Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz öğremişsinizde başınız göğe ermiş belli, her yoruma boşan her olumsuzluğa ayrıl diyen zihniyettesiniz. Sizin gibiler mutsuz olmaya mahkum

Öğrenince gerçekten başım göğe erdi. Aldığım akademik başlık ile herkesin erişemeyeceği bir "statü" sahibi oldum. 🫢
Peki siz nasıl başkasının mutsuzluğunu tayin edebiliyorsunuz? Hangi vasıfla?

Gerçekten boş bir düşünce ve hiçte hoş değil kırıcı. Bizim şirkete gün aşırı kargo gelir bazen kocam şakasını yapar kargocu olsaydım her gün gelir bi öperdim en azından diye bende keşke olsanda gelsen derim. Gelse de mutluluk duyarım utanmak yerine. Eşim inşaat sektöründe bir operatör. Kazandığı paranın haddi hesabı yok ancak eve gelene kadar çalışma aşamasında afedersiniz pisliğin tozun çamurun çimentonun içinde çalışıyor. Mesai bittiği an temizliğini yapıyor ama o 8-9 saat pislik içinde. Ve açık sahada çalıştıkları için bana yakın yerlerde olduğunda bizzat yanına gidiyorum, oturuyoruz çay kahve içiyoruz. Bundan utanmam gereken birşey yok. Ahlaksızlık yapmıyor terbiyesizlik yapmıyor neden utanılsın?

Yalan söylemeyim hic standartlarim yokmus gibi yapamicam ben de rahatsiz olurum da. İş yerime gelmesi yüzünden degil sırf, komple hayatimda benden daha tahsilsiz biri olduğu icin olurum. Sizinki baskasi ne der kafasi. Normalde olmuyorsunuz da millet görünce mi mesele? Insanlari bu kadar umursamayin. 3 aydir sormuslardir zaten eşin ne is yapıyor diye, ne dediniz?
Zaten artık üniversite mezunları buldukları her işi yapıyor..geçen A101 de kasiyer, denizli işletme mezunuyum dedi, unlu mamuldeki satıcı genç çalışma ekonomisi mezunuyum dedi ,bu işleri yapan tahsilsiz değiller,artık beyaz yakalı dönemi bitti gibi..Tıp mezunları dışındakileri, tüm sektörlerde asgari ücretli çalışan olarak görebiliyoruz artık 😔

Senin sorunun ne biliyor musun guzel kardesim, asagi yukari sayisal bolumlerden mezun olan insanlarinin cogunda oldugu gibi derdini dogru anlatamamak. Yani Türkce ile imtihanin hala daha bitmemis. Ana diline hakim olmamandan kaynakli bir yanlis anlatma durumu...

Evet geceden bu yana linc yemissin, ama derdini dogru anlatmamaktan kaynakli tum bunlar.

Sen deseydin ki, "10 yildir bu adamin is batirip durmasina ragmen yaninda durdum, o istedi diye geldim yasadigim sehri degistirdim, simdi yine (belki) tutunamayacagi bir isi kovaliyor. Ama ben etrafıma bakiyorum 10 yildir evli olan insanlar evlerini almis, arabalarini almis, esim böyle sacma sapan isler kovalamasaydi, maasli ise girseydi bizde boyle olabilirdik diye öykünüyorum."

O zaman kimse seni linclemezdi, iste bunlar hep kulturel sermayenizi beslemeden sadece finansal sermayenize odaklanmaktan kaynaklaniyor.

Cok haksiz degilsin, ama cidden icindeki his adam kurye diye utanacak olmansa hatalisin, ama yine tutunamayacagini bildigin (10 yildir tutunamamis guvenmemen normal, bazi insanlar boyledir bal yapmaz arı gibi) icin rahatsizsa haklisin.

Ama sonuc olarak adam su an kurye, kucuk yerde o islerde tutunmak daha kolay, evde oturup senin maasina guvenmeyi de tercih edebilirdi.
Evette üye şuan “ memur “ olduğu kuruma kocasının kurye olarak gelmesinden utandığını belirtiyor. Yani o işte güçte değil, pozisyonda. Yani kızacaklar ama birçok memurda bu var maalesef. Özel sektörden üstünmüşcesine bir bakış küçümseme var. Üye bu kez direkt kocasına yapmış bunu

Senin sorunun ne biliyor musun guzel kardesim, asagi yukari sayisal bolumlerden mezun olan insanlarinin cogunda oldugu gibi derdini dogru anlatamamak. Yani Türkce ile imtihanin hala daha bitmemis. Ana diline hakim olmamandan kaynakli bir yanlis anlatma durumu...

