eşimi kediye ikna edemiyorum🥲

Yaaa hayvanları cok seviyorum zarar görsünler istemiyorum amaaaa zorlamayın be kardeşim eşimde bazen der asla diyorum çünkü tahammül edemem bu durumda cok sevgide veremem ne gerek var, arkadaşa gittim geçen gün kedisi temiz hayvan ve cins kedi evet iyi hoş ama mutfak tezgahında, yemek yiyorum tüyü boğazıma falan kaçıyor 😀🤣bahçeli ev olsa amenna ama hayvanlarla insanların bir arada yaşaması hoşumuza gitmiyor o yüzden istemeyeni zorlamayın,

Bir arkadaşım da sırf esi eve kedi almak istiyor diye psikolojik destek almıştı. O da cok korkuyordu. Bu terapi süresince çok çok farklı sorunlarına da cozum bulduğunu söyledi. Şuan bir kedi bir de kopek sahiplendiler. Ben de hayvanlardan çok korkarım sadece uzaktan sevebiliyorum. O yüzden benzer sorun bizim evde de yaşanıyor. Siz de bu konuda eşinizi cok zorlamayın gerçekten çok sinir bozucu oluyornaurekli birinin bu konuda ısrar etmesi. Eşinize psikolojik destek almak konusunda tavsiyede bulunabilirsiniz fazla ısrarcı olmadan.

Merhaba, konu çok net; eşimi eve kedi getirmek konusunda ikna edemiyorum..

Sahipleneceğimiz kedişle tanıştık. 2 aylık, dişi, çok tatlı, çok hareketli, aşırı oyuncu ve uyumlu bir blue point.
Eşim de kediyi tatlı buldu, sevdi ama asla dokunamıyor ve çok korkuyor. Bu kedişle tanışmadan önce yaklaşık 3-4 aydır ikna etmeye çalışıyordum. Ama bir türlü ikna edemedim, ne yaptıysam olmadı..

Bu arada ben kediye maddi manevi sahip çıkabileceğimden eminim, ama onu ikna edemiyorum bir türlü.
Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Geldiyse ikna için nasıl yöntemleriniz oldu? 🥲
Hayvanları severim, elimden geldiğince aç ise beslerim. Babamlar ( köyde yaşıyor ) yıllarca köpekleri vardı. Sivas kangalı, Alman kurdu, K9 polis köpeği şimdi de sibirya kurtları var. Ama eve adım atmışlığı yok eşim de köpekleri çok sever. Ama ben evlenmeden önce net bir şekilde evde hayvan istemedğimi söyledim. Bahçeli evimiz olsa bir köpek isterdim ama. Evde hayvana karşıyım bu kendi görüşüm. Eşim de beni böyle bir konuda ikna etmeye çalışsa cidden sorun yaşardım.

Ben de çok tatlı buluyorum ve bir dönem istedim sonra eşim de evde huylanırım dedi isteseydi ben de çok sahiplenmek isterdim ama bir taraf istemeyince olmuyor .

Merhaba,
Evde 2 kedimiz var.
Eşim benimle tanışmadan önce kediye asla temas etmemişti. Nişanlı olduğumuz dönem yavru kedi sevdirdim eline verdim bir anda. Yavru mırıldanarak oturunca bu ses ne demişti hatta. Kedilere o kadar yabancıydı. Şu an kedilerimiz için canını verir.
Ama benim eşim b.kuna inat tiplerden değil. Dokunmam falan demedi.
Bir de şöyle bir şey var; eve ayakkabi ile giren tipler gelir kedinin tüyü olur evde vs vs der burada konu açarak çok da iyi bir şey yapmıyorsunuz.
Kediler çok temiz hayvanlar.

Son düzenleme:

Sahipleneceğimiz kedişle tanıştık. 2 aylık, dişi, çok tatlı, çok hareketli, aşırı oyuncu ve uyumlu bir blue point.
Eşim de kediyi tatlı buldu, sevdi ama asla dokunamıyor ve çok korkuyor. Bu kedişle tanışmadan önce yaklaşık 3-4 aydır ikna etmeye çalışıyordum. Ama bir türlü ikna edemedim, ne yaptıysam olmadı..

