ( kayınbabam, 100 km mesafe var.. düğüne derneğe uçarak gelir ama hastaneye gelmedi). görümcem yanımda 1 hafta kaldı hiç problemimiz yoktu onunla. ( 3 görümcem var bu arada). kayınbabam görümcemi götürmek için geldi üvey kaynanayla birlikte, bana dedi ki süt satmaya geldik gelin, çocuğu da bir görelim dedik dedi. bende zahmet etmişsiniz dedim. elime bir poşet tutuşturdular ve gittiler. poşeti açtım ki kullanılmış kıyafetler.. sonra mesaj attım. bana düğün sırasında yaptığınız çirkinliği çocuğuma da yapıyorsunuz. haram zıkkım olsun hakkımız kursağınızdan geçiyor. karaktersiz.. şere..ler gibi hakaret mesajı attım. kayınpedere de hakaret ettim. eşimle ortak mal almışlardı ama karına değil borcuna ortak etmişlerdi bizi.. durumları yok değil var ama pislik yaptılar bize.. yani ben o mesajları attım bebeğim 1 haftalıktı ve ondan beri zaten hiç birinin yüzünü görmedim. sorun eşimin görmesi. eşimin ailesiyle görüşmesini problem ettim. hişç bir şey olmamış gibi.. maddi haklarından vazgeçmesinden, onları haklı görmesinden, beni ezdirmesinden, kullandırtmasından dolayı..

Psikolojiniz çok bozulmuş. Hamilelik duygusallığı da etkiliyor. Şu anda bence birleşseniz bile kesinlikle ailesi ile görüşmeme şartı koyun. Bunlarda hem suçlu hem güçlü yani dolandırıcılık yapınca terbiyesizlik olmuyor herhalde sadece küfür edince oluyor :işsiz: İnsanı o hale getirene kadar düşünselerdi..

bu karmaşada ikinci çocuk nasıl oldu orasını inanın anlayamadım. gördüğüm kadarıyla eşinizle bir sorununuz yokmuş.. kimse ailesini seçemez, eşinizin doğduğu aile de sizde doğabilirdiniz ve bu aile sizin ailenizde olabilirdi. eğer o da yapılanların farkında fakat onlar benim ailem onlardan vazgeçemem ama seni de onlara yem etmem diyorsa bi deneyin derim. fakat böyle bir durum yoksa tekrar barış tekrar ayrıl zor aşamalar.. Allah yardımcınız olsun.
ilk çocuk 1 yıl sonra oldu ama evliliğin başından beri istemiştik. ikinci çocukta bende anlamadım. kesinlekle planlı istemli değildi hatta aldırma konusu çok geçti ama ben yapamadım, aldıramadım. pişman da değilim.

eşim başlarda benim patlamamı haksız olarak görmüştü sonra haklı olduğun konular var dedi. biat etmemi istedi ailesine hep pamuk gibi beyaz gösterdi orayı.. onlar iyi niyetli ben kötü niyetliydim..

almanyada yaşayan görümcem ne zaman türkiyey geliyor 3-4 ay kalıyor biz dağılıyoruz. onların sınırlı bir ilişkisi olmuyor. eşim beni onlara karşı savunmuyor. eniştesine bile tepkisini koyamadı.. eşime güvenmiyorum.

2 cocuk annesi olacaksiniz,
akil sagliginiz, ic huzurunuz her seyden onemli,
yerinizde olsam ben de bir gun icin bile olsa izin vermezdim.

esiniz hic guven vermiyor,
sen gorusmezsen gorusme, onlar benim ailem ben gorusecegim dese bence haklidir,
ama hala sizi gorusturmeye zorlamasi, evinize bir gun bile olsa gelsinler diye inat etmesi akil alir gibi degil.
Madem ki ayrildiniz, 3 aydir ayrisiniz, siz sartlarinizi koymussunuz zaten, o bunlara uyarsa uyar uymazsa cekismeli olsun ne olacak ki.
çekişmeliye götürürse, ben süreli duruşmaya gideceğim, yeni doğum yaptığımda da gideceğim.. o yine gelmeyecek 3 yıla 4 yıla kadar uzayacak. iki tane küçük çocuk ile nereye kadar aklımı oynatmadan devam edebilirim.
çocukları asıl o kullanıyor bence çünkü ben dayanamıyorum diyor.. daha 1,5 yaşına gelmemiş çocuğu bende evime götüreceğim bakacağım benimle de kalacak diyor( ablalarının yani görümcelerimin yanında). çekişmelide hakimin buna izin vermeyeceğini biliyorum.

ilk bebeğimde de 3-4 hafta kadar ayrı yaşadık ben lohusaydım. şartlarımı koydum terapiste gittik ama birşey değişmedi.. daha kötü oldu. ablaları hep dürttü.. almanyadaki ablası ne zaman türkiyey geliyor sürekli birarada olmak istiyorlar. eşim benimle birlikteyken çok mutsuz davranıyor aklı orda çünkü..

