eşimi kediye ikna edemiyorum🥲

Merhaba, konu çok net; eşimi eve kedi getirmek konusunda ikna edemiyorum..

Sahipleneceğimiz kedişle tanıştık. 2 aylık, dişi, çok tatlı, çok hareketli, aşırı oyuncu ve uyumlu bir blue point.
Eşim de kediyi tatlı buldu, sevdi ama asla dokunamıyor ve çok korkuyor. Bu kedişle tanışmadan önce yaklaşık 3-4 aydır ikna etmeye çalışıyordum. Ama bir türlü ikna edemedim, ne yaptıysam olmadı..

Bu arada ben kediye maddi manevi sahip çıkabileceğimden eminim, ama onu ikna edemiyorum bir türlü.
Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Geldiyse ikna için nasıl yöntemleriniz oldu? 🥲
Adam kediye dokunamiyor siz hala maddi manevi sahip cikacam diyorsunuz .hayat arkadasiniza biraz saygili olun adam hayvandan korkuyor .bakin korkup dokunamiyormus .ayni durum bende de var .bana esim yapsa kapi orda derim .

A

aa çok kötü olmuş. ;( valla bilmiyorum başıma gelmedi ama sosyal medyada paylaşıyorşar ör, babam istemedi, annem istemedi ama şimdi bizden çok sahiplendiler diye. Belki öyle olur diye düşündüm.
Çünku burada durum sadece istememek degil adam hayvana dokunamiyor sevemiyor .sizin bahsetiginiz durumda insa lar genelde ay bakamayiz kafasind aolduklarinicin eve gelince bir sekilde sevip alisiyorlar .burada konu sahibinin esi dokunamiyor korkuyor .ayni durum bendede var .sokaga su mama koyarim ama asla dokunamam .kedisi olan eve bile gitmiyorum .tis tis cikardiklari bir ses var benj cok korkutuyor .

Sahipleneceğimiz kedişle tanıştık. 2 aylık, dişi, çok tatlı, çok hareketli, aşırı oyuncu ve uyumlu bir blue point.
Eşim de kediyi tatlı buldu, sevdi ama asla dokunamıyor ve çok korkuyor. Bu kedişle tanışmadan önce yaklaşık 3-4 aydır ikna etmeye çalışıyordum. Ama bir türlü ikna edemedim, ne yaptıysam olmadı..

Bu arada ben kediye maddi manevi sahip çıkabileceğimden eminim, ama onu ikna edemiyorum bir türlü.
Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Geldiyse ikna için nasıl yöntemleriniz oldu? 🥲
Çocuk istemeyen adamı zorla baba yapmaya benzeyecek bu,huzurun bozulur;sık sık tartışırsınız.Ben de asla ikna olmadım mesela ,biz de ısrar eden çocuklardı.

Aslında o kadar bihaber sayılmam çünkü o kadar çok istiyorum ki günlerce araştırma yaptım, hala da yaparım ve evde kedisi olan arkadaşlarımla da konuşurum sürekli.
Tabii eminim yaşamak ve okumak farklı olur ama bunların hiçbiri sorun edeceğim şeyler değil.

Siz evinize gelecek minik tatlı bir canlının hayalini kuruyorsunuz, evde hayvan bakmak öyle bir durum değil
Özellikle şu an ki ülke şartlarında
Kızım geçen sene akut bir böbrek yetmezliği geçirdi 10 Haziran'da tam bir yıl oldu, bir yılda veterinere ödediğim para 90.000 TL. Ablamın şu anda 17 yaşında bir kedisi var, yaşlılık sıkıntıları ile boğuşuyor son bir yılda veterinere ödediği para 130.000 TL hala da devam ediyor. Kızım hastalanınca emekli olup eve geçtim çünkü her gün içtiği suyu ve koruyucu ilaçlarını takip etmem gerekli, suyu yeterli içmediğinde elimde şırınga ile peşinde koşuyorum bütün gün. Böbrek yetmezliği kalıcı bir hasar bırakmadı ama tedbirli devam ediyoruz halen renal mama yiyor ve iki ayda bir tahlilleri tekrarlanıyor. Her veterinere gidişim kapıdan giriyoruz merhaba beşbin :) Benim ve eşimin yaşadığımız üzüntü, korkular da cabası, gözüne bakmaya kıyamadığım kızım geçen yıl bir hafta klinikte yattı, aklımı oynatıyordum az daha. Kimseye bırakıp bir yere gidemem bakın bayram tatilindeyiz herkes kaçtı bir yerlere ben evdeyim KK da takılıyoruz :) 27 yıldır kedilerle yaşıyorum öyle kolay değil, hele evde korkan biri varsa olmaz o iş. Son olarak arkadaşların değindiği konudan bende bahsedeceğim, illa yapacaksanız sokaktan sahiplenin, bu cins kedi sahiplerini dostunuzda olsalar kınayın, utandırın sorumluluk sahibi biri bu hayvanları çoğaltmaz

