eşimi kediye ikna edemiyorum🥲

Evet, cins kedi. Daha önce evde kedi bakmadım ama inanın her şeyi ona özel tahsis edebilirim, ne olursa olsun gıkım çıkmaz. Geldikten sonra da asla bırakmam benimle olur daima, asla vermem de.
Bakın ben zaman zaman aile evine gidip kaldığımda, ya da kızlarla tatile gittiğimde kedilere eşim bakıyor, o gittiğinde de ben bakıyorum. Birlikte gideceksek oturup ne yapacağımıza, kime anahtar bırakacağımıza birlikte karar veriyoruz. İki kişinin de istemesi şart.

İkna edebilirseniz bana MSN atın nasıl ikna ettiğinize dair, bende çok istiyorum bebeğimiz olacak bu evde kedi olurmu hiç diyor ne zararı olacak oda can birlikte büyürler diyorum :KK43:( çocukluğumdan beri çok istiyorum ne ailemi ikan edemedim evlendim eşimi ikna edemiyorum 🙄
Evlenmeden önce annemi ikna etmeye çalışıyordum, o da inanılmaz titiz olduğu için ikna edemedim. Şimdi eşim korktuğu için ikna edemiyorum. 😂 Sanırım yenilen ben olacağım yine

Ama bakımından bihabersiniz. Tüy dökecek. Tırnaklarıyla halı ve koltukları sökecek. Her gün kaka toplayacaksınız.
Seyahate tatile gitmeniz çok zor olacak. Aşılar, mamaların pahalı. Her yıl bir iki kere veterinere en az gitmek zorundasınız

Aslında o kadar bihaber sayılmam çünkü o kadar çok istiyorum ki günlerce araştırma yaptım, hala da yaparım ve evde kedisi olan arkadaşlarımla da konuşurum sürekli.
Tabii eminim yaşamak ve okumak farklı olur ama bunların hiçbiri sorun edeceğim şeyler değil.

Bakın ben zaman zaman aile evine gidip kaldığımda, ya da kızlarla tatile gittiğimde kedilere eşim bakıyor, o gittiğinde de ben bakıyorum. Birlikte gideceksek oturup ne yapacağımıza, kime anahtar bırakacağımıza birlikte karar veriyoruz. İki kişinin de istemesi şart.
Haklısınız, bencillik diyen herkese de katılıyorum aslında çünkü ben de korksam belki eşimin sürekli bundan bahsetmesi sinir bozucu olabilirdi.
Ama ne yapayım, kendimi tutamıyorum çünkü çok fazla istiyorum🫤

Evet, cins kedi. Daha önce evde kedi bakmadım ama inanın her şeyi ona özel tahsis edebilirim, ne olursa olsun gıkım çıkmaz. Geldikten sonra da asla bırakmam benimle olur daima, asla vermem de.
Bakın, kedi bakmak kolay gibi gözükebilir ama inanın hiçte öyle değil. Ben sizi anlıyorum ama evde başka istemeyen varsa çoğunlukla sonuç sokak oluyor bu canlar için. Bu yüzden en mantıklısı sahiplenmemeniz.

Daha önce deneyimlemediğiniz bir durum için çok iddialı cümleler bunlar. Karşıdan çok sevimli görünseler de maddi manevi çok büyük bir sorumluluk. Allah ömür verirse, 20 li yaşlarını gören kediler de var.

Böyle bir kararı tek başınıza veremezsiniz. Eşiniz istemiyorsa, bu işe hiç kalkışmayın.

Sokakta ilgi, şefkat, su ve mamaya ihtiyacı olan çok sayıda sokak hayvanı mevcut. İsterseniz ilk önce onlara yönelin; su koyun, kuru mama ile besleme yapın.

Ben de aynı süreci yaşadım. Minnak bi kedi sahiplenmek istedim. Eşim gönülsüzdü ve baktım adam kendi evinde rahat edemeyecek vazgeçtim. Bu eşime haksızlık olurdu. Onun yerine mahallenin minnakları ile bol bol vakit geçiriyorum:)

Daha önce deneyimlemediğiniz bir durum için çok iddialı cümleler bunlar. Karşıdan çok sevimli görünseler de maddi manevi çok büyük bir sorumluluk. Allah ömür verirse, 20 li yaşlarını gören kediler de var.

Böyle bir kararı tek başınıza veremezsiniz. Eşiniz istemiyorsa, bu işe hiç kalkışmayın.