Evet geceden bu yana linc yemissin, ama derdini dogru anlatmamaktan kaynakli tum bunlar.

Sen deseydin ki, "10 yildir bu adamin is batirip durmasina ragmen yaninda durdum, o istedi diye geldim yasadigim sehri degistirdim, simdi yine (belki) tutunamayacagi bir isi kovaliyor. Ama ben etrafıma bakiyorum 10 yildir evli olan insanlar evlerini almis, arabalarini almis, esim böyle sacma sapan isler kovalamasaydi, maasli ise girseydi bizde boyle olabilirdik diye öykünüyorum."

O zaman kimse seni linclemezdi, iste bunlar hep kulturel sermayenizi beslemeden sadece finansal sermayenize odaklanmaktan kaynaklaniyor.

Cok haksiz degilsin, ama cidden icindeki his adam kurye diye utanacak olmansa hatalisin, ama yine tutunamayacagini bildigin (10 yildir tutunamamis guvenmemen normal, bazi insanlar boyledir bal yapmaz arı gibi) icin rahatsizsa haklisin.

Ama sonuc olarak adam su an kurye, kucuk yerde o islerde tutunmak daha kolay, evde oturup senin maasina guvenmeyi de tercih edebilirdi.
Çok doğru yerlere değinmişsiniz. Adam patronluk sevdasına senelerce dükkan batırmış buradaki kadınlarda adam çalışıyo çabalıyo diye dram yapıyo çalışıp çabalamak bu mu yahu. Habire borç çıkar karın ödesin. Aman burdaki kadınların kocası ben dükkan açacam dese batırsa tekrar tekrar senelerce devam etse borç çıkartıp karısına ödetse bi dakika durmaz kapıya koyarlardı, aman kocamda çalıştı çabaladı demezdi, olmuyosa macera arama gir bi işe çalış derdi çok net😄
Konu sahibinin eşi kargodada iş tutturamazsa zaten ayrılması en doğrusu onun için

Her şeyden önce ben ticaret yapacağım diye sürekli batıp çıkan, borç yapan adamı 10 yıl idare etmezdim.
Benim dayım böyleydi, yengem en son boşanma evresine geçince sabit bir ise girdi. Yıllardır öyle devam ediyor.
Herkes ticaret yapacak diye bir şey yok. Bir denersin, iki denersin. 10 yıl olmuş, şehir değiştirelim, birde orada deneyelim diye sizi de yerinizden etmiş. Bunu sevip sevmemeye alakası yok, ben çok sevdiğin eşim içinde olsa hayatımı sürekli belirsizlik içinde yaşamak istemem. Belli bir yaşa gelip sırf yine o sıfırdan başlayacak diye sehir de değiştirmezdim.
Bunun yanında rahatsızlık duyduğunuz şeyi de insani buldum, olabilir başta böyle hissetmeniz. Çünkü eşinizin yıllardır oturmamış işiyle ilgli içinize sinmeyen şeyler. var.

Öğrenince gerçekten başım göğe erdi. Aldığım akademik başlık ile herkesin erişemeyeceği bir "statü" sahibi oldum. 🫢
Peki siz nasıl başkasının mutsuzluğunu tayin edebiliyorsunuz? Hangi vasıfla?
Sizi tebrik ediyor ve ayakta alkışlıyorum , bravo bravo bravo , sataşacak birini buldunuz 😀 keyfini çıkarın, yalnız ben sizin seviyenizde değilim, aslada sizle aynı kaldırımda dahi yürümem! , biraz egonuzu hatta burnunuzu yere indirin , diploma sahibi olmak insan olmak demek değil !
Az ötede oynayın !!

Sizi tebrik ediyor ve ayakta alkışlıyorum , bravo bravo bravo , sataşacak birini buldunuz 😀 keyfini çıkarın, yalnız ben sizin seviyenizde değilim, aslada sizle aynı kaldırımda dahi yürümem! , biraz egonuzu hatta burnunuzu yere indirin , diploma sahibi olmak insan olmak demek değil !
Az ötede oynayın !!
sizin seviyenizde değilim, aynı kaldırımda yürümem deyip ego ile suçlamanız !!!
forumun tadı kaçtı.
herkes saldırır gibi yorum yapıyor her şeye.
sıfır empati...