Bu arada ben kediye maddi manevi sahip çıkabileceğimden eminim, ama onu ikna edemiyorum bir türlü.
Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Geldiyse ikna için nasıl yöntemleriniz oldu? 🥲
Benim çocuklarım çok sever kedi. Eşim de karşı değil ama ben istemiyorum. Çünkü kıl takıntım var ve her yerde kedi kılı olan bir evde yaşayamam. O nedenle istemiyorum açıkçası. Bir de dokunamıyorum hayvanlara bi kedi yanlışlıkla ayağıma dokunsa çığlık atıyorum elimde değil

istemiyorsa istemiyordur. bu ikna edilcek bişe değil, hayati bişe de değil. ikna çabanız bence cok gereksiz. kalpten, içten gelir böyle şeyler.

Neden ikna etmeye çalışıyorsunuz? Adam tavrını net bir şekilde koymuş. Aynı evi paylaşıyorsanız saygı duymak durumundasınız. Bende kedileri çok severim ama alerjim var asla evde kedi istemem eşim ısrar etse 3 ay cinnet geçiririm. Hatta bu konu olmasına gerek yok herhangi istemediğim bir konuda 3 ay ısrar etse cidden cinnet geçiririm bence saygı duymayı öğrenmelisiniz. Adamı istemediği bir hayvanla zorunlu yaşatamazsınız. Diyeceksiniz ben istiyorum ama bu hayvan sahiplenme iki tarafında rızasıyla olabilecek bit şey sadece sizin hayatınızı etkilemiyor

:) ne kadar ön yargılısınız. Dışarıda bir sürü sokak hayvanı besliyoruz ve inanır mısınız cinsine bakmıyoruz. :)
Bu kediyi tanımadan önce de zaten benim sürekli düşündüğüm bir şeydi. ve sürekli barınakları gezerdik eşim alışsın diye. Cinsi önemli değil, her ne olursa olsun istiyordum çünkü öyle laf olsun diye değil. Gerçek bir canlı aşığıyım.
yalan söylediğinizi düşünüyorum .
kedilere alışmak için barınak gezmeye gerek yok, sokakta binlerce kedi var zaten
bir kap mama verin ve onların size nasıl sırnaştıklarına bakın yeter
ne barınağı yani ? ne gerek var ? o cümleniz inandırıcı değil.

gerçek bir canlı aşığıyım lafınız da inandırıcı değil. sahiden öyle olsaydınız şimdiye kadar mutlaka en az 1 tane kedi sahiplenmiş olurdunuz . hayvanları sevmiyorsunuz demiyorum elbette ama asla aşık seviyesinde değilsiniz.

sözün özü siz tamamen heves için istiyorsunuz ve 3-5 ay sonra eşiniz mızmızlandığında hayvanı evden göndermenin yollarını arayacaksınız
bence siz bu kedi hevesinden vazgeçin, o hayvancağız da size gelmek yerine kendisini gerçekten sevebilecek, ömürlük yuvasına gitsin

ayrıca gerçek hayvanseverler, rahatsız olanlara da saygı duyar ve kimseyi bir kediyle köpekle aynı evde yaşamaya zorlamaz . siz zorla kediyle bu adamı aynı eve koymaya çalışıyorsunuz kendi hevesiniz için. kediye de adama da yazık. yapmayın .

Kedi yavru olduğu için oyuncu olacak. Hoplayacak zıplayacak 3 harflileri görür gibi sesler çıkarıp anlamsızca gece gündüz koşacak. Sonra büyüdükçe de durulur ama bu sürede eşinizden çok yakınlaşma görmezse strese girebilir. Mesela gece yatarken odanızın kapısını kapatacak mısınız? Yemek yerken kediyi uzakta tutacak mısınız? Bunlar çok önemli size ve eve alışması için.