Sokakta ilgi, şefkat, su ve mamaya ihtiyacı olan çok sayıda sokak hayvanı mevcut. İsterseniz ilk önce onlara yönelin; su koyun, kuru mama ile besleme yapın.

Aslında yaşadığımız yerde çokça sokak hayvanı var ve bunu yapıyoruz, sokaktaki canları sürekli besleriz. Hatta buna ön ayak olan eşimdir genelde.
Bu yüzden de eve kediş gelirse onun da çok seveceğini biliyorum.
Eşimin tek problemi korkması ve dokunamaması.

A
Aynı düşüncede bir arkadaşım var. Kediyi getirdi ama ne yaptıysa eşi alışamadı ve aldığı kişiye geri vermek zorunda kaldı.
aa çok kötü olmuş. ;( valla bilmiyorum başıma gelmedi ama sosyal medyada paylaşıyorşar ör, babam istemedi, annem istemedi ama şimdi bizden çok sahiplendiler diye. Belki öyle olur diye düşündüm.

Merhaba, konu çok net; eşimi eve kedi getirmek konusunda ikna edemiyorum..

Sahipleneceğimiz kedişle tanıştık. 2 aylık, dişi, çok tatlı, çok hareketli, aşırı oyuncu ve uyumlu bir blue point.
Eşim de kediyi tatlı buldu, sevdi ama asla dokunamıyor ve çok korkuyor. Bu kedişle tanışmadan önce yaklaşık 3-4 aydır ikna etmeye çalışıyordum. Ama bir türlü ikna edemedim, ne yaptıysam olmadı..

Bu arada ben kediye maddi manevi sahip çıkabileceğimden eminim, ama onu ikna edemiyorum bir türlü.
Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Geldiyse ikna için nasıl yöntemleriniz oldu? 🥲
Eşinizin sanıyorum fobisi var. Çünkü dokunamıyormuş bile. Hani fobisi olmasa ikna ederdiniz de bu korkuyla zor. Ben de eşimi 2. Kediye ikna ederken zorlanmıştım ama benim eşim kedileri çok sever, sadece 2 kediye bakamayız diye biraz direnmişti ama şimdi küçük kızımın biricik aşkı babası, benden daha iyi anlaşıyorlar ve birbirlerine bağlılar.

Eşim ve kızım kedi almamız için yıllardır beni ikna etmeye çalışıyor ama asla kabul etmiyorum.disarda bile kedi görünce korkan biriyim aynı evde yaşamak benim için imkansız.zamanla seversin falan diyorlar ama yok olmaz biliyorum.kedilerin bakimida zor bildiğim kadarıyla öyle balık gibi kuş gibi durduğu yerde duran bı canlı değil.bebek gibi bütün hayatını ona göre değiştirmek zorundasin

• Beğen
Reactions: Rey
Kedisi olan bi tanıdığınız varsa evine gidin birlikte. Yavaş yavaş alışırsa kediye belki ikna olur

Aslında kediyle tanıştığımız kişinin de evde kedisi var, bir kaç saat oturduk zaten gittiğimizde. Hatta sahiplenmek istediğimiz kedi de yanımızdaydı.
Eşim kediyi çok tatlı buldu, kendisi de söyledi bunu. Zararsız olduğunun o da farkında aslında.
Ama sanırım korkusunu yenemiyor.

Eşinizin sanıyorum fobisi var. Çünkü dokunamıyormuş bile. Hani fobisi olmasa ikna ederdiniz de bu korkuyla zor. Ben de eşimi 2. Kediye ikna ederken zorlanmıştım ama benim eşim kedileri çok sever, sadece 2 kediye bakamayız diye biraz direnmişti ama şimdi küçük kızımın biricik aşkı babası, benden daha iyi anlaşıyorlar ve birbirlerine bağlılar.
Evet büyük bir fobi ve başa çıkamıyorum ne yazık ki. En başta alışacağını düşündüm ama yanıldım

O kadar “üç ay sonra sahiplendirecek yer arayacam” cümleleri ki anlatamam.

Beni tanımayan biri için normal ön yargı cümleleri. Ama kızmıyorum size, o kadar çok insan var ki böyle.
Ön yargı değil, tecrübe. Kedi seven, gerçekten sahiplenmek isteyen insan cins kedi peşine düşmez. Birinci falso bu zaten. Burdan sonrası çorap söküğü. Ne olacağı üç aşağı beş yukarı belli.

X