Merhaba arkadaşlar.
Konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. İçimden geldiği gibi yazacağım.
Sürçü lisan olursa affola.
10 yıllık evliyim, severek evlendik.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
Yıllar içinde bozulan ekonomi ve düşen alım gücü ile çok işyeri açıp kapadık.
İnternet alışverişinin öne geçmesi ile küçük esnaf olarak başa çıkamadık.
Defalarca iş değiştirdik.
Her seferinde maddi manevi eşimin yanında oldum.
Hep yeniden bi şeyler denedik.
İkimizde yıprandık.
Milyon nüfuslu büyükşehirde yaşıyorduk ve eşim son yıllarda bana küçük bi İl’e geçmemiz gerektiğini artık bir değişim yapmamızın şart olduğunu söyleyip tayin istemem için ikna etmeye çalışıyordu.
Sonunda bende ikna oldum ve tayin istedim. Oldu.
Daha küçük bir İl’e istedim ama istediğim il’in 20 bin nufüslü ilçesine tayin oldum.
Yaşadığımız yerden tam 500 küsür km uzaklıkta bir sahil kasabasına geldik.
İl hayali ile yaparım dediği şeyleri bu küçük ilçede maalesef yapamadık.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.
Diğer taraftan çalıştığım yer 30 kişilik bir devlet kurumu bünyesi.
Herkes yaşını başını almış çoğunluğu memur çiftlerinden oluşan ve son ekonomik uçurumlar hariç öncesinde evlerini arabalarını almış durumu iyi olan insanlar.
Yani şöyle diyeyim maaşlarından her ay 500 Euro günlerine girebilen daha rahat insanlar.
Burası bir sahil kasabası her yer yeşillik, deniz.
Haftabaşı konuşulan şeyler ; kim haftasonu nerede ne yaptı ne yedi ?

Gelelim konumuzun beni düşündüren kısmına.

Eşimin ticari bir arabası var. Kendi arabası ile kargo dağıtımı yapma fikri oluştu ve araştırdı, istedi ve başvurdu.
Yanıt olumlu geldi.
Küçük sahil kasabası dediğim yerde bir kargo potansiyeli varmış ki akıllara zarar.
Hiç beklemiyorduk.
Şuan deneme aşamasında ama yakında başlayacak.
Ve verildiği bölge bizim kurumunda içinde olduğu yer.🙈
Rızk nasip meselesi tabii her seferinde olumsuzluklar olmasına rağmen koşturması takdire şayan gerçekten gurur duyuyorum.
Evde oturup iş yok diyebilirdi,demedi araştırdı.

Ama işte kuruma kargocu olarak gelecek olması beni rahatsız etti :KK43:
Neden bilmiyorum rahatsız oldum.
Muadil dönemimdeyim ondan mı bilmiyorum ama bu şekilde muhatap olmasını istemezdim.

Sizce yanlış mı düşünüyorum yoksa siz olsanız sizde rahatsız olur muydunuz?
Bunu da eşime belli ettim biraz ve modu düştü😓
Lütfen kırıcı yorum yapmayalım gerçekten üzülüyorum.
Çok yanlış düşünüyorsun

Az ötede oynayın !!

Haklısınız. Aynı seviyede değiliz ve benimle aynı kaldırımlarda da asla yürüyemezsiniz. 😅

Evette üye şuan “ memur “ olduğu kuruma kocasının kurye olarak gelmesinden utandığını belirtiyor. Yani o işte güçte değil, pozisyonda. Yani kızacaklar ama birçok memurda bu var maalesef. Özel sektörden üstünmüşcesine bir bakış küçümseme var. Üye bu kez direkt kocasına yapmış bunu
Turunc iste mesele bu bi deyim vardir "akım derken, bo*um demek", dedim ya derdini dogru anlattiysa ve mesele cidden kurye diye utanacak olmasiysa evet uye korkunc bir egoyla kendini ustte goruyor ve hatali, linci de haketmis.

Ama ben uyenin derdini anlatamadigina inaniyorum, 10 senedir bi baltaya sap olamamis kocasinin pesi sira sehir degistirmeyi goze almis bir kadin kurye oldu diye utanmazdi, yani hayatin olagan akisina aykiri.