Neden hemen hakarete ve küfüre başvuruyorsunuz...Siz istemediginiz sürece kimseyle görüsmek zorunda değilsiniz,kimse sizi zorlayamaz.Ama esinizi de görüşmemeye zorlama hakkınız yok.Ne kadar da kötü olsalar tamamen silemez.
Sinirlarinizi çizin,siz hiç görüşmeyin,iş-para ortakliği yapmayin.Eşinizle onlardan hiç bahsetmeyin,eşinle birbirinize yeterli zamani ayırın.Bunun dişinda eşin ne yapiyorsa yapsin ailesiyle.Haftada bir mi görüşür,her gün tel.demi görüşür o onun bileceği iş.

çekişmeliye götürürse, ben süreli duruşmaya gideceğim, yeni doğum yaptığımda da gideceğim.. o yine gelmeyecek 3 yıla 4 yıla kadar uzayacak. iki tane küçük çocuk ile nereye kadar aklımı oynatmadan devam edebilirim.
çocukları asıl o kullanıyor bence çünkü ben dayanamıyorum diyor.. daha 1,5 yaşına gelmemiş çocuğu bende evime götüreceğim bakacağım benimle de kalacak diyor( ablalarının yani görümcelerimin yanında). çekişmelide hakimin buna izin vermeyeceğini biliyorum.

ilk bebeğimde de 3-4 hafta kadar ayrı yaşadık ben lohusaydım. şartlarımı koydum terapiste gittik ama birşey değişmedi.. daha kötü oldu. ablaları hep dürttü.. almanyadaki ablası ne zaman türkiyey geliyor sürekli birarada olmak istiyorlar. eşim benimle birlikteyken çok mutsuz davranıyor aklı orda çünkü..

ama ben biraz hak veriyorum,
ben de yurtdisinda yasiyorum,
biz de TR ye gidince genelde ailecek toplaniyoruz, boylesi gerekemz mi zaten.

Kayinpederinize attiginiz mesajda da sizi haksiz buldum ben,
neden hakaret ettiniz ki,
yani kendinizi hakliyken haksiz duruma dusuruyorsunuz tepkilerinizle.

Yine de ilk yazdigimin arkasindayim,
2 kucuk cocuk annesi olarak en onemlisi sizin ruhsal sagliginiz,
bu aile size iyi gelmiyor belli,
yerinizde olsam kendi kabuguma cekilirim, sadece cocuklarimi umursarim,
bosanma da uzadigi kadar uzasin.
Tek sorun burada maddi olarak sizi zora sokacaksa bu surec, belki onu planlamak gerekir.

14 aylık bir bebek sürekli ailecek tartışma içinde anne baba boşanma mücadelesinde,, ve mutsuz bir ailenin bebeği. Şimdi aynı duruma gelecek 2. Bi masum bebek daha sizin suçunuz demiyorum da günahsız yavrucaklara acıyorum 😏😏😏

Çok yüz göz olmuşsunuz. Bu vakitten sonra toparlanacağını düşünemedim ben.
Herkes anlaşmalı boşanmıyor, çekişmeli olsun ne olacak.
Geri dönüş yaparsanız da asla aileyle görüşmeyi yoksa bu sorunlar bitmez. Bu konuda net olun tekrar bir araya gelmeden önce konuşun. Ailenle kesinlikle görüşmek istemiyorum ve bu nedenle bana en küçük sorun çıkarırsan bu defa kesin olarak bitti diyin. Kendisi görüşsün.

