Esimi aldatiyorum

Siyasî bir partinin sloganı ile hesap açılmış üstüne böyle bir rezillik paylaşılmış bir de fake değilim diyor...tabi tabi değilsindir..hadi diyelim değilsin boşan o zmana yok çocuk varmış.cocuk bu kadar önemliyse bu igrenclikleri yapma edebinle otur oturduğun yerde.cok sinir oldum sabah sabah.

Şimdi buraya adam ile evlensen adam sana demeyecek mi dün başkasının nikahında bana geldin ne malum bana da aynını yapmıyxağun vs vs ama aklımda hep aynı şey dönüyor..
... Kapı kilit içerikli bir atasözü.. Bildin mi?

S Sifirbeklenti yazık üzüldüm. Tavsiyem seviyorsan git konuş bence. Bir çocuk da sevgilinden yap. Sevgilin seni seviyor. Karısını boşar yakında. Sen de boşanmak istemediğine göre onu kuma al. Mutluluklar size.

İnsan evlilik kurumunda kendini dünyada yapayalnız ve çaresiz oldugunu düşündüğü dönemler yaşıyor. Ancak lütfen arzularımıza nefsimize yenilmeyelim. Olan olmuş eminimki kocanın da payı var. Yine de sen sen ol sana evli iken yakınlık duyan bir erkekten duygusal bi sevgi beklemek gibi bir hataya düşme. O zaten öyle bir erkek olsa bunu yapmazdı. Eminim evdeki kadına çektiriyordur. Kadın ise daha farklı evdeki erkek ona çok çektiripartık hayatı zindan olunca gönlü bu boşluğu doldurmaya çalışıyor. Sakın nefsinize yenilmeyin. Eğer gerçekten duygularınız ve istekleriniz karsı koyulmaz bi boyut aldıysa sanıyorum faaliyete geçmeden önce boşanmanız en doğrusu. Çünkü bi kadın aldatırken asla mutlu olamaz daha da cok çöküntü yaşar

Çocuk için evlilik yürütmeye inanmıyorum bahane gibi geliyor bana. 40yaşında adam macera arıyor kendine. Yasak hep tatlıdır çünkü. Yasak kalksın aradan seninde bir çekiciliğin kalmayacak. Kendine bunu yapma. Bir erkeğin hevası hevesi olma.

Eşinle niye anlaşamıyorsunuz? Belki çözülemeyecek şeyler değildir. Evliliğinizi yoluna koyarsanız. Bunun üzerine düşündün mü hiç? Karşılıklı çabanız oldu mu?

onu cok dusunuyorum kac kez ayrilmak istedim bitirdim gunler sonra yine aklimi karıştırdı. Herhangi bir sey paylaşmadim 1 yildir lakin gercekten dedigi gibi duygusal bir bağlılığı olabilir mi
Ben ona diyorum evli bir kadina sürekli israr etmeyi nasil yapiyosun haklisin engel olamiyorum diyor. Ne desem haklisin ama yine bırakmıyor pesimi bende hoslaniyorum engel olamiyorm kndime
Konu sadece o 'erkeğin' evli bir kadınla beraber olması değil, aynı zamanda kendisinin de evli olması, çocuğunu düşündüğün için boşanmıyorsun ama onu çok iğrenç bir durumla büyütüyorsun.
Sevgilinden sana hayır gelmez "karısını aldatan bir erkek o"

Olabilir bu benim tercihim yani bekar birinden yorum almamak. Bu onlari kucumsemekle alakasi yok hayatin dogrularini onlardan duyariz ama evli birini evlenmeden asla anlayamazlar
Siz de evlenmişsiniz ama evliliğin ne olduğunu anlayamamışsınız. O ne olacak?
"Eşimi aldatıyorum" "kurulu düzen ve cocuk var boşanmıyorum"
Ee biz napalım? Ya fakesin, ya rezil. Seç birini.

Aa sorduğun soruya bak bir tane de sevgilinden çocuk yap. Bu sefer onun için boşanırsın. Bak ne kadar kolay oldu !!!!

Ahlaksızlık diz boyu. Siz iki reziller eşlerinize bunun hesabını asla veremeyeceksiniz!!!

İyi ki cehennem var dedirten bir konu..

Çocugun olması daha fena degıl mı,
Aldatıp onunda serefıne leke suruyorsun senın gıbı bır annesı oldugu ıcın
Bosan en azından bekar olacaksın vıcdanın rahat olacak yoksa ıstedıgın sey sadece adrenalın mı?

Siz tam birbirinize göresiniz. Bazı üyeler ondan sana hayır gelmez o evli demişler de sen nesin ? Bu adam olmazsa yarın başka biriyle aldatacaksın kocanı . Sevmiyorsan boşan . Senin derdin garanti bir ilişki. Adamın garanti cepte olduğunu bilsen anında boşanırsın ama emin olamıyorsun . Sana çok ağır konuşurdum ama Allah ıslah etsin demekle yetineceğim.

Olabilir bu benim tercihim yani bekar birinden yorum almamak. Bu onlari kucumsemekle alakasi yok hayatin dogrularini onlardan duyariz ama evli birini evlenmeden asla anlayamazlar

Evliyim, çocukluyum aldatmayı ve aldatılmayı asla haklı bulmuyorum. Oldu mu?
Yani buradan bakınca da pek bir şey değişmiyor. Evlilik sorumluluğunu taşıyamıyorsanız, sadık olamıyorsanız ayrılacaksınız. Net.

Herkes kendine yakıştırdığı şeyi yaşar hanımefendi.
Biz burada size 150 sayfa boşan veya o adamdan ayrıl desek de siz yine kendinizin hakettiği muameleye maruz kalacaksınız.

İlerisini düşünmeden macera aramak anne babaya yakışmaz.
Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir alışkanlıkları vardır. Siz bu rezilliğe devam ettikçe taraflar öğrenecek, çocuğunuz sizden alınacak, hayatı boyunca annesinin erkeklerle gezen hafif bir kadın olduğu fikriyle yaşayacak. Psikolojisi bozulacak.

Kaldı ki ben eşinizin yapacaklarını düşünmeden iyimser bir tablo çizdim. Allah korusun çocuğunuz annesiz bile kalabilir.
Ülkemizde kadın sadece boşanmak istediği için bile öldürülüyor. Anne mezara, baba hapse. Çocuklar sefilce bir yaşama..

Değer mi sizi bu duruma düşüren bir dürzü için?

konu sahibinin can sıkıntısı şu; adamın amacı kullanmak mı yoksa duygusallık mı?
yargılamak yerine empati kuruyorum ve şunu soruyorum;önce bir kendine dönüp sor şunu kendine benim amacım ne?
çünkü konu nereden bakılırsa elde kalıyor

Çocuk olduğu için boşanmadığınızı söylemişsiniz. Çok iyi annelik yapıyorsunuz evet. Çocuğunuzun babasını aldatıyorsunuz, dolayısıyla huzurlu bir aile ortamı yok ama adı çocuk için birlikteyiz! Valla çok iyi kafa. O çocuk anne baba ayrı büyüse eminim psikolojik olarak şu halinden daha sağlıklı olur. Yazık, kızsa sizi rol model alacak, erkekse sizin yaşattığınız travma nedeniyle bütün kadınlardan nefret edecek. Çünkü bunlar elbet bir gün ortaya çıkacak.

***Umarım fakesinizdir de ben de boşu boşuna yazmışımdır***

X