Cunku "kocam issiz evde yatiyor" demek daha utanc verici bu topraklarda...
Çok doğru yerlere değinmişsiniz. Adam patronluk sevdasına senelerce dükkan batırmış buradaki kadınlarda adam çalışıyo çabalıyo diye dram yapıyo çalışıp çabalamak bu mu yahu. Habire borç çıkar karın ödesin. Aman burdaki kadınların kocası ben dükkan açacam dese batırsa tekrar tekrar senelerce devam etse borç çıkartıp karısına ödetse bi dakika durmaz kapıya koyarlardı, aman kocamda çalıştı çabaladı demezdi, olmuyosa macera arama gir bi işe çalış derdi çok net😄
Konu sahibinin eşi kargodada iş tutturamazsa zaten ayrılması en doğrusu onun için
Valla zaten niye bu kadar sabretmis, eli ekmek tutan kolunda altin bilezigi olan bir kadin ben orasini hic anlayamadim.

10 senede bu kadar is batirana kadar madem uni mezunu 1 sene kpss kassa atanabilirdi mesela, ya da atamasi olmayan bir bolumden mezunsa bu kurye esnaflik isine seneler once de girebilirdi, yeni bir is kolu degil zira.

Belli ki adam birilerinden yeni bir kazanc kapisi duyup surekli is degistirip beceremeyince batan biri.

Görünen o ki herkes içindekini kusuyor.
Bal olan bal ile zehir olan zehir ile ifade ediyor.
Eşim benim ilk aşkım onu tabii ki çok seviyorum.
Evlendik düğün senesi tüm takılarımı eline saydım bir kere lafını etmedim.
Defalarca battı adıma krediler çekildi ödedim.
Yine olsa yine yaparım çünkü çok iyi bir insan.
Çocuğumuz olmadı varikosel tanısı konuldu tedavi olduk sonuç alamadık.
Ben utanıyorum da denedim bi tık rahatsız oldum yanlış mı hissediyorum diye sordum Aman Allahım yok boşa diyenler, sen eşini haketmiyorsun diyenler neler neler.
Neyse arkadaşlar tamam herkese ayrı teşekkür ederim fikrini beyan ettiği için.
Allahım herkesin güzel gönlüne göre muamele etsin inşallah
Teşekkürler
Bacım sen bunları yazmamışsın ki,altınlarını eline verdiğini ,kredi borçlarını ödediğini belirtmemişsin.o zaman işin rengi değişir..sadece utanma üzerine bir algı oluştu..

Turunc iste mesele bu bi deyim vardir "akım derken, bo*um demek", dedim ya derdini dogru anlattiysa ve mesele cidden kurye diye utanacak olmasiysa evet uye korkunc bir egoyla kendini ustte goruyor ve hatali, linci de haketmis.

Ama ben uyenin derdini anlatamadigina inaniyorum, 10 senedir bi baltaya sap olamamis kocasinin pesi sira sehir degistirmeyi goze almis bir kadin kurye oldu diye utanmazdi, yani hayatin olagan akisina aykiri.

Cunku "kocam issiz evde yatiyor" demek daha utanc verici bu topraklarda...

Valla zaten niye bu kadar sabretmis, eli ekmek tutan kolunda altin bilezigi olan bir kadin ben orasini hic anlayamadim.

10 senede bu kadar is batirana kadar madem uni mezunu 1 sene kpss kassa atanabilirdi mesela, ya da atamasi olmayan bir bolumden mezunsa bu kurye esnaflik isine seneler once de girebilirdi, yeni bir is kolu degil zira.

Belli ki adam birilerinden yeni bir kazanc kapisi duyup surekli is degistirip beceremeyince batan biri.
Evet kesinlikle öyle bazı erkekler illa kendi işim olcak kimseden emir almam maaş almam egosuna böyle yapıyor. Adamın derdi geçinmek olsa maaşlı işe girerdi insan bunca sene hiç demez mi benim karım çalışıyo onuda zora sokmayım bırakayım artık diye.
Burada hemen adam madur aman çalıştı çabaladı bilmem ne. Hangi çalışkan adam karısına 10sene kendi borcunu ödetir, asıl adam kadını hak etsin biraz.
Ben kadının kesinlikle kendini yanlış ifade ettiğini düşünüyorum. Bizim kurumdada bi abla 18 senedir çalışan memur bi dikili ağacı yok çünkü senelerce kocası hep iş batırmış iş değiştirmiş, yazık değilmi o kadına. Bunca seneden sonra maaşlı iş bakıyo adam

Bende buna benzer bişey yazdımda statü mutatü saydırmışlar, parasız elbette olmuyor ama insan sevdiğinden utanırmı adam namusuyla çalışıyor, seviyor sevdiğini gösteriyor,