Madem gelirlerinizin arasında büyük bi fark var,kendinizi güvende hissetmediğinizi söyleyip ayrı bi hesapta her ay belirli miktarda para biriktirin. Ailesine de bir daha tek kuruş vermeyin ve görüşmeme şartıyla barışabileceğinizi söyleyin. Gerekirse evinizi ailenize yakın taşıyın,net olun ister kabul etsin ister etmesin. Abla enişte ne ya bazı erkekler çok enteresan,enişteye mesaj attırmak nedir iyice saçmalamış
çok uzun yazamayacağım için bazı yanlış anlaşılmalar olmuş.
para biriktirme mevzusuna eşim karışmaz. ben tutumlu olamıyorum deyip bana bırakmıştı. ben de ona faturaları evin alışverişini filan yaptırarak kendi maaşımdan olabildiğince az harcayıp birkime yatırmıştım. bir araba aldık benim üzerime aldım. ama evlilikte alına herşey ortak tabiki. eşim ilk ayrılığımızda ben terapiste maddi olarak kullandım deyince isterse mallar üzerine protokol imzalayayım evlilikte alınan herşey karımın üstüne olsun dedi. böyle birşey yapmadık ama bunu önerdi sırf içim rahat etsin diye.
ben eşimin babasına, üvey annesine hakaret mesajı atınca, görümcelerim beni engellemiş. almanyadaki görümcem uçağa atlayıp gelmiş ve eşim de evden gitmişti. 4 hafta sonra döndüğünde ( o zaman amcası girmişti araya) ablalarım çocuğu merak ediyor ama senden çekiniyorlar demişti. bende eşim mutlu olsun diye.. tek eniştesi beni engellemediği için ona mesaj attım. mesajda da enişte diğerlerine mesaj yazamıyorum engellemişler ondan sana yazıyorum, bebeği görmek istiyormuşsunuz gelip göebilirsiniz, benim sizinle bir problemim yok demiştim. o da bana terbiyesiz kadın utanmadan bana mesaj atmışsın, ne cesaret bizi evine çağırıyorsun demiş.. ben şok oldum. eşime mesajı gösterdim eşim de bana sen neden enişteme mesaj attın dedi. bende sen mutlu ol diye evime davet ettim. sen demedin mi görmek istiyorlar ama benim tepkimden çekiniyorlar diye dedim.. yani adamların gelme niyeti yokmuş eşim resmen onlara beyaz bayrak sallamamı istemiş benim.
eşimle abisinin ortak alınan bir evleri varmış ama tapu abinin üstüne yapılmış. kirasını şimdiye kadar biz hiç alamadık çünkü bizim durumumuz iyiymiş. yani ben kazanıyorum ya.. ya bana çekirdek dahi almadılar. büyük görümcem düğün arfesinde bana dediki, bizden birşey beklemeyin, şimdilerde eski adetler kalmadı. ikinizde çalışıyorsunuz. kendiniz yapacaksınız dedi. buna bir de ben dobrayım neyse onu söylerim diye süsledi. bu ukalalıktı.. bana durumumuz olsa da birşeyler yapabilsek gelin biz de isteriz denmedi. ben eşime ortak olan eviniz satılsın diye baskı yaptım. eşimin abisi o eve ipotek koydurmuş ( kendine arsa alırken banka kredisi çekmiş).. eşimin evin ipotekli olduğundan haberi var ama bana söylemedi. dediler ki evi siz alın yarı parasını verip.. ben o sebeple 30 küsür para vermiştim ilk taksit.. sonra öğrendim ki ipotekler.. borçlar havada uçuşuyor.. astarı yüzünden pahalı verin paramı almıyorum evi dedim. eşim de bizim ihtiyacımız yok eşimin abisi çalışmıyor deyince kullandığımı gördüm. sanane benim malımdan dedi eşim bana.

Bence siz de haklı değilsiniz. Kayınpedere attığınız mesaj çok ayıp, herkes kendi kalitesini gösterir kullanılmış kıyafet hediye getirmek onların ayıbı, siz üstüne küfür ederek daha da ayıp etmişsiniz.
Yurt dışından biri geldiğinde tabi ki hep bir arada olmak isteniyor, benim de kaynım yurt dışında, yılda iki kez geliyor en az 1’er ay kalıyor biz de çok sık bir arada oluyoruz. Siz o kadar sık gitmek istemezseniz eşiniz tek gider siz her seferinde gitmezsiniz.
Görümcelerin ne yaptığını anlatmamışsınız, ama siz küfür ediyormuşsunuz. Yani küfür hiç kimseye yakışmaz ama bir kadına hiç yakışmaz. Hepimiz eşimizin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz, belki sizden daha fazla ama biz sesimizi bile yükseltmedik.

X