Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu durumu nasıl üstü kirlenmesin diye saatlik olarak çıkarılan marka kıyafetle bir tutuyorsunuz o iş bittikten sonra o marka kıyafet giyilip o lüks arabaya binilecek
Yoo arkadaş haklı, aynı civar, kargocu kargo kıyafeti, elinde kargo olması zaten konu sahibini geren bu değil mi?

Statüye önem verip bunu 10 yıl sonra patlatanı ilk kez görüyorum, sevgililikte olur nişanda olur evlenirsin bir kaç yıl sonra olur 10 yıl sonra neden olur?
Konu sahibine de üzülüyorum emek vermiş hep kocayı idare etmiş…
Konuyu kocamı 10 yıl idare ettim bunaldım diye aç daha haklı çıkardın…
Evet son cümlen nokta atışı boşuna linç yiyor şuan😄

bende onu diyorum kadın boşanmamış 10sene eşinin yanında durmuş hiç mi önemi yok bunun? Adam elinden geleni sürekli başarısız olduğu alanı zorlayacak yapmış hemde senelerce. Yokluk varlık meselesi hiç değil yani kusura bakmayın benim çevremde dükkan olup zarar eden adamlar hiç senelerce aynı işi denemediler karısını çoluk çocuğu zora sokmamak için girdiler maaşlı işe çalıştılar. Bazı erkeklerde emir altında çalışmama kendi işini yapma hırsı var
Evet kesinlikle bunda haklısınız, böyle alışan kendi işim diye devam edenler var biri de eski sevgilim, ama konu sahihi için hala geç değil yani çocuk vs de yokmuş

Statüye önem verip bunu 10 yıl sonra patlatanı ilk kez görüyorum, sevgililikte olur nişanda olur evlenirsin bir kaç yıl sonra olur 10 yıl sonra neden olur?
Konu sahibine de üzülüyorum emek vermiş hep kocayı idare etmiş…
Konuyu kocamı 10 yıl idare ettim bunaldım diye aç daha haklı çıkardın…

iş arkadaşlarının İstanbul gibi bir şehirde eşini görme ihtimalleri ile Ayvalık gibi bir ilçede eşini görme ihtimalleri arasında dağlar kadar fark var. şu anda çember daraldı diye konu gündeme gelebildi. hayatlarına küçük bir ilçede başlamış olsalar idi belki de daha yeni evlilerken konu patlardı.

Sizi anlıyorum.
İş arkadaşlarınıza karşı bir mahcup olma olayı olacak diye düşünüyorsunuz ama hayır ☺️ hiç aklı başında bir insan eşinden hayat arkadaşından utanırmı, maşaAllah ona nasılsa gayretli, karım zaten iyi kazanıyor diye köşeye çekilmemiş. O gurur yapmıyor karım benden çok kazanıyor diye, hem bir erkeğe helalinden kazandığı parayı evine getirmek nasılda yakışıyor ☺️.
Benim eşimde ticaretle uğraşıyor, yeri gelir en lüks markalardan giydiği kıyafetini çıkarır en pis işi yapmak durumunda kalır, bense çıkardığı kıyafetini değil , akıttığı teri görürüm ☺️
Kim ne derse desin, az olsun tatlı olsun , eşiniz size sadık olsun. Siz bunu kompleks haline getirirseniz diğerleride herşeyi söyler, ama siz gururla işte benim eşim derseniz onlarda saygı duyar

siz hiç finansal sermaye, kültürel sermaye, sosyal sermaye, statü, sınıf, katman, lüks ve ihtiyaç gibi kavramlardan haberdar değilsiniz görünüşe göre.