Son düzenleme:
İstiyor ama korkuyor diyorsanız kediyi emrivaki şekilde eve getirebilirsiniz zaten bir hafta içinde kediye aşık olup koyun koyuna yatarlar . Hele ki dişi bluepoint 😻 ama kesinlikle istemiyorum diyorsa yapacak birşey yok .

neden bazı insanlar korkuyu anlamıyor anlamıyorum.
emrivaki eve getirilecek kedi boşanma sebebi benim için. karşımdaki insana korkuyorum demişim ve umursamamış kendi isteği için.
bende mesela yılan çok seviyorum eve getirip besliyim kim korkarsa korksun banane alışır elbet mi diyeyim. yada yavru aslan alayım eve korktuğunuz ve aynı evde yaşayamayacağınızı düşündüğünüz hangi hayvansa onu düşünün.
benim gibi korkan dokunamayan insanlar için kedi de böyle.

neden bazı insanlar korkuyu anlamıyor anlamıyorum.
emrivaki eve getirilecek kedi boşanma sebebi benim için. karşımdaki insana korkuyorum demişim ve umursamamış kendi isteği için.
bende mesela yılan çok seviyorum eve getirip besliyim kim korkarsa korksun banane alışır elbet mi diyeyim. yada yavru aslan alayım eve korktuğunuz ve aynı evde yaşayamayacağınızı düşündüğünüz hangi hayvansa onu düşünün.
benim gibi korkan dokunamayan insanlar için kedi de böyle.
Kedi ile yılanı karşılaştırmak biraz tuhaf yılan sonuçta öldürücü bir hayvan . İkincisi de ben kendim de dahil kedi korkusu olan kim varsa maruz kalarak bu korkunun üzerinden geldik . Bende kiramadigim bir arkadasin kedisine bakmak zorunda kaldığım için bunu aştım keza kedilere dokunamaz önümden hızla geçtiği zaman çığlık atan birisiydim . Burda iş konu sahibine düşüyor eşi şayet bu şekilde ikna olacak gibiyse , korkusu makul ölçülerde ise bence maruz bırakma yöntemi ile bunu aşabilir. Ancak adam katiyyen istemiyorum evimde kedi besleyemem-butce ayiramam-bakim veremem-hayvan sevmiyorum diyorsa buna da yapacak birşey yok hayvan eve giremez. Bahsettiğim makul seviye korkular için, boşanma evresine getirecek bir korku değil.

İstemiyorsa istemiyordur yani

Eşinizi zorlamayın istemiyorsa.
Bende her ay yardımcı oluyorum kedilere ve bazı hayvanlara ama evde besleyemem.
Empati yapın biraz.

Bende aşırı seviyorum kedileri hamileyim de kizimda öyle hayvanla büyüsün istiyorum ama... Tüy sıkıntım var aşırı titizim tüylerinden huylanıyorum dökülüyor vs diye evime alamıyorum ☹️ en azindan sizin eşiniz korkusunu aşabilir zamanla alışır

Eşim bana tüm sorumluluğu sen kabul ediyorsan alabiliriz demişti. Sözde sadece severim gerisine karışmam dedi. Bir kaç hafta sonra herşeyiyle eşim ilgilenmeye başladı 😅 yani demem o ki alışınca çok sevecek ve asla bırakmayacak ☺️