Masraf boyutunda da eğer sağlık sorunu olmazsa 3 ayda bir iç dış aşıları var. Ama kronik bir rahatsızlığı olursa ki cins kedilerde yaygındır (böbrek, karaciğer, kalp) ben zamanında altından kalkamadığım için bilezik bozuyordum. İlacına, her gün serumuna, yoğun bakım ünitesine yetişmek zordu. Helal olsun 1 kuruşuna pişman değilim, keşke yaşasaydı daha da harcasaydım. Bunlara hazır olun. Eşyanızın çizilmesine, halıya kusulmasına aynı bir bebek bakar gibi hazırsanız alın. Değilseniz hayvanın düzenini hiç bozmayın.

Öncelikle geçici yuva arayan bir kediye yuva bulana kadar evinizde bakabilirsiniz. Bu şekilde siz de eşiniz de bir kediyle aynı evde yaşamayı deneyimlemis olursunuz. Kedi köpek fark etmez zorlukları sorumlulukları olan canlılar. Bir kere o eve girdiyse alerji hastalik taşınma çocuk maddi durum vs hiçbir şey mazeret olamaz onlardan vaz geçmek için. Eve girdiyse hakkıyla bakmak zorundasınız kediler 12-16 sene arası yaşıyorlar. Kocanizin kedi alerjisi mi çıktı ilaclariyla maskesiyle yaşayacak misal küçük kızım. En sevdiğiniz eşyaları parçalayacak. İshal olacak her yere yapacak. Hasta olacak çok masraf çıkaracak. Yaşlı köpeğim 18 yıl yasadi son 3 yılında felçliydi ondan önce de tuvaletini tutamamaya başladı aklınıza gelebilecek her yere işiyordu. sağlık sorunları çoktu sürekli klinikteydik başka başka illere gidiyorduk uzman veteriner hekimlere derdine derman bulabilmek için zamanının parasıyla benim bi evim yok ama yarım ev parası yemiştir Kedilerim için kaç kez kredi çektik, bir iki altınim vardı bozdurduk kredi kartlarını patlattık. Çok masraf anlayacağınız öyle sağlıklı 15 sene yasayacaklarinin da garantisi yok her şeyi düşünmek lazım
Yaşlılıklari çok zor oluyor bunu düşünmek lazım

• Beğen
Reactions: Rey
Malesef bende ikna edemedim konu kapandı. Eşim çok karşı mesela evinde kedi besleyen bir insanın evinde ne yatabilir ne bir şeyler yiyebiliyor. Eşim çok merhametlidir. Zamanında çobanlık da yapmış biri o zamanlar keçilere doğum bile yaptırmış dağda tek başına ama kedi köpek olsun evin içinde hayvan bakilmasina çok karşı. Saygı duymak zorundayız asla bu yüzden huzursuzluk kavga çıkarmadım aşırı sık boğaz etmedim. Onun istediği oldu.

Kediye bakmak sanıldığı kadar kolay değil bi kere bi süre sonra ev kedinin oluyor adeta😄 ben evlenirken benimle yeni evime gelsin istiyodum ama bunu asla yapamazdım çünkü annemin evi artık onun eviydi yani mama su aşı bi yerde psikolojileri bi yerde, kediler umursamaz gözüküyor ama çok hassaslar önce sahiplenip sonra güvendiğiniz birine bırakmak bile sıkıntı strese giriyolar hemen. Ayrıca eşiniz istemiyorsa istemiyordur bende köpeklerden çok korkuyorum öyle böyle değil eşim ise bayılıyor evde besleyelim diye ısrar etse rahatsız olurdum.

• Beğen
Bende hayvanlara dokunamıyorum. Oğlum çok istedi kedi almayı ama kabul etmedim. Misafirliğe gittiğim evlerde de rahatsız oluyorum kediden. Alışabilecegim bir durum değil bu. Eşiniz alışamazsa hayvanı geri vermek zorunda kalırsınız, günah olur.

