Esime para vermeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Off sürekli maddiyatla uğraşıp duran insanlar çok yorucu ve tehlikeli oluyor.perşembenin gelişi çarşambadan belliymiş.verirsiniz vermezsiniz bilmem ama maddi konularda sürekli diken üstünde yaşamanız gerekecek.sürekli borç harç, alacak verecek, taksit bilmem ne muhabbeti dönecek evinizde.işin kötü tarafı bu işleri artık ailenize sıçratmaya başlamış.yarın öbür gün borç alma verme meselelerinden ailenizle de aranız bozulur söyleyeyim.o dediğiniz masrafları karşılamak da adamın en temel görevi yani.lütuf gibi yazmışsınız.ayaklı ticarethane gibi gezen insanlar.selam vermeye korkarsın borç isteyecek ya da beni bir işlere sokmaya çalışacak diye.parayı da günü gününe düzenli ödeyeceğini sanmıyorum.sürekli onun stresiyle huzurunuz da bozulabilir.beni bu işlere karışırmayın derseniz de surat yapıp, tripleneceğini düşünüyorum.bu sefer de duygu sömürüleriyle uğraşabilirsiniz.ki ufak çaplı bir seans yapmış bile.bilemedim valla

Son düzenleme:
Valla vermeyin öğrensin oda curmu yettiği kadar hayat yaşayacağını şu olmayipta varını yoğunu lükse harcayanlari bı turlu anlamıyorum belki bu huyundan vazgeçer

Memur maaşıyla lüks araba takıntısı nasıl oluyor?
Olursa da böyle borç içinde kalır.
Zaruri bir şey için elbette verilir ama boyunu aşan heveslere girip sizden sürekli altın istemesi dogru değil. Vermeyin. Aklı başına gelsin biraz.

Neden para istiyor niye öğrenmediniz bu ne rahatlık ?

Yanlış anlamayın ben vermezdim. Çok sevdiğim bi arkadaşımın eşi aynı bu şekildeydi. Arkadaşım dişinden tırnağından artırıp biriktirir eşi de cep telefonu, araba değiştirip sürekli borç yapan biriydi. Borçlar için ağlanır arkadaşım da kıyamaz verirdi. Güzel para kazanıyorlardı beraber çalışıyorlardı gıda sektöründe. Huylu huyundan vazgeçmedi. Boşandılar hoş sebebi bu değil aldatmaydı ama boşanırken kıza kan küstürdü resmen. Boşanmadan öncede arkadaşıma ailesinden para istemesi için baskı yapıyordu. Anlaşmalı boşandılar ama ne vad'ettiği nafakayı ne de borçlarını ödemedi. Çocuklarina çöp bile almadı.

Vermeyin abinizede verdirmeyin. Daha ne borcu onu bile soylemiyor

Neye lazımmış?
100 bin tl para değil bu zamanda. Hani sizde ona güvenmeyin.
Bizde maddi durumu iyi olan benimdir. Eşim bankacılık şifrelerimi filan bilir. Ama benden habersiz 5 tl çekemez. Benim param benim paramdır. O parayı beraber kazanmadık.

Borcunu gülerek ödeyeceğini söylemesi aslında "nah alırsın" anlamına geliyor..

Paraya şu an neden ihtiyacı var önce onu bir öğrenin bence ama vermeyin kesinlikle.
Kırk yılın başında yumuşak yorum yapayım dedim ama dayanamayacağım valla. adam tam bir baş belası.benim de bu tarz bir başbelasıyla ilişkim olmuştu oradan biliyorum.onda da karı kız yoktu.ama kendi adamlığını maddiyata bağlayan bir tipti.ne kadar mal o kadar değerli adam.mantık bu bu adamlarda.illa bir yerlerden cortluyor şu erkekler.

Araba degil ama ev benim ustume.aslinda oyle hergun para falan alan bir tip degil memur hani hic oyle ele gune borcu olan bir adam degil ben haric ama mesela birseyi taksitle alsam bulasma direk nakit alalim diyen adam beni o biraz iskillendirdi. Uzulerek soyledi ya aklima hani ne olablir diye dusundum ama vermeyecegim dediginiz gibi

Eşinize daha once para ve altın verip geri alamadiysaniz bence vermeyin.

Yok vermeyecegim karar verdim

Aslında benim param senin paran da olmaması gerekiyor evliliklerde ama gerek rezil ekonomimiz gerek güvenilir insan bulmanın bu kadar zor olduğu bir dönemde el mahkum sizin dediğiniz gibi oluyor.yapacak birşey yok.hele de bir erkeğe para konusunda güvenmek dünyanın en zor işi.bir erkeğe aldatmaz bu adam dediğim çok oldu ama paramı yemez dediğim 1 kişi oldu sadece.

Yediği boku anlatmasını sağlayın. Ben olsam beş kuruş vermem. Abimden de borç istemem. Gitsin başkasını yolsun. Ayda 10.000 ödeyeceğine inanıyor musunuz?

Kizlar hepinize yorumlariniz icin cok tesekkur ederim karar verdim evet vermeyecegim.hic soylemedi istemedi zaten abimden gulerek isteyecegini soylemisti yazmistim zaten. Tekrar aradim kendisini.ne oldugunu sordum soylemek istemiyorum yuzume vuruyorsun dedi yine. Halledemeyecegim birsey degil hallederim diger maasla dedi. Abimi niye karistirdin dedim saka yaptim sacmalama sakin bisey deme sen aramadin dimi dedi. Hayir dedim.sacmalama ne zaman elden ondan bundan istedim dedi. Sadece bu ay biraz sıkısırız idare et dedi (ekstradan alisveris yapma demek istiyor burda) bende ok dedim kapattim teli

Vermeyin ne için olduğunu bile söylememiş, lüx telefon felan diyorsunuz acaba malum markanın son çıkan telefonunu alacak olabilir mi?Şahsen benim için çok büyük bir meblağ asla almam kullanmam ama kimisi varsa alsın zaten ama olmayan yoğunu döküp alıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…