Ben eşimi ikna edemedim. Kendisi aşırı titizdir. Kediler de malum tüy döküyor, eşyaları tırmalıyor. Kuş besliyoruz şimdi. Başta kuşla ilgili de her şeyiyle sen ilgilenirsin demişti şimdi her şeyiyle kendisi ilgileniyor oğlum diye seviyor. Muhtemelen kediyi kabul etseydi de alışabilirdi ama titizliği yüzünden deneyemedik bile. Sizin eşiniz korkuyormuş. En azından bir hafta on gün alışma süreci yaşayalım diye teklif edin. Belki korkusu geçer alışır o da

Hayatımda dokunduğum ilk kedi kendi kedim evet cins bir kedi. Yalnız yaşıyordum öncelikle bana iyi geleceğini düşündüğüm için aldım, evet parayla aldım. Eve geldiği gün benim dünyam değişti ben doğurdum sanki gözümden sakınıyorum. 3 yaşına geldiğinde hayatıma eşim girdi ( en büyük kriterim oğlumu benim kadar sevmesiydi ) onun da ilk dokunduğu kediydi şimdi baba oğullar birlikte uyuyorlar. Kedimiz şimdi 9 yaşında Allahım uzun ömürler versin gözümüzün bebeği. Yıllardır cins kediye, çiftleştirlmesine, alınıp satılmasına çok çok karşıyız ama 9 yıl önce bu bilinçte değildim ki. Oğlum sayesinde bu bilince sevgiye ulaştım. Şimdi bahçemizde 7 kedimiz var, hepsini kısırlaştırdık evleri yatakları var arada maalesef kayıplarımız oluyor. Sokaktan toplayıp sahiplendirdiğimiz kedi sayımız 15 i geçmiştir. ( çoğu sokağa atılmış )Ailem akrabalarım arkadaşlarım bana gelip gidip kedisever oldu hepsine de verdim çok mutlular. Allahım bereketimizi hep arttırdı ciddi bir masrafımız var bagajımız mama doludur besleme alanlarına gideriz vs ama paramız her çoğalır. Hayvanların sevgisini görünce insanlardan uzaklaşıyorsunuz zaten saf bambaşka bir sevgi ve onların duaları da başka. Zorluğu var mı evet var ne mi onlara bir şey olmasından korkuyorsunuz. Ha bu arada dünyanın en temiz varlıkları kedilerdir, ıyyy ben senin evine gelmem diyenlerden bin kat temizler. Hepimizden temizler bu arada ( temizlik hastası sayılırım evim mistir ama kedilerim yine de evimden temizdir ) Tezgahmış tüymüş vs diyenler zaten evde kedi bakmasın. Bir tatile gidilecekse evine anne kardeş vs gelip kalmalı ya da komşuya anahtar bırakılmalı. Korkusu olanı da anlıyorum tabii umarım yenilir korkularda evinize mutluluk bereket gelir 😻

Hayatımda dokunduğum ilk kedi kendi kedim evet cins bir kedi. Yalnız yaşıyordum öncelikle bana iyi geleceğini düşündüğüm için aldım, evet parayla aldım. Eve geldiği gün benim dünyam değişti ben doğurdum sanki gözümden sakınıyorum. 3 yaşına geldiğinde hayatıma eşim girdi ( en büyük kriterim oğlumu benim kadar sevmesiydi ) onun da ilk dokunduğu kediydi şimdi baba oğullar birlikte uyuyorlar. Kedimiz şimdi 9 yaşında Allahım uzun ömürler versin gözümüzün bebeği. Yıllardır cins kediye, çiftleştirlmesine, alınıp satılmasına çok çok karşıyız ama 9 yıl önce bu bilinçte değildim ki. Oğlum sayesinde bu bilince sevgiye ulaştım. Şimdi bahçemizde 7 kedimiz var, hepsini kısırlaştırdık evleri yatakları var arada maalesef kayıplarımız oluyor. Sokaktan toplayıp sahiplendirdiğimiz kedi sayımız 15 i geçmiştir. ( çoğu sokağa atılmış )Ailem akrabalarım arkadaşlarım bana gelip gidip kedisever oldu hepsine de verdim çok mutlular. Allahım bereketimizi hep arttırdı ciddi bir masrafımız var bagajımız mama doludur besleme alanlarına gideriz vs ama paramız her çoğalır. Hayvanların sevgisini görünce insanlardan uzaklaşıyorsunuz zaten saf bambaşka bir sevgi ve onların duaları da başka. Zorluğu var mı evet var ne mi onlara bir şey olmasından korkuyorsunuz. Ha bu arada dünyanın en temiz varlıkları kedilerdir, ıyyy ben senin evine gelmem diyenlerden bin kat temizler. Hepimizden temizler bu arada ( temizlik hastası sayılırım evim mistir ama kedilerim yine de evimden temizdir ) Tezgahmış tüymüş vs diyenler zaten evde kedi bakmasın. Bir tatile gidilecekse evine anne kardeş vs gelip kalmalı ya da komşuya anahtar bırakılmalı. Korkusu olanı da anlıyorum tabii umarım yenilir korkularda evinize mutluluk bereket gelir 😻
Hayvanlara özellikle kedilere verilen bakım insana bereket getiriyor kesinlikle . Apartmanimizda sürekli kapımızda uyuyan bir kedi vardı onu hususi besler severdim o dönem tüm işlerim rast giderdi hep güzel haberler alırdım. Sonra kedi gitti ,muhtemelen biri evine aldı çünkü çok ama çok güzel bir kediydi. O dönem sanki hayat başka akıyordu. Kedinin bereket getirdiğini birçok kişiden de duydum ilaveten okultizm de kediler Venüs gezegenini ( para -ask) temsil ediyormuş . Hiç şaşırmadım.

