Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
657 mühendisi dışarıda kimse almaz, üzgünüm ... Kalifiye olmuyorlar. İşini çok bilen vardır ama çok nadir. Mühendislerden biri kendisi itiraf etmişti. Becerikli olsam burada olmazdım dlye

Üzülmeyin eşiniz o şekilde çalışsın. Bakarsınız herkes sever esnaflığa geri döner.

Bu arada eşinizin asıl mesleği ne? Okudum ama şimdi bulamadım o da lisans mezunu sanırım ama ticaret yapacağım diye inat etmiş durmuş.

of içim kıyıldı resmen bu duyarlardan. hiçbir kurumda üst düzey yönetici olan adamı, kurumunun tuvaletini temizleyen kadını koluna takıp çıktığını gördünüz mü siz?
peki, neden o halde kadınalara bunu görev biçiyorsunuz ve uygun görüyorsunuz?

Detayları okudukça boşan dersin başka ne denecek. 10 yıl yemiş kadını. Hala kadın kendini suçluyor. Manipülasyona gel

o kısmı ben bilemiyorum. neticede hanımın diploma hakkı her daim saklı kalıyor. kendisini özel sektöre göre geliştirmek kendi elinde.

Adam çalışan kadın buldum diyip oturmamış hep çabalamış ne büyük nimet bir kadın için. Bu forumda kocası evde yayılan binlerce kadın konusu var bul ve oku lütfen. İnsan hep mi şükürsüz olur ya üzüldüm

Merak etme öyle bir kadınla yada adamla evlenirse orada durdurmaz. Genel müdür yaparlar. Zabıt katibini malum daire başkanı yapan sistem var bizde

E o zaman koca adam evde boş boş otursun, evi sen geçindir madem.

Eşinin işsiz olmasını mı istersin yoksa kurumuna kargo paketi bırakmasını mı?

Üstelik anladığım kadarıyla orada kargo işinde büyük ihtiyaç var . Ee belki kocan birkaç aya senden fazla kazanmaya başlar. O zaman da kendi kendine der misin " kocam iş yerime geliyor, rahatsız oluyorum" diye?

Benim bulunduğum ilçe de sizinki gibi. Kuryeler asla ama asla paketi adrese bırakmaz. İlle çarşıda bir dükkana bırakırlar. O kadar kargo firmasından sadece Trendyol kapıya kadar getirir. O yüzden o kuryeye saygım sonsuzdur.

Bir de sanırım bir kişi kendi özel aracıyla kuryelik yapacaksa çalışma süresini kendi belirleyebiliyormuş. Mesela "bugün 50 kargo teslim edeyim, sonra eve gideyim" diyebilirmiş. Ne kadar çok paket teslim ederse o kadar çok para kazanırmış. Yani şu anki ilçenizde kuryelik büyük ihtiyaç olduğu için eşin mesela sabah 8 den akşam 6 ya kadar durmadan iş yapsa epey para kazanır diye düşünüyorum.

Hanımefendi herkesin düşüncesi kendinedir. Herkese açık bir platformda eşinizle olan hayatınızdan ve düşüncenizden parça yazıyorsanız buraya olumlu/olumsuz tüm yorumlara ve duyarlara açık olmanız gerekiyor. Kime ne sizin kocanınızın beceriksizliğinden sizin ben kocamdan çok kazanıyorum daha iyi işim var benim işyerime kargo dağıtmaya gelecek beni rezil edecek egonuzdan. Kıdem madem bu kadar önemli sizin için, neden sizinle aynı seviyede veya bir üst seviyedeki kıdemlerde olacak bir adam ile devam etmediniz hayatına? Duyarın allahını son cümlenizde siz kasmışsınız da neyse.

Çalışan kadın buldum diyip full maaşını yemiş ne büyük nimet gerçekten işsiz sapsız koca sanırsın inşaatlarda çimento taşıdı tarlalarda çalıştı, durup durup borç çıkarmış kadının başına bi erkek olarak evine barkına bakmamış. Bitmedi dramınız ya. Çalışmayan tembel erkeklere bi ben illet oluyorum forumda sanırım

Pardon, ben kendi hayatımdan ya da eşimden ne yazmışım? benim eşimin beceriksizliğini nerede yazmışım? siz iyi misiniz?

Ticaret için çalışıp borç cikaracagina bir işe girip calissaymis keşke. Nasıl calismaysa artık bir tutturamamis gitmiş. 10 sene ticarette baltaya sap olamayan çalışkan değildir. Hele ki maddi güç kadının omuzlarına kaldıysa.

Kötünün iyisi gibi düşündüm ben. Şimdi iş bulmuş sanki.

Kadın 10 senedir onu yapmış zaten aslinda. Ha iş yeri kurup borç harç cikaracagina ev erkeği olsa daha iyiymiş bence de.
Ama adam yine de bir şeyler yapmaya çalışmış, illa ki işlerinin iyi olduğu bir dönem vardır.

Hem bu sefer adamın iş batırma durumu olmaz. Çünkü ilçede ihtiyaç varmış. Küçük yerlerde kargo paketinin evine kadar kırılmadan gelmesi çok büyük bir nimet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…