Eşimin Ailesi İle Sorun Yaşıyorum, Çok Mutsuzum Lütfen Akıl Verin

Ayaklarına kadar meyve soyup götürdüğüm zamanları unutmuyorum demişsiniz ya ne abartmışsınız bir meyve ikramını. Yani bu nedenle sizin herşeyi abarttığınız hissine kapıldım. Onlara haftanın 2-3 günü gitmişsiniz akşam yemeğine de gitmişsiniz o zaman kvde sizin yediğiniz lokmaları saysaymış.
Neyse ev mevzusunda haklısınız, ama siz de neden bu kadar adale ettiniz evlenicem diye. Okul bitse iş bulup çalışsanız yani bu acele nedir

Tabikiii. Oyle rahatladik ki anlatamam. Haftada 1 kez gidiyoruz. Bazen ben gunduz gidiyorum arada. Oyle surekli gelmemi beklemiyolar,yola para vermeyeyim diye diger etilerim ayni binada kaynanamlarla,herseylerine onlar koşuyor. Biz misafir gibi haftada bir gidiyoruz. Gezmemize yememize gelmemize karisan yok,ben hep sey diyorum nezaman bu muhite tasindim oyle evliligimin tadini cikarmaya basladim

En büyük hata bence okuyorken evlenmek olmus ikinci büyük hata ise her kavganın ailelere yansıyor olması olmuş.
Evliliğin ilk ayları çiftlerin aynı evin içinde yaşamaya çalışmasıyla zaten zor olur fakat siz o sürede bir de kavgalar yaşamışsınız. Üzülerek söylüyorum ki her kavgada ailenize giderseniz ve geri dönerseniz eşiniz sizi artik ciddiye bile almayacak bir sonraki gidisinizde.
Biraz umursamaz olmayı deneyin ki bnce yönteminiz de yanlış ilişkinizde.

Yok lokma saymak değil orada söylemek istediğim farklı bir ilde tek başımaolmama rağmen sevgi saygı hürmetimin fazlasıyla kendilerine verdim elimden geldiğince mutlu ve rahat ettirdim evimde güleryüzümü gösterdim hürmetimi yaptım manasında bir örnekti. Acele konusuna gelince 5 yıldır çıkıyorduk artık adı konulmalıydı birbirimizi seviyoruz bir de eşim mesleğini eline almıştı yaklaşık 5-6 yıldır okumana devam et ben sana karışmam yemek falan beklemem dedi gerçekten de öyle neden bu yok şu yok yemek niye yok diye darlamaz. Buna istinaden güvendim evlendim diyeyim
Cidden mi? Eşimle istişarelere devam ediyorum bakalım ikna edebilirsem. zaten kimse özellikle erkekler tarafsız bakma noktasında sıkıntılılar. kimse beyaza kara demiyor. hiçbir kadın üzülmek için evlenmiyor sonuçta. sağol canım tekrar sevindim senin adına
Eve gitme durumum bir defa oldu o da ciddi bir kavgaydı eşimden bir şiddet görmedim ama kendisi bana çık git birdaha gelme dedi kavga arasında. sonradan çok pişman olup ayaklarımı öptü özür diledi biraz süründü ama bayanız alınırız ben de kapıyı çıktım gittim yani. Okuyorken evlenmem konusu erken ama lisansım bitince eve döndüm 3 ay eğer evlenmesem ailemin yanında devam ederdim ve okulum yaklaşık 2+3 beş sene kadroya geçtin tez bitirdin aşağı yukarı 7 sene bulacaktı ve 12 sene çıkmış olup evlenebilir miydik 7 sene uzak mesafede ara ara görüşerek bilemiyorum ki babalar da bu noktada bir tık hassastır bilirsin. Umursamaz olma taktiği benim eşimde işe yarıyor doğru söylüyorsun. Neden benle ilgilenmiyorsun bana sarılmıyorsun vs diye kendi geliyor bu sefer yavru kedi gibi. Bunu biraz arttırmam lazım sanırım.

Benim esim hep benim taraf oldu. Ailesinden uzak olmayı oda istedi cok karisiyor,kusuyolar diye. Cok iyiler cok seviyorum kaynanamlari ama beklentileri karsilamayinca laf sokmalari uzmeleri bir noktadan sonra yipratiyor insani. Umarim sende biraz uzaklasirsin. Yoks nekadar iyi olurlarsa olsunlar, araya sogukluk kirginlik girdimi toplarlayamassiniz.

Şu hayatta kimseye meyve soymadım. Çok sevdiğim bir iki kişi dışında kimsenin işi için kendimi paralamadım. Buna rağmen Mutluyum. Kimse için mücadeleye değmez. Hele hele eşim iyi o yüzden kabul ettim ya da katlanıyorum lafını hiç anlamıyorum. Eşler iyi olsa zaten sizin, bizim katlanmamız gereken bir şey kalmayacak da işte. Erkekler de aileden değer görmese de evlenince ölüp bitiyorlar ailelerine.