Bizimkiler de beni ikna edemiyordu. Bir sabah siteden biri geldi ve bir yavruyu verdi ve gitti. Kedi bizim oldu. Bu kadar basit çözüldü.

Kedi ile yılanı karşılaştırmak biraz tuhaf yılan sonuçta öldürücü bir hayvan . İkincisi de ben kendim de dahil kedi korkusu olan kim varsa maruz kalarak bu korkunun üzerinden geldik . Bende kiramadigim bir arkadasin kedisine bakmak zorunda kaldığım için bunu aştım keza kedilere dokunamaz önümden hızla geçtiği zaman çığlık atan birisiydim . Burda iş konu sahibine düşüyor eşi şayet bu şekilde ikna olacak gibiyse , korkusu makul ölçülerde ise bence maruz bırakma yöntemi ile bunu aşabilir. Ancak adam katiyyen istemiyorum evimde kedi besleyemem-butce ayiramam-bakim veremem-hayvan sevmiyorum diyorsa buna da yapacak birşey yok hayvan eve giremez. Bahsettiğim makul seviye korkular için, boşanma evresine getirecek bir korku değil.
Ay rahat birakin insanlari ya herkes korkusunu asmak yenmek zorunda degil ve istemedigi bir canliyla 4 duvar arasinda yasamak zorunda degil .kadin bosanincada burda teselli edesiniz .

Ay rahat birakin insanlari ya herkes korkusunu asmak yenmek zorunda degil ve istemedigi bir canliyla 4 duvar arasinda yasamak zorunda degil .kadin bosanincada burda teselli edesiniz .
Birincisi kimseyi rahatsız etmiyorum neden rahat bırakın dediniz mana veremedim benim söylediğim öneriyi dileyen alır dileyen çöpe atar beni alakadar etmez . İkincisi tabiki kimse bu kedi korkusunu aşmak zorunda değil alintiladiginiz yorumumun birkaç yorum sonrası zaten açıkladım. Üçüncüsü teselli kurumu değilim teselli vermedim siz teselliyi nerede okudunuz göremedim ?, Burası bir yorum öneri sayfası bende önerimi sundum .

Birincisi kimseyi rahatsız etmiyorum neden rahat bırakın dediniz mana veremedim benim söylediğim öneriyi dileyen alır dileyen çöpe atar beni alakadar etmez . İkincisi tabiki kimse bu kedi korkusunu aşmak zorunda değil alintiladiginiz yorumumun birkaç yorum sonrası zaten açıkladım. Üçüncüsü teselli kurumu değilim teselli vermedim siz teselliyi nerede okudunuz göremedim ?, Burası bir yorum öneri sayfası bende önerimi sundum .
Hala maruz birakin bilmemne diye akil veriyorsunuz adam istemiyorum korkuyorum demis daha ne desin .

X