Merhaba arkadaşlar.
Konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. İçimden geldiği gibi yazacağım.
Sürçü lisan olursa affola.
10 yıllık evliyim, severek evlendik.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
Yıllar içinde bozulan ekonomi ve düşen alım gücü ile çok işyeri açıp kapadık.
İnternet alışverişinin öne geçmesi ile küçük esnaf olarak başa çıkamadık.
Defalarca iş değiştirdik.
Her seferinde maddi manevi eşimin yanında oldum.
Hep yeniden bi şeyler denedik.
İkimizde yıprandık.
Milyon nüfuslu büyükşehirde yaşıyorduk ve eşim son yıllarda bana küçük bi İl’e geçmemiz gerektiğini artık bir değişim yapmamızın şart olduğunu söyleyip tayin istemem için ikna etmeye çalışıyordu.
Sonunda bende ikna oldum ve tayin istedim. Oldu.
Daha küçük bir İl’e istedim ama istediğim il’in 20 bin nufüslü ilçesine tayin oldum.
Yaşadığımız yerden tam 500 küsür km uzaklıkta bir sahil kasabasına geldik.
İl hayali ile yaparım dediği şeyleri bu küçük ilçede maalesef yapamadık.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.
Diğer taraftan çalıştığım yer 30 kişilik bir devlet kurumu bünyesi.
Herkes yaşını başını almış çoğunluğu memur çiftlerinden oluşan ve son ekonomik uçurumlar hariç öncesinde evlerini arabalarını almış durumu iyi olan insanlar.
Yani şöyle diyeyim maaşlarından her ay 500 Euro günlerine girebilen daha rahat insanlar.
Burası bir sahil kasabası her yer yeşillik, deniz.
Haftabaşı konuşulan şeyler ; kim haftasonu nerede ne yaptı ne yedi ?

Gelelim konumuzun beni düşündüren kısmına.

Eşimin ticari bir arabası var. Kendi arabası ile kargo dağıtımı yapma fikri oluştu ve araştırdı, istedi ve başvurdu.
Yanıt olumlu geldi.
Küçük sahil kasabası dediğim yerde bir kargo potansiyeli varmış ki akıllara zarar.
Hiç beklemiyorduk.
Şuan deneme aşamasında ama yakında başlayacak.
Ve verildiği bölge bizim kurumunda içinde olduğu yer.🙈
Rızk nasip meselesi tabii her seferinde olumsuzluklar olmasına rağmen koşturması takdire şayan gerçekten gurur duyuyorum.
Evde oturup iş yok diyebilirdi,demedi araştırdı.

Ama işte kuruma kargocu olarak gelecek olması beni rahatsız etti :KK43:
Neden bilmiyorum rahatsız oldum.
Muadil dönemimdeyim ondan mı bilmiyorum ama bu şekilde muhatap olmasını istemezdim.

Sizce yanlış mı düşünüyorum yoksa siz olsanız sizde rahatsız olur muydunuz?
Bunu da eşime belli ettim biraz ve modu düştü😓
Lütfen kırıcı yorum yapmayalım gerçekten üzülüyorum.
Konunun buraya bağlanacağını tahmin etmemiştim hiç, sürpriz final olmuş.. bence de haksızlık biraz ama bilmem ki.. açıkça konuşabilmelisiniz.

Merhaba arkadaşlar.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
İkimizde yıprandık.
Milyon nüfuslu büyükşehirde yaşıyorduk ve eşim son yıllarda bana küçük bi İl’e geçmemiz gerektiğini artık bir değişim yapmamızın şart olduğunu söyleyip tayin istemem için ikna etmeye çalışıyordu.
Daha küçük bir İl’e istedim ama istediğim il’in 20 bin nufüslü ilçesine tayin oldum.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.
Herkes yaşını başını almış çoğunluğu memur çiftlerinden oluşan ve son ekonomik uçurumlar hariç öncesinde evlerini arabalarını almış durumu iyi olan insanlar.
Yani şöyle diyeyim maaşlarından her ay 500 Euro günlerine girebilen daha rahat insanlar.

Eşimin ticari bir arabası var. Kendi arabası ile kargo dağıtımı yapma fikri oluştu ve araştırdı, istedi ve başvurdu.
Yanıt olumlu geldi.
Küçük sahil kasabası dediğim yerde bir kargo potansiyeli varmış ki akıllara zarar.
Hiç beklemiyorduk.
Rızk nasip meselesi tabii her seferinde olumsuzluklar olmasına rağmen koşturması takdire şayan gerçekten gurur duyuyorum.

Muadil dönemimdeyim ondan mı bilmiyorum ama bu şekilde muhatap olmasını istemezdim.

Güzel para var o işte devam etsin. Siz de destek olun ilerleyin buradan. Sahil kasabası mis gibi tadını çıkarın. Ne yapacaksınız insanlarü amaan bişverin takılmayın.