Merhaba hanımlar, konuyu hortlattığım için özür dilerim öncelikle. Yoğun ve çalkantılı bir süreç yaşadım. Evimizi, mevcut evimizden (ve eşimin ailesinin yakın olduğu evden) yaklaşık 1,5 saat uzağa Eryaman'a taşıdık. :) Hatta kendi işine uzak olmasına rağmen sırf benim bir yıldır kendimi üzüp harap etmemin sonucu nihayet tatlıya bağlandı. Eşim dahi fakretti senin tek sıkıntın evmiş diye. Boşanmak istemelerimde eşim beni aşarız diye bırakmadı hep. Henüz bir hafta oldu ama o kadar rahat ve mutluyuz ki. Hatta uzakta olunca eşimin ailesi ile az görüşmekle bile tatlı gelmeye başladılar. Şu atasözü ne kadar da haklı görünüyor artık gözüme, "Çok muhabbet tez ayrılık getirir." :) Gerçekten, hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum. Bir yıldır sabrımın meyvesini aldım. Darısı tüm aile içi sorunları olanlara olsun inşallah. Allah kimsenin evinde huzurunu kaçırmasın...

Öncelikle ev mevzunu daha öncede yazmıştınız ,kabullenememişsiniz ,
Sizin sorununuz bu mutlu olmayacağınız konulara baştan evet demeyin ,ev konusu haftada 3 gün gitme gibi mesafeyi baştan koysanız bu durumda olmazdınız ,eşinizi karşınıza alıp konuşun netleşin ,henüz aile ,2 kişilik hayat kavramınız yok ,

İşin zor ama sanki zamanla altından kalkabilecek ve evliliğini istediğin kıvama getirebilecekmişsin gibi hissettim bu kanıya nerden vardın dersen 1.5 ay 2dk mesafedeki kayınvalidene gitmemenden diyebilirim çünkü çoğu gelin bu kadar kısa mesafeye psikolojik baskı nedeniyle bu kadar uzun süre gitmeden duramazdı biraz daha sabırlı ol mesafeni yavaş yavaş koy kızları evlenince zaten (4/4lük evlilik olmadığı için )onun sorunları başlıyacak onunla oyalanırlar mesafe koy başka türlü mutlu olamazsın eşininde biraz kafasının ayması gerekiyor onuda sen tanıyosun boşanmak kolay eşini seviyosan ve aslında mutlu olacağına inanıyorsan denemelisin

Evet eşimi seviyorum ve çabam ondan. Evlenmeden önce 5 yıl çıktık. Evlenince işin içine aileler girince dallanıp budaklandı tabi. Ben üzülüyorum diye koca evi taşıdık, ailesine durumu baya izah etmeye uğraştı, beni kolladı. Neyse ki aileye de onlar yüzünden çıkmıyormuşuz süsü vererek taşındık kimsenin kalbi kırılmadı.

Baştan koyamıyorsun işte, bir aylık gelinsin herkes sana iyi davranıyor falan bir aylıkken eşine ailenle şu kadar görüşelim demek aklıma gelmedi haliyle evliliğe alışmaya çalışmakla geçti ailemden de uzak kalınca birden afalladım sanırım ama haklısın. 2 kişilik hayat kavramını ben bi başıma Ankaraya gelin gelerek kendimce oluşturdum. Eşim biraz sıkıntı çekiyor işte ama o da yavaş yavaş. Hiç ailesinden uzak kalmadı üniversite için dahi. Ben yine baba memuriyetinden çok fazla gezdim. Anlayabiliyorum az çok ama artık kendi ailesi var...

Merhaba, evliliğimin ilk zamanlarında bende sorun yaşadım ama tabiki bu boyutlarda değil. Ne zaman evde eşimin ailesinin sözü geçse tartışma çıkıyordu. Bende kendimce bir çözüm buldum.

Herkes Ailesini sever ve kötü konuşulmasını istemez o yüzden bende eşimle ailesi hakkında mümkün olduğunca az konuşmaya başladım. En iyisi o konulara hiç girmemek. Eşimin Ailesine gittim onlar bana geldi, Saygılı normal bir ortam kurdum. Mesela Kaynanamın söylediği herhangi birşey bana uymasa da ona bakim olur gibi şeyler diyerek o an konuyu uzatmadım ve sorun çıkmayacak şekilde devam ettim. Böylece eşim bundan memnun oldu. Eşimle de bir sorun olduğu zaman ona kısaca anlatırdım bazen, misal annen Böyle Böyle dedi. Eşime her zaman annem kötü anlamda dememiştir yanlış anlaşilma olmuştur derdi. Bende haa olabilir belki öyledir diyerek kendimi rahatlatırdım.

Sen eşine ve kendine odaklan mutlu ol, onu Mutlu et. Eve geldigi zaman aşırı ilgi göster sevgini göster. O da Ailesiyle ilgili sorunları bıraktığını anlarsa Mutlu oluacak ve sende tabi.

Hic olmazsa ona uygun bir dille
Taşınmak istediğini söyle.

Adam zaten en başta yakın oturma konusunda ısrar ederek kendini belli etmiş. Dip dibe oturacağız, haliyle hergün görüşeceğiz ve sen benim ailemle anlaşmak, onları bir şekilde idare etmek zorundasın demiş aslında. Keşke baştan kabul etmeseydin yakın oturmayı. Şuanda yerinde olsam bu konuları asla kafama takmam,deli gibi ders çalışıp okulu bitiririm.

O zaman biraz taktiksel davranacaksın konu sahibi. Sürekli şikayet edersen eşin ailesini dahada sahiplenir. Düzeltme: off 2019 konusuymuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…