Şimdi arabamız ve iş yerimiz var. Zamanında yanımızda bize tuhaf bakan velilerimiz eşimin iş yerine gidip alışveriş yapıyorlar. Yaşadığımız yerde tanınan biri oldu eşim. İnsan işini severek ve dürüstçe yaparsa yollarına çiçekler seriliyor insanın. Bazen yağmur yağar ayakların çamur olur ama toprak olmadan da çiçek olmaz değil mi ? Hikayemiz henüz bitmedi neyle karşılaşırız bilinmez. Ama her gecenin sonunda güneş doğuyor. Eş olmak varlıkta da yoklukta da bir olmaktır. Ben böyle düşünüyorum en azından. Kimine göre yanlış gelebilir. Zaten kimsenin doğrusu da beni ilgilendirmez. Siz mutluysanız gerisi teferruattır 🌸

Merhaba arkadaşlar.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
İkimizde yıprandık.
Milyon nüfuslu büyükşehirde yaşıyorduk ve eşim son yıllarda bana küçük bi İl’e geçmemiz gerektiğini artık bir değişim yapmamızın şart olduğunu söyleyip tayin istemem için ikna etmeye çalışıyordu.
Daha küçük bir İl’e istedim ama istediğim il’in 20 bin nufüslü ilçesine tayin oldum.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.
Herkes yaşını başını almış çoğunluğu memur çiftlerinden oluşan ve son ekonomik uçurumlar hariç öncesinde evlerini arabalarını almış durumu iyi olan insanlar.
Yani şöyle diyeyim maaşlarından her ay 500 Euro günlerine girebilen daha rahat insanlar.

Eşimin ticari bir arabası var. Kendi arabası ile kargo dağıtımı yapma fikri oluştu ve araştırdı, istedi ve başvurdu.
Yanıt olumlu geldi.
Küçük sahil kasabası dediğim yerde bir kargo potansiyeli varmış ki akıllara zarar.
Hiç beklemiyorduk.
Rızk nasip meselesi tabii her seferinde olumsuzluklar olmasına rağmen koşturması takdire şayan gerçekten gurur duyuyorum.

Muadil dönemimdeyim ondan mı bilmiyorum ama bu şekilde muhatap olmasını istemezdim.

Haksızlık ediyorsunuz, eşinizden utanmışsınız ve bunu belli etmişsiniz, çok kırıcı.

Ne deyim kadına, kocandan utanmı deyim ?
Ayrıca satır arasına değilde satırın kendisine baksanız keşke ne demişim ne demek istemişim.
Millete sataşında nasıl olursa olsun
Kadın eşinin az kazandığını söylüyor senelerdir siz ordan benim kocam lüks giyinir ama siz az yiyin tatlı yiyin diyorsunuz, valla bir öğrenmişsiniz sataşmak kelimesini iyi ki yoksa zora düşünce kendinizi ifade edecek kelimeniz yok siz ve sizin gibilerin

Yok bacım değilim, ben kocamı yaptığı her işte seviyorum, eşşek gibi çalışıyor beni kimselere muhtaç etmiyor.
Senin anlayamadığın tam bu, sanırım sen ev hanımısın olabilir bak burda alıp yürüme, ama konu sahibi çalışıp kocasına bakıyor, sen kocanla hava atıp az yiyin mutlu olun diyorsun, empti yeteneğin yok zaten

Az ötede oynayın !!
Abla sen ‘sataşmak’ kelimesini iyi öğrenmişsin hayatını bununla idame ettiriyorsun çünkü
Başka konuşabildiğin bir şey yok fikir sunmak adına

Merhaba arkadaşlar.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
İkimizde yıprandık.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.

Yanıt olumlu geldi.
Hiç beklemiyorduk.

Çalışan adamdan utanılmaz
Şimdi mühendis bir memursunuz ileride ne olacağınızı biliyor musunuz ?
Evlendiğimizde eşimin üç katı kadar maaş alıyordum, sonra emekli oldum şimdi ortalama bir maaşım var ve eşim benim maaşımın üç katı kadar alıyor :)) Hayat bu gün gelir çalışamaz duruma gelirsiniz ne mühendislik ne memurluk kurtarmaz sizi. Çalışan eşine, ailesine değer veren, onlar için çabalayan bir eş dünyada en büyük lütuflardan biridir bunu hiç unutmayın. Cafcaflı çevrenizin size bir faydası yok o yüzden silkelenin kendinize gelin bu duygulardan arının, Allah bugünlerinizi aratmasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X