• Beğen
Eğer vicdanlı bir insansa, biblo gibi cins kedi yerine barınaktan ya da sahiplendirme ilanlarından yardıma muhtaç bir yavru gösterebilirsiniz. Hikayesi olan şeyler insanları daha özel hissettirir ve ikna eder

• Beğen
Aslında yaşadığımız yerde çokça sokak hayvanı var ve bunu yapıyoruz, sokaktaki canları sürekli besleriz. Hatta buna ön ayak olan eşimdir genelde.
Bu yüzden de eve kediş gelirse onun da çok seveceğini biliyorum.
Eşimin tek problemi korkması ve dokunamaması.
EFT tekniği diye bir teknik fobilere iyi geliyormuş.. Eşiniz sadece korktuğu için kedi istemiyorsa bu tekniği deneyebilirsiniz. Ama yok genel olarak istemiyorsa vb.. o zaman tek taraflı istekle olmaz bu iş..

• Beğen
Daha önce deneyimlemediğiniz bir durum için çok iddialı cümleler bunlar. Karşıdan çok sevimli görünseler de maddi manevi çok büyük bir sorumluluk. Allah ömür verirse, 20 li yaşlarını gören kediler de var.

Böyle bir kararı tek başınıza veremezsiniz. Eşiniz istemiyorsa, bu işe hiç kalkışmayın.

Sokakta ilgi, şefkat, su ve mamaya ihtiyacı olan çok sayıda sokak hayvanı mevcut. İsterseniz ilk önce onlara yönelin; su koyun, kuru mama ile besleme yapın.
Siz öylemi yapiyorsunuz ? Ne kadar güzel.
Not: 1 kere bile yapmadı. 🤣🤣

Eşiniz muhtemelen eve girdikten en geç 2 hafta sonra onu sizden daha çok sevecektir. Yaşandı 😄 Ama zorla güzellik de olmaz. İstemiyorsa yapabileceğiniz bir şey yok. Siz çok ısrar ediyorsunuz diye alıp iki gün sonra bakamıyoruz verelim derseniz kedi için daha kötü olur. Bir de evet çok tatlılar ama çok da büyük bir maddi manevi sorumluluğu var. Maması, tuvaleti, aşıları, veterineri, ilgilenmesi, bir yere gitmeniz gerektiğinde götürmesi bırakması bakacak birini bulması.. daha sayamadığım bir sürü şey. İyi düşünün tüm bu sorumlulukların altından kalkabilecekseniz sahiplenin.

• Beğen
yalan söylediğinizi düşünüyorum .
kedilere alışmak için barınak gezmeye gerek yok, sokakta binlerce kedi var zaten
bir kap mama verin ve onların size nasıl sırnaştıklarına bakın yeter
ne barınağı yani ? ne gerek var ? o cümleniz inandırıcı değil.

gerçek bir canlı aşığıyım lafınız da inandırıcı değil. sahiden öyle olsaydınız şimdiye kadar mutlaka en az 1 tane kedi sahiplenmiş olurdunuz . hayvanları sevmiyorsunuz demiyorum elbette ama asla aşık seviyesinde değilsiniz.

sözün özü siz tamamen heves için istiyorsunuz ve 3-5 ay sonra eşiniz mızmızlandığında hayvanı evden göndermenin yollarını arayacaksınız
bence siz bu kedi hevesinden vazgeçin, o hayvancağız da size gelmek yerine kendisini gerçekten sevebilecek, ömürlük yuvasına gitsin

ayrıca gerçek hayvanseverler, rahatsız olanlara da saygı duyar ve kimseyi bir kediyle köpekle aynı evde yaşamaya zorlamaz . siz zorla kediyle bu adamı aynı eve koymaya çalışıyorsunuz kendi hevesiniz için. kediye de adama da yazık. yapmayın .
Türkiyedeki barınaklarda kedi yok zaten doğru düzgün. Onlarca barınak gezdim kedilerin olduğu bir tane gördüm, onda da sahiplendirme yapmak için kafeslerde tutuyorlardı. Öyle gidip sevip alışabileceğin bir ortam değil.

X