Merhaba arkadaşlar.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
İkimizde yıprandık.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.

Yanıt olumlu geldi.
Hiç beklemiyorduk.

Çok ayıp ya ben eşim yanima geldi diye mutlu olurdum her geldiginde pencereye koşardım sanırım. Üzüldüm biraz

iş arkadaşlarının İstanbul gibi bir şehirde eşini görme ihtimalleri ile Ayvalık gibi bir ilçede eşini görme ihtimalleri arasında dağlar kadar fark var. şu anda çember daraldı diye konu gündeme gelebildi. hayatlarına küçük bir ilçede başlamış olsalar idi belki de daha yeni evlilerken konu patlardı.
Konu sadece bu ise o adama üzüldüm ben, kadının haklı olduğu yerler var ama asıl derdi insanların eşini öyle görmesi gibi anlatmış ki bu durumda da haksız çıkıyor madem öyle 10 sene niye beklersin adamın başını

Beni 10 sene finanse eden kadının çalıştığı yerde kargocu olmam rahatsız ediyor utanma sebebi ediyorsa keşke 10 yıl önce boşansaydı derim.
Yani adam karısına hiç Allah razı olsun demesin hiç kendi öz eleştirisini yapmasın hemen madur edebiyatı. 10seneyi çöp etsin kadını taşlayalım. Adamda karısının maaşına güvenmiş işte o zaman gurur yapmamış.

Ne kadar doğru bir tespit 👏🏻

Yani adam karısına hiç Allah razı olsun demesin hiç kendi öz eleştirisini yapmasın hemen madur edebiyatı. 10seneyi çöp etsin kadını taşlayalım. Adamda karısının maaşına güvenmiş işte o zaman gurur yapmamış.
Yavrum adam çok ayrı konu be…

Kadıncağız maaşını söyledi, 10 yıl öyle böyle idare etmiş zorunda mıydı asssslaaaa ama idare etmiş o konforu adama sağlamış adamın iki seçeneği vardı ya yatacaktı ya böyle kendince iş tutunma çabaları olacaktı…

Poposu dara düşmemiş ki sigortalı iş bulma derdine düşsün…
Ama sen her işinde destek ol harçlık ver yap et yap et sonra neymiş efendim kargocu eşim utanıyorum…

Haklıyken haksız olmak bu.

Sizi anlıyorum.
İş arkadaşlarınıza karşı bir mahcup olma olayı olacak diye düşünüyorsunuz ama hayır ☺️ hiç aklı başında bir insan eşinden hayat arkadaşından utanırmı, maşaAllah ona nasılsa gayretli, karım zaten iyi kazanıyor diye köşeye çekilmemiş. O gurur yapmıyor karım benden çok kazanıyor diye, hem bir erkeğe helalinden kazandığı parayı evine getirmek nasılda yakışıyor ☺️.
Benim eşimde ticaretle uğraşıyor, yeri gelir en lüks markalardan giydiği kıyafetini çıkarır en pis işi yapmak durumunda kalır, bense çıkardığı kıyafetini değil , akıttığı teri görürüm ☺️
Kim ne derse desin, az olsun tatlı olsun , eşiniz size sadık olsun. Siz bunu kompleks haline getirirseniz diğerleride herşeyi söyler, ama siz gururla işte benim eşim derseniz onlarda saygı duyar
Az olsun tatlı olsun diye yorum yapıyorsunuz, eşim en lüks markaları giyer diye satır arası hava atıyorsunuz🤣😂😂😂😂

Yavrum adam çok ayrı konu be…

Kadıncağız maaşını söyledi, 10 yıl öyle böyle idare etmiş zorunda mıydı asssslaaaa ama idare etmiş o konforu adama sağlamış adamın iki seçeneği vardı ya yatacaktı ya böyle kendince iş tutunma çabaları olacaktı…

Poposu dara düşmemiş ki sigortalı iş bulma derdine düşsün…
Ama sen her işinde destek ol harçlık ver yap et yap et sonra neymiş efendim kargocu eşim utanıyorum…

Haklıyken haksız olmak bu.
Bana kalsa 5 sene önce konuşma yapmalı ya tamam ya devam demeliydi konu sahibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X